+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2025 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 29.03.2017 19:27
CK PEPA

28.března - roztál led
Po dvou velmi teplých dnech doprovázených silným větrem od severu úplně zmizel led z okolí Nordqvist i sousedních revírů.
To je docela brzo, ale žádný extrém to není: v roce 2016 roztál led 10.března a v roce 2015 až koncem dubna.
V každém případě už se podle Petera, který dělá hospodáře revíru a rybářskou stráž, už dokonce místy štiky začínají třít.

Z Nordqvist zdraví Erja

CK PEPA 27.03.2017 13:48
CK PEPA

Ve středu vyjíždíme na "NORDSKOT". Mám kamarády tento týden na Soroya a počasí velký problém - fouká moc, za celý týden vyjeli 3x na vodu na 4 hodiny. V našem termínu sleduji počasí na Nordskotu a má být vítr cca 3 - 10 m/s. Do kolika m/s se dá vyjet na moře?
Václav

Nejde jen o vítr, ale hlavně o vlny. Tedy interferenci vítr,
příliv/odliv a mořské proudy.
Chytat se dá (aby to mělo smysl) do 10 m/s, pak už to nemá moc smysl
(mám na mysli technicky - aby byla šance na úlovek, silnějším větru ).
Co se bezpečnosti týče, záleží opravdu hodně na interferenci s
přílivem a mořským prouděním.
A především: na moři sleduji ani ne tak aktuální stav, jako spíše
tendenci a předpověď (Když vyjedu na oceán a jsou vlny, ale předpověď
mi říká, že se to bude zlepšovat, tak jedu. Když je oceán jakž takž v
pohodě, ale předpověď slibuje zhoršení, tak jsem raději na pevné
zemi...).
Doporučuji sledovat www.yr.no , kde je nejpodrobnější předpověď na
Norsko a www.windyty.com , kde jsou dobré ukazatele větru a vln.
Zdeněk

CK PEPA 24.03.2017 14:49
CK PEPA

Irsko - jezero Ree 19.-22. března 2017
Byli jsme v Irsku prý v ideálním termínu, ale bohužel v nejhorším počasí.
Prvním dnem chytání byla neděle. Chytali jsme na jezeře Ree, stejně jako po celou dobu pobytu. Počasí bylo hrozné, opravdu jen pro otrlé rybáře. Silný vítr se střídal s deštěm ale viděli jsme i sluníčko. Za celý den jsem já měl dvě malé štiky, Pavel tři a Jack dva okouny a jednoho pstruha.
Pondělí bylo ráno na počasí lepší, ale než jsme přijeli k vodě, tak bylo vše jinak. Silný vítr, který zvedal vlny, na kterých byly bílé čepice, byl už nesnesitelný. Průvodce Jacek se snažil najít nějaké místo, kde by šlo chytat ale byl to problém. Výsledkem byla jen jedna Jackova štika a můj asi patnácticentimetrový pstruh na troling při cestě domů.
Úterý byla pro změnu zima (na jezeře Corrib sněžilo), tak jsme vyráželi z jiného místa. Hned po ránu byly nějaké záběry, ryby byly ale stále neaktivní. Když se k větru přidalo sněžení, myslel jsem, že už nemůže být hůř. Prvně jsem viděl vločky velikosti pětikoruny. Ve chvíli, kdy jsem si myslel, že naše snahy o chycení jakékoliv ryby jsou zbytečné, chytil jsem prvního pstruha. Velikost sice jen asi 45 cm, ale radost obrovská. Asi za půl hodiny na stejném místě zabrala štika 111 cm a později po obědě ještě jeden pstruh 53cm. Celkem jsme měli ještě dva pstruhy (kolem 50 cm) a tři štiky kolem 70 cm. Vše na přívlač, žádný trolling. Na fotkách je vidět, jaké panovalo počasí.
Závěrečný den opět větrno s deštěm. Já jsem jen utrhl malého pstruha, jinak nic. Pavel jeden záběr a Jack jednu malou štiku.
Servis ze strany průvodce Jacka byl perfektní, maso na grilu za daného počasí excelentní. Měl maximální snahu nám pomoci. Ubytování bylo také na slušné úrovni a vše proběhlo bez problémů. Příště jedu v únoru, snad bude lépší počasí...
Radek

img
stika 111 cm, prvni jarni den
img
konecne padesatka. prvni jarni den
img
nejvetsi pstruh nasi vypravy
img
pstruh na vlaceneho zabijaka-jig od Dusana
rybář 23.03.2017 12:43

neděle 19.3.
Cestou do Norska jsme si udělali na 2 dny zastávku v Lesjon.
Nádherný počasí a občas i nějaká ryba na zamrzlých jezerech. Hlavně okouni.
Kéž by v Norsku bylo jako tady.
Laďa

img
okoun uloveny 19.3.
Jurďa 22.03.2017 22:02

Ahoj, chci jen pozdravit Norské nadšence a zjistit, kdo zná revír Tustna - Imarsund. Jedu tam letos poprvé na doporučení kamarádů. Termín 13-20. května. Třeba se na druhém baráku s někým z Vás potkáme. Takže kdyby někdo se zkušenostmi z minulých let, budu rád za jakékoliv rady. Do Norska jedu teprve potřetí, takže moc zkušeností nemám. Díky a všem ať se letos v Norsku daří. Jurďa

Komentáře k tomuto příspěvku:
23.03.2017 12:45
rybář: My také prvně. Ty domky tam postavili teprve v loňském roce.
Laďa
23.03.2017 13:57
Jurďa: Paráda. A máš nějaké info? V jakém termínu jedete?
24.03.2017 14:50
rybář: My jedem až v srpnu...
CK PEPA 20.03.2017 11:05
CK PEPA

Nordskot 18.3. 2017
Sezóna v Nordskot již začala. Loví se především tresky obecné, které se do vod Vestfjordu připluly vytřít a tresky tmavé. Obvyklá velikost lovených tresek obecných je kolem 20 kg. Tresky tmavé mají většinou 5-7 kg.

img
20 kg treska obecna
img
Tresky obecne a tmave
img
Vrstva tresek na echolotu
CK PEPA 10.03.2017 17:23
CK PEPA

Loppa - nové místo na zpracování ryb přímo na molu

V sezóně 2017 bude hostům domků a apartmá Loppa v osadě Sor Tverrfjord k dispozici nové místo na čištění ryb. Dobudován byl přístřešek s filetovacími stoly a tekoucí vodou, který se nachází přímo na plovoucím molu. Mrazáky pro uložení úlovku byly přestěhovány do prostoru pod místním obchodem, kde vznikne i prostor pro uložení rybářských potřeb.

img
Loppa - pristresek na zpracovani ryb primo na molu
img
Loppa - pristresek na zpracovani ryb primo na molu
img
Loppa - pristresek na zpracovani ryb primo na molu
img
filetovaci stoly v pristresku na zpracovani ryb
Zdenek 01.03.2017 18:38
Zdenek

1.března
Tak takovéhle počasí, to nikdo z nás na Maledivách nikdy nezažil. Teplota vody 29°C, vzduch jen 25°C. Od rána hustě zataženo, chvílemi prší a přechází vlny bouřek. Díky tomu, že se vítr zdvihl až odpoledne, přejeli jsme dopoledne v pohodě stokilometrový úsek volného oceánu mezi atoly a na oběd už jsme byli šnorchlovat u oblíbeného korálového útesu.
Odpoledne se tak zatáhlo a ochladilo, že byla chvílemi při rybaření i zima a bez trika nebo košile se nedalo na palubě vydržet. Libuše si dokonce oblékla mikinu.
Zatímco výsledkem šesti hodin dopoledního trollingu bylo jen jedno metrové dorado, odpolední přívlač nás potěšila pětikilových chňapalem-red snapper a kranasy 60-107 cm. Ti největší byli 100 cm (15,4 kg) a 107 cm (18,6 kg).

img
metrove dorado-zlak nachovy ulovene na trolling
img
chnapal - red snapper 67 cm, 4,9 kg
img
kranas - GT, 100 cm, 15,4 kg
img
kranas - GT 107 cm, 18,6 kg - uloveny na privlac-jerk
Zdenek 28.02.2017 18:19
Zdenek

28.února
Jsou dny, kdy jde vše samo a jindy ať se člověk snaží, jak snaží, nedaří se.
Já jsem si dnes musel svou celodenní nulu odpracovat až při večerní vertikální přívlači, kdy jsem na jig nachytal tucet kranasů velkookých a kranasů ostrovních.
To Jirka dnes nasadil tempo na úplně jiné úrovni - ráno začal metrovým wahoo, pak přidal barakudu a nakonec ještě plachetníka 220 cm (měřeno od špičky spodní čelisti do vykrojení ocasní ploutve). Nu a odpoledne, když nikdo z nás ostatních nebyl schopen nic ulovit, si připsal ještě dva pěkný kranasy, ten větší měl 98 cm (14,5 kg).

img
plachetnik uloveny na trolling
img
kranas - GT 98 cm, 14,5 kg
img
radost z ulovku
img
cejnovka zlutopyska ulovena na kousek rybky
Zdenek 27.02.2017 18:42
Zdenek

27. února
Pro chytání na moři je počasí základním předpokladem k úspěchu. Nám počasí zatím přálo a každý den se povedlo několik slušných ryb.
Po řadě dnů, kdy byl jen mírný větřík, fouká dnes svěží vítr, ale pořád se dá dobře chytat. Kromě kranasů v kategorii 5-11 kg jsme dnes měli na poppy a jerky rovněž záběry od barakud a dorad-koryfén. Na jigy jsme ulovili kranasy modroploutvé, amberjacky a bonito.
A Jirka stejně jako předevčírem korunoval den plachetníkem. Ten dnešní byl trochu menší, jen 205 cm (měřeno od špičky spodní čelisti do výřezu ocasní ploutve). Zabral na Rapalu X-rap 16 cm. Ryba byla zdolána během necelých 10 minut. 2x vyskočil a za chvíli byl venku. Při vyloveni se mrsknul, seknul mečem o loď a urazil si cca 15 cm dlouhou špičku meče. Měl wobbler seklý hezky na kraji spodní čelisti, takže šel rychle vypnout a na palubě jsme udělali jen 5 fotek a za 3 minuty už plaval zase v atolu.

img
plachetnik 205 cm uloveny na wobbler
img
kranasi GT 6,5 a 8 kg
img
kranas Dumerilluv - amberjack uloveny na jig
img
zralok rezavy - chuvicka