+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseNorskoVaše úlovky

Diskuse - Norsko - Vaše úlovky

Příspěvky ze země Norsko, okruh "Vaše úlovky"

Pro tento okruh je u této země 295 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Borek 12.04.2024 04:29
Borek

Indický oceán
Na závěr sezóny v Indickém oceánu se nám docela daří. Máme zdoláno spoustu krásných ryb včetně 135 cm tuňáka jednobarvého (dogtooth), trofejního chňapala velkého (101 cm), spousty velkých bonit, jednoho tuňáka žlutoploutvého, cejnovek, chňapalů, amberjacků (kranas dumerillův), žraloků... prostě druhová pestrost Indického oceánu je neuvěřitelná stejně jako bojovnost většiny šupinatých obyvatel. Vše chytáme na slowjigging na jiggy do 200g, což je asi nejméně namáhavá disciplína, která se tu dá provozovat. Přesto se každý den vracíme zničení, že sotva večer zvládneme vypít pár ginů s tonikem...

img
Chnapal velky 101 cm
img
Tunak jednobarvy-dogtooth 135 cm
img
Amberjack po utoku zraloka
img
Amberjack-kranas dumerillluv
Borek 25.03.2024 21:26
Borek

Molnarodden 25.3.2024
Poslední den, poslední výjezd. Krásné počasí, slunce střídaly sněhové přeháňky, vítr mírný, jeden stupeň pod nulou.
Vyjeli jsme na stejná místa v ústí fjordu jako v minulých dnech, ale chytání bylo úplně jiné. Nejenže jsme ryby na echolotu viděli, ale konečně braly jak se sluší. Hned při prvním driftu jsem zdolal skrei 110 cm, Tonda za pár minut kontroval skrei 105 cm. Při dalších driftech jsme kolikrát zdolávali všichni tři naráz... tak to má být!
Za cca tři hodiny se do lodi podívala hezká řádka skrei kolem 90 cm, dva slušní keleři a pár jednoskvrnek. Opravdu povedený závěr výpravy značně vylepšující celkovou bilanci.
Hezké to bylo!

img
Skrei 110 cm
img
Skrei cca 90 cm
img
Skrei 105 cm
img
neregistrovaný uživatel 25.03.2024 08:55

Molnarodden 23. a 24.3.2024
V sobotu bylo víceméně celý den slušné počasí, s krátkou pauzou na oběd jsme byli na vodě celý den. Ryby jsme na echolotu viděli, ale ulovit je není jednoduché. Nežerou a naše nástrahy je moc nezajímají. Chytili jsme pár jednoskvrnek, pár kelerů do 70 cm a dvě skrei. V noci byla krásná polární záře.
V neděli jsme se vzbudili do sněhové vánice. Do rána napadlo cca 10 cm sněhu. Počasí se umoudřilo až po obědě a před třetí hodinou jsme vyrazili na vodu. Byly stále sněhové přeháňky a vítr do cca 6 m/s. Echolot ukazoval ryby skoro všude a občas se i nějaká nechala přemluvit. Chytali jsme skoro do tmy v ústí fjordu a domu se vrátili značně promrzlí.

img
Polarni zare
img
Jednoskvrnka 64 cm
img
Borek 22.03.2024 21:03
Borek

Molnarodden 21. a 22.3.2024
Ve čtvrtek ráno foukalo přiměřeně a my mohli zkusit místa dále od břehu ve Vestfjordu. Nic moc jsme tam ale neulovili. Pak se zase docela rozfoukalo, zpět jsme museli jet krokem. Do večera jsme chytali v ústí "našeho" fjordu. Přes to, že jsme na echolotu viděli dost ryb, úlovky nic moc. Chytili jsme dvě skrei, jednoskvrnku, mníkovce a dva cca 70 cm kelery. Ale bylo docela hezky, chvíli dokonce svítilo slunce. Viděli jsme epesní duhu.
Dnes, v pátek, od rána prší nebo sněží a fouká tak, že se nedalo vyjet, takže sedíme doma a vedeme plodné debaty.

img
Borek 20.03.2024 22:06
Borek

Molnarodden 19. a 20.3.2024
Cesta byla dlouhá, ale proběhla naprosto hladce. V úterý 19.3. jsme dorazili ještě za tmy do domku Molnarodden. Po pár hodinách odpočinku a příprav, jsme vyrazili vyzkoušet, zda tu nejsme zbytečně. Vyjeli jsme jen do ústí fjordu, pár km od domku. Během chvíle jsme zdolali 5 skrei (nej 93 cm) a pak záběry ustaly. Chytl se už jen jeden mník a dva keleři cca 60 cm. Posádka druhé lodi ulovila několik mníkovců, tresek jednoskvrnných a jednoho mníka. Skrei neulovili. Počasí bylo dobré, teplota nad nulou a vítr mírný až žádný.
Dnes od rána foukalo 8-10 m/s, pršelo... moc se nám do lodí nechtělo. V poledne se počasí trochu umoudřilo, ale v ústí fjordu se stejně moc chytat nedalo. Dali jsme dva drifty, ulovili jednu skrei, a jeli jsme se schovat do jednoho fjordu obklopeného vysokými horami. Tam skoro nefoukalo, ale chytali jsme jen malé obecňačky. Druhá loď, která do ústí fjordu dorazila později, již za mírnějšího větru, vydržela až do cca 17:00. Přivezli 3 skrei (největší 99 cm), kelera 75 cm, dva mníky a několik obecňaček z místní populace.

img
img
img
img
neregistrovaný uživatel 13.11.2023 14:24

Loppa-Nusvag 24.8.-4.9.2023
Rybársky kemp Loppa Nusvag sme už trochu poznali, nakoľko sme ho navštívili už v roku 2019, čo len znásobovalo naše očakávania a vidinu lovu trofejný rýb. Po našom príchode a ubytovaní v perfektnom domčeku Loppa Havfiske sme si prebrali naše lode a vyrazili na lov. Tak ako sa to občas stáva, severné more nás rýchlo schladilo a uviedlo do reality, že s tými "trofejkami" to nebude také jednoduché.
Na druhý deň sme sa pri miestnom obchodíku, ktorý sa nachádza priamo v prístavisku zoznámili s miestnymi rybármi, ktorí nám povedali, že more je príliš zohriate (voda mala 12°C) a ryby sú ďaleko od pobrežia.
Tomu sme sa snažili prispôsobiť a vždy keď nám to počasie dovolilo, sme sa plavili po pevninskom šelfe až k malej Loppe.
Posledné roky pozorujeme, že loviť v letných mesiacoch veľké tresky obyčajné je čoraz ťažšie. Podarilo sa len pár kusov max. 15 kg.
Tresky tmavé sme lovili za šelfom pred ostrovom Silda v hĺbke 150 m v hojnom počte v dĺžke do 1 metra. Taktiež sme ulovili asi 30 ks morských ostriežov 40-50 cm.
V love halibuta sme totálne prepadli a mimo pár kusov max. 60-70 cm sme nič nechytili. Samozrejme sme ich pustili v duchu hesla "len rybu, ktorú pustíš môžeš uloviť znovu".
Loppa Nusvag je krásne miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Výborné ubytovanie aj lode a vždy ústretový majiteľ.
Viliam H.

img
img
img
img
neregistrovaný uživatel 31.10.2023 12:35

Vikalia u Sandnessjoen 9.-18.9.2023
V podstatě pouze treska tmavá 60 - 100cm, nebyl problén nalovit povolené množství. Okrajově makrela, treska obecná, jednoskvrnná, mník.
David V.

neregistrovaný uživatel 31.10.2023 12:06

Buroysund 23.-30.9.2023
Buroysund je velmi dobrá lokalita, na halibuty opravdu jedna z nejlepších, treska obecná taky super, treska tmavá jen malé kusy. Ale museli jsme ven na vnější stranu k oceánu, rázem byly velké ryby.
Počasí tak napůl, první 3 dny za ostrovy, 2 dny to „šlo“ a 1 den klidná hladina.
Bydlení naprosto v pohodě, zázemí taky (měli jsme vlastní místnost s mrazákem, místem na sušení obleků, kterou jsme si zamykali), lodě super. Komunikace naprosto v pohodě a benzín až k „nosu“ za cenu jako na benzince. Takže naprostá spokojenost!
Zbyněk M.

img
Halibut z Buroysundu
neregistrovaný uživatel 31.10.2023 11:53

Lokta 5.-15.10.2023
Na Loktě bylo jako vždy perfektně, ten náš říjnový termín je pro nás nerybáře naprosto perfektní, protože tam kromě nás nikdo jiný není a i vetšina ryb "odjede" na moře. A taky večer je brzy tma a tak si v klidu sedneme k televizi a pustíme si nějaký pěkný film při otevřené lahvince vína.
Dost foukalo a tak já jsem s klukama na moře nejezdil /bojím se/ a chytal jsem pod mostkem na příjezdové cestě a vždy jenom při přílivu a nachytal jsem toho vždy víc než kluci ve třech na moři /předposlední den za hodinu 12 tresek obecných v průměru 60 cm/. Domácí jsou jako vždy v naprosté pohodě, jednou jsme byli na večeři u nich, jednou oni u nás, jednou vzal svoji velkou loď a den jsme byli s ním na moři.
Petr A.

neregistrovaný uživatel 24.10.2023 18:44

Norsko-Amber 28.8.-5.9.2023
Kemp Amber je čistý, majitel je akurátní, ale to nám vyhovuje. Vše fungovalo přesně, jak jsme měli objednáno - od letadel a transferů až po lodě, chaty, filetárnu...
Halibuti se povedli, ale malé ryby do metru. Předpokládám, že je to také tím, že lovíme na relativně malé nástrahy.
S Mílou jsme měli krásný den ve vnitřním fjordu: z kempu doprava směr Tromso, přes mělčiny nad podmořským tunelem a vjede se do velkého fjordu, Tromso je po pravé ruce. Naproti je písečná mělčina, kde lovily tresky tmavé, do toho rackové, krásná rybařina. Ryby do metru, na mělčině, na malé nástrahy a s jemnou vláčecí sestavou.
Míla měl pod lodí tresku tmavou okolo 80 cm a přijel nám jí sezobnout halibut kolem 150 cm, ale párkrát jí zkusil uchopit a poté odjel.
Za mne parádní rybařina, poslední dny jsme většinu ryb pouštěli a brali si jen rybu k večeři. Kluci na vedlejší lodi ze začátku trochu hledali, ale nakonec vždy ryby našli a nachytali.
Myslel jsem, že éra masařiny už pominula, ale ve filetárně jsme se přesvědčili, že ne: kolegové z NDR lovili extrémně velké množství ryb a evidentně filetovali na kšeft - limit, nelimit.
Richard R.

img
letni treska z Amber
img
na jidlo jsme nachytali ryb dost
Předchozí 1 2 3 30 Další