+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2022 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 17.01.2017 18:04
CK PEPA

14. ledna
Tak včera jsme celkem chytili 11 wahoo a 5 nebo 6 kranasů-GT.
V noci korálovky, red snapper a ze třech záběrů velké ryby jsme zdolali jednoho žraloka černocípého 160 cm.
Dnes velké vlny a v jednu chvíli bylo zle skoro všem.
Peter

img
makrela Solandrova - wahoo
img
makrela Solandrova - wahoo
img
makrela Solandrova - wahoo
img
makrela Solandrova - wahoo
Zdenek 05.01.2017 20:50
Zdenek

5. ledna
Slovenští borci se na Maledivách činí.
Za vydatné pomoci posádky se podařilo ulovit první kranasy obrovské - GT.
Jeden z kranasů měl tu smůlu, že se během zdolávání připletl do cesty hladovému dravci. Podle způsobu překousnutí se asi nejednalo o žraloka, ale o velké wahoo nebo o barakudu.

img
kranas obrovsky - GT uloveny 4. ledna
img
takhle to dopada, kdyz se zdolava pomalu
img
kanic z nocniho rybareni
img
kranas obrovsky - GT
CK PEPA 05.01.2017 20:44
CK PEPA

Novoroční pozdrav z ostrova Vannoya.
Polární záře v plné kráse.

img
polarni zare na ostrove Vannoya
CK PEPA 27.12.2016 17:37
CK PEPA

26. prosince
Když jsem před několika lety odešel z Evropy, bylo to víceméně hlavně kvůli rybám a počasí. Nesnášel jsem ty plískanice, krátké dny a pošmourná rána.
Vím, že o Vánocích krátké dny nikomu zvlášť nevadí, ale přeci jen je to veselejší, když zasvítí sluníčko, jako tady u nás.
Posílám dva obrázky z vánoční Kostariky.
Zdraví
Adrien

img
vanocni kohoutovci - prosinec na poloostrove Nicoya
img
vanocni kanic - prosinec na poloostrove Nicoya
CK PEPA 15.12.2016 19:37
CK PEPA

Adventní odpoledne v revíru Lesjon.

img
adventni odpoledne v Lesjon
CK PEPA 15.12.2016 18:04
CK PEPA

10.12.
Asi jako většina lidí v celé Evropě se i já podřizuji rytmu nadcházejících Vánoc: návštěvy přátel, firemní večírky, v práci uzávěrky a vymýšlení vánočních dárků. Ale v sobotu 10.12. byla tak slibná předpověď počasí, že jsem vzal loď a vyrazil na celý den na okouny. Bylo úplné bezvětří, ráno mlha a trochu mrzlo. Po desáté mlha zmizela, na chvíli se ukázalo i slunce a teplota vylezla skoro na 10°C.
Za celý den jsem měl jen pár okounů a candátů, ale jeden okoun stál za to. Možná poslední letošní půlmetrovka...
Veselé Vánoce přeje
Joseba

img
prosincovy okoun z Baskicka
Zdenek 25.11.2016 05:17
Zdenek

24.11.2016
Ráno se zdálo, že ryby konečně dostaly hlad - během hodiny jsme každý z naší posádku ulovili jednoho kohoutovce. A ani to nedalo moc práce - stačilo najít hejno lovících ryb, které se při ústí řeky vykrmovaly v hejnech drobných rybek. Jenže dravci si brzy zaplnili své útroby a hlad je přešel.
Po nádherném ránu, kde jsme snad na každý nához měli záběr nebo alespoň sledovačku se vše otočilo a začaly dlouhé hodiny marného házení a hledání ryb. Až na poslední zastávce nedaleko přístaviště lodí se na Sašu usmálo štěstí v podobě trofejního kanice délky 131 cm, odhadovaná hmotnost 30 kg. Uloven byl na 200 g fialový jig.

img
kanic 131 cm uloveny na jig
img
kanic 131 cm, 30 kg uloveny na jig
img
kazde rano hodinu po vychodu slunce jsme uz na vode
img
pelikan hledajici hejna ryb u plaze poloostrova Nicoya
Zdenek 25.11.2016 04:59
Zdenek

Když jsem si předevčírem posteskl, že nám nepřeje počasí, ještě jsem nevěděl, že hurikán Otto dorazí k pobřeží Kostariky. Západní (pacifickou) část pobřeží sice hurikány zasahují jen vzácně, ale stalo se a ochlazení na méně než 25°C je sice v tropech příjemné, nicméně rybám se moc nelíbí a přinutit je k záběru dá práci. Máme množství útoků na naše nástrahy, vidíme na echolotu spousty ryb, ale záběrů je málo a denně zdoláme každý jen 1-4 ryby. Některé z úlovků však za tu námahu rozhodně stojí.

img
vyjizdime na vodu
img
kranas dvouskvrnny 80 cm
img
chnapal - snapper uloveny na jig
img
kohoutovec 98 cm
Zdenek 22.11.2016 03:05
Zdenek

Kostarika - Nicoya 21.11.
Máme smůlu na počasí. Normálně by období dešťů mělo končit v říjnu, ale letos prší skoro denně. Na moři se nám daří dešti vyhýbat a volíme loviště, kde zrovna neprší, ale partnerky rybářů, které jsou na břehu, musí občas utéct z pláže do baru....
Ryby nežerou a každý úlovek je vydřený. O to větší jsme z dnešních úlovků měli radost.

img
popping pri poibrezi
img
chnapal - cubera snapper
img
kohoutovec 80 cm
img
kohoutovec 110 cm
CK PEPA 21.11.2016 17:31
CK PEPA

Kostarika 21.11. 2016
Ryby moc nežerou, ale ti nejlepší nachytají snad kdykoliv... jako třeba Saša, který zdolal krásného kohoutovce (rooster fish) délky 95 cm.

img
rooster 95 cm