+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Abyste mohli přispívat do diskuzí, musíte být zaregistrováni a přihlášeni.

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 1040 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Borek 26.04.2018 18:45
Borek

Aland-Nordqvist 26.4. 2018
Ještě neskončil první den lovu a už je laťka nastavena velmi vysoko. Jarda dopoledne chytil "stočtyřku" a Jirka U. si po obědě šáhnul na trofejní rybu, která měla 115 cm.
Jestli to půjde takhle dál, tak to bude naprostá bomba!
Zítra se do toho obujeme všichni naplno!

img
Jardova 104 cm
img
devadesatka
img
Jirka a 115 cm
img
devadesatka
rybář 25.04.2018 18:14

Maribell 11-18 dubna 2018
V Maribell vše v pohodě, suprový rybolov.
Tresek obecných mezi 110 a 120 cm jsme chytili cca 30 ks, jinak celkem cca 320 ryb. Pár tresek tmavých, největší 110 cm, 3 kočky okolo 90 cm, několik mníkovců okolo 90 cm.
Největší treska vážila 34 kg, na délku měla 143 cm.
Luboš Š., Rokycany

img
treska obecna 143 cm, 34 kg ulovena 17. dubna
rybář 24.04.2018 17:19

Vanern 14.-21.4. 2018
Na lov štik bylo opravdu ještě brzo. Teplota vody na hloubce 2,8-3,2 stupně, v zátokách 4,5-7,5 stupně, což je přeci jen málo. Je velký rozdíl v rychlosti prohřívání vody po rozmrazu na malé a velké vodě. V Helesjo to byl celkem fofr, na Vanernu to šlo pomalu.
Naše posádka dopadla bídně (4 ryby), druhá loď o trochu lépe (cca 20 ryb, 1x 100cm a 1x 101cm).
Zkoušeli jsme úplně všechno, ale bylo ještě brzo.
Ubytování prima, počasí také. Pouze 2 dny foukal celkem vítr a vlny byly nechytatelné.

Lukáš Z.

CK PEPA 23.04.2018 13:20
CK PEPA

12. dubna odpoledne rozmrzly vody v okolí Stegeborg a hned další dva dny jsme trávili na vodě. Domnívali jsme se, že stihneme zachytat velké štiky ještě dříve, než začne tření. Ale to jsme se přepočítali. Tření štik začalo evidentně ještě v době, kdy byly zátoky částečně zamrzlé a některé štiky už jsou vytřené.
Zasílám fotografii jedné velké nevytřené ryby, kterou jsme ulovili a rychle pustili zpět na svobodu v sobotu 14.dubna.
Zdraví
Christian

img
prvni letosni jarni velka stika
rybář 20.04.2018 11:29

Vanern 20.4.
Není to úplně zalité sluncem... Našel jsem pár ryb v mělkých zatokach (ty největší torpéda jsou ve 30cm vody). Na otevřené vodě je teplota kolem 4°C (před 2 dny to bylo kolem 3°C), v nejteplejších zatokach bylo včera až kolem 8°C, ale nejsou tam prakticky žádné ryby. Na trolling z otevřené vody skoro nic, občas něco přijde na menší nástrahy tažené v mělké vodě. Máme pár ryb pod 100cm, většina z nich jsou malé štiky kolem 60cm. Nedaří se mi najít žádná hejna rybek....

Pescador

Zdenek 19.04.2018 12:57
Zdenek

19.4.2018 hlásí Aland, že je rozmrznuto!
Ještě minulý týden byla v revíru Nordqvist i v sousedním Bambole hladina revíru pokrytá nejméně deseticentimetrovou vrstvou měkkého ledu, ale teplé počasí posledních dnů udělalo zázraky a dnes zmizel led z revíru Nordqvist.
K zahájení rybářské sezóny příští týden tedy vrták na led potřeba nebude...

CK PEPA 19.04.2018 09:49
CK PEPA

Norsko, Elgsnes 18. dubna 2018
Středa 18. dubna byla vydařeným dnem pro bratry Strubingovi: ulovit na vertikální přívlač za jediný den ve dvojici mimo jiné tresku 125 cm (20 kg) a halibuty 130 cm a 135 cm, to je více než slušné skóre.

img
treska 125 cm, Elgsnes 18.dubna
img
halibut 135 cm, Elgsnes 18. dubna
img
halibut 130 cm, Elgsnes 18. dubna
CK PEPA 16.04.2018 11:33
CK PEPA

Fraser v březnu a dubnu
Je polovina dubna a já už mám za sebou 30 dní trávených s rybáři na vodě. Vzhledem k tomu, že jsem v lednu a únoru prováděl údržbu lodí a s hosty na vodu nejezdil, to je asi nejživější jarní sezóna, kterou pamatuji. Není divu, na Fraseru totiž panují ideální podmínky a ryby jsou velmi aktivní. Ačkoli teplota vody vzrostla za minulý týden o celý 1°C a dosahuje 4,5-5,8°C, noci jsou relativně chladné a sníh na horách zatím netaje. To nám dává dobrou kombinaci relativně stálé hladiny vody a její pomalu rostoucí teploty.
Jeseteři jsou s ohledem na teplotu vody stále koncentrovaní na několika specifických lokalitách, což usnadňuje hledání ryb a nemusíme ztrácet čas přejezdy po řece. V posledních dvou týdnech lovíme denně ryby délky 180-250 cm a zatím jsme v žádném dni neměli méně než dvě zdolané ryby.
Sobota 14.4. byla zatím nejlepší - hosté na mojí lodi zdolali celkem 9 ryb, všechny délky přes 150 cm a tři délky přes 2 metry!
Tak, jak nám pomalu, ale jistě roste teplota vody, jsou jeseteři den ode dne znatelně bojovnější a v posledních dnech už začali při zdolávání skákat. A jako bonus máme řeku skoro celou jen sami pro sebe, protože většina průvodců a rybářů spí zimním spánkem (nebo si ohřívá klouby někde v Kostarice, na Floridě nebo v Panamě).
Dokud nezačne tát na horách sníh, věřím, že tahle jarní pohodička a skvělá rybařina vydrží.
Zdraví
Chris

img
dvoumetrovy dubnovy jeseter
img
zdolavani jesetera
img
polovina brezna na Fraseru - ryby zacinaji brat
img
dvoumetrovy jeseter z jarniho Fraseru
rybář 13.04.2018 15:35

Dyroy 23-30 března
Zjistil jsem, že se dá podniknout výlet do Norska i letecky a navíc v zimně
a se zimní výbavou. Myslím tím to, že se dá vše spakovat a dostat se na váhové limity zavazadel do letadla. Původně jsem to bral jako nemožné.
Zkrácení času cestování do tak vzdálené destinace v Norsku na víc jak půlku
je taky velmi příjemné. Vymotávání 300 m silonu z navijáku v přímém přenosu, to byl pro mě dost šokující zážitek. Protože já, stojící za Pepou, jsem měl v příručním
zavazadle všechny navijáky včetně šňůr (cca 600 bm) a 300 m silonu v originálním balení !! Vše špatně !! Na co budu v Norsku chytat, když mi zabaví všechny šňůry
a silony co mám sebou do Norska hned v Praze ? To, že jsem prošel prohlídkou bez jakékoliv újmy, to do dnes nechápu a palce mi držel snad i sám svatý Petr. Příště si alespoň nezapomenu dát cívky do hlavního zavazadla...

Dalším nevšedním zážitkem pak byl večerní dojezd na chatu Dyroy se samotným majitelem. To, že se mnou jel jak Vattanen při rallye, to je u něj prý normální a
rychlou jízdu mám celkem rád, ale když v půlce cesty zaťal na tvrdo brzdy a táhnul mě ven z auta do -15 st.mrazu, to už jsem zkoprňel a nevěděl co se stalo a ven se mi moc nechtělo. Pan Ragnar začal na cestě rozhazovat rukama, kroutit hlavou a něco Norsky vykřikoval. Teď jsem to už pochopil. Z cesty nalevo nad horami byla k vidění nádherná polární záře žlutozelené barvy ale napravo nad mořem byla druhá polární záře žlutomodré barvy. Dvě polární záře najednou na úplně jasné obloze !! Nádhera, nádherná. Z jeho gestikulace a slov nenormal,nenormal jsem pochopil,že dvě polární
záře,viditelné najednou jsou i pro něj nevšedním zážitkem. Pro mě to byl zážitek taky velký. Vždyť polární záři jsem viděl poprvé v životě a hned dvě najednou.

Ranní probuzení a zvěstování reality s nevytopenou spodní chatou a zamrzlou vodou bylo kruté, ale bral jsem to tak nějak sportovně, ač tvrzení, že se panu Regnarovi vodu podaří zprovoznit do příštího dne, nikdo nechtěl věřit. A ejhle. Povedlo se. Hned bylo trochu veseleji.
Další pobyt na spodní chatě už byl v pohodě. A možná dobře že ta voda zamrzla, protože bez toho bychom možná nebyli Regnarovou ženou pozváni na večeři, kde se podávala výborná velryba. Jedl jsem ji taky poprvé v životě, takže taky nevšední zážitek.

A rybařina? Víme všichni jak se dařilo i nedařilo...
To víte, že jsem se viděl už doma v představách, jak taháme ty největší skreje
v Norsku, jak se nám budou ohýbat pruty a jak nás z toho bude bolet v zádech. Realita ale byla jiná a možná až moc krutá. Zima na lodi, stále padá sníh, ryby neberou, vše je nějak jinak, než jsem si v duchu představoval, ale KRÁSNÉ. I ta zima na moři má své kouzlo. A mně se nakonec celý pobyt na Dyroy velmi líbil.
Byl totiž nevšední, celkem drsný (to jsem trochu čekal, ale až zas tak...?) ale přežitelný. A já si vlastně svůj sen tak trochu splnil. Vždyť jsem chytil tresku 95 cm přes 10 kg a ta je zatím mou největší. I když ti všichni ostřílení mořští
vlci tvrdili, že je to ještě takové miminko, měl jsem z ní velkou radost.
Jen škoda, že jich nebylo víc.
Nakonec k nám vlastně bylo i to moře milostivé. Vždyť nás pustilo každý den
na rybolov a tomu jsem po příjezdu na Dyroy moc nevěřil.

Co mě taky mile překvapilo, bylo i složení účastníků zájezdu. Ač jsem byl proti ostatním chlapům mladé ucho, a se svými mořskými zkušenostmi jsem jim nesahal ani po kotníky, byli nakonec všichni moc fajn a v pohodě.
Zase jsem se něco nového dozvěděl i naučil a poznal nové závisláky na rybařině.

Libor N.

img
Liborova treska 95 cm
img
breznovy pohled na Dyroy z lode
img
CK PEPA 11.04.2018 19:39
CK PEPA

Nordskot 11. dubna
Rybaření je od půlky března jako na houpačce. Jeden den super, další den na nic. Ostatně stejně jako počasí. V březnu nás trápil mráz a koncem března dorazily přívaly sněhu. Březnové rybáře bylo letos pro otrlé - jen výjimečně šla teplota nad bod mrazu. Teprve posledních pár dnů máme relativně stabilní počasí a teplota se přes den drží nad nulou.
Ale skrejí bylo od března hodně a povedlo se pár tresek přes 20 kg. Nejtěžší byla zatím 24 kg, čili žádný rekord, ale i tak hezká ryba.
Překvapivě se už od března loví halibuti - včera dokonce dva - 50 kg a 21 kg. Fotky pošlu později.
Z Nordskot zdraví John

img
breznova treska - skrei z Nordskot
img
31. brezna v Nordskot - ulovek halibutu
Předchozí 1 2 3 104 Další