+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseNorskoOstatní

Diskuse - Norsko - Ostatní

Příspěvky ze země Norsko, okruh "Ostatní"

Pro tento okruh je u této země 26 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

neregistrovaný uživatel 22.01.2023 21:20

Dobrý den, letos plánujeme s rodinou vyrazit do Norska, na výlet a na rybaření. I přes to že jsem se pokoušel informace zjišťovat, některé se mi zjistit nepodařily, a tak bych se rád zeptal na pár věcí.
1) Na moře a na fjordy žádnou povolenku ani lístek nepotřebuji, ale je povinné jako v Čechách, že např. : smí chytat pouze na dva pruty, počet jednoháčku, dvojháčků...., nějak omezená denní doba lovu podle měsícu, a tak dále?
2) Dočetl jsem se, že na řeky a jezera potřebuji celoroční rybářský lístek a povolenku od dané organizace, co danou řeku či jezero spravuje, ale už jsem se nedočetl, zda se vůbec, případně kam povolenka odevzdává, jako v Česku.
3) Vzhledem k tomu, že jedeme na ryby do Norska poprvé, a řekli jsme si, že nebudeme chtít být na lodi, tak se chci zeptat, jestli se dá chytit něco ze břehu moře či fjordu, nebo je člověk bez lodi úplné ztracen, a že břehu je úplně minimální šance.
4) Plánujeme tam jet někdy v červenci, držet se někde v okolí města Berge, a tak bych se chtěl zeptat, jestli jsou na tuhle dobu nějaké tipy nebo triky, na co chytat, na co určitě nechytat, nebo kde a jak chytat.
5) Někde jsem četl, že na moře existují i speciální navijáky, né kvůli síle, ale kvůli prý slané vodě, a tak se chci zeptat, jestli je to nutnost, nebo se bez toho dá obejít.
Nejedeme tam kvůli obřím rekordní rybám, a vzhledem k tomu že tam jedeme poprvé, tak v uvozovkách budeme rádi, když něco chytneme, a vzhledem k tomu, že nemáme žádné zkušenosti s rybolovem v Norsku, tak se chci zeptat, jestli když bych chtěl chytat menší nebo průměrné ryby, dám příklad třeba : Treska, Ďas, Mník, Makrela, Štikozubec, ...., jestli jsou na ně potřeba speciální vybavení na moře, nebo jestli stačí silnější třeba sumcařský prut, se silnějším navijákem a vlascem. A taky bych se chtěl ještě zeptat, jak silný, a popřípadně jaký speciální vlasec, myslím bych měl na tyto ryby použít.

6) Předem moc děkuji za všechny odpovědi, pokud jsem někde ve svých dosavadních informacích mýlil, budu moc vděčen za opravu. Omlouvám se že třeba některé otázky jsou hloupé, ale je to kvůli tomu, že tam jedeme poprvé, a tak nechceme nic podcenit nebo vynechat.

To by bylo asi zatím vše.

Komentář k tomuto příspěvku:
CK PEPA 23.01.2023 11:01
CK PEPA: Dobrý den,

odpovědi níže.

1) Každý by měl chytat pouze na jeden prut. Některé druhy mají minimální míru.
2) Neodevzdává se.
3) Ze břehu chytat lze, úlovky bývají menších velikostí.
4) Není žádná zásadní taktika s ohledem na roční období.
5) Nutnost to není, ale obyčejný naviják slanou vodou trpí. Některé obyčejné navijáky jsou po týdnu na moři na vyhození (koroze). Některé pruty na lov sumců a štik použít lze.

Spoustu informací a odpovědi na otázky naleznete zde:
www.rybareni-norsko.cz
neregistrovaný uživatel 12.09.2021 12:22

Norsko-Kvitnes 4-11 září 2021
Kvitnes na Vesterálech je krásně místo. Chata, loď i domácí jsou bezva.
Tady je vítr kolem 13 m/s, prší a teplota 5-6 C.
Na hloubky se nedostaneme neb jsou velké vlny a když se vítr utiší, vyrazíme.
Něco málo nachytáno máme, ale žádné velké trofeje. Ale to nevadí, mi si Norsko užíváme i beztak.
Miroslav S.

CK PEPA 19.02.2020 16:25
CK PEPA

Lokta 2019 - konec května

Studio KOČAFILM, legenda českého rybářského filmu, uvádí krátký film z výpravy na Loktu koncem května 2019.

axik1974 30.03.2019 10:40

Dik za odpověď.dnes bychom se mohli dostat na moře,ale majitel před třemi dny odvezl lod na moře,kde je připoutal k bojce!Nezveda nám telefon,takze jsme naštvaní!!Jedna loď je od nej,a druhou nám pronajal od svého známého,který ma molo cca 4km od našeho domku a chce mít loď vzdy vecer u sebe!takze platíme 1100nor kazdy den a jsme omezení jejich rozhodnutím!!nastup jsme meli 25.3 a to mel lodě ještě na břehu!26.3 byl jedinej den kdy se dalo chytat(3m/s)a loď dal na vodu az odpoledne.Opravdu velké znechuceni chováním majitele!Jedem si sem odpocinout ,zaplatíme jim spoustu penez a za to chceme jen mít lodě k dispozici,abychom mohli,kdyz se uklidní trochu větr aspon na hodinu chytat a ne cekat az nám to majitel umožní!jsme dospěli lidé ,kteří nehazarduji,ale dnes tady byl vetr 7m/s a my se mohli motat ve fjordu a místo toho sedíme na baráku!snad bude lip????

Komentář k tomuto příspěvku:
CK PEPA 01.04.2019 08:55
CK PEPA: Vidím ve Vaší rezervaci, že jste měli dohodnuto přímo s majitelem chaty, že Vám zajistí pobyt 25.3.-5.4., ačkoli oficiálně pronajímá chatu až od 1.5.a lodě nemáte pronajaté předem, ale že je budete platit majiteli lodí až v Norsku, podle toho kolik lodí a na kolik dnů budete mít pronajaté. Rozhodně bych jim neplatil za pronájem lodí ve dnech, kdy jste je nepoužívali.
axik1974 29.03.2019 07:37

Zdravím!Dojeli jsme na chatu 25.3 a zatim jsme na baráku.Počasi je šílené!15m/s.Od začátku jen problémy!Po přejetí hranice do Norska nás zastavili celníci a museli jsme je následovat na jejich stanici!auto nám rozebrali do mrtě a samozrejme jsme meli o 4litry alkoholu navic tak jsme dostali 9600 norskejch pokutu!Byla to naše chyba!!Počasi by se melo uklidnit az v pondělí tak se snad po sedmi dnech dostaneme na moře!

Komentář k tomuto příspěvku:
Zdenek 29.03.2019 11:34
Zdenek: Tak to máte u Tromso horší počasí, než na Lofotech. Tam jsme se v minulém týdnu dostali na vodu skoro každý den. Ale podle windy.com by v neděli dopoledne mělo být moře mezi ostrovy OK. Ale na oceán se západně od ostrova Ringvassoy dostanete asi až v pondělí (jestli se vyplní předpověď počasí).
pavel 21.06.2018 10:19

Loppa nám učarovala, tak že letos již po třetí rybaříme ve zdejším revíru.
Sledování počasí a vln ani žádné zprávy z Loppy před odjezdem nevěstily nic dobrého.
Po příjezdu a ubytování jsme nedočkavě vyjeli na moře. Počasí bylo jak u nás v zimě. První dny 4 stupně a občas sněžilo, ale rybám to zjevně nevadilo. Pátý den teploty vystoupily na dvacet stupňů a vydržely i druhý den. Teplota vody při příjezdu 6 stupňů a nyní je již 8 stupňů, ale venkovní teplota je na 10 stupních.
Rybaření na jedničku, po čtyřech dnech chytání limit filetů / 80 kg / splněn. Další dny chytání stylem chyť a pust.
Úlovky : 3 halibuti na 500 g pilkr (13kg, 14kg a jeden pod míru puštěn zpět), tresek obecných přes 100ks, několik metr i více. Mníkovci otravný, nejčastější úlovek.
Vlkoušů bylo 14 a samé urostlé kusy. Nejméně bylo tresek tmavých-pouze 8 a okouníků-jen 2.
Jinak nádherná dovolená, vše v pořádku. Loď s kabinou v tomto počasí na jedničku.
Pavel Š.

Venca 28.05.2018 19:31
Venca

Hledáme šestého rybáře na cestu do Norska. Jsme z Krupky u Teplic. Jedeme 12.7. návrat 25.7. jedná se o severní Norsko obec Skutvik. kontakt:777000147

CK PEPA 27.03.2017 13:48
CK PEPA

Ve středu vyjíždíme na "NORDSKOT". Mám kamarády tento týden na Soroya a počasí velký problém - fouká moc, za celý týden vyjeli 3x na vodu na 4 hodiny. V našem termínu sleduji počasí na Nordskotu a má být vítr cca 3 - 10 m/s. Do kolika m/s se dá vyjet na moře?
Václav

Nejde jen o vítr, ale hlavně o vlny. Tedy interferenci vítr,
příliv/odliv a mořské proudy.
Chytat se dá (aby to mělo smysl) do 10 m/s, pak už to nemá moc smysl
(mám na mysli technicky - aby byla šance na úlovek, silnějším větru ).
Co se bezpečnosti týče, záleží opravdu hodně na interferenci s
přílivem a mořským prouděním.
A především: na moři sleduji ani ne tak aktuální stav, jako spíše
tendenci a předpověď (Když vyjedu na oceán a jsou vlny, ale předpověď
mi říká, že se to bude zlepšovat, tak jedu. Když je oceán jakž takž v
pohodě, ale předpověď slibuje zhoršení, tak jsem raději na pevné
zemi...).
Doporučuji sledovat www.yr.no , kde je nejpodrobnější předpověď na
Norsko a www.windyty.com , kde jsou dobré ukazatele větru a vln.
Zdeněk

Andvika 01.08.2016 18:54

Uvolnilo se nám 1 místo v termínu 2.-12.9.2016 do Norska,oblast Andvika.Jezdíme do Norska 12 let,všechno je zabezpečené.Vyjíždíme z Valašského Meziříčí,max.celková cena je do 16 000 Kč./Ubytování,lodě,strava,doprava,PHM/.Zájemci volejte tel.736400418.

ivah 05.05.2016 22:44

Ahoj, vyrážím začátkem června do Norska na Hitru. Jedu úplně poprvé a tak pokud máte někdo na prodej výbavu pruty, multiplikátor, nástrahy atd, které nevyužijete ráda odkoupím. Díky všem i za zkušenosti a typ na co nezapomenout sebou... mail [email protected]

Předchozí 1 2 3 Další