+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Rusko – Kamčatka

Řeka Mikiža 2019 9.10.2019

pstruh duhovy uloveny na imitaci mysiKdybych měl shrnout letošní srpnovou výpravu na severokamčatskou řeku Mikiža, řekl bych, že pro letošní sezónu byl charakteristický nezvykle vysoký počet táhnoucích lososů kisuč, více než v jiných sezónách bylo rovněž velkých lipanů a o něco méně bylo sivenů. A taky jsme zažili sopečnou erupci, ale to bych předbíhal, takže hezky popořádku.

Švédsko – Tjuonajokk

Aktuality, novinky a krátké reportáže 4.10.2019

Tjuonajokk - muskareni v TjirtjamNovinky, postřehy a krátké reportáže z legendárního severského revíru Tjuonajokk.

Finsko – Souostroví Aland

Krátké zprávy a reportáže 2.10.2019

Postřehy, krátké reportáže a zprávy ze souostroví Aland

Rusko – Kamčatka

Řeka Županova 2019 28.9.2019

pstruh duhovy - rainbowtroutNěkteré části toku řeky Županova patří beze sporu k nejlepším lovištím trofejních duháků na naší planetě. Ačkoli jsou na většině toku stacionární tábory a na některých úsecích této téměř 200 km dlouhé řeky se rybáři pohybují na motorových lodích, stále zůstávají desítky kilometrů některých přítoků i hlavního toku, kde si řeka zachovala svou divokost a nedotčenost. Stejně jako v minulých letech jsme v září 2019 pořádali výpravu na jeden z přítoků na horním toku řeky. Více než hodinu dlouhý let helikoptérou znamená sice o něco vyšší náklady, ale kvalita rybaření i jedinečný charakter nedotčené řeky

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Krátké zprávy a postřehy 26.9.2019

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků provincie Yukon.

Švédsko – Ormsjön

Krátké zprávy a reportáže 12.9.2019

Postřehy, zprávy a krátké reportáže návštěvníků revíru Ormsjön

Norsko – oblast Aure-Tustna

Krátké zprávy a postřehy 1.8.2019

Krátké zprávy a postřehy návštěvníků oblasti Aure.

Švédsko – Tjuonajokk

Tjuonajokk, návrat do Laponska po 22 letech 1.8.2019

Horní úsek peřeje Tjirtjam Před 22 lety jsem s batohem na zádech prošel cestu z Nikkaluokta do národního parku Abisko nedaleko norského Narviku. Primární cíl byl sice zdolání vrcholu nejvyšší švédské hory Kebnekaise (2117 m), ale značná část cesty vedla podél jedné z mnoha laponských řek. Celou cestu jsem nemohl od řeky oči odtrhnout a sliboval si, že se do těchto končin jednou vrátim a pruty tentokrát doma rozhodně nenechám.

Švédsko – Hälsingland

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 1.8.2019

Postřehy, zprávy, aktuality a krátké reportáže z revírů v kraji Hälsingland.

Švédsko – Ormsjön

Ormsjön 1.-8. června 2019 28.6.2019

okoun 38 cm z jezera BelviksjonPro jarní testovací výpravu na vody v okolí jezera Ormsjön nám nezbylo než zvolit první týden v červnu. Velmi dobře jsme věděli, že v podhorských revírech krajů Jämtland a Västerbotten je tohle období jaksi na hraně. Když to vyjde, sněhová voda už bude pryč a štiky i okouni jsou po vytření velmi aktivní. A když to nevyjde, tak v řekách povalí studená voda z tajícího sněhu a přinutit ryby k závěru bude tvrdý oříšek.

Předchozí 1 2 3 39 Další