+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Maledivy – Maledivy

Listopad 2019, tropický křest 29.11.2019

popy a poppyÚkol zněl jasně: jeho muži nesmí skončit bez ryby. Jenže jako spousta jiných věcí v životě i tohle se snáze řekne, než udělá. Zvláště, když někteří z nich nejsou tak docela rybáři a tím spíše, že žádný z nich v tropech zatím nerybařil. A když řekl Petr, že nesmí být bez ryby, tak tím nemyslel nějaké rybičky chycené na masíčko z lodě, ale pořádné ryby ulovené sportovním způsobem, tedy na povrchovou nebo vertikální přívlač, případně na trolling.

Rusko – Kamčatka

Řeka Županova 2019 29.11.2019

pstruh duhovy - rainbowtroutNěkteré části toku řeky Županova patří beze sporu k nejlepším lovištím trofejních duháků na naší planetě. Ačkoli jsou na většině toku stacionární tábory a na některých úsecích této téměř 200 km dlouhé řeky se rybáři pohybují na motorových lodích, stále zůstávají desítky kilometrů některých přítoků i hlavního toku, kde si řeka zachovala svou divokost a nedotčenost. Stejně jako v minulých letech jsme v září 2019 pořádali výpravu na jeden z přítoků na horním toku řeky. Více než hodinu dlouhý let helikoptérou znamená sice o něco vyšší náklady, ale kvalita rybaření i jedinečný charakter nedotčené řeky

Finsko – Souostroví Aland

Krátké zprávy a reportáže 29.11.2019

Postřehy, krátké reportáže a zprávy ze souostroví Aland

Kanada – Řeka Fraser

Krátké zprávy a minireportáže 15.11.2019

Krátké reportáže a zprávy z Britské Kolumbie se zaměřením na lov jeseterů a lososů na řece Fraser.

Rusko – Kamčatka

Řeka Mikiža 2019 9.10.2019

pstruh duhovy uloveny na imitaci mysiKdybych měl shrnout letošní srpnovou výpravu na severokamčatskou řeku Mikiža, řekl bych, že pro letošní sezónu byl charakteristický nezvykle vysoký počet táhnoucích lososů kisuč, více než v jiných sezónách bylo rovněž velkých lipanů a o něco méně bylo sivenů. A taky jsme zažili sopečnou erupci, ale to bych předbíhal, takže hezky popořádku.

Švédsko – Tjuonajokk

Aktuality, novinky a krátké reportáže 4.10.2019

Tjuonajokk - muskareni v TjirtjamNovinky, postřehy a krátké reportáže z legendárního severského revíru Tjuonajokk.

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Krátké zprávy a postřehy 26.9.2019

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků provincie Yukon.

Švédsko – Ormsjön

Krátké zprávy a reportáže 12.9.2019

Postřehy, zprávy a krátké reportáže návštěvníků revíru Ormsjön

Norsko – oblast Aure-Tustna

Krátké zprávy a postřehy 1.8.2019

Krátké zprávy a postřehy návštěvníků oblasti Aure.

Švédsko – Tjuonajokk

Tjuonajokk, návrat do Laponska po 22 letech 1.8.2019

Horní úsek peřeje Tjirtjam Před 22 lety jsem s batohem na zádech prošel cestu z Nikkaluokta do národního parku Abisko nedaleko norského Narviku. Primární cíl byl sice zdolání vrcholu nejvyšší švédské hory Kebnekaise (2117 m), ale značná část cesty vedla podél jedné z mnoha laponských řek. Celou cestu jsem nemohl od řeky oči odtrhnout a sliboval si, že se do těchto končin jednou vrátim a pruty tentokrát doma rozhodně nenechám.

Předchozí 1 2 3 40 Další