+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Kolumbie – přítoky Orinoka

Advent u Orinoka 31.12.2018

cichlida ocasooka - tucunare asu, 80 cmPo výpravě na kolumbijské pobřeží Tichého oceánu v listopadu 2017 jsme byli rozhodnuti, že se do této jihoamerické země musíme co nejdříve vrátit. Nebylo to jen rybaření, čím nás Kolumbie zaujala. Získala si nás pulsující atmosféra téhle země, pozitivní přístup obyvatel, překvapivě dobře fungující služby, spojení a infrastruktura, no a samozřejmě nádherná exotická příroda. Ještě v listopadu a prosinci 2017 jsem se sešel s několika Kolumbijci, kteří se zabývají pořádáním rybářských pobytů a vybíral cíle budoucích výprav. Lokalitou pro letošní advent bylo zvoleno Orinoko a jeho přítoky na kolumbijsko-venezuelské hranici. A hlavní cílové ryby? Impozantní dravci říčních lagun a jezer, tedy cichlidy a neméně atraktivní predátoři říčních proudů – payary.

Kostarika – Nicoya

Krátké zprávy a postřehy 30.11.2018

zdolavani kohoutovce uloveneho na poppZprávy, postřehy, názory a krátké reportáže o rybaření při pacifickém pobřeží poloostrova Nicoya (Kostarika).

Kanada – Řeka Fraser

Krátké zprávy a minireportáže 13.11.2018

Krátké reportáže a zprávy z Britské Kolumbie se zaměřením na lov jeseterů a lososů na řece Fraser.

Norsko – oblast Soroya-Loppa

Loppa – Sor Tverrfjord 2.-9. října 2018 15.10.2018

rijnova treska obecna 90 cmNorsko je vždy o počasí a letos to platilo dvojnásob. Kdo jel do Norska v červnu a červenci, mohl mluvit o štěstí, když ho vítr pustil na vodu každý druhý den. A kdo čekal, že obvykle stálé počasí panující v září, bude přát pohodové rybařině konce léta, musel jen smutně sledovat, jak ustálená tlaková níže bičuje větrem větší část norského pobřeží. Koncem září jsme nedočkavě a s obavami sledovali vývoj počasí v severonorském kraji Finnmark: vítr střídal déšť a déšť přecházel občas ve sněžení. Ale pak se cosi stalo a na Václava vítr utichl, od Tromso po Kirkenes se vyjasňovalo a meteorologové se začali shodovat na tom, že svůj rybářský týden na Loppě si užijeme jak se patří. No, ale na pohádky už nemáme věk a nevěřte fotografiím, které ukazují jen krásně modrou oblohu: samozřejmě, že jsme zažili vítr, ranní mrazíky, déšť a občas i sněžení. Ale na vodu jsme se mohli vydat každý den, jen jsme se zpět do příjemně vytopené chaty vraceli večer někdy více, jindy méně zmoklí a prostydlí.

Rusko – Kamčatka

Kamčatka - řeka Županova 2018 12.10.2018

pstruh duhovyDo historie Kamčatky se léto 2018 zapíše rekordním tahem lososů gorbuša (pink salmon). Gorbuše, tedy nejmenší druh pacifických lososů, zaplavily většinu kamčatských řek. Údajně se jednalo o nejsilnější tah za posledních 105 let, tedy za dobu, po kterou jsou vedeny záznamy. Opravdovou lahůdkou obou výprav v závěru srpna i v první polovině září byli duháci a siveni východosibiřští-kundža. Obě naše výpravy sjížděly přítoky řeky Županova na horním toku, kde je řeka široká jen několik metrů, snadno broditelná a rafty se zde mohly pohybovat jen díky zvýšené hladině vody.

Finsko – Souostroví Aland

Krátké zprávy a reportáže 9.10.2018

Postřehy, krátké reportáže a zprávy ze souostroví Aland

Irsko – jezero Corrib

Aktuality, postřehy a krátké zprávy 24.9.2018

Aktuality, postřehy, krátké zprávy a reportáže o rybaření v Irsku.

Aljaška – Pumice Creek Lodge

Krátce z Pumice 17.9.2018

Krátké reportáže, postřehy a zprávy o životě a rybaření na poloostrově Alaska Penninsula v okolí Pumice Creek Lodge.

Norsko – oblast Soroya-Loppa

Aktuality, postřehy a krátké zprávy 13.9.2018

Postřehy, krátké zprávy, aktuality a komentáře návštěvníků ostrova Sorroya.

Norsko – oblast Lofoty-Vesterály

Krátké zprávy a postřehy 3.9.2018

breznova treska - skrei z LofotKrátké zprávy a postřehy návštěvníků souostroví Lofoty, Vesterály, Hamaroy a okolí.

Předchozí 1 2 3 38 Další