+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseŠpanělsko

Diskuse - Španělsko

Příspěvky ze země Španělsko

U této země je 23 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

rybář 05.04.2022 20:45

Baskicko 21-26 března 2022
I když to byl můj už třetí výlet do této rybářsky požehnané destinace, musím konstatovat, že i přes dřívější zkušenosti tentokrát s přehledem nejkomplikovanější. Těžší rybaření jsem totiž už dlouho nezažil.
Větrné počasí nám bohužel vůbec nehrálo do karet, ba naopak nás dva dny prakticky nepustilo na vodu. Rybaření ze břehu zde samozřejmě praktikovat lze, ovšem vhodných míst při takto silném větru je málo. Navíc si můžete být 100% jisti, že na to rozhodně nebudete sami. Hned první den jsme mimo osmi polských rybářů, o kterých jsme věděli, potkali ještě skupinku šesti Francouzů, což nás utvrdilo v tom, že jsme prakticky na jakémkoliv slibně vyhlížejícím místě byli druzí třetí nebo devátí...
Podle toho vypadaly i naše výsledky, které od čisté nuly zachránil vpodvečer Kájův krásný půlmetrový okoun přes dva kilogramy, ulovený na wobbler. Nulu, o níž jsem mluvil, jsme „vybojovali“ den následující, protože štika, která přijela Milanovi za nástrahou až ke břehu, se k záběru zlákat nenechala. Třetí a čtvrtý den se už něco málo chytilo, ale i tak počty ryb a především záběrů zůstaly i za velmi mírným očekáváním.
Naprosto neočekávaným klíčem k úspěchu totiž tentokrát byly baculaté wobblery typu crankbait v nesmyslných reflexních barvách a lov v lehce přikalené vodě za kamenitými výběžky a podél kamenitých břehů v hloubkách od jednoho do tří metrů. S tím nikdo z nás samozřejmě nepočítal, jelikož v normálních podmínkách to tady funguje úplně jinak. Vhodné nástrahy tak měl pouze Karel, a to slovy dvě. Ten také nakonec zúročil své letité zkušenosti s lovem z kajaku i správný rybářský čich na vhodná místa a nachytal s přehledem nejvíc.
Radek

img
Kajuv okoun 2,4 kg
img
muj pulmetrovy okoun
img
vitr a vlny komplikovaly rybareni
img
posledni den se vycasilo
revoke 16.05.2019 10:04
revoke

Poslední 3-4 dny chytání z naší čtrnáctidenní dovolené byly naplánovány ve Francii. Na 30km úseku Rhony jsme si vytipovali několik zajímavých míst, na kterých by se dalo chytat z kajaku, přestože se už v těchto místech jedná o obrovskou řeku.

Jak se později ukázalo po rozhovoru s místními, vybrali jsme si velmi dobře, protože od zahájení lovu dravců (1. května) už měli nachytáno několik sumců ve velikostech do 240cm a to prosím z Belly Boatu.

Nám však nepřálo počasí - foukal silný mistrál, bylo chladno a pršelo. Jakmile se však počasí uklidnilo a vysvitlo slunce, zvýšila se i aktivita sumců. Náš oslavenec úspěšně zdolal sumce 156cm (na woblera) a místní lovec belly-boatař sumce o dvě desítky centimetrů delšího.

img
img
img
revoke 16.05.2019 09:51
revoke

Na přehradě 6x větší než Lipno jsme strávili 5 dnů. Cílovou rybou byl black bass, ale chytat jsme chtěli i kapry a místní parmy, zejména v době mezi ranním a večerním chytáním okounů.

Voda v přehradě byla čistá, takže o přítomnosti všech vyjmenovaných druhů ryb nebylo pochyb - ze břehu jsme sledovali slídící black bassy, krmící se kapry, proplouvající parmy a vybarvené slunečnice, a to všech velikostí.

Trvalo nám tři dny, než jsme pochopili, jak na zdejší ryby - když byla azurová obloha a nefoukalo, okouni o nás věděli a nemělo cenu je chytat. Zároveň záleželo na nástraze, přičemž nám výhradně fungovaly velké a tmavé nástrahy, což zase bylo něco jiného, než na co chytali místní.

Chytili jsme asi deset blackbassů o velikosti od 15 do 55cm, jednu parmu 67cm (na woblera), několik candátů a desítků kaprů od 50 do 82cm.

Kromě vzpomínek jsme si odvezli i několik trilobitů, který se na zdejších březích nacházely desítky.

img
Parma 67cm
img
Black Bass 55cm
img
img
revoke 16.05.2019 09:25
revoke

Kamarád na podzim slavil kulatiny, tak jsme mu jako dárek vymysleli dovolenou na rybách. Společně jsme se dohodli na Španělsku. Cílovou destinací byla jedna velká přehrada uprostřed země, ale cestu tam i zpět jsme si zpestřili zastávkou na dvou dalších revírech.

Prvním z revírů byla mně již dobře známá baskická vodárenská přehrada, na které jsme chytali poslední dva dubnové dny. Cílovou rybou byl velký okoun, kterého se nám sice podařilo chytit, ale až druhý den lovu a nebylo to v místech, kam nás posílal Joseba, místní průvodce. Dokonce na ně ani nefungovaly bílé gumy, které jsou zde doporučované a které se mi osvědčily při minulé výpravě.
Za dva dny jsme tedy ve třech lidech chytili okouny 45 a 48 cm, osm candátů kolem 65 cm a čtyři štiky.
Candáti tou dobou leželi na hnízdech, což byla v kombinaci s průzračnou vodou krásná podívaná. Kromě velkých candátů jsme ale takhle pozorovali i velké okouny a parmy.
Za zmínku pak ještě stojí nehoda s kajakem, kdy se našemu oslavenci dostala nějakým záhadným způsobem voda do míst, kde by rozhodně být neměla (do dutých míst). Za velkých vln stihl došlapat ke břehu s lodí naplněnou dvěma sty litry vody na poslední chvíli...

img
img
Na zelenohnědého twistra
img
img
Candáti na sobě měli po tření neuvěřitelné rány
CK PEPA 25.03.2019 21:50
CK PEPA

Baskicko 19-21 března 2019
Bylo to těžký chytání (vítr, zima), aktivita ryb téměř nulová, byť jsme
tomu dali úplně všechno. První den komplet bez záběru, druhý den jeden candát a
třetí den jeden okoun 50 cm a 4 candáti ve třech lidech.
3 okouni nám spadli těsně u podběráku. Toť vše.
Jinak jako obvykle perfektní servis.
Podle mě jsou tam ryby už strašně ochytané a tím pádem je potřeba změnit i taktiku/techniku lovu. Není a nebude to vůbec snadné, ale šance na velkou rybu (myslím okouna nad 50 cm) je v Baskicku stále obrovská. My měli fakt pitomý počasí. O víkendu před naším příjezdem to prý krásně bralo. Pak přišla studená fronta, vítr ze severu a do toho jsme akorát přiletěli.
Příště zkusím nejdřív checknout počasí a když budou mít Baskové volno, tak vyrazím...
Radek

img
okoun 50 cm
img
candát
img
candát z Baskicka
img
jezero když nefouká
CK PEPA 04.05.2018 17:25
CK PEPA

Baskicko v dubnu
Na základě zkušeností z minulých dvou sezón jsme na střední část dubna raději nebrali rezervace od žádných skupin rybářů a omezili jsme i naše vlastní rybaření.
Stejně jako v minulých letech se okouni od cca 15.4. třeli a o nástrahy jevili menší zájem než obvykle.
Na druhou stranu bylo v dubnu v porovnání s březnem hezké počasí a tak se nám podařilo ulovit celou řadu okounů okolo 50 cm a jednoho, který vážil bez pár gramů 3 kg (šťastným lovcem byl Javi - Javier, jeden z místních rybářských průvodců).
Počkáme do víkendu a 5. května vyrazíme zase na vodu, to už by měli okouni být vytření a při chuti!
Joseba

img
dubnovy okoun z Baskicka
img
trikilovy okoun z Baskicka
img
dubnovy okoun z Baskicka
img
duben - jikry u brehu prehrady
CK PEPA 04.04.2018 10:53
CK PEPA

Baskicko 20-31 března
V posledních dvou týdnech trápilo rybáře počasí asi v celém severním Španělsku. Ani naše přehrady v Baskicku nebyly výjimkou. Chladno, déšť, sníh a především silný vítr. V některých dnech jsme se vůbec nedostali na vodu, jaký byl vítr. A ani ve dnech, kdy šlo rybařit, nebyly úlovky nijak časté. Počty ulovených okounů byly obvykle jen 0-3 na osobu a den.
Ale podařil se nám zatím největší (nejtěžší) ulovený okoun: délka 54 cm a hmotnost 3,1 kg.

img
rekordní okoun 54 cm, 3,1 kg
img
půlmetrový okoun z Baskicka, březen 2018
CK PEPA 19.03.2018 20:29
CK PEPA

Březen v Baskicku
Až na počasí se nám zatím sezóna vyvíjí slibně. Chytá se sice relativně málo ryb, ale prakticky každý den si někdo z našich hostů zvýší svůj osobní rekord okounem délky nad 50 cm a za poslední dva týdny bylo dokonce uloveno už 10 okounů délky nad 52 cm!
Velcí okouni jsou před třením a mají pěkně kulatá břicha. Jedinci délky 52 cm váží 2,7 kg až 2,9 kg. Tříkilovou hranici jsme zatím nepřekonali.
Většinu velkých ryb lovíme na jigy-pilkiny délky asi 7-9 cm o hmotnosti okolo 40 g.
Zatímco v první polovině března bylo hezké počasí a ryby celkem aktivní, v posledních dnech dorazilo větrné počasí a prudce se ochladilo - v noci mrzne, přes den okolo nuly a padá sníh. Ostatně, jak se dívám na televizi, tak i v Čechách dnes pěkně mrzne a sněží.
Zdraví Jairo

img
okoun 52 cm, Baskicko v breznu
img
dva okouni pres 50 cm uloveni soucasne
img
okoun 54 cm, 2,8 kg
img
breznovy okoun delky 50 cm
rybář 08.11.2017 17:48

Baskicko 28.-30.10.2017
V Baskicku se nám tentokrát nepodařilo chytit žádnou rybu v trofejních rozměrech. Každý chytil pár okounů do cca 45 cm, chytily se myslím 3 štiky mezi 50-90 cm. Štik by se jistě chytilo víc, nicméně snažili jsme se hlavně o okouny.
Nicméně vedle nás chytali kluci ze Švédska a ti měli každý den okouna kolem 50 cm, ale taky 1-2 ryby denně.
Podle mě jsme měli smůlu. Voda byla stále na tuto dobu (dle místního průvodce) nezvykle teplá (cca. 16 stupňů Celsia) a přijeli jsme do změny počasí. Aktivita ryb, speciálně okounů byla velmi nízká.
V každém případě nás voda nadchla, okouni naprosto fantastičtí (bohužel ne ti naši :)), zcela jistě se na místo vrátím. Kolegům bych výlet určitě doporučil, s ochlazující se vodou by to mělo začít...
S pozdravem
TF

rybář 05.10.2017 16:25

Baskicko 21. a 22.9. 2017
Baskicko bylo perfektní co se týče ubytování, stravy a přístupu průvodců. Vybavení a vše prostě klaplo na 1*.
Jediné, co nešlo, byly ryby.
Chytali jsme 2 dny, najezdili na kajacích celkem 35 km od rána do pozdního večera a výsledkem byli jen okouni do max. 25cm.
Dokonce jsme byli lepší, než náš průvodce, který chytil jen 1 okouna :-) a to se opravdu snažil a jen nechápavě kroutil hlavou.
Trochu úspěšnější byli 2 Francouzi, kteří tam chytali s námi a těm se
povedli 2 okouni kolem 45 cm a 1 štika 114cm.

Přesto děkuji za dobrý tip, byl to pro nás nový zážitek a i zkušenost.

Petr D.

img
okoun cca 45 cm
img
okoun cca 45 cm
img
stika 114 cm
Předchozí 1 2 3 Další