+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stranaKdo jsme - kontakt

Kdo jsme

Majitelem a provozovatelem internetových stránek www.rybolov.com je fyzická osoba - Zdeněk Edelmann (informace a kontakt viz níže). Internetové stránky rybolov.com prezentují množství informací z oboru sportovního rybaření. Značnou část stránek tvoří informace o rybaření ve světě a to nejen o revírech, které mají komerční spojitost s cestovní kanceláří PEPA.
Mapky jednotlivých zemí slouží pouze k vyznačení přibližné polohy revírů, nejsou přesným odrazem map jednotlivých zemí.
Budovaný informační přehled nebo spíše informační návěstí snad pomohou návštěvníkům stránek při orientaci ve světě sportovního rybolovu, ať už je rybaření jejich koníčkem nebo pracovní náplní.

Ačkoli jsme s pomocí přátel provoz stránek rybolov.com zahájili ještě před rokem 2000, přesto se díky vývoji informačních technologií ocitáme stále na začátku. Původní stránky, které byly pamětově nenáročné a koncepčně velmi jednoduché, se díky rozsahu uchovávaných informací těžko udržovaly a přestaly vyhovovat soudobým požadavkům na design a rychlost vyhledávání dat. Proto jsem se v polovně roku 2004 rozhodl začít s tvorbou stránek zcela nových, které byly veřejnosti představeny počátkem roku 2005 a později zásadně upraveny 1.1.2014.  Stránky www.rybolov.com nepoužívají cookie ani jiné mechanismy sloužící k personalizaci reklam nebo analýzám návštěvnosti. Vaše případné náměty na zlepšení grafické, programové i obsahové úrovně stránek jsou vítány.


Mgr. Zdeněk Edelmann,
jednatel cestovní kanceláře PEPA a provozovatel stránek rybolov.com


Provozovatel webu:
Mgr. Zdeněk Edelmann
Hloubětínská 11, 19800 Praha 9
tel.: +420 266 610 273 
IČ: 12934534, DIČ: CZ7009301244
Registrace: Živnostenský úřad Praha 14

Informace o cestovní kanceláři PEPA

Název cestovní kanceláře PEPA, jehož původ našim zákazníkům často není příliš jasný, souvisí s počátky firmy: když jsem v roce 1991 zakládal cestovní kancelář, která se zabývala především péčí o zahraniční návštěvníky České republiky, vybíral jsem název snadno srozumitelný, typicky český a především tak jednoduchý, aby si ho každý snadno zapamatoval. Všem těmto požadavkům název "PEPA" jednoznačně vyhovuje. Kromě služeb zahraniční klientele zajišťovala cestovní kancelář PEPA rovněž poznávací zájezdy do přírodně atraktivních částí Evropy. V té době mezi naše zájezdy patřily např. výpravy do Maroka, Španělska, Turecka, Sýrie a Skandinávie. Klientelu cestovní kanceláře PEPA tvořili především studenti vysokých škol a sportovně založení lidé. Během zájezdů do Skandinávie někteří zákazníci chytali ryby, ale nešlo o rybářské zájezdy v pravém slova smyslu. Teprve v roce 1995 jsme uspořádali první výlučně rybářské zájezdy, které dnes tvoří více než 90% naší činnosti. Při pořádání zájezdů jsme od samého počátku kladli důraz na výběr přírodně atraktivních lokalit a na propagaci našich zájezdů ve sportovně-rybářském duchu. Tedy žádné přepravky plné mraženého masa, ale aktivní sportovní rybolov, především přívlač a muškaření. V tomto trendu pokračujeme i nadále a upřímně říkáme našim potenciálním zákazníkům: "Rybaříte-li pro potěšení z rybolovu a pobytu v přírodě, jsme rádi, ale je-li cílem Vaší rybářské výpravy mrazák plný filetů, pak si vyberte raději jinou cestovní kancelář." S výpravami českých masařů do zahraničí, především pak do Norska, nemáme a nechceme mít nic společného. Bohužel, rybářů, kteří ve své omezenosti nedokáží darovat svobodu žádné ulovené rybě, je v naší zemi velké množství a tak není divu, že image českého rybáře je především v Norsku silně pochroumaná. To je také důvod, proč naše cestovní kancelář nikdy nezačala pořádat rybářské autobusové zájezdy do norských fjordů. Ale obraťme list. Během několika let práce cestovní kanceláře PEPA se nabídka rybářských zájezdů a výprav rychle rozrostla. Na pestrost naší nabídky, která je v České republice ojedinělá, má kladný vliv především spolupráce se švédskými, německými, švýcarskými, francouzskými a americkými partnery. Bez dobrých styků s renomovanými zahraničními agenturami se dnes nedá pokračovat ani v rybářské turistice. A tak náš aktuální katalog obsahuje nejen nabídku služeb ve Švédsku, Finsku a Norsku, ale zajišťujeme i pobyty v Rusku, Irsku, na Islandu, Madagaskaru, Maledivách, v Indii, Argentině, Kostarice, Kanadě nebo na Aljašce.

Cestovní kancelář PEPA je řádně koncesovaná a pojištěná firma. Akce, které jsou podle zákona 159/99 Sb. "zájezdem", jsou podle tohoto zákona pojištěny. Povinné pojištění zájezdů podle zákona 159/99 Sb. je v ceně zájezdů zahrnuto. Od roku 1991 uběhla již řádka let a dnešní nabídka služeb cestovní kanceláře PEPA se s původní nedá srovnávat. Podařilo se nám přesvědčit většinu našich zákazníků, že budoucnost cestování je v individuálním přístupu a v cestování automobilem nebo letadlem. Každoročně pro drtivou většinu z našich bezmála 2000 zákazníků vytváříme individuální aranžmá, kdy pobyt připravujeme na základě konkrétních požadavků klienta. Pro naši firmu to sice znamená množství práce navíc, ale můžeme si být jisti, že jsme pro spokojenost zákazníka a správný výběr dovolené učinili maximum. Množství investované práce se nám vrací v podobě stálých zákazníků, kteří v současné době tvoří přes 70% z celkového každoročního počtu klientů, ale také v meziročním obchodním nárůstu, který u naší firmy neklesá pod 5%.
A jaké revíry jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Mezi příznivci přívlače jsou to především některé revíry na souostroví Aland, kde máme exkluzivní práva na prodej povolenek, dále švédské revíry Syrsan, Lesjön či Giman. Muškaři pak dávají přednost laponskému Tjuonajokk, případně jižněji položeným revírům Ammarnäs nebo Hökensas. Příznivci mořské rybařiny pak využívají našich kapacit po celém norském pobřeží. Stále více se pozornost zákazníků obrací k exkluzivním revírům, kde je omezené množství návštěvníků a vydávaných povolenek a kde často platí velmi přísný rybářský řád. Exotické destinace, jako např. Kamčatku, Aljašku, Kanadu, Argentinu, Maledivy nebo Madagaskar navštěvuje každoročně jen několik desítek rybářů, ale vynikající výsledky, kterých rybáři na výpravách do těchto míst zpravidla dosahují, vábí stále nové a nové zájemce. A můj osobní názor? Švédské Laponsko je nádherné, Aljaška nezapomenutelná, Kamčatka kouzelná, ale Stropnici nebo Lipno bych za ně nevyměnil. Každý rybář se rád vrací na místa, kde poprvé nahodil udici.
Kromě zájezdů a pobytů, které jsou zařazeny do našeho katalogu, připravujeme každoročně i výpravy pro naše stálé zákazníky a držitele zákaznických karet. V minulých letech to byly první české rybářské expedice do Grónska, na Kamčatku, Sibiř a do Kazachstánu, výpravy do Namibie, Gabonu, Brazílie, Kolumbie, Venezuely, Chile.
Pro výherce některých rybářských závodů a soutěží rybářských časopisů pak připravujeme testovací rybářské akce v Norsku a Švédsku. Reportáže z našich rybářských výprav publikuje většina českých rybářských časopisů, ve spolupráci s nakladatelstvím FRAUS jsme připravili knihu "S rybářským prutem kolem světa", podíleli jsme se na přípravě dalších knih (Norsko) a DVD (Norsko, Island, Kamčatka, Laponsko, Maledivy, Kanada...). Jinými slovy: práce je více než dost a věříme že ji i v této sezóně ocení zase o něco vyšší počet našich zákazníků.

Mgr. Zdeněk Edelmann, jednatel a majitel cestovní kanceláře PEPA

adresa: PEPA cestovní kancelář s.r.o., Hloubětínská 11, 19400 Praha 9
tel. 266 610 273, e-mail: [email protected]

Otevírací doba provozovny pro veřejnost: od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 17.45 hodin.
Pátek, sobota a neděle zavřeno.
Loc: 50°6'15.861"N, 14°32'3.277"E
Poloha provozovny cestovní kanceláře viz mapa.

IČ: 27395774, DIČ: CZ27395774 Firma je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 110479

Dokumenty ke stažení