+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2022 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Zdenek 25.02.2017 17:37
Zdenek

23. února
Máme štěstí a větrné počasí, které bylo minulý týden, přestalo a moře je skoro jak rybník. Hned první den jsme si úlovkem makrely španělské-wahoo délky 120 cm zajistili dostatek čerstvého masa k jídlu a tak další ryby ulovené na přívlač (kanice a kranasy) už můžeme pouštět na svobodu.

img
kanic uloveny na jerk
img
wahoo 120 cm ulovené na trolling na wobbler
img
popping ze strechy lode
img
kranas 97 cm, 12 kg
Zdenek 14.02.2017 18:44
Zdenek

10.-12. února
Zatímco prvních pět dnů výpravy bylo ideální počasí pro přívlač s mírným větrem nebo bez větru, poslední dva dny rybaření byl dost silný vítr a byli jsme rádi, že jsme si na pohyb po lodi už zvykli.
V závěru se chytlo méně ryb, ale větší, včetně Tomášových kranasů 100 a 108 cm. Ten druhý měl něco málo přes 20 kg.
Slabší to bylo na trolling, ryby na trolling nám nešly a chytly se jen tři wahoo a jedno dorado.
Poškozené chlazení motoru z minulého týdne je sice opravené, ale prasklým těsněním tam někde na motor kape olej a tak loď dost kouří, hlavně když s běžícím motorem zastaví na místě...

img
kranas - GT uloveny na popp
img
kranas GT uloveny na jerk
img
kranas obrovsky - GT, 100 cm, cca 15kg
img
kranas obrovsky - GT, 108 cm, cca 21 kg
Zdenek 09.02.2017 20:31
Zdenek

9. února
Pokračuje hezké počasí bez větru.
Sice se říká, že s nadcházejícím úplňkem nebudou žrát ryby, ale na kranasy to moc neplatí. Sice nechytáme žádné velké ryby, ale o zábavu postaráno je.

img
kranasi uloveni na privlac
img
kranas obrovsky - GT uloveny na popp
img
kranas GT uloveny na jerk
img
kranas a kuchar vypravy
CK PEPA 08.02.2017 19:44
CK PEPA

8. ledna
Po několika větrných dnech, kdy se dalo jen těžko rybařit na oceánské straně rifu, se vítr utišil a dá se rybařit i na volném oceánu.
Kromě kranasů a chňapalů na poppy a jerky začaly opět jít ryby i na trolling a ulovena byla první wahoo a dorado.

img
dorado - koryfena - zlak nachovy
img
wahoo - makrela Solandrova uloveno na trolling
img
kranas GT uloveny na jerk
img
chnapal - snapper uloveny na popp
CK PEPA 08.02.2017 19:24
CK PEPA

Maledivy 29.1.-5.2.
Loď prošla minulý týden údržbou motoru, ale maledivští mechanici asi nepatří k výkvětu svého oboru. Hned první den trávila posádka několik hodin opravou a v polovině týdne pak celý den hledáním závady a následnou opravou.
První den rybaření se zdálo, že vše bude snadné. Brzy padla hranice 10 kg, pak 15 kg a dokonce i 20 kg. Největší rybu si první den připsal na konto (jak už to bývá) nováček výpravy. Ale pak se karta obrátila a začala vítězit zkušenost a vybroušený technický styl veteránů, kteří denně chytali 4-6 kranasů GT + nějakou droboť. Nováčci, kteří dělali kratší náhozy a nedokázali vodit nástrahy, zůstali v některých dnech i bez ryby.
Zajímavostí bylo ulovení několika kaniců 70-90 cm na popp a jerk.
Na trolling jsme chytli vlastně jen 2 ryby - wahoo 120 cm a tuňáka žlutoploutvého 103 cm.
Michal

img
kranas obrovsky - GT, 105 cm, cca 20 kg
img
velky kranas uloveny na jerk a spolecna radost
img
chnapal - snapper uloveny na privlac
img
kranas obrovsky - GT uloveny na privlac
Zdenek 01.02.2017 12:52
Zdenek

Maledivy 31.1.
Hned první den výpravy padla při poppingu hranice 10 kg, druhý den i 12 kg a pak 15 kg. Kranasi žerou a snad jim to vydrží i v dalších dnech...

img
táborští vláčkaři na Maledivách
img
první z větších kranasů na popp
img
kranas ulovený na popp
CK PEPA 31.01.2017 13:14
CK PEPA

Zimní Hökensas
Zatímco u nás doma je zima jak má být, v jižní polovině Švédska zatím ještě jezera pořádně nezamrzla. Každoročně vyrážíme na dírky do Hokensas, ale jestli se ve Švédsku neochladí, tak letošek asi budeme muset vynechat.
Už loni v únoru nás počasí v Hökensas dost potrápilo a tak vím, co říkám: když jsme tam 6.2. dorazili, bylo +8°C, po sněhu ani stopy a v rybářském obchodě o ledu na jezerech nikdo moc mluvit ani nechtěl. Prodavač jen pokrčil rameny a dodal "buďte hodně opatrní"!
Nebýt letité znalosti revíru asi bychom chodili jen na "houby". Našel jsem pár kousků ledu, kde se dalo zavrtat, ale i to bylo dost na hraně a bez záběrů. Nakonec jsme však slušné místo našli a na plácku 50x50m za 3 dny pár rybek dostali.
V půlce týdne napadlo přes noc asi 20 cm sněhu a trochu přituhlo, což situaci spíš zhoršilo, protože člověk na jezerech nevěděl už vůbec kam šlape.
Tři dny chytání na jednom místě nás už moc nebavilo, navíc záběrů bylo čím dál tím méně. Nové místo se ukázalo jako dobrá volba. Opět šlo jen o kru cca 200x50m, ale už při vrtání "sondy" bylo jasné, že to přinese úspěch. Bělča nelenila a do zkušební ďoury nahodila snad dřív, než jsem stačil pár metrů poodejít. Co víc, než stačila změřit hloubku, měla na háčku pstruha a po dalších asi 10 minutách tahala už třetí rybu. Všechno duháci kolem 50 cm. Zatím co si ona chytala, já vyvrtal asi dalších 8 děr a na všech to šlo stejně, ryba za rybou, nikdy jsem tam nic podobného nezažil. Dělal jsem si čárky do sněhu, ale po 2 hodinách to byla už jen nečitelná čmáranice v rozbředlém sněhu. Počítám, že jsme za 4 hodiny ulovili kolem 20 duháků a největší nádherně stavěný mlíčák měl rovný 3 kila!
Teď sleduji zprávy o počasí z Hökensas, vrtáky i pimpladla připravený a čekám až na severu začne pořádně mrznout...
Ze zasněženého Liberce zdraví David Č.

img
unorova obleva v Hokensas
img
trikilovy duhak z Hokensas
img
sticka ze zamrzleho jezera
img
chumelenice na zamrzlem jezere
CK PEPA 27.01.2017 13:19
CK PEPA

Maledivy 12-20 ledna-januára 2017
Maledivy 12-20 januára z rybárskeho hľadiska považujem za nadpriemerné, i keď sa nechytil plachetník ako túžili moji prijatelia. Nový kuchár varí dobre, je to priateľský chlapík menom Victor, ale trochu pomalý.
- čo sa týka štatistiky rýb, celkove sa chytili:
denne 3-5 kranasov, 2 dni 6-8.
Mimo toho sa na popp chytil chňapal-red Snapper a žralok cca 1,1m,
ktorého pri vyberaní z vody podberákom zachytili o popper a pri zdvíhaní ho
vypli, takže nemám žiadnu fotku, hoc to bol môj prvý žralok na popp.
Na troling sa chytilo 26 wahoo a mali sme 2 útoky plachetníka. Inak sa
nechytila žiadna iná ryba.
Nočné lovy boli super, chytilo sa veľa rozličných koralových rýb, ale za zmienku stoja 2 zúrivé žraloky (2,4 a 2,0m).
Zdraví
Peter

img
zralok uloveny vecer na polozenou
img
zralok belocipy uloveny vecer na kus ryby
baskin1 22.01.2017 10:37

Zdravím, podíval jsem se na stránky cestovky PEPA. Zaujaly mne Alandy, proto mám poptávku jestli se tam někdo nechystá a nemá volné místo, vrtnul bych se k nějaké pohodové skupině která má v úmyslu chytat ryby z lodě v termínu duben až červen. Jsem pohodář 52 let. Byl jsem párkrát ve Švédsku na štikách, ale jsem spíš začátečník, vybavení mám. Preferuji jezera, ubytování kdekoli. Pokud má někdo tento záměr a chystá se na jaře do této lokality s tím že nemá kompletní sestavu, nebo někdo nečekaně vypadl, tak dejte vědě na e-mail - [email protected], nebo na tel: 723491625.
S pozdravem Pavel

CK PEPA 17.01.2017 18:09
CK PEPA

16. ledna
Dnes jsem na popp chytil kromě kranasů i jednoho žraloka 1,2 metru.
Bylo sice větrno, ale uvnitř atolu to šlo.
Chytilo se celkem 12 kranasů - GT.
Zdraví
Peter

img
kranas obrovsky - GT
img
kranas obrovsky - GT
img
trio kranasu
img
kranas obrovsky - GT