+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse#Molnarodden

Diskuse o rybaření ve světě

Příspěvky označené tagem "Molnarodden"

Pro tento tag existuje 36 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

rybář 26.03.2026 16:46

Lofoty-Molnarodden 25-26 března 2026
Tak včera odpoledne mělo být téměř bezvětří. Nenechali jsme nic náhodě. Po poradě s Jimem i podle údajů z MarineTraffic jsme se rozhodli, že pojedeme na oceán, tedy severozápadně od Ramberg. Jednak tam jezdí více kutrů místních rybářů než do Vestfjordu a navíc případný vítr měl foukat od východu, což obvykle udělá na naší straně Vestfjordu velké vlny. Dali jsme si pořádnej oběd, připravili s sebou svačinku, navařili čaj do termosek, nachystali do lodě dvě nádrže paliva a záložní kanystr. Po obědě se vítr opravdu trochu utišil a dokonce se ukázalo i slunce! Ale pořád trochu pofukovalo od východu, takže Vestfjord byl nehratelný. Vyrazili jsme tedy sundem směr oceán. Po hodině jízdy jsme byli na místě - na hraně, kde dno klesá z mělčin do hloubek kolem 100 m. Na oceánu kolem nás bylo vidět kutry místních rybářů, kteří kladli nebo vytahovali sítě. A protože byly třímetrové táhlé oceánské vlny, tak chvíli kutr vidíš, chvíli nevidíš. Dali jsme asi 10 driftů, ale na hejna tresek jsme nenarazili. Na našich pilkrech a gumách končili jen mníkovci.
Pak se začalo šeřit, takže jsme udělali čelem vzad vyrazili zpět do sundu a dál do našeho domečku. Když jsme zakotvili před barákem, byla už tma a foukalo obvyklých 10 m/s. Zmrzlí a skoro bez ryb jsme vylezli z lodě a doufali, že dnes ráno se nějaký úlovek povede. Jenže hned od rána zase fičelo a na vlnách byly pořádné čepice, takže jsme výpravu na lodi do Vestfjordu vzdali a pojedem asi jen na chvilku chytat do sundu pod most. Jsou tam sledi, tak třeba pod nima nějakou větší tresku najdem. Zatím jsme tam v tomto týdnu chytli jen ryby do 60 cm.
Sumasumárum nás počasí za celý týden pobytu pustilo na vodu na 4 hodiny. To není mnoho. Ale nejsme tu prvně a víme jak to chodí. K rybaření počasí patří, ať chceme nebo ne...
Ale příští týden má být menší vítr, tak si další parta snad zachytá.
Mnoho zdaru přeje Jura

rybář 25.03.2026 18:20

Lofoty - Molnarodden 20-25 března 2026
Když jsme přijeli v pátek ráno do Molnarodden, tak bylo počasí ještě jakž-takž. Vyjeli jsme na vodu, chytli jsme si tresku a kelera k večeři a to bylo na pár dalších dnů všechno. Začal foukat šílený vítr, který se navíc pořád točí, takže i ve Vestfjordu jsou vlny přes tři metry a v tom se teda fakt rybařit nedá. A do toho 5 minut prší, pak pár minut silné poryvy vichřice, pak chvíli sněží, pak zase prší, no prostě hnus. Když se vítr uklidnil a foukalo jen kolem 10 m/s, tak jsme vyjeli alespoň do sundu a pod most nebo na kraj Vestfjordu, ale chytlo se jen pár tresek nebo kelerů do 70 cm, tak akorát na večeři.
Ale nálada je dobrá. Když Jim slyšel, že bychom si rádi koupili nějaké lososy, tak nám hned přivezl mraženého parádního lososa (ne z chovu, ale uloveného), takže bylo carpaccio. Ve vinmonopoletu jsme vykoupili suché bílé víno, po večerech vážeme mušky... Vše je dobrý, jen to počasí.
Dnes odpoledne a zítra dopoledne se má vítr uklidnit, tak snad se něco podaří.
Jura N.

Borek 20.03.2025 22:15
Borek

Norsko, Lofoty-Molnarodden 19-20 března 2025
Už na letišti v Oslu bylo jasné, že se do Molnarodden nedostaneme tak, jak bylo plánováno. Noční trajekt z Bodo do Moskenes byl 19.3. zrušen z důvodu extrémního větru, v nárazech hodně přes 30 m/s. Přistávali jsme v Bodo ve sněhové bouři, turbulencích a bočním větru. Nebylo to úplně hladké přistání. Letiště v Bodo bylo plné lidí, kterým zrušili lety. Nám se naštěstí podařilo zarezervovat pravděpodobně poslední hotelové pokoje v celém Bodo. Na trajekt jsme nakonec nastoupili zhruba o 14 hodin později. Večer jsme konečně dorazili do Molnarodden na jihu Lofot.
Následující den (20.3.) ráno jsme vyházeli sníh z lodí a vyrazili. Počasí bylo luxusní, vítr do 5 m/s, chvílemi téměř bezvětří. Občas přešla sněhová přeháňka, pak zase svítilo slunce... prostě březnové Norsko.
Nemělo smysl jezdit nikam dál, než do ústí fjordu kousek od domku. Echolot ukazoval hodně ryb, ale přemluvit je k záběru jednoduché nebylo. Kolem nás bylo asi 15 lodí, kutrů i kolegů sportovních rybářů v malých lodích, známka toho, že jsme správně. Nakonec jsme dopadli celkem dobře. Uloveno bylo 6 skrei 92-110 cm, slušná treska jednoskvrnná, hromada tresek tmavých, z nichž většina měla kolem 60 cm, největší měřila 90 cm. Druhá loď jako bonus potkala rodinku kosatek. Hezký den to byl!

img
Pristani v Bodo
img
Vyrazime
img
Lofoty v breznu
img
Skrei 102
Borek 25.03.2024 20:26
Borek

Molnarodden 25.3.2024
Poslední den, poslední výjezd. Krásné počasí, slunce střídaly sněhové přeháňky, vítr mírný, jeden stupeň pod nulou.
Vyjeli jsme na stejná místa v ústí fjordu jako v minulých dnech, ale chytání bylo úplně jiné. Nejenže jsme ryby na echolotu viděli, ale konečně braly jak se sluší. Hned při prvním driftu jsem zdolal skrei 110 cm, Tonda za pár minut kontroval skrei 105 cm. Při dalších driftech jsme kolikrát zdolávali všichni tři naráz... tak to má být!
Za cca tři hodiny se do lodi podívala hezká řádka skrei kolem 90 cm, dva slušní keleři a pár jednoskvrnek. Opravdu povedený závěr výpravy značně vylepšující celkovou bilanci.
Hezké to bylo!

img
Skrei 110 cm
img
Skrei cca 90 cm
img
Skrei 105 cm
img
neregistrovaný uživatel 18.09.2023 13:50

Molnarodden 2.-9.9.2023
Pobyt nám znepříjemňoval silný vítr a déšť. Přesto jsme nachytali nějaké mníky, tresky pobecné, tmavé a polaky. Největší treska tmavá měla 107 cm (8 kg) a byla ulovena při pilkrování na "papriku".
Pavel U.

rybář 17.04.2023 16:23

Lofoty, Molnarodden 7-15 dubna 2023
Tak jak to bylo za pobytu předchozích skupin koncem března, tak to bylo úplně stejné během našeho pobytu:
Několik kusů skrei (cca 10ks) jsme ve Vestfjordu chytili, ale byly to jednotlivé ryby. Podle majitele domku byla velká hejna táhnoucích tresek až na volném oceánu.
Alespoň, že jsme našli velká hejna parádních kelerů 90-120 cm. Na ty jsme museli do leva pod most a pak sundem asi 40 minut až na mělčiny k ostrovům na otevřené moře (na druhé straně Lofot), na "35 m podmořské kopce". Tam ryby byly, ale za větru tam jezdit skoro hodinu je docela riziko...
Ve Vestfjordu až na jednoskvrnky (50-60 cm) a několik zatoulaných vytřených obecňaček nebylo vůbec nic. Keleři najeli do Vestfjordu až poslední den.
Počasí super, ale dost velký vítr.
Libor Č.

neregistrovaný uživatel 12.04.2023 17:50

Molnarodden 23.-30.3.2023
Bohužel musím potvrdit zkušenost skupiny před námi. Skreje ve Vestfjordu nebyly ani v našem termínu a nenašli jsme tam ani berné kelery. V den odjezdu, tj. 29.3. nám Norové říkali, že se v ten den skreje ve Vestfjordu poprvé od začátku března ukázaly ve větším množství.
Naštěstí se trochu uklidnila situace na volné vodě ve dnech 27. a 28.3. (dlouhé vlny okolo dvou metrů... takže šlo hlavně o žaludky) a tam jsme si dobře zachytali kelery a skreje cca 5-15 kg. Vše na zlomu na hloubkách od 65 do 90 m a cca 23-25 km od mola. Prakticky každý nához něco zabralo. Během 2 x třech hodin na moři jsme měli limit s přehledem nachytaný.
Museli jsme dávat pozor, neboť všude bylo plno sítí a rybářských lodí. Každý den jich okolo Molnarodden mířilo na vodu několik desítek.
Závěrem mohu říci, že lokalita Molnarodden se nám opravdu líbila a servis od majitele byl perfektní.

Zdeněk Z.

Borek 23.03.2023 18:13
Borek

Molnarodden 20. a 21.3.2023
I když jsme intenzivně hledali i poslední dva dny, skrei jsme stejně nenašli. I lodí profesionálních rybářů ve Vestfjordu ubylo. Jezdili skoro 40 km daleko na volnou vodu západně od pobřeží (na vnější straně Lofot), kam jsme neměli sebemenší šanci v našich (byť dobrých) lodích dojet. Ale i tak jsme si rybolov v Molnarodden užili a někteří si odvezli plný limit 18 kg ryb složený z kelerů, jednoskvrnnek a tresek obecných z místní populace. A pár kusů skrei nám nakonec věnoval Jim, majitel domku a profesionální rybář v jedné osobě.
Infarktovou situaci, kdy se několik hodin nedařilo dovolat žádné taxislužbě, aby nás někdo odvezl v pět ráno z přístaviště trajektu v Bodo na letiště, se také podařilo zvládnout, i když skoro s nasazením vlastního těla. Prostě jsem jediného taxíka, kterého jsem za hodinu korzování po Bodo zahlédl, zastavil tak, že jsem mu skoro skočil pod auto takže musel zastavit a přemluvil ho, aby vzbudil svého kolegu s mikrobusem, který nás 7 rybářů nakonec na letiště včas odvezl. Příště si taxíka raději objednáme s několikadenním předstihem...

Borek 17.03.2023 11:11
Borek

Molnarodden 16. a 17.3.2023
Bylo krásně, svítilo slunce a foukalo málo, do 5 m/s, odpoledne bylo skoro bezvětří.
Ráno jsme byli na vodě už v 9 hodin a díky počasí jsme mohli dál na volnou vodu. Prohledali jsme velkou plochu, mělčí místa, hloubky, kopce... a nic. Nenašli jsme žádné skrei. Ulovili jsme akorát pár kelerů do 70 cm, dva mníkovce a tři tresky jednoskvrnné.
Po obědě jsme vyrazili na druhé kolo. Vrátili jsme se těsně před setměním, ale výsledek za moc nestál. Tři tresky obecné do 80 cm, jeden malý okouník, podseknutá mikrotreska merlan, pár kelírků...
Nicméně sítě ve Vestfjordu natažené jsou, kutry pravidelně vyjíždějí... tak asi jen blbě hledáme.
Dnes 17.3. zcela jistě na vodu nevyjedeme. Je jasno, slunce svítí, ale fouká tak, že vítr zvedá sníh ze země a nedá se skoro vyjít ani na terasu. Jediná dnešní alespoň trochu hodnotná aktivita (nepočítám-li nekonečnou debatu na jakékoliv téma) bude podvečerní návštěva supermarketu v Ramberg.

img
img
img
img
Ranni priprava lode
Borek 16.03.2023 12:48
Borek

Molnarodden 14. a 15.3.2023
Z Prahy jsme odletěli 14.3. s hodinovým spožděním v 13:30, přestup na letišti Oslo proběhl bez problému, do Bodo jsme přiletěli v 19 hodin večer, pak taxi do přístavu a 6 hodin čekání na trajekt Bodo-Moskenes. Trajekt měl sice více než hodinu spoždění, ale díky zkrácené zastávce na Vaeroy jsme do Moskenes přijeli jen s párminutovým spožděním. Jim a jeho syn na nás čekal v přístavu. Půl hodiny nato jsme byli "doma". Původní plán byl odpočinek po cestě, ale nakonec jsme vyjeli alespoň do ústí fjordu vyzkoušet, jestli jsou skrei přítomny. Za hodinu a půl chytání jsme ulovili pár mníkovců, dvě tresky jednoskvrnné, mníka a tři tresky skrei. Ta největší, kterou ulovil Pepa na stříbrný 150g pilkr, měřila 107 cm a vážila 16 kg.
Počasí vypadá nadějně, foukat má přiměřeně a mezi sněhovými přeháňkami se má občas ukázat i slunce...

img
V usti fjordu
img
Prvni ryba na prutě
img
Skrei 107 cm, 16 kg
img
Je to tady fakt nadhera
Předchozí 1 2 3 4 Další