Diskuse o rybaření ve světě
Příspěvky označené tagem "pilkr"
Pro tento tag existuje 292 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.
- neregistrovaný uživatel 01.06.2026 16:16
- neregistrovaný uživatel 28.05.2026 14:07
-
Einset 15.-22.5.2026
Ubytování bylo výborné, majitel nám vycházel vstříc. Bohužel počasí bylo jako tady, tedy dost vedro. Kromě tresky obecné 110cm byly úlovky průměrné. Všem se líbilo a chtějí si to příští rok zopakovat.
Petr S. - neregistrovaný uživatel 28.05.2026 13:47
- neregistrovaný uživatel 25.05.2026 18:54
- neregistrovaný uživatel 22.05.2026 10:02
-
Traena 5-15 května 2026
Na Traeně je vše při starém, vše v pořádku. Tam se svět moc nemění.
Rybolov byl slabší, měli jsme těžkou konkurenci v delfínech.
Povedl se halibut 123cm, 22kg a pak samozřejmě tresky...
Za mne příští rok opět Traena!
Josef Š. - neregistrovaný uživatel 21.05.2026 14:58
-
Grotaver 9.-15.5.2026
Chatka paráda, jenom koupelna a toaleta je po schodech a tak se člověk dost naběhá.
Ryby jsme si dokázali najít, ale značně zhoustl komerční rybolov v přípobřežních vodách a na obsádce ryb je to znát.
Chytali jsme převážně tresky obecné, dost jich bylo kolem 80cm (určitě více než 150 ks) celkem. Keleři jsou v této lokalitě bohužel většinou malí.
Trofejní ryba byla pouze jedna 103cm treska obecná, váhově mimořádně disponovaný kus, ale nebyla to treska plná jiker. Odhadem asi 15kg. Uloveno na pilkr 100g na hloubce asi 30m.
Poprvé se nám podařilo chytit dvě menší tresky jednokvrnné.
Josef J. - neregistrovaný uživatel 20.05.2026 13:19
-
Einset 8.-15.5.2026
počasí bylo pěkné, pouze jeden den nebylo úplně vhodné vyjíždět mimo vnitřní fjord - vítr, vlny, na volném moři bouře podle radaru…. v neděli, ten den co se na Smole ztratili ti rybáři. Některé dny se dalo chytat i v mikině, teploty byly občas i kolem 20 st
chytilo se celkem hodně ryb, převažovaly menší, hezkých ryb 70-90 bylo méně a musely se hodně hledat. Přes 90 cm se chytli pouze tři polaci.
David S. - neregistrovaný uživatel 07.05.2026 10:31
-
Molnarodden-Lofoty 18.-25.4.2026
Skrei jsme cíleně nelovili, náhodně jsme o ně zavadili v jednu chvíli a vytáhli 2ks.
Chytali jsme převážně ve Vestfjrodu, první dny se nám lov nedařil, asi jsme se seznamovali s novou lokalitou. Pak to šlo.
Počasí bylo dobré, až poslední dva dny se pokazilo, odjeli jsme proto o den dříve.
Vojtěch B. - neregistrovaný uživatel 05.05.2026 16:23
-
Einset 18.-25.4.2026
V Einsetu se nám opět íbilo. Po dvou letech jsme se těšili. Dorazili jsme v sobotu za slunečného počasí a bylo krásně až do pondělí. V úterý začalo foukat, ve středu foukalo též. Ve čtvrtek se přidaly dešťové přeháňky. Po čtvrtečním rybření skončení dne jsme měli nachytaný limit, dokonce cca 2kg přes limit (takže večeře byla jasná). V pátek jsme jeli na výlet do Kristiansundu. Závěrem: shodli jsme se, že těch ryb ubývá. Dříve čím brutálnější počasí bylo, tím víc ryby braly. Nyní je to c porovbnání s minulstí spíše průměr. Ale pořád tam je hezky.
Roman Č. - neregistrovaný uživatel 23.04.2026 12:13
-
Nordskot 9.-16.4.2026
Skrei jen jedna ve velikosti 9-10kg. Ostatní byly menší.
Na velké už bylo prý pozdě nebo až k Nordskotu nedoplavaly…
Hned první den se podařilo ulovit halibuta cca 170cm (hmotnost nevíme, ale byl těžký jako prase). Puštěn zpět.
Celníci nás dojeli ve Švédsku 15-20km od hranic, chtěli vidět pasy a ukázat bedny s rybami. Měli jsme okolo 15 kilo na osobu, možná trochu víc, ale když viděli dvě bedny naplněné lehce přes polovinu a byli jsme jen dva, tak nás bez problémů pustili.
Připadá mi to v Nordskotu stále stejné posledních pár let. Velká hejna malých kelerů… a tresek málo. Ale menších tresek bylo dost.
První roky 2014-15-16-17 tady byly opravdové skrei, stačilo vyjet na dvě hodiny denně a za tři dny byl mrazák plný a bylo nachytáno. Poslední roky už jezdíme i na kraj Vestfojrdu, 5-6 kanystrů benzínu za pobyt. Dřív max 3 kanystry…
Celkově mi připadá, že rybačka v Norsku trochu slábne, aly my jsme spokojení.
Lukáš P.























Norsko, Neverfjord 16.-23.5.2026
Lokalita Neverfjord se nám líbila. Asi nejlépe vybavené ubytování, perfektní lodě i prostor na filetování ryb. Majitel i jeho pomocník byli velmi milí a ochotní. Na volné moře jsme vyrazili jen jednou, skoro 2 hodiny cesty nás pak už nelákalo opakovat. Ale v okolí je řada zajímavých míst, takže nelitujeme. Tresky obecné nad 70 cm jsme našli jen v hloubkách 60-120 m, tresky tmavé minimálně a jen malé. Pár jednoskvrnek a několik okouníků. Také pár malých halibutů, kteří dostali svobodu, a jeden 126cm, kterého jsme vzali. Jediné, co jsme si neužili byla přívlač, na mělké vodě byly jen velmi malé ryby. Užili jsme si ale hrátky s delfíny. Počasí nám přálo. Celkově hodnoceno - velká spokojenost.
Jan J.