+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseMaledivyÚlovky, trofeje, zajímavosti

Diskuse - Maledivy - Úlovky, trofeje, zajímavosti

Příspěvky ze země Maledivy, okruh "Úlovky, trofeje, zajímavosti"

Pro tento okruh je u této země 69 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Zdenek 03.03.2016 04:36
Zdenek

Poslední týden v únoru jsem očekával netrpělivě. Už rok předem jsem si do kalendáře napsal MALEDIVY.
Trochu nás v některých dnech trápil silný vítr, který komplikoval hlavně přívlač a tak jsme se možná častěji než jindy věnovali trollingu, což se projevilo především na počtu ulovených wahoo. Největší wahoo týdne měřilo 134 cm a vážilo rovných 15 kg. Hned první den výpravy jsme měli i čtyři záběry od mečouna, ale ani jednou se rybu nepodařilo zaseknout. V dalších dnech už se žádný mečoun ani plachetník nekonal a při trollingu jsme chytali jen wahoo, malé tuňáky žlutoploutvé a dorada.

img
koryféna - zlak nachový - dorado 119 cm
img
makrela Solandrova - wahoo 134 cm, 15 kg
img
makrela Solandrova - wahoo 115 cm, 8,7 kg
img
wahoo a tunak zlutoploutvy
rybář 22.02.2016 08:29

Maledivy 15-22 února
Týden rybaření už je skoro za námi.
Dnes nám dvakrát utekl velký mečoun.
Ale zachytali jsme dobře - na poppy kranasy obrovské - GT od 3 do 20 kg, bluefiny a chňapaly-snapper do 7 kg.
Na trolling tentokrát jen wahoo. Mečouni snad zase někdy příště.
Otmar a Láďa

img
kranas obrovský - GT
img
kranas obrovský - GT, 20 kg
img
makrela Solandrova - wahoo
img
kranas modroploutvy - bluefin
Peter 02.02.2016 09:56

Maledivy tohto roku nepriali lovu kranasa obrovského na popping. Úlovky boli zriedkavé a bezvýsledné hádzanie znechucovalo mojich priateľov. Za to v noci, kedy bol mesiac v úplnom splne, boli ryby na love. Zdolali sme 8 žralokov, s ktorých najväčší "žralok chúva" meral 203 cm. Na hlavu tuniaka sme mali 5-6 záberov tak prudkých, že únik ryby sme nedokázali zastaviť ani napriek tvrdej trolingovej udici. Ryba skončila buď v koraloch, otvorením obratlíka a v jednom prípade prehryznutím oceľového lanka! Žraloky boli zjavne pri chuti. V noci sme na plandavku v priebehu pol hodiny chytili 2tuniakov a dvoch kranasov velkookych cca 3-5kg. Cez deň sme popping vymenili za jiging (chytali sme len na tri udice, ktore ako tak splnali podmienky na jigging) a v priebehu hodiny sme chytili 8 rýb: niekoľko tuniakov dogtooth, kranasa amberjack a rôzne druhy kanicov. V pamäti nám však zostane prvý záber na obrovskú chobotnicu, ktorú som požičal priateľovi. Chytil sa na ňu podľa odhadu kapitána asi 250 kg marlina, ktorého sme zdolávali asi 7 min., kým pri jednom s výskokov, pravdepodobne nosom prerezal šnúru. Skákal ešte zo dve minúty pri lodi, aby sa zbavil nežiadúcej nástrahy. Hoci sme veľké ryby nezdolali, zájazd považujem za úspešný a na rok to tomu marlinovi natrieme.

img
kranas na popping
img
bluefin po útoku žraloka pri zdolavaní
img
naša chuva
img
kanic na jig
Zdenek 25.02.2015 19:15
Zdenek

25.2.
Po týdnu rybaření na Maledivách jsme dnes konečně zažili pořádný tropický liják. Pršelo sice jen asi půl hodiny, ale napršet muselo několik centimetrů vody.
Přejížděli jsme mezi atoly a zkoušeli ulovit na trolling plachetníka nebo mečouna, ale za půl dne trollingu jsme chytili jen jedno dorado (zlak nachový-koryféna) délky 115 cm.

img
zlak nachovy - koryfena - dorado 115 cm
img
delfini si hraji u nasi lode
img
tropicky lijak
img
kranas modroploutvy - bluefin
Zdenek 24.02.2015 20:18
Zdenek

23. února
Ryby chytáme, ale úlovky nejsou zadarmo. Hlavně popping na oceánské straně atolů je díky větrnému počasí ve vlnách a tedy technicky náročný. Kranasi i chňapali jsou sice velmi aktivní, ale technika poppingu ve vlnách a větru chce trochu zkušeností, dobrou práci s nástrahou a dobrou fyzičku. Radost z úlovku za tu námahu ale stojí!

img
rano na Maledivach
img
chnapal - red snapper 72 cm
img
pelamida-wahoo 138 cm
img
kranas obrovsky 109 cm, 17 kg
Zdenek 24.02.2015 20:06
Zdenek

24. února, 23.00 hodin
Tak právě uběhlo 50 minut od chvíle, kdy Jirka zasekl žraloka a právě mu to zase utrhl. Nevydrželo ocelové lanko o tloušťce 2 mm - ta bestie mu to prostě přebrousila zubama. A pak tady šnorchluj...
Dnes byl zase krásný slunečný den. Po několika dnech větrného počasí byl jen mírný vítr, přímo ideální na rybaření a všichni jsme si dobře zachytali na poppy i na trolling, kromě Jirky, který měl dnes smůlu.
Milan si dokonce chytil "grand slam" - měl na trolling několik wahoo, na popp kranasa, na mušku albulu-bonefish, na těžko banánové rybky a na jig kranase černého.

img
kranas cerny uloveny na jig
img
kranas obrovsky-GT 93 cm
img
kanic 60 cm
img
kanic 60 cm ve vecerni uprave v pare
CK PEPA 16.02.2015 15:52
CK PEPA

15. února
Rybaření i počasí tady na Maledivách stále dobré.
Včera jsme m.j. po 40 minutách souboje zdolali plachetníka 280 cm.
Dnes to bylo bez plachetníků a mečounů, ale kranas obrovský (GT) délky 124 cm je také dobrý...
Jirka Č.

img
plachetnik 280 cm, zdolavan 40 minut
img
kranas obrovsky - GT delky 124 cm
Peter 11.02.2015 12:09

Maldivy 23.1.-1.2.2015
tretia slovenská skupina bojovala na všetkých frontoch. Popping, troling, nočná rybačka a sedma z kríža. Nezostal čas ani na spanie. Mne sa podaril prvýkrát chytiť doublet na popp, kranasa a kanica na jeden náhod. Ďalším ceneným úlovkom bol kranas obrovský cca 45kg, nebol bohužiaľ chytený na popping (čo by som mimoriadne ocenil), ale na troling. Najväčší spiaci žralok meral 232 cm. Veľkým zážitkom bolo chytenie tuniaka žltoplutvého na popper, ale následný únik po hladine a odtrhnutie jednoháku na šnúrke nás presvedčilo, že víťaz si slobodu zaslúžil.

img
spiaci žralok 232cm
img
kranas obrovsky chytený na troing
img
dva na jeden...
img
neznama ryba z nočnej rybačky chytena na kusok ryby z večere
Komentář k tomuto příspěvku:
Zdenek 11.02.2015 13:24
Zdenek: Ulovit na jeden popp dvě ryby, to už jsem zažil. Ale aby byla každá z nich jiného druhu, to vidím prvně.
Ta hnědobílá ryba ulovená při večerní rybařině, která trochu připomíná přerostlou akvarijní skaláru (čtvrtá fotografie), se česky jmenuje netopýrník. Slovenský název neznám. Jedná se o korálovou rybu, se kterou se můžete setkat i při šnorchlování, často bývá v hejnech o několika kusech.
CK PEPA 11.02.2015 08:48
CK PEPA

Maledivy 11.2.
Asi nám budete muset udělat rezervaci na únor 2016.
Ryby spolupracují, chytáme pelamidy (bonita a wahoo), podařil se nám i jeden plachetník a kapitán dokonce sehnal dobré víno...
Jirka Č.

img
maledivske pelamidy - pro zacatek dobry
img
plachetnik - sailfish, radost pro celou posadku
Peter 06.02.2015 09:48

Ďaľšia slovenská skupina lovila na Maldivoch od 14.1.-22.1.2015.
V počte úlovkov prekonala predchádzajúcu skupinu už na štvrtý deň. Určite k tomu prispela aj zvlnená hladina a tmavé noci. Medzi zreteľa hodné úlovky patrili štyri kusy kranasov obrovských od 14 do 16kg, ktoré sa chytili v priebehu jedného dňa. Rasťo, postavou slovenský Jánošík hádzal o 10-15m ďalej ako najdlhšie hody ostatných v skupine. Toto sa odrazilo aj na počte jeho úlovkov. V noci sa podarilo zdolávať a aj uloviť tri raje trňuchy naraz. Vytúžený plachetník zaútočil iba jeden krát na ťahanú chobotnicu, ale nástrahu ihneď pustil. Snáď sa im podarí túto rybu chytiť o rok. Veľkým zážitkom, ktorý sa nepodarí ani veĺa potápačom, bolo plávanie medzi desiatkami kŕmiacich sa mánt. Keď sa na vás rúti kolos a tesne pred nárazom vás podpláva, tak tento mrazivý pocit vo vás zostáva ešte dlho a strhávate sa z neho ešte zo sna.

img
Rasťov GT kg
img
sépia z nočného lovu 81 cm
img
tuňak dog-tooth
img
raja trňucha