+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2080 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

rybář 30.05.2024 11:02

Aland, Nordqvist 18-25 května 2024
Myslím že se nám zájezd vcelku vydařil. Tedy zejména počasí jsme měli fajn, sluníčko, teplo (tedy přes den), v zásadě nám ani nepršelo.
Teď budu mluvit pouze za část naší výpravy, tedy chaty 2,3 a 8:
Nemyslím ,že by tam byl nějaký zásadní problém. Člověk jede na ryby do přírody a ne na žádný pobytový zájezd do hotelu a tak se to i musí brát. Vím jen že kolegové z vedlejší chaty měli jakýsi problém že museli mýt znovu nádobí, protože nebylo řádně umyto a vytírat ve skříních kde bylo prý plno prachu. Ale to jen na okraj, protože si myslím že pozitiva jasně převažují nad negativy.
Já osobně si zájezd užívám jako relax, odpočinek a jakési dobrodružství při čekání že chytnu trofejní rybu. To se mě sice tentokrát nepodařilo, ale i tak jsem si to moc užil.
A teď k rybám. Kolegům z vedlejší chaty se podařilo ulovit štiku 123 cm přímo u lodi na třpytku. Z druhé chaty ulovili největší štiku 93 cm a okouna 49 cm. A nám se s kamarádem podařily mj štiky 103 cm a 94 cm. To je asi tak k těm větším úlovkům.
Jinak to bylo asi tak, že jeden den samé malé štiky od 45 do 55 cm. A třeba 12 kusů za odpoledne. Druhý den na tom samém místě ani záběr a vlastně ani na všech dalších místech, která jsme ten den navštívili. Jeden den foukal tak silný vítr, že jsme v zásadě ani pořádně nevyjeli, po větších plochách jet bylo riskantní, takže jsme chytali tkzv. za větrem kousek od přístaviště. Další den šly štiky cca 60-70 cm.
No a pak přišla středa, kdy jsme s kolegou kápli na hloubce na místo, kde nám skutečně 2 hodiny braly velké štiky viz výše. To bylo neskutečné, skoro co nához to záběr! Neříkám, že jsme všechno chytli, ale za ty dvě hodiny ten zájezd stál za to. Trefili jsme se zřejmě na hloubce do tahu sleďů a ty štiky táhly za nimi.
Druhý den natěšení jsme opět navštívili "naše" místo a za 5 hodin ani záběr!!!!!
Ten den jsme chytili jedno štíhle asi 45 cm! Poznatek z lovu zdejších štik. Pokud se trefím do místa kde ty štiky zrovna jsou a mají chuť brát, tak stále chytám velikostně stejné ryby. Tzn., že v místě kde jsou malé štiky je unikum chytit velkou a naopak. Když jsme chytili velkou rybu a braly, tak jsme chytali jen velké, tedy třeba kolem 80 cm. Někdo to může vnímat jinak, ale není to jen můj poznatek.
Jinak za mou osobu se zájezd povedl (myslím že to tak měli i ostatní), já si odpočinul, zachytal ryby a byl spokojen.
Pozn: pro mě jediné negativum ta rok od roku delší cesta tam a zpět
Vladimír V.

img
kvetnova megastika z Nordqvist
img
paradni kvetnovy okoun
img
stika 103 cm z Nordqvist
neregistrovaný uživatel 30.05.2024 10:16

Aland, Nordqvist 18.-25.5.2024
Štik jsme ulovili přes 100 kusů v délce 40-105 cm.
Ta štika 105 cm byla ulovena 21.5. na gumovou nástrahu zlaté barvy.
Přikládám dvě moje fotky - před 24 lety a dnes. Starý snímek je vyfocen někde, kde se píše na mapě "Novákovo" a bude to rok 2001, než jsem šel studovat na střední Rybářskou školu Vodňany. A ta druhá fotka s tím hárem je letos. Aland je srdcová záležitost mého otce Miroslava, který s vámi jezdí od nepaměti. Tento rok jsme měli vyrazit jako rodina a říct si: je to čtvrt století co jsme tady spolu prvně byli. Ale nakonec táta musel na operaci, proto jsem do výpravy doplnil své kamarády a můžu vám říct, že takové nadšení z úlovku jsem u nerybářů ještě neviděl. Jako malí kluci. Výborná banda, zábava, příroda, ryby i počasí, no úžasný zážitek na celý život.
Jiří H.

img
Zajímavě zbarvená štika
img
Já na první výpravě na Aland se štikou 98 cm (před 24 lety)
img
Já na letošní výpravě se štikou 105 cm
img
Nerybářova radost z první ulovené ryby v životě
rybář 29.05.2024 09:03

Getno Gard na jezeře Asnen 18-25 května 2024
Jezero Asnen to je jedním slovem NÁDHERA. Moc jsme si to tam užili.
Defekt na lodi odstraněn, do tří hodin po předání správci byla loď v pořádku a mohli jsme chytat dál.
Úlovků bylo dost, pro představu zasílám fotky s některými úlovky
Josef S

img
kvetnova stika z jezera Asnen
img
kvetnova stika z jezera Asnen
img
kvetnova stika z jezera Asnen
img
kvetnova stika z jezera Asnen
neregistrovaný uživatel 28.05.2024 16:43

Hagaheim 10.-20.5.2024
Co se týká ubytování a pobytu jako takového, vše proběhlo, jak proběhnout mělo. Ubytko pěkný, příjemné jednání s majitelem, vyšel nám vstříc a ubytovali nás o pár hodin dříve než musel. Snad jen TV je hodně zastaralá, ale lodě super, prostě spokojenost.
Kromě běžných úlovků se nám podařilo ulovit halibuta délky 160 cm (cca 60 kg)! Obrovská radost. Zabral na 12 cm gumu od Savage Gear na hloubce asi 40 m a ulovil ho kamarád Lukáš, který byl letos poprvé v Norsku.
Michal T.

img
Skupinovka s halibutem
img
img
neregistrovaný uživatel 28.05.2024 14:35

Nordqvist 18.-25.5.2024.

Tak letošní výprava na Alandy je za námi, musím říci, že se jednalo o jednu z nejlepších. Po celý týden krásné počasí (pouze v úterý trochu silnější vítr ze severu a v pátek lehce pod mrakem), stále teplo, slunce, jižní až jihovýchodní vítr a hlavně ryby byly při chuti. Ihned v sobotu po příjezdu lehké protažení na Buzeráku a rovnou co do počtu velmi slušné úlovky. Sice se jednalo převážně o menší kusy do 60 cm, ale za to jich bylo dost a k tomu poměrně hodně okounů. V dalších dnech to bylo velmi podobné a ve finále se dostavily i větší štiky a to především v Krakonošovu. Jenom naše loď (dva rybáři) vytáhla dohromady kolem 100 ks štik (větší polovina do 60 cm, velikost 60-80 cm 38 ks, 80-90 cm 4 ks a k tomu 1x 93 cm a 1x 103 cm). A navíc asi 50 okounů. Ti byli sice menší, jen pár kusů bylo přes 30 cm, ale krásná rybařina. Druhá naše loď na tom byla podobně, jen jim chyběly větší ryby kolem metru.
Ve středu jsme si pobyt již tradičně zpestřili chytáním sleďů u posraného kamene. Co se týká největších úlovků, povedla se sice jen jedna štika 103 cm, jedna 93 a potom několik krásných štik mezi 80 - 90 cm, ale byly to krásné souboje. Věřím, že následující termíny budou podobné. A nám nezbývá, než se těšit na příští rok.

Antonín Z.

img
kvetnova stika 93 cm z Nordqvist
img
kvetnova stika z Nordqvist
img
kvetnova stika 103 cm z Nordqvist
img
kvetnova stika z Nordqvist
neregistrovaný uživatel 27.05.2024 16:01

Traena 10-20 května 2024

Rybářský kemp na ostrově Selvear je zatím to nejlepší místo v Norsku, které jsme za 22 let výprav navštívili. Pominu-li to, že je kemp celkem nový a vnitřní vybavení tomu odpovídá, tak bych si dovolil zdůraznit skutečnost, že návrh kempu tvořil odborník, který zná potřeby rybářů. Ocenili jsme zejména, že je vše po ruce, takřka na „pětníku“.
Místnost pro filetování je dostatečné velikosti, světlá, se sprškami… Hned vedle je místnost pro usušení rybářských oděvů, vytápěná, dostatečné velikosti. Navazuje hned místnost s mrazáky. Výborná dispozice.
Je příjemné, že místní obchod je přes ulici.
Co se týče ryb, jsou v blízké vzdálenosti místa jak pro lov velkých tresek,
tak halibutů. Vše do 25 minut jízdy. Letos se nám povedlo ulovit 6 halibutů, největší 25 kg. Některé, možná větší exempláře nám nedali šanci! Tresek obecných bylo spousta, největší 102 cm.

Negativní je, že z ostrova Selvaer jede trajekt obvykle jen jednou denně a pozor, v některých dnech čeká na Traeně 3 hodiny.

František V.

CK PEPA 27.05.2024 14:57
CK PEPA

Sundholmen-Aspviken 27.5.2024

Léto definitivně dorazilo v druhé polovině května. Zatímco 15.5. ležel ráno na březích jezera sníh, v noci mrzlo a přes den bylo jen pár stupňů nad nulou, tak od 20.5. máme denní teploty kolem 25°C a teplota vody v jezeře se za posledních 10 dnů zvedla z 5°C na skoro 20°C.
Skupina čtyř hostů, kteří u nás rybařili 18-25 května, ulovila celkem 170 štik a mezi nimi bylo pět kusů délky nad 100 cm, nejdelší štika prvního týdne sezóny měřila 106 cm. Bylo uloveno i několik okounů 35-40 cm.
Velké překvapení nám však připravili hosté chaty Aspviken, kdy jeden z nich vláčel večer ze břehu přimo před chatou. Kromě několika okounů ulovil i candáta délky 60 cm! Je to u nás první prokazatelně ulovený candát! V jezerech pod námi (tedy kolem Ljusdalu) se candáti loví, ale tady u nás v jezeře Storsjon-Backesjon je to první ulovený candát. A to tady bydlím a rybařím přes 60 let! Jestli se k nám candáti rozšířili přirozenou cestou nebo je tu někdo vysadil, to nevím. V každém případě je s candáty dobré do budoucna počítat!
Gunnar

neregistrovaný uživatel 27.05.2024 11:09

Roan 10.-20.5.2024
Počasí v Roanu bylo mnohem lepší než tou dobou u nás. Bylo tak hezky, že moře bylo jak rybník, a kam jsem pustil pilkr tam i zůstal. Poslední dva dny se to zkazilo a bylo jako obvykle v Norsku.
Losi nám vlezli skoro až do chaty a byli krásným zpestřením pobytu.
Miroslav Z.

img
Los u baráku
img
Los u baráku
img
Moře jako rybník
neregistrovaný uživatel 23.05.2024 15:30

Tyttbo 11.-18.5.2024
Bohužel byl vysoký stav vody, pod peřejemi jsme chytli candáty a nějaké štiky, na vodě pouze v zátokách. Vše převážně na gumy a "travňačky".
Ve 4 jsme ulovili cca 80 ks štik, největší pouze 92 cm, candát 2 x 65 cm, okouni pouze malé exempláře.
Tomáš H.

bulys 22.05.2024 15:10
bulys

Alandy 11-18.5.2024
Ahoj,
posílám krátký report z Aland. Musím říci, že ač počasí přepychové (celý týden slunce a slunce od rána do večera) a k tomu i příznivý vítr tak ryby jako kdyby tam nežily.
Když jsme dorazili, tak nový rákos ještě nebyl skoro vidět a na konci týdne už dosahoval 35cm. V neděli jsme objeli celý revír zmapovat vaše poznatky a musím říci, že sever opět absolutně mrtvo (po 8 hodinách chytání absolutně bez kontaktu jsem se dočkal záběru až u můstku v Novákovu a to ještě od štiček kolem 40cm), ryby pouze v dolní jižní části, a to ještě dosti vybíravé. Hodně ryb nám spadlo nebo byly chycené pouze za krajíček tlamy na jeden háček z trojháčku. Přitom byly některé nacpané k prasknutí.
Ze zoufalství jsem zkoušel i spinerbaity a větší či menší gumy typu pig-shad, ale záběru jsem se nedočkal. Optimální byly voblery 9-12cm, na větší opět bez kontaktu a to samé jerky (tajná zbraň loňských sezon opět zklamala - pouze pár malých štik).
Všechny větší štiky chyceny na volné ploše u rákosin pouze malé do 50cm, takže jsme driftovali od tvého kolíku po Krakonošovo, jelikož jak psal kolega přede mnou jižní vrak byl obsazen a nebylo se tam možné dostat přes zakotvené lodě.
Celkem jsme ulovili ve 4 lidech 124 štik z toho bylo 62 tedy plná poloviny nad 60cm.
Každý jsme si vytáhl 1 štiku přes 90cm a o jednu pěknou přišli při zdolávání.
Okounům jsme se moc nevěnovali, ale i přesto jsme jich celkem chytli 36 a když se chytl, tak byl pěkný.
Tedy statisticky 124 štik 62 mírových z toho bylo 20 nad 70cm, 1 nad 80cm a 4 nad 90cm (největší 95cm).
Okounů 36 ks z toho nad 30 bylo 26 ks největší 38cm, 40cm 42cm.
Jinak musím konstatovat, že jsem se poprvé uházel do mrtva a ztracený telefon Tondy jsme nakonec vyzvedli v Grisslehamnu za což velice děkuji společnosti za jejich ochotu a vstřícnost.
Míra

img
91cm
img
92cm
img
42cm
img
95cm