+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseKanada

Diskuse - Kanada

Příspěvky ze země Kanada

U této země je 101 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Chris 20.02.2024 08:41
Chris

17.-18. února 2024
O víkendu bylo ideální počasí pro lov jeseterů - bezvětří, nepršelo a teplota kolem pěti stupňů. Protože jsme měli naplánovaný kontrolní odlov nedospělých jeseterů pro vědecké účely, pozvali jsme na loď dvě rodiny s dětmi, aby se děti se podívaly, jak malí jeseteři vypadají. Každý den jsme ulovili 14 jeseterů délky do 100 cm, které potřebujeme pro účely výzkumu. A omylem se dětem povedl i jeden větší jeseter 152 cm.
Ulovené ryby se důkladně proměřují, odebírají se vzorky DNA a nakonec je rybě před puštěním na svobodu pod kůži umístěn čip. V průběhu let se pak při ulovení čipovaných ryb vyhodnocuje rychlost růstu jeseterů, celková kondice a frekvence ulovených očipovaných exemplářů i lokalita, kam ryba migruje (někteří z našich jeseterů totiž táhnou až do řeky Columbia v USA, jiní do řek na severu).
Myslím, že to byl pro děti i jejich rodiče hezký zážitek a pro nás rybářské průvodce takové zpestření obvyklé práce, která se v březnu zase rozběhne na plné obrátky.
Chris

img
radost malych rybaru z lovu jeseteru neni uplne presvedciva
img
prvni jeseter v zivote
img
mereni ulovenych jeseteru
img
zaznamy o cipovanych jeseterech
Chris 25.01.2024 17:52
Chris

23.ledna - první den na rybách v roce 2024
V úterý 23. ledna jsem po téměř dvouměsíční přestávce vyrazil s hosty na ryby. Oba rybáři jsou z Vancouveru a tak si rezervaci rybaření dělali až po té, co bylo zřejmé, že by mělo být dobré počasí. A vyšlo to. Po mrazivém týdnu přišla už v neděli obleva, teplota byla pár stupňů nad nulou, chvilku byla dešťová přeháňka, ale ukázalo se i sluníčko a co je v tomto období hlavní - nefoukal žádný vítr.
Chytali jsme na Fraseru hned za okrajem Vancouveru (po proudu od Mission) a rybám se to oteplení vyloženě líbilo. Asi po deseti minutách hledání jsem pomocí echolotu našel první skupinku ryb ležících na dně. Zakotvili jsme nad nima a nahodili. Záběry přišly po pár minutách a během následujících pěti hodin zasekli moji dva hosté asi tucet ryb a 8 z nich zdolali. Bylo to dost intenzivní chytání, když vezmeš do úvahy, že většinu záběrů se nepodařilo zaseknout.
Pět z těch osmi ryb bylo nad 170 cm délky a dva nejdelší jeseteři měřili 214 cm a 238 cm (měřeno od špičky rypce do vykrojení ocasní ploutve).
Oba rybáři byli nadšení a z mojí zkušenosti to byl jeden z nejlepších dnů zimního lovu jeseterů, který jsem zažil. Navíc jsme měli celou řeku jen sami pro sebe, za celý den jsme nikoho nepotkali a k tomu jako bonus přes poledne příjemné zimní slunce, které rozpustilo mlhu nad vodou. No prostě nádhera.
Ze zimní Kanady zdraví Chris

img
lednove rano na Fraseru
img
lednove zdolavani na Fraseru
img
lednove poledne na Fraseru - zdolavani jesetera
img
lednovy jeseter 238 cm
rybář 31.07.2023 18:27

Kanada - Fraser 29.-30. července 2023
Posílám pár fotek z našeho dvoudenního rybaření na Fraseru. Rybařili jsme na dolní části řeky Fraser, skoro až v centru Vancouveru.
Sobota 3 kousky "na zahřátí": 150 cm, 170 cm a 190 cm.
Neděle nám přála a brali, to znamená 7 kusů od 110 cm až nej 220cm. Vše měřeno nahrubo, ryby jsme pouštěli u lodě.
Chris byl s rodinou na dovolené, tak byl s námi průvodce Troy (povoláním pilot dopravních letadel). Dobrý rybář a rybaření i pobyt na lodi s ním byl moc fajn.
Ještě jedou děkuji
Petr D.

img
zdolavani jesetera
img
zdolany jeseter u lode
img
zdolany jeseter u lode
img
zdolany jeseter u lode
neregistrovaný uživatel 12.07.2023 17:32

Kanada - Dalton Trail Lodge 25.6-6.7.2023

Pobyt v Dalton Trail Lodge se nám opět vyvedl a užili jsme si to.

Karel V.

img
Lipan z Yukonu
img
Siven obrovský - namaycush
img
I na Yukonu žjí štiky
img
Siven obrovský - namaycush
neregistrovaný uživatel 05.01.2023 17:19

Kanada - Fraser 4.1.2023
Konečně můžu považovat rok 2022 za uzavřený. Posledním zákazníkům, kteří si rezervovali moji loď na jeden den v prosinci, jsem musel rybaření přeložit na jindy kvůli počasí. Včera to konečně vyšlo. A bylo to náročné. Všichni do jednoho byli totální začátečníci bez jakékoliv zkušenosti s rybolovem. Nakonec jsme úspěšně zdolali 15 jeseterů a minimálně stejný počet záběrů jsme nesekli. Největší kousek měřil 2,4 m. Na to, že voda ve Fraseru má teď kolem 3°C a že nikdo z nich v podstatě nevěděl, jak se správně drží rybářský prut, to považuji za super úspěch.
Jediná vada na kráse byla, že zdolávaní jeseteři díky nízké teplotě vody neskáčou. Skákající velký jeseter je vždy zážitek i pro zkušené rybáře, natož pro totální nováčky. Ale i tak byli nadšení a plní zážitků.

Pozdrav z Kanady posílá
Chris

img
Zdolaný jeseter u lodi
img
"Nosítka" používaná při manipulaci a značkování jeseterů
img
Úlovek menšího jesetera
CK PEPA 05.08.2020 15:52
CK PEPA

Dalton Trail Lodge
Musím se podělit o novinku. Na jezeře Kluane Lake jsme našli skvělé místo na lov namaycushů (siven obrovský). Místo je trochu v závětří a tak se tam dá chytat i za větrnějšího počasí, což bývá na zbytku jezera problém.
Uvidíme, co na tento nový "hotspot" řeknou naši zákazníci, ale my jsme si tam skvěle zachytali. Největší námi ulovený siven byl tak velký, že by ho většina rybářů považovala za životní trofej a je jedno, jestli svůj úlovek hodnotí s ohledem na délku nebo hmotnost. Prostě MONSTRUM!

Z Daltonu zdraví
Hardy

img
Siven z Kluane Lake
CK PEPA 23.07.2020 15:45
CK PEPA

Dalton Trail Lodge

Tak to vypadá, že letos žádné zákazníky mít nebudeme. Nutnost karantény pro všechny návštěvníky je nepřekonatelná překážka a množství nakažených covidem stále mírně roste díky sezónním zahraničním pracovníkům...

Takže na základně vylepšujeme co se dá, relaxujeme, chodíme na houby, jezdíme na ryby a objevujeme nová místa pro naše zákazníky.
Vzhledem k tomu, že kromě nás tady teď nikdo nerybaří, budou ryby v příští sezóně odpočaté a na nástrahy budou skákat sami!

Z Daltonu zdraví
Hardy

img
Hardy se sivenem obrovským (namaycush)
img
taky ulovek
rybář 26.06.2019 11:39

Dalton Trail Lodge 9.-16.6. 2019
Do Daltonu jsem vyrazil sám a týdenní pobyt jsem si maximálně užil a kromě dalších zážitků pochytal i velké množství ryb.
Štika: minimálně 300 kusů, největší měřila 106 cm
Lipan: 60 kusů
siven Namaycush: 50 kusů
Pstruh duhový: 40 kusů

Vše bylo skvělé, pouze doporučuji nikdy necestovat malým autem v noci - množství zvířat je obrovské a riziko srážky se zvěří zcela reálné.

Ondřej Š.

img
Stika z Daltonu
img
Stika 106 cm z Daltonu
Chris 12.11.2018 21:47
Chris

Kanada - Fraser 8. listopadu 2018
Nakonec jsme kromě deštivých dnů zažili na Fraseru i krásné dny indiánského léta.
Přes 3 metry jsme se tentokrát nedostali, ale ryb od 2 do 2,7 m byla slušná řádka.
K tomu pohoda a skvělá parta. Co víc si přát...

img
jeden z mnoha krasnych listopadovych jeseteru
img
listopadove poledne na Fraseru
img
listopadove poledne na Fraseru
img
listopad 2018 - Petr a Petr v akci
Chris 08.11.2018 16:48
Chris

Kanada - Fraser 5. listopadu 2018
Počasí našemu teamu docela přeje a já si tuhle partu rybářů fakt užívám. Je jim jedno, že ráno je jenom mírně nad nulou, nevadí jim, že každou chvíli přijde přeháňka, hlavně že mohou být na vodě a chytat. Navíc je s nima i legrace a to, že jeseteři zrovna začali aktivně žrát, je skvělý bonus.
Dnes celkem 16 kousků od 60 cm do 248 cm. Paráda!

img
lon na rece Fraser, 5. listopadu
img
Petr umi zdolavat velky ryby
img
ryby do 2 metru poustime u lode
img
Petr junior s jeseterem 240 cm - 5. listopadu
Předchozí 1 2 3 11 Další