Diskuse o rybaření ve světě
Příspěvky označené tagem "Steigen"
Pro tento tag existuje 86 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.
- neregistrovaný uživatel 28.05.2026 13:47
- neregistrovaný uživatel 20.05.2026 14:04
-
Straumfjorden 4.-13.5.2026
zajímavé úlovky:
Halibut 148 a 170cm
Keler 105 cm
Treska 115 cm
Mník 98 cm
Karel V. - neregistrovaný uživatel 23.04.2026 12:13
-
Nordskot 9.-16.4.2026
Skrei jen jedna ve velikosti 9-10kg. Ostatní byly menší.
Na velké už bylo prý pozdě nebo až k Nordskotu nedoplavaly…
Hned první den se podařilo ulovit halibuta cca 170cm (hmotnost nevíme, ale byl těžký jako prase). Puštěn zpět.
Celníci nás dojeli ve Švédsku 15-20km od hranic, chtěli vidět pasy a ukázat bedny s rybami. Měli jsme okolo 15 kilo na osobu, možná trochu víc, ale když viděli dvě bedny naplněné lehce přes polovinu a byli jsme jen dva, tak nás bez problémů pustili.
Připadá mi to v Nordskotu stále stejné posledních pár let. Velká hejna malých kelerů… a tresek málo. Ale menších tresek bylo dost.
První roky 2014-15-16-17 tady byly opravdové skrei, stačilo vyjet na dvě hodiny denně a za tři dny byl mrazák plný a bylo nachytáno. Poslední roky už jezdíme i na kraj Vestfojrdu, 5-6 kanystrů benzínu za pobyt. Dřív max 3 kanystry…
Celkově mi připadá, že rybačka v Norsku trochu slábne, aly my jsme spokojení.
Lukáš P. - neregistrovaný uživatel 20.10.2025 17:00
-
Straumfjorden 11.-18.9.2025
S pobytem i přístupem pronajímatelů jsme byli spokojeni. Jediná výtka je ke sprchovému plastovému koutu, který je volně postaven v koupelně domku Gard, není pevný a několikrát z něj vypadlo plexi. Ale nebyl problém ho znovu vždy složit...
Úspěšný rybolov byl pouze na větších hloubkách, většinou přes 100 metrů.
Větší úlovky:
2 x treska obecná 95 a 100 cm
1 x mník 115 cm
a dokonce 1 x halibut 97 cm
Další úlovky byly také pěkné, ale už menší.
V Norsku jsme byli 17x a tohle byl první halibut.
Celkem jsme měli každý cca normu 17-18 kg filet na osobu.
Poslední den jsme vyjeli jen na chvíli a už žádné úlovky nebrali.
To se nám vyplatilo. Na hranicích Norsko Švédsko jsme měli pečlivou celní kontrolu a nakonec jsme prošli bez připomínek.
Všichni účastnící hodnotí zájezd jako jeden z vydařených.
Josef K. - neregistrovaný uživatel 25.09.2025 13:58
-
Nordskot 5-15.9.2025
Počasí krásne, ale najslabšie úlovky odkedy chodím do Nórska. Bola to moja deviata rybačka. Slnko pálilo každý den, polárna žiara krásna, ale rybačka slabá. Lovili sme tresky jednoškvrnné a malé obecné, podaril sa jeden metrový halibut a najzaujímavejším úlovkom bol morský čert (ďas) 8,5 kg chytený na pilker.
Ubytovanie bolo jedno z horších, tie spálne v apartmá č.1 su velmi malé. Nás bolo v apartmáne 8 a bolo tam málo miesta.
Miroslav P. - neregistrovaný uživatel 22.09.2025 16:54
-
Dypingkaia 6.-13.9.2025
Dovolená v Norsku byla fantastická, nádherná příroda, mimořádný rybolov, výstup na horu 556 m.n.m., koupání v moři 15 st. a další.
Podařil se mi halibut 165 cm a tabulková hmotnost cca 64 kg. Zcela mimořádný lovecký zážitek, zdolávání na lehký přívlačový prut 1 hod 10 min, zásek v 58 m, odjel s námi asi 180 m na hloubku 320 m, veliké štěstí, že se ho s jemným vybavením podařilo zdolat. Vylovit jsme ho museli 3 lidé.
Ulovili jsme i tresky kolem metru a nakonec závěrečný den pobytu i jednu 120 cm. Většina ryb byla na přívlač.
Ladislav K. - neregistrovaný uživatel 17.06.2025 17:14
- neregistrovaný uživatel 05.06.2025 10:15
-
Dypingkaia 17.-24.5.2025
Ze začátku týdne docela foukalo a rybolov byl obtížnější. Menších tresek okolo 70cm bylo dost a také keleři .
Jelikož byly docela velké vlny, tak jsme se dále nevydávali a zůstali poblíž chaty za větrem.
Jiný druh ryb jsme nechytili.
Miroslav S. - neregistrovaný uživatel 24.04.2025 20:39
-
Steigen-Nordskot 10-18 dubna 2025
Letošní počasí bylo o něco horší, než v minulých letech, ale zato ryby braly víc.
Jeden den odpoledne byl tak silný vítr, že se nedalo vyjet, ale jinak jsme každý den chytali.
Byli jsme spokojeni s úlovkem tresek obecných, které se do fjordů stáhly z volného moře. Letos žádný kapitální úlovek bohužel nemáme.
Limit s rybami jsme si pohlídali, takže přes hranice jsme byli klidní a nikdo nás nekontroloval, z Norska do Švédska jsme přejížděli zhruba v poledne.
Odjeli jsme o den dříve, protože táta na lodi upadl a nalomil si žebro. Nachytáno jsme měli, takže jsme zabalili a jeli...
Snad nám na příští rok nesníží limit a budeme se opět těšit v dubnu, v tom samém termínu, do stejného apartmá.
Filip B. - neregistrovaný uživatel 17.04.2025 22:21
-
Nordskot 12-18 dubna 2025
Letos je to s rybami ve Vestfjordu dobré. Tresek je ve fjordu dost. Skrej sice jen 4 kusy, ale hezké. Dost menších tresek a jednoskvrnek. Ty největší tresky měly 8-9 kilo, všechny chycené už byly vytřené.
A jeden halibut 110 cm - puštěn, chycen v hloubce cca 90-100 m.
Puštěno zpět máme hodně přes 100 kusů tresek. Objeveno jedno fajn místo mezi ostrovy, kde po hodině už vás to nebaví ani chytat...
Dvakrát tam byl zapřažen halibut, ale vždy jen na přívlač a slabou šnůru a tudíž vždy utrhnul. Nedalo se vůbec nic dělat, byli jsme bez šance. Vždy si dělal, co chtěl a přetrhl šnůru. Nejspíš byl hodně velkej. Halibuty do metru už známe, to vytáhneme, ale tyhle velký hovada, to je jinačí kalibr.
Počasí je velmi proměnlivé, jeden den to jde a druhý fouká.
Kontrola ńa hranicích cestou sem nebyla, tak uvidíme zpět...
Lukáš P.
















Straumfjorden 13.-22.5.2026
Pár obrázků ulovených halibutů ze Straumfjorden.
Zdeněk F.