+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Kolumbie – přítoky Orinoka

Předvánoční Orinoko 4.3.2020

cichlida ocasooka 77 cmPo velmi úspěšné výpravě za cichlidami přítoků Orinoka v prosinci 2018 jsme se rozhodli vrátit se na stejná místa o rok později. Stejná místa a téměř stejný termín. K řece jsme dorazili jen o devět dnů dříve než loni, ale jaký to byl rozdíl! Téměř o dva metry vyšší hladina vody, několikanásobný průtok a řeka rozlitá do okolních pralesů. Ryb bylo v řece spousty, ale přimět je k záběru nebylo zase tak snadné. A zdolat cichlidy prchající do zaplavených keřů a stromů, to vyžadovalo nejen pevnější vybavení, trochu zkušeností a špetku šikovnosti, ale rovněž dávku štěstí.

Kanada – Řeka Fraser

Jesetery a lososy z rieky Fraser 4.3.2020

Špička prútu hrubá ako malíček sa zachvela. Miloš sa zohol nad udicu a očami ju hypnotizuje. Šnúra sa opäť napne a nasleduje zásek o sile katovho šľahu. Prút sa zohol do oblúku a rybár skoro vypadol z lode. "Miloš, zostaň!"- povelom brzdím kamaráta. Rýchlo odvíjajúca sa šnúra prezrádza bojovného protivníka. Sila brzdy by zastavila aj rozbehnutého cyklistu.

Kolumbie – Bahia Solano

Rybaření v Pacifiku 8.-16. prosince 2019 4.3.2020

zdolavani kranase oceanskeho - amberjackKdyž jsme Pacifické pobřeží Kolumbie navštívili poprvé v listopadu 2017, zrovna si kapitání zdejších rybářských lodí užívali jízdy s novými motory a učili se používat moderní GPS-mapové plotry. Tehdy nám rybaření komplikovaly přívaly kalných vod, které se do oceánu valily ze všech řek a říček. Ryby jsme i tak zchytali, jen jsme se museli vyhýbat pásům kalné vody. Tentokrát přistáváme v Bahia Solano za slunečného počasí a už z letadla je zřejmé, že voda v řekách je čistá a období dešťů je pryč. Termín výpravy jsme sice museli naplánovat na úplněk, což pro denní lov dravců na moři není právě ideální období, ale úplněk neúplněk, jsme připraveni ukázat čudlám z Tichého oceánu, že i my, suchozemci, rybařit umíme. Hlavní cílovou rybou výpravy je pro většinu z nás chňapal „cubera snapper“. Jirka o „kubeře“ dokonce tvrdí, že je to mytická ryba, o které všichni mluví, ale skoro nikdo ji ani neviděl. Příští dny nám maji ukázat, že „kubera“ je ryba zcela reálná. Je úlovkem stále vzácnějším a ne právě snadným, ale o to atraktivnějším. A jak už to při rybaření bývá, o překvapení není nouze ani tentokrát. Namísto plánovaného lovu kranasů a kohoutovců nás na pobřeží čekají dorada třídy XXL a hejna neuvěřitelně bojovných tuňáků barilette.

Rusko – Kamčatka

Řeka Županova 2019 29.11.2019

pstruh duhovy - rainbowtroutNěkteré části toku řeky Županova patří beze sporu k nejlepším lovištím trofejních duháků na naší planetě. Ačkoli jsou na většině toku stacionární tábory a na některých úsecích této téměř 200 km dlouhé řeky se rybáři pohybují na motorových lodích, stále zůstávají desítky kilometrů některých přítoků i hlavního toku, kde si řeka zachovala svou divokost a nedotčenost. Stejně jako v minulých letech jsme v září 2019 pořádali výpravu na jeden z přítoků na horním toku řeky. Více než hodinu dlouhý let helikoptérou znamená sice o něco vyšší náklady, ale kvalita rybaření i jedinečný charakter nedotčené řeky

Kanada – Řeka Fraser

Krátké zprávy a minireportáže 15.11.2019

Krátké reportáže a zprávy z Britské Kolumbie se zaměřením na lov jeseterů a lososů na řece Fraser.

Rusko – Kamčatka

Řeka Mikiža 2019 9.10.2019

pstruh duhovy uloveny na imitaci mysiKdybych měl shrnout letošní srpnovou výpravu na severokamčatskou řeku Mikiža, řekl bych, že pro letošní sezónu byl charakteristický nezvykle vysoký počet táhnoucích lososů kisuč, více než v jiných sezónách bylo rovněž velkých lipanů a o něco méně bylo sivenů. A taky jsme zažili sopečnou erupci, ale to bych předbíhal, takže hezky popořádku.

Švédsko – Tjuonajokk

Aktuality, novinky a krátké reportáže 4.10.2019

Tjuonajokk - muskareni v TjirtjamNovinky, postřehy a krátké reportáže z legendárního severského revíru Tjuonajokk.

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Krátké zprávy a postřehy 26.9.2019

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků provincie Yukon.

Švédsko – Ormsjön

Krátké zprávy a reportáže 12.9.2019

Postřehy, zprávy a krátké reportáže návštěvníků revíru Ormsjön

Norsko – oblast Aure-Tustna

Krátké zprávy a postřehy 1.8.2019

Krátké zprávy a postřehy návštěvníků oblasti Aure.