+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Koronavirus – Covid-19

Informace pro zákazníky cestovní kanceláře PEPA 13.7.2021

Švédsko – Hälsingland

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 13.7.2021

Postřehy, zprávy, aktuality a krátké reportáže z revírů v kraji Hälsingland.

Švédsko – Vindelalven

Vindelälven – v lagunách i peřejích švédského Laponska 13.7.2021

stika 109 cm z laguny na rece VindelalvenPo téměř roční přestávce, kdy cestování komplikoval koronavirus, bylo v červnu opět možné vydat se na sever Švédska, do Laponska. My všichni, kdo jsme si zvykli na krásnou švédskou přírodu, šumění nekonečných lesů, ticho na hladině jezer a ničím nerušené rybaření na řekách, jsme na tuto chvíli netrpělivě čekali.

Švédsko – Giman - Helesjo

Více než splněný sen ve švédském Helesjo 5.7.2021

Původně jsme měli jet na Alandy, ale protože covid uzavřel na dlouhou dobu finské hranice, museli jsme zvolit jinou alternativu. Nakonec jsme vyrazili do středu Švédska, do revíru Helesjo.

Maledivy – Maledivy

Maledivy - březen a duben 2021 29.4.2021

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Krátké zprávy a postřehy 21.3.2021

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků provincie Yukon.

Maledivy – Maledivy

Maledivy - leden a únor 2021 12.3.2021

Souhrn úlovků a krátký sumář rybářských výprav na palubě obytné lodě po atolech souostroví Maledivy v lednu, únoru a březnu 2021.

Norsko – oblast Aure-Tustna

Na sever - duševní detox 26.1.2021

zari u ostrova Tustna, makrela„Do lesa chodím, abych ztratil svou mysl a nalezl svou duši.“ – John Muir Mám to stejně jako John s tím zanedbatelným rozdílem, že jdu většinou s prutem k vodě a to na nejdelší dobu jak to jen jde. Tento citát naprosto vystihuje stavy mé duše a „větší odchod do lesa“ jsem letos opravdu potřeboval. Naše civilizace je pod obrovským tlakem a já jsem přesvědčen, že každý z nás v době této celosvětové koronahysterie by si hlubší duševní očistu zasloužil. Posádka: Filip Polak Majer, Standa Dorš Radimský, Karel Pyskoun Novotný a nováček týmu Martin Makrela Tošenovský Cíle: vyčistit si hlavu a pochytat nějaké pěkné šupiny Místo a čas: Imarsund, 26.8. – 5.9. 2020

Řecko – Dodekanesos

Za tuňáky řeckých ostrovů 26.1.2021

Dodekanesos - ChalkiPočátkem října už to bylo víc než šest měsíců, které jsem kvůli čínskému viru trávil téměř výlučně v kanceláři u počítače a představa, že tomu bude stejně i v následujících týdnech mne nijak netěšila. Den za dnem ve mně sílil pocit, že musím na pár dní pryč z dosahu telefonu a e-mailu, aby mi z pracovního maratónu v době koronaviru nehráblo. Nabídka na rybaření v řeckém souostroví Dodekanesos přišla jako na zavolanou. Nechal jsem se otestovat na koronavirus a dva dny na to už jsem seděl v letadle na Rhodos.

Norsko – oblast Steigen

Na sever - měsíc v zemi trollů 2.12.2020

vecer u reky GimanJsem na chalupě a mám štěstí, že nemusím čas trávit v bytě paneláku. Mohu na zahradu, opravovat, co je potřeba, a hlavně jít na ryby. Proto si tu izolaci tak trochu užívám. Tento příspěvek píšu v době, kdy mnozí z nás sedí doma v karanténě nebo jsou jinak omezeni ve volném pohybu.