+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Maledivy – Maledivy

Maledivy - leden a únor 2021 12.3.2021

Souhrn úlovků a krátký sumář rybářských výprav na palubě obytné lodě po atolech souostroví Maledivy v lednu, únoru a březnu 2021.

Norsko – oblast Aure-Tustna

Na sever - duševní detox 26.1.2021

zari u ostrova Tustna, makrela„Do lesa chodím, abych ztratil svou mysl a nalezl svou duši.“ – John Muir Mám to stejně jako John s tím zanedbatelným rozdílem, že jdu většinou s prutem k vodě a to na nejdelší dobu jak to jen jde. Tento citát naprosto vystihuje stavy mé duše a „větší odchod do lesa“ jsem letos opravdu potřeboval. Naše civilizace je pod obrovským tlakem a já jsem přesvědčen, že každý z nás v době této celosvětové koronahysterie by si hlubší duševní očistu zasloužil. Posádka: Filip Polak Majer, Standa Dorš Radimský, Karel Pyskoun Novotný a nováček týmu Martin Makrela Tošenovský Cíle: vyčistit si hlavu a pochytat nějaké pěkné šupiny Místo a čas: Imarsund, 26.8. – 5.9. 2020

Řecko – Dodekanesos

Za tuňáky řeckých ostrovů 26.1.2021

Dodekanesos - ChalkiPočátkem října už to bylo víc než šest měsíců, které jsem kvůli čínskému viru trávil téměř výlučně v kanceláři u počítače a představa, že tomu bude stejně i v následujících týdnech mne nijak netěšila. Den za dnem ve mně sílil pocit, že musím na pár dní pryč z dosahu telefonu a e-mailu, aby mi z pracovního maratónu v době koronaviru nehráblo. Nabídka na rybaření v řeckém souostroví Dodekanesos přišla jako na zavolanou. Nechal jsem se otestovat na koronavirus a dva dny na to už jsem seděl v letadle na Rhodos.

Norsko – oblast Steigen

Na sever - měsíc v zemi trollů 2.12.2020

vecer u reky GimanJsem na chalupě a mám štěstí, že nemusím čas trávit v bytě paneláku. Mohu na zahradu, opravovat, co je potřeba, a hlavně jít na ryby. Proto si tu izolaci tak trochu užívám. Tento příspěvek píšu v době, kdy mnozí z nás sedí doma v karanténě nebo jsou jinak omezeni ve volném pohybu.

Švédsko – Asunden - Basunda - Kinda

Krátké zprávy a postřehy 19.11.2020

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků jezer Sommen, Asunden a Bjorkern.

Švédsko – Blaviken

Krátké zprávy, postřehy 27.10.2020

Postřehy, zprávy a krátké reportáže návštěvníků revíru Blaviken.

Švédsko – Stegeborg a Santa Anna

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 20.10.2020

Postřehy, aktuality, krátké zprávy a reportáže z Ljuskon a okolí.

Irsko – jezero Corrib

Poslední losos sezóny 13.10.2020

na brehu reky ClareBylo, nebylo na podzim jednoho divného roku, roku 2020. Hovoří se o komplikované epidemiologické situaci v Evropě a celá řada zemí vyžaduje od návštěvníků na hranicích povinné testy nebo karanténu. Jenže my čtyři jsme už byli tak trochu přepracovaní a potřebovali jsme pauzu. Vlastně jsme už dva týdny měli být na lovu tajmenů na Sibiři, ale hranice Ruska zůstaly pro letošek cizincům uzavřené. A tak jsme si řekli, že namísto Sibiře vyrazíme alespoň do Irska, kde 30.9. končí sezóna lovu lososů.

Švédsko – Lesjön

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 12.10.2020

Postřehy, zprávy, aktuality a krátké reportáže z revíru Lesjön a okolních vod.

Švédsko – Hokensas

Krátké zprávy a postřehy 23.9.2020

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků revíru Hokensas.