+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Norsko – oblast Senja

Krátké zprávy a postřehy 17.7.2018

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků ostrova Senja a okolních lokalit.

Švédsko – Giman - Helesjo

Helesjo 23.-30.6. 2018 16.7.2018

Na letošní výpravu na sever jsem vyrazil s novými členy party, kamarády Honzou, Tomášem a Láďou. Dva kluci měli zamluvenou loď v místě pobytu a já a Honza jsme si vezli s sebou kajak. Cesta proběhla naprosto bez problémů, a na místě v Helesjo u domku Klokar jsme byli již okolo sobotní 13 hodiny. Po úvodním přivítání a rozmluvě s majiteli domku jsme se mohli zabydlet.

Švédsko – Lesjön

Postřehy, aktuality a krátké zprávy 20.6.2018

Postřehy, zprávy, aktuality a krátké reportáže z revíru Lesjön a okolních vod.

Švédsko – Storsjö

Krátce ze Storsjo 15.6.2018

Krátké zprávy návštěvníků revíru o rybaření ve Storsjo.

Švédsko – Hälsingland

Testovací výprava Bergsjö 24.-31. května 2018 11.6.2018

jezero Kyrksjon - obvykla velikost stikVzhledem k teplému a slunečnému počasí jsme po konzultaci všech členů výpravy jezdili na ryby až po 16 hodině a zůstávali pozdě do noci. Postupně jsme zjistili, že poslední záběry byly vždy do 22 hodiny. Potom už žádný záběr nepřišel ani jeden den. Průměrně se chytalo 10ks štik denně. Večerní rybolov byl jako přes kopírák, sem tam záběr při prohazování mělčin se starým rákosím, sem tam záběr na troling. Jeden den se více chytlo vláčením druhý zas trolingem.

Norsko – oblast Steigen

Krátké zprávy a postřehy 11.6.2018

Krátké reportáže, zprávy a postřehy ze severu Norska - z kraje Steigen.

Švédsko – Hokensas

Krátké zprávy a postřehy 5.6.2018

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků revíru Hokensas.

Švédsko – Vanern

Postřehy a krátké reportáže 30.5.2018

Krátké zprávy, reportáže a postřehy rybářů od jezera Vanern.

Norsko – oblast Alta-Kirkenes

Kamčatský krab – lahůdka ze severu Norska 15.5.2018

krabovec kamcatsky - uloveno do kosu v kraji FinnmarkKrab kamčatský (Paralithodes camtschaticus, anglicky kamchatka crab), bývá také někdy prodáván jako krabovec kamčatský nebo krab aljašský, případně krab královský. Mnozí jej znají z ruských konzerv označených nápisem „XATKA“, tedy „chatka“. Ve třicátých a padesátých letech minulého století byl tento krab ruskými experimentátory uměle vysazen do Barentsova moře u pobřeží poloostrova Kola. První kamčatské kraby ulovili norští rybáři na pobřeží poloostrova Varanger v roce 1977. Dnes proniká krab kamčatský podél pobřeží Norska až k Trondheimu. Protože na evropském pobřeží nemá žádného přirozeného nepřítele, hojně se množí, decimuje zdejší rybí plůdek, rybí jikry a jiné obyvatele mořského dna.

Finsko – Souostroví Aland

Statistika úlovků 9.5.2018

Statistika úlovků v revírech Bjorksater-Bambole a Nordqvist-Bergo, tak, jak byla zaznamenána na skupinových rybářských zájezdech na souostroví Aland v posledních letech.