+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2023 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

bulys 10.10.2014 07:09
bulys

Ahoj Zdendo a Borku,
Tak jsem se vrátil z akce kulový blesk alias Alandy na poslední chvíli a musím konstatovat,že pro mne vinikající. Alandy mne konečne odměnili za ten nespočet hodů a ztracených ryb,nadhernou štičí matkou 117cm. Takže tímto opovídám Borkovi co mne na Aland pořád táhne.Jinak počasí supr nato že jsme byli na přelomu září a října. Celkem jsme v lodi s Tondou chytli 116 štik, z toho 35 bylo nad 60cm no a zhruba 20 okounků do 30cm. Bylo to o vytrvalosti a píli házet a házet do rákosin jelikož volná plocha byla téměř mrtvá. Proto se ve výpravě našli i tací, kteří to psichicky nevydrželi, brečeli za ostrovem a radši jezdili do Marienhamu na hambáče, jak říkali něco zobnout.
Tímto děkuji Tondovi za neustálé hecování, kdo že chytl největší rybu ať to řeknu nahlas a podobně.Čímž jsem byl vyburcován k maximálnímu výkonu a soustředění.
Zdraví Mirda

img
117cm při vylovení
img
img
Komentáře k tomuto příspěvku:
Zdenek 10.10.2014 10:15
Zdenek: Gratuluji k nádherné rybě! Já se přes 110 asi nikdy nedostanu...
Podle fotek to vypadá, že jsi ji chytil ve zúžení-esíčku, když se jede od kotviště v Nordqvistu směrem na sever k Posranýmu kameni (kousek od vraku)?
Chytil jsi ji na jerk nebo wobbler?
Borek 10.10.2014 11:24
Borek: Veká gratulace Míro! Fakt hezká ryba a ano, už chápu, co Tě na Alandy i po těch letech pořád táhne :-)
15.10.2014 10:28
mvincik: Gratulace i ode mne kolego. To je opravdu fešanda!
CK PEPA 09.10.2014 18:33
CK PEPA

Vanern - lososi a mořští pstruzi
V roce 2013 jsme na jezeře Vanern ulovili druhý týden v květnu pstruha obecného 92 cm dlouhého. Proto jsme zvolili v roce 2014 termín ještě o týden dříve, aby voda měla teplotu co nejnižší. Teplota vody byla 9 stupňů. Ukázalo se, že volba byla správná.
10.5.2014 jsme ulovili 1 kus pstruha a druhý den hned 2 kusy pstruhů jezerní formy (viz foto). Jezeráci byli chyceni na trolling, před zátokou pana Runeho, nástraha byla použita wobler 10 cm losos stříbrné barvy. Tito pstruzi byli uloveni cca kolem poledne za jasného počasí, kdy bylo na hladině vidět, že tyto ryby loví.
Velké pstruhy jezerní formy je snadno možné si splést s lososem atlantským. Losos má však tečkovaný bok pouze nad úrovní postranní čáry. Rozeznávání druhu u kříženců pstruhů a lososů (ve Švédsku jim říkají "laxing") je však velmi těžké...
Josef L. a Lukáš P.

img
pstruh obecny jezerni formy z jezera Vanern, 90 cm
img
pstruh obecny jezerni formy z jezera Vanern, 90 cm
CK PEPA 07.10.2014 10:34
CK PEPA

Dalton Trail Lodge 23.-30.9. 2014
Poslední týden sezóny je za námi a přesto, že zima klepe na dveře, byl velmi úspěšný. Rybáři z Polska, kteří zde byli tento týden, se činili a výsledky stojí za to – tři štiky přes metr (106, 108, 114 cm) a velké množství sivenů namaycush do metru délky. Počasí nám dokonce dovolilo uspořádat poslední letošní výpravu za lososy kisuč (silver salmon) na Aljašku a rybáři si užili skvělý lov v naprosto úžasném prostředí – perfektní rozloučení se sezónu 2014 a zážitek na celý život. Nyní je potřeba zazimovat veškeré vybavení a připravit se na sezónu 2015.

Malá statistika trofejních úlovků v sezóně 2014:
siven namaycush (přes 100 cm): 32 ks
štika (přes 100 cm): 27 ks
lipan (přes 48 cm): 8 ks

Za všechny v Dalton Trail Lodge se s Vámi pro letošní rok loučí Hardy.

img
stika
img
siven namaycush
img
lov v Dalton
Borek 04.10.2014 20:41
Borek

Loppa 4.10. 2014
Dnes jsem si splnil další ze svých rybářských snů a chytil jsem konečně halibuta. Nebyl to sice žádný obr, ale i placák lehce pod metr délky mě potěšil. Později jsem ulovil ještě jeho dva o něco menší brášky. Vzhledem k tomu, že jsem chytal na vláčecí prut, byl boj z halibutem opravdu super zážitek. Všechny jsem ulovil na stříbrno-černé kopyto cca 12 cm dlouhé na 50 g hlavičce.
Objeli jsme větší část západního břehu ostrova Loppa a zkoušeli různé typy lovišť a byli jsme úspěšní v podstatě všude, kam jsme přijeli ať už jsme pilkrovali na hloubce kolem 120 m nebo chytali na hranách poblíž břehu, kde byla hloubka kolem 30 m.
Po cestě domů Zdeněk na echolotu zaregistroval obrovské hejno malých ryb ve sloupci nad 50 m hloubkou, takže se dalo očekávat, že kolem něj bude nějaká větší ryba. Kopyto sotva dopadlo na dno a přišel záběr a tah od velké ryby. Vzhledem k únavě z předchozích bojů jsem si musel během zdolávaní odpočinout a všemožně si práci ulehčovat, nicméně jsem úspěšně zdolal tresku obecnou poměrně impozantní velikosti. Metr ukázal 117 cm a hmotnost odhaduji na cca 15 kg - při focení jsem měl co dělat abych vůbec udržel ruce nahoře.
Ryb jsme dneska se Zdeňkem ulovili tolik, že by to snad naplnilo loď... ale nebylo to zadarmo, oba nás bolí celé tělo a jsme utahaní jako už dlouho ne. Zítra jedem znovu!

img
placak 93 cm
img
treska obecna 117 cm
img
treska obecna
img
treska obecna
Komentáře k tomuto příspěvku:
04.10.2014 21:06
mvincik: Klobouček kamaráde. Ty máš letos sezonu jako kjáva. :-)
Zdenek 08.10.2014 20:26
Zdenek: Toho halibuta jsem Borkovi fakt přál. Strašně se snažil a několikrát mu pěkná ryba spadla - když si moc přeješ nějakou rybu ulovit, tak pracují nervy...
Zdenek 04.10.2014 20:08
Zdenek

Loppa 4. října 2014
Dnes mne několikrát napadlo, že takhle krásné počasí jsme na Loppě neměli snad ani v červnu nebo v červenci, kdy sem obvykle jezdívám. Každé ráno mne budí svítání ještě před šestou ranní, přes den vystoupá teplota nad 10°C a při rybaření musím na sluníčku odkládat svršky a chytám jen v triku a kalhotech od overalu. Stmívá se po sedmé hodině, ale i pak je večer příjemné sedět na terase a koukat na fjord a o něco později v noci i na polární záři, která se objevuje po 21. hodině.
Dnes jsme chytali západně od ostrůvku Loppa a prakticky na všech místech, kde jsme se zastavili, byla výborná rybařina. Na hloubkách okolo 25-40 m jsme ulovili celkem pět malých halibutů od 60 do 97 cm, na hloubkách do 50 m spousty tresek obecných 80-100 cm (Borek jednu 117 cm) a když jsme zastavili na hloubce okolo 100 m, tak jsme měli chytli i pár tresek tmavých a několik mníkovců.

img
rijen - zdolavani tresky na vlacak
img
rijen - treska obecna 95 cm
img
rijen - treska obecna 90 cm
img
rijen - treska obecna 95 cm
Zdenek 03.10.2014 20:50
Zdenek

Loppa 3. října 2014
Rybolov na severu Norska může probíhat za téměř letních podmínek i v říjnu, jak jsme se včera i dnes mohli na vlastní kůži přesvědčit.
Denní teploty se pohybují mezi 10-15°C a ryby žerou!
Chytáme především tresky obecné (drtivá většina mezi 60-80 cm), větší se nám zatím ulovit nepodařilo, ale máme štěstí na halibuty: včera během večerní rybářské dvouhodinovky 2x metrový a dnes jeden 80 cm a jeden placák 157 cm (49 kg). Všichni halibuti uloveni na hloubce mezi 35-45 m na 15 cm dlouhou gumu - jig o hmotnosti 240 g.
Jsme jediní rybáři široko daleko, což nám za stávajícího hezkého počasí a skvělé rybařiny připadá neuvěřitelné.

img
rijnove rybareni na Loppe
img
rijen na Loppe - privlac
img
halibut 157 cm, 49 kg, 3.10.2014
img
halibut 80 cm a pod nim halibut 157 cm
Komentáře k tomuto příspěvku:
04.10.2014 21:02
mvincik: Gratulace Zdeňku k pořádnému placošovi!
Zdenek 08.10.2014 20:24
Zdenek: No, to víš, že jsem se musel snažit, aby si Borek-čerstvě ostřílený lovec lososů o sobě zase moc nemyslel :-)
Zdeněk
CK PEPA 30.09.2014 08:48
CK PEPA

Senja - Skrolsvik 19-24 září
Tenhle revír má u mne jedničku s hvězdičkou.
Tentokrát byla největší treska obecná "jen" 113 cm, ale už jsem tam chytl 128... Na lodi ve Skroslviku je o něco horší GPS-plotr než ve Frovagu, což znesnadňuje orientaci na moři a hledání lovišť.
Pavel Ch.

CK PEPA 30.09.2014 08:44
CK PEPA

Strommen 20-27 zari
Naše skupina čtyř rybářů ulovila celkem 53 štik.
Většina štik byla délky 60-70 cm, nejvědší 86 cm.
Okounů celkem asi 10ks, 20-35cm.
Pokousaná osmdesátka je důkazem, že velké štiky zde opravdu jsou...
René N.

img
pokousana osmdesatka
img
stika ze Strommen
img
stika ze strommen
CK PEPA 30.09.2014 08:38
CK PEPA

Rottingsnes 16.-25. září
Perfektní dovolená - relax! Loď kasbol 50HP špičková, spotřeba benzinu za 9 dní pouze 50l. Není třeba jezdit s lodí někam extra daleko. Naprostá pohoda a hezká příroda. Cítili jsme se zde jako doma. Prostě bezva dovolená za dobrou cenu.
Naše úlovky: Polak 95 cm, tresky tmavé do 60 cm, mníkovci-brosmy do 85 cm, pár makrel, okouníci 2ks cca 30cm...
v místě je bezvadná WIFI, není třeba ani heslo pro připojení a rychlost stahování dat je velmi dobrá. Snad jen- ručníky a osušky jsou v domečku zdarma. Kvalita ubytování- postele, vybavenost koupelny, kuchyně -nádobí a hrnců, příborů atd. je na Norsko v neobvykle velkém množství. Ačkoliv je loď Kasbol vzdálena od místa ubytování cca 150m, veškeré pruty s multiplikátory a veškeré nástrahy jsme na doporučení majitelky nechávali po celou dobu pobytu i přes noc v lodi a nic se nám neztratilo neztratilo!! Pro ČR neuvěřitelné.....
Karel J.

img
krajina cestou do Rottingsnes
img
polak
img
mnikovec
img
pohled na Lillehammer od skokanskeho mustku
CK PEPA 24.09.2014 13:28
CK PEPA

Dalton Trail Lodge 15.-22.9. 2014
Teplota jde pomalu dolů, je tady krásně barevný podzim a když vyleze slunce, je to opravdová nádhera. Sice často fouká relativně silný vítr, ale jak se říká – neexistuje špatné počasí, existuje pouze špatné oblečení. V uplynulém týdnu byla ulovena největší štika sezóny – 125 cm a krásnou štiku délky 112 cm ulovil také rybář Roman S. z České Republiky. Jeden den, kdy bylo počasí o hodně lepší, jsme pronajali o něco větší letadlo než najímáme obvykle a vyrazili jsme s větší skupinou rybářů na lososy kisuč na Aljašku. Chytali jsme velice blízko oceánu a díky tomu jsme chytali čerstvé ryby plné sil a když přišel příliv, měli jsme záběr za záběrem. Ani muškaři nezůstali pozadu a zdolali skoro stejně ryb jako rybáři lovící na přívlač. V okolí Daltonu jsme viděli poměrně hodně losů a dva rybáři mohli dokonce pozorovat mladého losího býka z opravdové blízkosti a jak se oba shodli, byl to úžasný zážitek.

Z Dalton Trail Lodge zdraví
Hardy

img
stika
img
stika
img
lososi kisuč