+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2027 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 24.01.2015 18:13
CK PEPA

24. ledna 2015
Konečně mám po novoročních uzávěrkách trochu času na ryby. Slíbil jsem ženě čerstvou rybu k večeři a tenhle candát byl tak velký, že asi budu muset pozvat i sousedy...
Lars

img
lednovy candat z jezera Storsjon
Zdenek 11.01.2015 04:16
Zdenek

9.1.
Řeka má metr vody nad běžný stav, ale je čistá. Na druhou stranu je silnější proud prolém hlavně pro muškaře, kterým se nedaři dostat nástrahy-streamery dostatečně hluboko pod hladinu.
Sice mají muškaři v průměru více ulovených ryb, ale chybí velké kusy. Tomáš a Ondra - nováčci výpravy srdnatě drželi první pozici (oba ulovili dorada dlouhá 72 cm), ale nakonec zvítězilo odhodlání, nezměrná píle a vytrvalost - Saša nejprve zdvihl laťku na 79 cm a téhož dne odpoledne na 92 cm. A to nepočítáme metrová dorada, která se bohužel nepodařilo zdolat.

img
pulmetrove dorado - kujaba ulovené na musku
img
Jirka muskari vsede z plosiny na lodni zadi
img
pira-pita ulovena pri zapadu slunce
img
ne, tehle zubate pirani pusu nedam
Zdenek 11.01.2015 04:08
Zdenek

8.1.
Podařilo se nám na řece Paraná získat nejlepší týden sezóny. No on je to jen teoreticky nejlepší týden sezóny.
Muškařům komplikuje rybaření častý vítr a vláčkaři mají výrazně méně ryb, než při minulé výpravě. Na druhou stranu je záběrů hodně, útočí nám na nástrahy i extrémně velké ryby, ale většina úlovků padá, trhá návazce nebo lanka...

img
pira-pita je velmi rychlý dravec, skvělý pro lov na suchou musku
img
plodozrava pirana - pacú ulovena na kulicku
img
polední relaxace na terase rybarskeho pensionu
img
opice - vrestani v zahrade pensionu
CK PEPA 02.01.2015 21:43
CK PEPA

PF 2015

img
Zdenek 31.12.2014 18:44
Zdenek

Panama - ulovky na jig
a ještě pár ryb ulovených během výpravy na jig

img
kanic
img
kranas
img
chnapal - snapper
img
kranas - amberjack
Zdenek 31.12.2014 18:41
Zdenek

31.12.2014

Tak jsem dnes konečně našel čas, abych si přebral fotky z rybářské výpravy do Panamy. Jo, bylo tam hezky, ale ten dnešní sníh venku a sváteční atmosféra mají také něco do sebe...
Přikládám pár fotek ryb ulovených na popp

img
kohoutovec - rooster
img
chnapal - snapper
img
jehlice
img
zralok
CK PEPA 17.12.2014 19:16
CK PEPA

Loppa - prosinec 2014

Zdá se, že v celé Evropě letos zima dorazí později. I u nás daleko nad polárním kruhem vlastně zima ještě ani nezačala.
Za pár dní budou Vánoce a sníh leží jen na horách. Okolo fjordu se zatím nedrží. Dny jsou velmi krátké a světlo přes den slabé. Za to v noci, když se vyjasní, tak nám krásně svítí polární záře.

Veselé Vánoce přeje z Loppy
Britt

img
pocatek prosince v Sor Tverrfjord
img
prosinec - polarni zare nad Sor Tverrfjord
img
prosinec - polarni zare nad Sor Tverrfjord
img
prosinec - polarni zare nad Sor Tverrfjord
CK PEPA 16.12.2014 18:41
CK PEPA

Storsjön 2014
Sezóna 2014 byla u nás v revíru Storsjön (kraj Hälsingland) velmi úspěšná. Kromě velkého množství candátů a štik běžných velikostí jsme ulovili i ryby, které se dají považovat za trofejní. Největší candáti letošní sezóny měřili 90-95 cm a většina jich byla ulovena v červnu a červenci, tedy spíše na začátku sezóny. Největší štiky (110-120 cm) se u nás loví naopak až ke konci sezóny - v říjnu a první polovině listopadu.

ze Švédska zdraví
Lars

img
candat
img
candat
img
stika
img
stika
CK PEPA 03.12.2014 13:52
CK PEPA

Listopad na Fraseru
Jsem dlouholetým propagátorem podzimního lovu jeseterů, ale sám musím uznat, že letošní podzim se (co se počasí týče) opravdu nepovedl. Tolik deštivých dnů a takhle vysoký stav vody v řece jsme v posledních dvaceti letech nezažili.
Při lovu jeseterů to až tak nevadilo, právě naopak - ulovena byla celá řada ryb délky 2-3 metry, ale množství lovišť lososů zredukoval vysoký stav vody na několik míst, která byla hlavně o víkendech plná rybářů.
Dnes mám po tříměsíčním maratónu konečně volno a nemusím na ryby. Kdo nezažil, jaké to je, vstávat den co den v pět ráno, pak být do 16.00-18.00 hodin za každého počasí na vodě a pak ještě jet parkovat loď, připravit pruty a nástrahy na další den..., ten mi asi nerozumí. Ale já jsem dnes fakt rád, že nemusím na ryby a v klidu si udělám údržbu lodě, prutů, navijáků...
Vlastně se listopad nakonec povedl - byly slabší dny, kdy se chytlo jen pár ryb do 2 metrů, ale zpravidla jsem měl v lodi alespoň 5-10 ryb denně a z toho alespoň jedna byla okolo 2 metrů. Zapomenout samozřejmě nesmím na tři kusy, které atakovaly hranici tří metrů. Ještě v pondělí 1.12. jsem byl na s hosty rybách - ráno byla na místní poměry svinská zima (-7°C), ale nefoukal vítr a před polednem i svítilo sluníčko. Měli jsme 15 slušných záběrů a záseků, na udici bylo 9 jeseterů a zdolali jsme 4. To není úplně špatné skóre.
Teď si dám pár dní údržby v garáži a vyřizování papírů v kanceláři, no a pak asi vyrazím zase na ryby...
Zdravím všechny lovce jeseterů a přeju veselý advent!
Chris

img
listopadovy jeseter z Fraseru
img
jak dlouho poroste nez bude mit 2 metry?
img
listopadovy jeseter z Fraseru
img
listopadovy jeseter z reky Fraser
CK PEPA 03.12.2014 13:31
CK PEPA

Listopad na Fraseru
Zasílám pár obrázků z listopadového rybaření na Fraseru. Ačkoli jsme měli letos extrémně špatné počasí, jaké v listopadu ani nepamatuji, na množství ulovených jeseterů to nemělo nijak negativní vliv.
Především v první polovině měsíce jsme měli i štěstí na několik slušných ryb, jejichž délka od špičky hlavy do rozdvojení ocasní ploutve byla 250-270 cm (tedy měřeno po evropsku asi 270-290 cm). Přikládám pár obrázků.
Chris

img
listopad na Fraseru, 270 cm
img
listopad na Fraseru
img
zdolavani jesetera
img
listopadovy jeseter z Fraseru - 260 cm