+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2022 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 04.02.2015 16:44
CK PEPA

Mýtné v Norsku v zapůjčeném autě.
Určitě víte,že pokud platíte mýtné z účtu, je vyúčtování prováděno vždy čtvrtletně. Problém nastává tehdy, když zaplatíte elektronicky předepsanou zálohu 300 NOK, musíte nahlásit SPZ auta a vyjedete. Pokud během cesty překročíte limit 300 NOK, byť jen o 1,-NOK, je vám z účtu strženo automaticky dalších 300 NOK a po 3 měsících jsou Vám nespotřebované peníze vráceny zpět.
Jenže auto, které jste si z půjčovny půjčil a vrátil, si může půjčit další člověk, který jede také do Norska a není tak zodpovědný jako Vy. Mýtné brány už jsou personálem obsazeny minimálně a tak ve spoustě míst, pokud chcete projet, musíte jet bez standardního zaplacení. V tom případě, ale jsou strhávány peníze z předešlého účtu, pokud je to v tom konkrétním čtvrtletí. A to i přes to, že při vyplňování formuláře elektronického placení uvádíte termín od-do. I přes nesčetné urgence a dodané důkazy mi Norsko peníze nevrátilo, jediná moje záchrana byla v tom, že jsem vše reklamoval u své banky a ta mi po sedmi měsících dala za pravdu v tom, že jsem nedal žádný další příkaz k zaplacení a tedy mi peníze vrací.

Jiří J.

CK PEPA 30.01.2015 18:42
CK PEPA

10-20 ledna 2015
Jsme zpátky z výpravy na další z přítoků řeky Rio Negro.
Nakonec jsme nepoužili obytnou loď (na přítocích bylo málo vody a obytnou lodí bysme se na dobrá loviště ani nedostali). Jeli jsme se zásobovací lodí a spali u Indiánů ve vesnicích. Na Rio Negro jsme nechytili vlastně nic, ale na přítoku asi den cesty od Santa Isabel jsme našli rybářský ráj - za týden chytání jsme měli 19 cichlid přes 5 kg a největší 8,5 kg!
Více později
Tomáš

img
cichlida - tucunare
img
cichlida - tucunare, uloveno na privlac
img
tucunare z pritoku reky Rio Negro
img
maly kajman uloveny na wobbler
Zdenek 25.01.2015 19:32
Zdenek

11. ledna - poslední den výpravy
Vlasta v posledních deseti minutách výpravy ulovil dorado 90 cm, kterým taktak nepřekonal Sašovo prvenství s rybou 92 cm. Jinými slovy: zlatou a stříbrnou medaili si mezi sebe rozdělili doyeni výpravy. Jako první přišli na to, že na rozdíl od minulého ledna, kdy dorada brala jen na menší nástrahy, berou letos velké ryby spíše na větší wobblery a taky trávili na vodě nejvíce času. Vítěství v naší malé soutěži jim patří právem.

img
Sašovo dorado 92 cm
img
Vlastovo dorado 90 cm ulovene 10 minut pred koncem vypravy
img
vecer na rece Parana
img
prales na brehu reky Parana
Zdenek 25.01.2015 19:28
Zdenek

11. ledna 2015
Všude mraky ryb, ale chytání je velmi těžké. Každá posádka zažila půlden nebo celý den, kdy neulovila vůbec nic. To každý rybář pochopí, ale když vidíte okolo sebe lovit ryby a občas nějakou vypnete nebo utrhnete, tak bych ten prut chvílemi nejraději rozlámal.

img
Radkovo dorado - kujaba 78 cm
img
plodozrava pirana - pacu
img
vecery na rece jsou nadherne
img
vecery na rece
Zdenek 25.01.2015 19:23
Zdenek

10. ledna 2015
Přesunuli jsme se z Golden lodge asi 70 km proti proudu řeky do rybářského hotelu. Řeka tady dělá více ostrovů a na břežích zrají stromy, jejichž plody padající do vody lákají množství ryb z okolí. Záběrů máme dvojnásob než na řece u Golden lodge a je vidět i více velkých ryb. Vláčkaři utrhli několik dorad přes metr, opakovaně několika z nás při zdolávání vzalo velké dorado zdolávanou rybu. Polední vedra přečkáváme v bazénu s výhledem na řeku. Zažili jsme večerní bouřku, kdy obloha vypadala jako při ohňostroji.
Na březích řeky spousta opic-vřešťanů, papoušků, tukanů, volavek, ledňáků...

img
dorado - kujaba 78 cm
img
plodozrava pirana pacu - kolossoma
img
pirana - palometa
img
poledni relaxace v bazenu
CK PEPA 24.01.2015 17:13
CK PEPA

24. ledna 2015
Konečně mám po novoročních uzávěrkách trochu času na ryby. Slíbil jsem ženě čerstvou rybu k večeři a tenhle candát byl tak velký, že asi budu muset pozvat i sousedy...
Lars

img
lednovy candat z jezera Storsjon
Zdenek 11.01.2015 03:16
Zdenek

9.1.
Řeka má metr vody nad běžný stav, ale je čistá. Na druhou stranu je silnější proud prolém hlavně pro muškaře, kterým se nedaři dostat nástrahy-streamery dostatečně hluboko pod hladinu.
Sice mají muškaři v průměru více ulovených ryb, ale chybí velké kusy. Tomáš a Ondra - nováčci výpravy srdnatě drželi první pozici (oba ulovili dorada dlouhá 72 cm), ale nakonec zvítězilo odhodlání, nezměrná píle a vytrvalost - Saša nejprve zdvihl laťku na 79 cm a téhož dne odpoledne na 92 cm. A to nepočítáme metrová dorada, která se bohužel nepodařilo zdolat.

img
pulmetrove dorado - kujaba ulovené na musku
img
Jirka muskari vsede z plosiny na lodni zadi
img
pira-pita ulovena pri zapadu slunce
img
ne, tehle zubate pirani pusu nedam
Zdenek 11.01.2015 03:08
Zdenek

8.1.
Podařilo se nám na řece Paraná získat nejlepší týden sezóny. No on je to jen teoreticky nejlepší týden sezóny.
Muškařům komplikuje rybaření častý vítr a vláčkaři mají výrazně méně ryb, než při minulé výpravě. Na druhou stranu je záběrů hodně, útočí nám na nástrahy i extrémně velké ryby, ale většina úlovků padá, trhá návazce nebo lanka...

img
pira-pita je velmi rychlý dravec, skvělý pro lov na suchou musku
img
plodozrava pirana - pacú ulovena na kulicku
img
polední relaxace na terase rybarskeho pensionu
img
opice - vrestani v zahrade pensionu
CK PEPA 02.01.2015 20:43
CK PEPA

PF 2015

img
Zdenek 31.12.2014 17:44
Zdenek

Panama - ulovky na jig
a ještě pár ryb ulovených během výpravy na jig

img
kanic
img
kranas
img
chnapal - snapper
img
kranas - amberjack