+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2026 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Jan-base 02.05.2016 23:09

Zdravím rybáře.Chci se zeptat,už jste někdo byl na Bergfjordu?Jak to tam ted momentálně vypadá z ůlovkama.Vyrážime do teto lokality 13.5.2016 Jestli tam už někdo byl at dá info.Díky a lovu zdar!

Borek 01.05.2016 13:31
Borek

Aland-Nordqvist 28.4.-30.4.
 Po příletu na Aland nás vítá celkem slušné počasí. Fouká jen málo a pršet v podstatě nemá. Od rybářů ze sousedního revíru, kteří přijeli o tři dny dříve, se dozvídáme nepříliš pozitivní informaci - dva dny foukal studený vítr a teplota vody šla o dva a půl stupně dolu na 7 stupňů. Taková změna braní ryb většinou zabrzdí.
 První den chytání je o malých štikách a o okounech. Okouni berou celkem spolehlivě. Boduje jak klasický lov na gumy, tak i dropshot.
 V pátek opět fouká studený vítr a většina lodí se drží blízko přístavu v závětří za jedním z ostrovů. Na volné vodě jsou velké vlny a takový vítr, že nás ani kotva nedokázala udržet na místě. Odpoledne se vítr trochu utišil a tak jsou dostupná i slibná místa v krakonošovu. S vidinou pěkné štiky jsme házeli skoro do tmy, za což byla odměnou jirkova 92 a pár dalších záběrů.
 V sobotu bylo nádherně. Celý sen svítilo slunce a bylo teplo. Aktivita ryb šla nahoru. Pochytali jsme několik štik u vraku na jerky i na gumy a spousty okounů. Den jsme zakončili opět v krakonošovu. Při pomalém driftu jsme udělali asi 8 záběrů a Jirka si zvenul osobáček na 105 cm. Honza z krakonošova vydoloval během půl hodiny jednu přesdevadesátku a jednu metrovku. Já se nedostal přes 75 cm i když jsem měl několik slibných záběrů na 30 cm dlouhého gumového úhoře.

img
Lode pripravene na sezonu
img
Okoun 30+
img
75 cm na plandavku
img
Jirkova 105 cm
CK PEPA 29.04.2016 16:46
CK PEPA

Zdravím,
ze zajímavých úlovků jsme v Nordskot chytili mořského ďasa 60 cm, halibuta 106 cm, ale na hejna skrei v tom pravém slova smyslu jsme v druhé polovině dubna už nenarazili. Pár osamocených jsme chytli, ale nestálo to za řeč. Vedle bydlel český kolega se synem a manželkou a ten říkal, že před třemi dny, tedy kolem 12-13.4. tresky-skrei zmizely.
Zato jsme nachytali spoustu mníkovců, až už jsme je nechtěli.
Jiří J.

CK PEPA 26.04.2016 16:07
CK PEPA

Irsko-Corrib, březen 2016
Po studeném začátku sezóny se den za dnem začalo počasí zlepšovat. Voda se otepluje a ryby začaly být konečně aktivnější. V uplynulém měsíci jsme se bavili převážně lovem pstruhů na jemnější náčiní, což je s ohledem na jejich běžnou velikost (40-70 cm) docela slušná zábava. Trolling s cílem ulovit feroxy je sice také úspěšný, ale na letošního prvního přes devadesát centimetrů stále čekáme. Štiky jsou již vytřené a jejich aktivita stoupá a očekáváme, že následující týdny budou stát za to.
Tomi

img
pstruh
img
stika
img
pstruh
img
pstruh
akbar 24.04.2016 18:10

Zdravim kolegové , mám na Vás velkou prosbu - plánujeme s kamarádem cestu do Norska , oba rekreační rybáři bez "Norských" zkušeností, rád bych poprosil o radu jakou zvolit destinaci vhodnou pro nás. Plánujeme cestu nejlépe ve 3 , takže , kdyby tady byl zájemce - spolucestující ozvěte se :)

díky moc

Komentář k tomuto příspěvku:
24.04.2016 22:14
akbar: jeste e-mail: [email protected]
CK PEPA 19.04.2016 12:53
CK PEPA

Loppa-Nusvag, duben 2016
Do Nusvagu přijeli první letošní zákazníci a hned slavili úspěch. Halibut ulovený kousek od přístaviště vážil úctyhodných 42 kg (cca 160 cm).

img
axik1974 18.04.2016 20:50

9.4.2016 jsme dojeli na Imarsud.Chata super,lod vynikající a počasí neuvěřitelné.Chyceno spousta keleru 70-85cm,12 mníků a spousta tresek.Bohužel se nám nepodařilo ulovit rybu nad 100 cm.Největší mník měl 97cm a treska 96cm.Nejlepší lovné místo bylo u sádek za mostem,kde se chytalo na hraně 30-100metrú.S terasy domu bylo uloveno u raní kávy spousta polakú kolem 70-85cm.Poprvé jsem byl v jižním norsku a jsem nadšen lokalitou a spoustou ryb.Vřele doporučuji.Jelikož jsem jel přes CK PEPA po několikáté tak bych chtěl poděkovat za profesionální přístup této cestovky.

img
Borek 16.04.2016 22:50
Borek

Baskicko 16.4.
Ranní cestu do vzdálenější části přehrady dlouhou skoro 5 km nám ulehčil odtah motorovou loďí. Na místě se sice něco chytilo, ale očekávání naplňeno nebylo, takže padlo rozhodnutí na návrat blíže k hrázi, kde jsme chytali včera. V poledne přišel déšť a tak trávíme oběd na základně. Po obědě ryby moc nejdou a záběry přicházejí až odpoledne. Celkem jsme chytili v šesti lidech 5 okounů 35-49 cm, 3 štiky 80-93 cm a 4 candáty 50-60 cm. Na to, jak chvílemi foukalo a jaké byly vlny, bych výsledek dnešního dne hodnotil kladně. Na zpáteční cestě k základně nás chytil déšť a protivítr o rychlosti 60 km/h. Dojeli jsme sice mokří, ale naštěstí všichni. A ta padesátka snad přijde zítra. Musí!

img
kajakovlak
img
45 cm
img
49 cm
img
candatek
Zdenek 16.04.2016 05:49
Zdenek

16. dubna, Nikaragua
Zahájení pstruhové sezóny jsme s Pavlem pojali dost netradičně. Sice u toho byly muškařské pruty, ale s normální muškařinou to mělo pramálo společného.
Celý den jsme se trápili na moři při ústí řeky, driftovali podél pobřeží a zkoušeli vydráždit tarpony k záběru. Pavel nepolevil a držel se muškařského prutu, já jsem zběhl k vláčce. Zatímco jsem dva tarpony vypnul na gumu ve výskoku, tři mi uřízli návazec ostrou hranou tlamy a jen jednoho jsem zdolal až k lodi, Pavel trpělivě snášel už druhý den "tarponění" zcela bez záběru. Ale nakonec se dočkal a jeho muškařský naviják se pořádně prohřál během 75 minut zdolávání tarpona délky 130 cm.
Jen pro zajímavost: nejvíce záběrů od tarponů jsem měl na meganymfy žluté a zelené barvy od Davida Havlíčka. A to mi na veletrhu tvrdil, že budou dobré na štiky. Na štiky možná taky, na tarpony určitě.
Večer jsme zakončili lovem robala (snook) v příboji při ústí řeky. Škoda, že dnešní den netrval alespoň 48 hodin...

img
tarpon 120 cm uloveny na privlac - gumu
img
zdolavani tarpona 130 cm na muskarske vybaveni
img
tarpon 130 cm zdolany s muskarskym vybavenim
img
snook - robalo 75 cm uloveny na musku za soumraku
Zdenek 16.04.2016 05:34
Zdenek

Nikaragua 15. dubna
Na jeden den jsme opustili lov velkých ryb a zajeli jsme si zkusit lov cichlid a piraní na pralesní říčky a jezera.
S žádnou větší rybou jsme se nepotkali, ale ulovili jsme 6 druhů různých ryb, které by byly ozdobou nejednoho akvária.
Kromě cichlid jsme lovili i dravé ryby, které místní rybáři nazývají bonefish nebo saballeto. Tvarově i zbarvením připomínají naše plotice, mají tukovou ploutvičku a zuby jako piraně. Ty největší kousky měly okolo 2 kg.

img
cesta po rece do lagun a jezer
img
saballeto - bonefish, pirana
img
bass - cichlida ulovena v pralesni ricce
img
cichlida ulovena na jezere