+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseŠvédskoÚlovky, trofeje, zajímavosti

Diskuse - Švédsko - Úlovky, trofeje, zajímavosti

Příspěvky ze země Švédsko, okruh "Úlovky, trofeje, zajímavosti"

Pro tento okruh je u této země 40 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 24.01.2015 17:13
CK PEPA

24. ledna 2015
Konečně mám po novoročních uzávěrkách trochu času na ryby. Slíbil jsem ženě čerstvou rybu k večeři a tenhle candát byl tak velký, že asi budu muset pozvat i sousedy...
Lars

img
lednovy candat z jezera Storsjon
CK PEPA 09.10.2014 18:33
CK PEPA

Vanern - lososi a mořští pstruzi
V roce 2013 jsme na jezeře Vanern ulovili druhý týden v květnu pstruha obecného 92 cm dlouhého. Proto jsme zvolili v roce 2014 termín ještě o týden dříve, aby voda měla teplotu co nejnižší. Teplota vody byla 9 stupňů. Ukázalo se, že volba byla správná.
10.5.2014 jsme ulovili 1 kus pstruha a druhý den hned 2 kusy pstruhů jezerní formy (viz foto). Jezeráci byli chyceni na trolling, před zátokou pana Runeho, nástraha byla použita wobler 10 cm losos stříbrné barvy. Tito pstruzi byli uloveni cca kolem poledne za jasného počasí, kdy bylo na hladině vidět, že tyto ryby loví.
Velké pstruhy jezerní formy je snadno možné si splést s lososem atlantským. Losos má však tečkovaný bok pouze nad úrovní postranní čáry. Rozeznávání druhu u kříženců pstruhů a lososů (ve Švédsku jim říkají "laxing") je však velmi těžké...
Josef L. a Lukáš P.

img
pstruh obecny jezerni formy z jezera Vanern, 90 cm
img
pstruh obecny jezerni formy z jezera Vanern, 90 cm
CK PEPA 05.09.2014 18:19
CK PEPA

Okoun 53 cm
Kdo chce vidět, jak vypadá okoun délky 53 cm, nechť se podívá na přiložená fota. Byl uloven v druhé polovině srpna v jednom ze švédských horských revírů z naší nabídky. Na přání lovce bližší údaje o místě ulovení neposkytujeme.
Spolu s ním byl ještě uloven okoun 48 cm a další 50-ka rybáři spadla.

img
okoun 53 cm
img
okoun 53 cm
img
okoun 53 cm
mvincik 01.09.2014 20:23

Švédsko, kraj Västerbotten

Včera jsem se s kolegy vrátil z výpravy ze severu Švédska. Oproti loňskému červnu nás čekalo zcela jiné chytání v jiných podmínkách, což je i celkem logické.
Ryby nebyly tak zcela naivní a neútočily na vše co se kolem hnulo, ale i tak se nechaly přelstít v hezkých velikostech a především druhové pestrosti.
Velice náročným, ale zároveň nezapomenutelným zážitkem je lov lososů na řece Vindelalven. Ikdyž je každá ryba opravdu těžce vydřená, stojí to za to. Já osobně žádného nechytil, ale za výpravu se povedly tři kusy, k tomu půlmetrový pstruh, lipan, jesen a velice slušní okouni a štiky. Ty byli samozřejmě zastoupeni v největším počtu.
Výprava rozhodně stála za to, i když jsme občas mokli více, než jsme si sami přáli. Pokud ale někdo váhá, určitě doporučuji se na sever na počátku podzimu vypravit.
Jinak co se týká zabezpečení, vše naprosto bez problémů. Tak, jak to má být. Díky!

Míra V.

img
img
img
img
Komentáře k tomuto příspěvku:
Zdenek 02.09.2014 14:29
Zdenek: Ahoj Míro! Já nejsem zrovna příznivcem lovu lososů a vím, že každý záběr je tvrdě odpracovaný a každý ulovený losos malým svátkem. Jaký je Tvůj názor - jel bys na Vindelalven na lososy na celý týden? Nebo považuješ lososy jako zajímavý doplněk k lovu štik a okounů?
02.09.2014 17:42
mvincik: Také zdravím Zdeňku. Po této výpravě musím říct, že spíše ano. Je to opravdová rybářská dřina, která ale když se zadaří, přinese opravdový boj s velice silnou rybou a je to nezapomenutelný zážitek. Však by jste měl vidět ty šťastné tváře kluků, kterým se ho povedlo zdolat.
Na druhou stranu, nedá se tak chytat celé dny, a tak je podstatné, aby byla možnost i dalšího rybaření. Tím myslím hlavně štiky a okouny třeba na jezerech, jako jsme to měli my. Člověk si pak třeba po půl dni bez kontaktu s rybou přeci jen spraví chuť a dobije energii na další dny. Je ale jasné, že pro každého to rozhodně nebude. Takže otázka je vlastně tak trošku nezodpovězena... :-)
Zdenek 21.08.2014 14:32
Zdenek

Mistrovství Evropy v Muškaření - Östersund 15-17 srpna 2014
Družstvo České republiky získalo zlatou medaili - takový je výsledek, který sice mnozí očekávali, ale zdaleka to nebylo jednoznačné.
Na vodách v okolí města Östersund panovalo v červenci a srpnu stejně suché a teplé počasí, jako v celém Švédsku. Voda v jezerech dosahovala teploty přes 20°C a v řekách tekl poloviční průtok oproti normálu. Podmínky to byly velmi těžké, ale stejné pro všechny. Faktem je, že o celkové umístění v sektoru z velké části rozhodoval los. Na řece Ammeran byly některé úseky prakticky bez ryb a za nízkého stavu vody jen těžko chytatelné. Bohužel oproti předpovědi počasí, která hlásila příchod dešťů, panovalo stále sucho a voda v řece klesala každý den o několik centimetrů!
Hezkým příkladem špatného losu pro náš team bylo dopoledne posledního dne. Ještě ráno byl náš team v průběžném pořadí první, ale nedělní dopolední kolo ho posunulo o několik příček níž - není divu: Roman Heimlich měl na dolním Ammeranu poslední úsek, který byl téměř bez ryb, Milda Hosenseidl statečně brodil s holí a nasazením života přes obrovské šutry na středním úseku a Martin Drož měl na horním Ammeranu jeden z nejhorších poolů, kde bylo pramálo vody a podmínky zde byly téměř neregulérní. Navíc celou dobu musel sledovat jednoho z Finů, který pár desítek metrů výše měl pool s krásnou jámou, ze které během tří hodin vytahal na 40 pstruhů a lipanů.
A jezera? Ösjon, to byl všeobecně propadák - na jezeře dosahovala teplota vody 23°C a protože v jezeře žijí jen pstruzi a siveni, bylo jako-by bez života. Drtivá většina závodníků byla na tomto jezeře úplně bez ryby a ti štastnější si připsali 1-2 ulovené pstruhy. Veselejší to bylo na jezeře Öravattnet, kde se chytali alespoň okouni, což byla samozřejmě parketa našich borců.
Naštěstí - tak jak byl los našemu družstvu dopoledne špatně nakloněn, odpoledne se karta obrátila. Myslím, že nikdo v poledne nevěřil, že se náš team může vrátit zpět na první příčku, kde se až do rána statečně držel. Ale stalo se! Chlapi zabojovali, znažili si a měli i kapku štěstí.
Napínavé mistrovství do poslední minuty. Při vyhlášení neoficiálních výsledků byla v neděli před půlnocí radost celého teamu obrovská. A nejen našeho teamu - v hotelu Scandic se slavilo až do půl páte ráno...
No a jako třešnička na dortu ve výsledkové listině jednotlivců svítí zlatý Tomáš Adam a bronzový Martin Drož. Kdo umí, ten umí!
více viz http://effc2014.com/results/

img
Milda Hosenseidl brodi s brodici holi v pereji na strednim Ammeranu
img
temer mrtve jezero Osjon
img
jeden usek na hornim Ammeranu byl temer bez vody
img
neoficialni vysledky a prvni gratulace ceskemu teamu
CK PEPA 19.08.2014 14:58
CK PEPA

Naši muškaři na mistrovství Evropy opět zlatí!

Na vodách severošvédského kraje Jämtland v okolí města Östersund proběhlo 15.-18. srpna 2014 mistrovství Evropy v muškaření.
Naši muškaři uspěli na výbornou v kategorii družstev i jednotlivců - výsledky viz http://effc2014.com/results/

Gratulujeme!

CK PEPA 20.06.2014 16:35
CK PEPA

Gafsele 15.-19.6.2014
V posledních dnech byly v Gafsele pravé rybářské žně.
Po té, co byla v neděli ulovena na mušku-streamer štika 112 cm, ulovila včera čtveřice lodí (celkem 8 rybářů) více než sto štik a největší byly 117 cm, 113 cm, 109 cm, 106 cm a 100 cm.
Parádní den, jen ty noční oslavy mne trochu porazily...
Z Gafsele zdraví
Alban

img
stika 106 cm
img
cervnova stika
CK PEPA 17.06.2014 09:10
CK PEPA

Ammarnas 16.6. 2014
Krásný siven obrovský - namaycush ulovený v Ammarnas na přívlač. Siven měřil 76 cm a vážil cca 4 kg. Ryba byla samozřejmě vrácena vodě.

img
Zdenek 02.06.2014 13:56
Zdenek

2.6. - poledne
Během testovacího lovu candátů na vtoku řeky do jezera ve středním Švédsku se Borkovi podařilo na dropshot (na malou 7 cm zelenou gumu) ulovit štiku délky 96 cm.
Pro zajímavost přikládám fotky nástrah, které zde na štiky používají místní rybáři.

img
nastrahy pro lov stik - stredni Svedsko
img
nastrahy pro lov stik na privlac - Svedsko
img
guma pro lov stik na trolling - Svedsko
img
stika 96 cm ulovena na dropshot pri lovu candatu
Komentář k tomuto příspěvku:
Radim 02.06.2014 17:22
Radim: Wobler v provedení puzzle? Přívlač začíná být designová záležitost :-))
CK PEPA 01.06.2014 23:07
CK PEPA

V termínu od 17.5. 2014 do 26. 5.2014 jsme opět navštívili náš, pro jaro oblíbený rybářský revír ve Švédsku – Vanern.
Zvýšená hladina jezera a proměnlivé počasí značně prověřili naši schopnost najít ryby. Kde jeden den ryby byly a již se zdálo, že už víme jak na ně, bylo druhý den po změně směru větru vše jinak.
Poprvé jsme zde také ulovili boleny, které jsme jako druh na tomto místě nikdy nechytili. Velkou radost jsme měli z několika okounů, protože na ty jsme zde poslední tři roky nenarazili.
Štiky, které jsme letos chytali, byly většinou mezi 75 – 85 cm. To bylo proti loňskému roku, kdy byl velký počet ryb délek 50–60 cm lepší. Celkem jsme ve čtyřech rybářích chytili 169 štik. Šest jich mělo více než metr a asi devět překročilo 90 cm.
Zdraví
Radek

img
bolen
img
kvetnova metrovka
img
kvetnova metrovka
img
kvetnova metrovka
Předchozí 1 2 3 4 Další