+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseIrsko

Diskuse - Irsko

Příspěvky ze země Irsko

U této země je 30 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 27.04.2015 12:09
CK PEPA

Corrib 23.-27.47. 2015
Skupina rybářů z Čech právě odjela. Rybaření bylo první dva dny velmi těžké, tak jako vždy, když svítí slunce a nefouká vítr, ale i tak se i díky jejich nadšení podařilo ulovit dost pěkných ryb. V jednu chvíli lovily dvě lodě na dohled od sebe a ve stejný okamžik byly zdolány tři slušné ryby – téměř metrová štika, 60 cm a 80 cm pstruh obecný. I přes to, že ryby se zde chytají většinou na trolling, vyzkoušeli jsme i klasickou přívlač a muškaření. Všechny techniky byly úspěšné! Největší ryby výpravy byly štika 105 cm (10 kg), ferox – pstruh obecný 80 cm (5 kg) a na lehké náčiní ulovený pstruh obecný délky 60 cm (3,5 kg).
Z Corribu zdraví Tomi

img
pstruh 60 cm
img
pekna stika
img
60cm, 80 cm, skoro metr
img
ferox 80 cm
CK PEPA 10.04.2015 11:56
CK PEPA

Irsko - Corrib, březen 2015
Máme za sebou velice náročný měsíc - každý den na vodě s klienty. Pstruzi na Corribu brali velice dobře především na lehké přívlačové náčiní. V některé dny jsme dostali do lodě i více než 60 tečkovaných krasavců ve velikosti cca 35-45 cm a poměrně často nás příjemně překvapila ryba přes 50 cm. Když jsme navštivili odlehlejší části jezera, lovili jsme sice mnohem méně ryb, tak 10-14 denně, ale velikost šla rapidně nahoru. 50-80 cm pstruzi na lehké náčiní byli perfektní zábavou.
Na pár dní tady byl štáb, který točil materiály pro nové DVD o lovu pstruhů. Podařilo se nafilmovat ulovení spousty krásných pstruhů a jako perlička na závěr bylo ulovení úplně prvního letošního lososa na kameru při zahájení sezóny na řece. I přes to, že cílová ryba byl pstruh, podařilo se zdolat několik pěkných štik na nástrahy na pstruhy. Štičí čas začína tak za 2-3 týdny a s ohledem na dlouhodobou předpověď počasí to vypadá velice nadějně!

img
pstruh z Corribu
img
pstruh z Corribu
img
1. letošní losos
img
sticka
CK PEPA 12.03.2015 09:50
CK PEPA

Zatím se bohužel nemůžeme naplno věnovat lovu velkých feroxů – od února až do 9. března nás počasí nepustilo na velké plochy jezera s hloubkou, kde se feroxi zdržují. Ale předpověď na druhou polovinu března vypadá dobře, takže snad...
Štikám jsme se věnovali jen okrajově, spíš abychom trochu zpestřili lov pstruhů. Díky chladnému počasí to se štikami nebyla žádná sláva a za poslední týden jsme měli jen tucet štik přes metr, jediná vážila přes 10 kg. To pravé štikové období přijde v dubnu-květnu, až se voda trochu ohřeje a štiky se vytřou.
Zatím tedy zůstávají na programu „malí“ pstruzi.
Ze studeného Irska zdraví
Tom a Jack

img
breznova stika
img
breznovy pstruh
img
breznova stika
img
breznovka z Corribu
CK PEPA 12.03.2015 09:46
CK PEPA

Od 15. února, což je na jezeře Corrib začátek sezóny lovu pstruhů se zaměřujeme hlavně na lehkou přívlač. Buď klasicky vláčíme z driftující lodě nebo trollujeme držíce lehké vláčáky v ruce. Používáme pruty o vrhací zátěži do 20 g, šňůry o průměru cca 0,1 mm a drobné wobblery nebo plandavky. V porovnání s lovem feroxů je to je to intenzivní rybaření, které lehké vláčecí vybavení testuje až na hranici možností. Většina pstruhů je v kategorii 40-50 cm, ale každý druhý den máme i rybu nad 60 cm a náš prozatímní rekord sezóny byl rovných 70 cm a úctyhodných 5 kg!
Tom a Jack

img
breznovy pstruh z Corribu
img
breznove pocasi na Corribu
img
breznovy pstruh z Corribu
img
pstruh z Corribu - zlata ryba
CK PEPA 08.03.2015 20:48
CK PEPA

Jezero Corrib 20.-22. února
Při únorové výpravě na irské jezero Corrib prošli Petr a Petr i s průvodcem Tomem zatěžkávací zkouškou. Na západ a sever Evropy konečně dorazila zima. V Irsku se vším, co k tomu patří – větrem, sněhem, kroupami i deštěm. Jeden den se dokonce tvořila malá tornáda, která zdvihala vodní tříšť z hladiny jezera a vynášela ji do výše několika metrů! Prostě nádhera pro toho, kdo si chce vyzkoušet meze lidských možností, méně zábavy, když jde o rybaření z lodě na velkém jezeře.
Bylo velmi těžké dostat se k rybám a přimět je k záběru. Echolot ukazoval ryby především u dna, kde nebyly aktivní, ale trojici nadšenců se zadařilo najít i zátoky, kde na přívlač na místech před větrem relativně chráněných ulovili celou řadu pstruhů délky do 50 cm.
I přes nepříznivé podmínky mohli několik hodin rybaření věnovat lovu feroxů a podařil se jeden délky 62 cm o hmotnosti 3,5 kg.

img
pstruh obecny 62 cm, 3,5 kg
img
unorovi pstruzi uloveni na privlac
CK PEPA 29.10.2014 14:30
CK PEPA

Irsko - jezero Corrib, podzim 2014
Letošní suché a horké léto irským štikám moc nepřálo, ale v minulých týdnech se konečně ochladilo a štiky začaly žrát. Rybaření je v posledních dnech parádní a spousta ulovených štik je delších než metr a mnoho ryb má přes 10 kg a ty největší atakují 15 kg hmotnost.
Lovíme většinou na trolling v hlubších partiích jezera, ale úspěchy máme i s klasickou přívlačí. Základ je dostatečně velká nástraha.
Nejlepší část roku – alespoň co se velikosti ryb týká – nás teprve čeká. Sice se nedá očekávat teplé a bezvětrné počasí, ale to opravdové skalní rybáře nemůže odradit. Doba trofejních štik na Corribu teprve přichází.
Tomi a Jacek

img
irska stika
img
irska stika
img
irska stika
img
irska stika
Tomi 07.08.2014 11:44
Tomi

Květen 2014
Pak jsme znovu vyrazili na jezero Corrib s cílem ulovit nějaké pstruhy. V tom počasí byly naše šance pravdu malé, ale kupodivu jsme ulovili celkem 30 pstruhů od 30 do 50 cm a dalších pár ryb nám spadlo pozáseku nebo při zdolávání. K tomu se chytlo i pár štik. Sice nic přes metr, ale slušné ryby. Někteří hosté si na ten den asi ještě pár dní dobře vzpomínali, protože se stihli během rybaření na sluníčku pěkně spálit...
No a po dnech výletů a rybaření za nezvykle teplého a slunného počasí byla večer prima žízeň, takže jsme si nenechali ujít posezení v místní hospůdce...
Zdraví
Tomi

img
trolling za temer letniho pocasi
img
stika ulovena za tepleho slunecneho pocasi
img
pstruh z jezera Corrib
img
na jezere
Tomi 07.08.2014 11:41
Tomi

Květen 2014
No, ještě není ani konec srpna a už jsem stihl přebrat alespoň některé fotky z května. A takhle je to každý rok – v dubnu a květnu jsme denně na vodě s hosty, kteří přijíždějí lovit pstruhy, v červnu lovíme podle počasí buď pstruhy nebo štiky a od července se nám k tomu přidávají lososi. Konečně je tu srpen a když je horké počasí, jako tomu bylo letos vlastně už od května, tak konečně ryby přestávají brát a já i Jack máme pár dní volna, než zase začne v září podzimní sezóna.
Hosté z Čech, kteří u nás byli koncem května, měli skvělé počasí. Tedy skvělé na koupání a opalování. Na ryby to moc nebylo.
Protože jsem se obával, jak to bude s rybami na jezeře, vzal jsem je jeden den na mořské pobřeží, kde jsme z útesů chytali polaky a tresky tmavé (kelery). Ryby jsme nachytali, ale myslím, že ve srovnání s Norskem to byly jen malé kousky. Rybáři se sice tvářili spokojeně, ale nevím, zda jen ze slušnosti – ty ryby byly fakt jen malé.
Jeden den jsme zajeli na řeku Clare zkusit lososy. Lososi se na hladině občas ukázali, ale chytali jsme jen malé pstruhy a štičky.
Tomi

img
tresky ulovene ze skal
img
polak uloveny z utesu
img
privlac na rece
img
vystup na kopec
CK PEPA 25.05.2014 15:08
CK PEPA

Corrib v květnu
Když se ohlédnu do posledních dnů, musím uznat, že sezóna lovu štik začala trochu vlažně, v některých dnech jsme díky větrnému počasí byli rádi za každou větší štiku. Ale po 10. květnu se karta obrátila a velké štiky se začaly chytat jako na běžícím pásu. V nejlepším dnu letošní štikové sezóny jsme na dvou lodích měli celkem 6 štik délky nad 1 metr, největší 112 a 114 cm.
Zdraví
Tomi

img
jarni stika z jezera Corrib
img
jarni stika z jezera Corrib
img
jarni stiky z jezera Corrib
img
jarni stika z jezera Corrib
CK PEPA 25.05.2014 15:00
CK PEPA

Corrib, květen 2014
Posledních pět týdnů jsme oba s Jackem neměli ani jeden den volný. Jarní sezóna lovu velkých pstruhů se přehoupla do sezóny štikové a vzhledem k rojení jepic začali být velmi aktivní i menší pstruzi a rozjíždí se muškařská sezóna.
My jsme se již tradičně věnovali přívlači. Zatímco těch opravdu velkých pstruhů – feroxů nebylo letos v dubnu a květnu mnoho, velmi úspěšná byla lehká přívlač, případně trolling s lehkými vláčecími pruty do 25 g.
Zdraví
Tom

img
jarni pstruh z jezera Corrib
img
jarni pstruh z jezera Corrib
img
jarni pstruh z jezera Corrib
img
jarni pstruh z jezera Corrib
Předchozí 1 2 3 Další