+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseIrskoÚlovky, trofeje, zajímavosti

Diskuse - Irsko - Úlovky, trofeje, zajímavosti

Příspěvky ze země Irsko, okruh "Úlovky, trofeje, zajímavosti"

Pro tento okruh je u této země 11 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

rybář 06.09.2021 13:46

Irsko - Corrib 1-5 září 2021
Pred par hodinami jsme se s Karolinou vratili z uzasneho rybolovu v Irsku. Chtel bych vsem moc podekovat za skvelou organizaci nasi cesty v tehle divne dobe.
Veliky dik patri i Tomimu, nasemu pruvodci, ktery je nejen vynikajici “guide“, ale i bezva chlap.
Stav vody na rekach byl extremne nizky, ale i tak jsme prvni den zkusili reku Clare, lec bezvysledne. Nasledujici dva dny jsme tedy lovili na jezere Corrib, ulovili 5 feroxu a Karolina jako bonus i 85 cm stiku. Pobyt v Irsku jsme si ohromne uzili a vsem ho muzeme vrele doporucit. Jeste jednou vrely dik Vam a i Vasim prostrednictvim opetovne Tomimu :-)

Srdečně zdraví Gennadij a Karolína

img
pstruh obecny - ferox z jezera Corrib
img
pstruh obecny - ferox z jezera Corrib
img
pstruh obecny - ferox z jezera Corrib
img
stika - zari na jezere Corrib
Tomi 23.05.2019 13:45
Tomi

Corrib 20. a 21. května 2019
Jen těžko si přestavit dva takhle rozdílné dny na jednom jezeře.
V pondělí normální irské počasí, tedy zataženo, oblačno, chladno a chvílemi trochu vítr. A ryby braly. V úterý jasno, slunečno a úplné bezvětří. Na jezeře Corrib hladina jak zrcadlo a ryby vůbec nešly.
V pondělí jsme se čtveřicí rybářů z "města piva" měli několik pěkných štik přes 90 cm, největší 115 cm a jednoho krásného pstruha obecného - feroxe 74 cm. A v úterý? Ani se neptejte, musel jsem udělat fotku jezera. Jinak nebylo co fotit...

img
nejvetsi pondelni stika - 115 cm
img
jedna z pondelnich stik
img
pstruh - ferrox 74 cm
img
a v utery jen krasne pocasi
Tomi 10.05.2018 18:20
Tomi

Irsko, jezero Corrib 1-8 května 2018
pokračování
...Trochu času z těch pěti dnů rybaření jsme věnovali i lovu velkých pstruhů – feroxů. Uloven byl jeden ferox 68 cm a o dvě další ryby přišli hosté při zdolávání, přičemž jedna z těchto ryb byla výrazně větší než-li zdolaná osmašedesátka. Jenže lov velkých feroxů přináší reálné šance na úlovek vlastně jen při trollingu (přívlači za jedoucí lodí), což není příliš zábavný nebo akční způsob rybaření a málokterý rybář má trolling v oblibě. To platilo i o všech členech české skupiny a tak jsme dali přednost lovu menších pstruhů na klasickou přívlač z driftující lodě. Šance na ulovení feroxe se tím sice výrazně snížila, ale záběrů a ulovených pstruhů bylo více – sice menší, ale více. Jedna z dvojic nám hlásila dokonce 30 zdolaných pstruhů.
Myslím, že i přes nepřízeň počasí si naši hosté rybaření na Corribu a pobyt v Irsku užili se vším, co k tomu patří.
Zdraví
Tom

img
pstruh obecny - ferox z jezera Corrib
img
kvetnovy pstruh obecny z jezera Corrib
img
priprava obeda u jezera Corrib
img
obed na jezere Corrib
Tomi 10.05.2018 18:13
Tomi

Irsko, jezero Corrib 1-8 května 2018
Počátkem května měla skupina českých rybářůna Corribu trochu smůlu na počasí, ale nakonec jsme se i s větrem a deště nějak popasovali.
V prvních dvou dnech pobytu panovalo extrémně větrné počasí, které v podstatě znemožňovalo přesuny po otevřených úsecích jezera, o rybaření nemluvě. Chytat se dalo jen v několika zátokách a při březích, které skýtaly alespoň částečnou ochranu před větrem. V polovině pobytu se počasí naštěstí začalo uklidňovat a rybaření bylo technicky snazší, což se výrazně projevilo i na úlovcích.
Pár slušných ryb si ulovili všichni hosté, přičemž některé štiky byly z kategorie trofejních – největší štiky měřily: 113 cm (15 kg), 110 cm (12,5 kg), 107,5 cm, 107 cm, 105 cm, 104 cm, 100 cm, 99 cm, 2x 98 cm, 97 cm...
Zdraví
Tom

img
zdolano
img
kvetnova stika z Corribu
img
kvetnova metrovka z Corribu
img
kvetnova metrovka z Corribu
Tomi 03.11.2016 15:50
Tomi

Září a říjen na jezeře Corrib
Letošní září a říjen na Corribu, to byla pravá štikařská Bonanza!
Když se jenom trochu povedlo počasí a nefoukal příliš silný vítr, měli jsme každý den v lodi 4-5 ryb okolo metru délky. Nevím, jestli čekají štiky tuhou zimu, ale už od poloviny září žerou jako protržené a to na volné vodě v okolí hejn drobných rybek, i v mělčinách.
Štiky jsou ve skvělé kondici, metrovka váží těsně pod 10 kg a měli jsme jednu pěkně tlustou, která měřila „jen“ 109 cm, ale vážila plných 15 kg!
Největší ryby jsme ulovili na vláčenou mrtvou rybku, celá řada metrovek byla na wobblery (házené i trollované). Štiky ulovené v mělčinách byly zvláště vysportované a plné energie, některé skákaly jak pominuté a jejich zdolávání bylo parádní divadlo.
Jack měl několik hostů, kteří muškařili, resp. chytali na streamery a ti měli možná na počet více ulovených štik než já a moji hosté ve stejné dny na přívlač. Sice se nedostali přes metr, ale některým jejich rybám chybělo jen pár cenťáků do stovky.

Z Corribu zdraví
Tom

img
rijnova metrovka z Corribu
img
Jack za vetrneho dne v rijnu
img
zari na Corribu
img
krasne rostla rijnova stika z Corribu
Tomi 02.08.2016 17:11
Tomi

letní štiky z Corribu
Letošní červen a červenec byly chladnější než obvykle a tak jsme si užili prvotřídní přívlač i v letních měsících. V nejlepších dnech jsme na mojí lodi měli i 4-5 štik délky přes 1 metr za den!
Zatím největší štika sezóny měřila 115 cm a vážila přesně 15 kg.
Štik mezi 100-110 cm jsme od května ulovili několik desítek.
Štiky byly ve skvělé kondici, za což vděčíme možná i relativně chladnému létu. Jen pár dní jsme museli vstávat brzy ráno, protože bylo slunečno a bezvětří - a za takových podmínek bývají štiky žravé jen ráno a večer.
Lovu pstruhů jsme se od května moc nevěnovali - štiky lovily většinou v mělké vodě a to je natolik adrenalinový způsob přívlače, že většina místních rybářů ráda na pstruhy na pár dní zapomene.
Zdraví
Tom

img
cervnova stika z Corribu
img
letni stiky z Corribu
img
kvetnova trofej z Corribu
img
cervnova stika z jezera Corrib
rybář 29.09.2015 16:44

Corrib 25-27 září
Asi jsme s Ondrou strašně dobrý :-), protože hned první den výpravy Ondra pstruha 68 cm a já 75 a 78 cm! Podotýkám, že Ondrův 68 a můj 78 cm na žádnej podělanej trolling, ale poctivě vyházený na přívlač. Největší pstruh na jerk Salmo v pestrobarevné kombinaci fire-tiger. Vypadalo to vše snadné, ale po parádním zahájení první den výpravy ryby přestaly žrát. Druhý a třetí den už se žádný větší pstruh nepovedl a záběrů štik bylo také poskrovnu.
Tomáš Č.

img
pstruh - ferox 75 cm uloveny na troling
img
pstruh - ferox 68 cm uloveny na privlac pred zamkem
img
pstruh - ferox 78 cm uloveny na privlac
img
rybareni pred zamkem na jezere Corrib
CK PEPA 12.03.2015 09:50
CK PEPA

Zatím se bohužel nemůžeme naplno věnovat lovu velkých feroxů – od února až do 9. března nás počasí nepustilo na velké plochy jezera s hloubkou, kde se feroxi zdržují. Ale předpověď na druhou polovinu března vypadá dobře, takže snad...
Štikám jsme se věnovali jen okrajově, spíš abychom trochu zpestřili lov pstruhů. Díky chladnému počasí to se štikami nebyla žádná sláva a za poslední týden jsme měli jen tucet štik přes metr, jediná vážila přes 10 kg. To pravé štikové období přijde v dubnu-květnu, až se voda trochu ohřeje a štiky se vytřou.
Zatím tedy zůstávají na programu „malí“ pstruzi.
Ze studeného Irska zdraví
Tom a Jack

img
breznova stika
img
breznovy pstruh
img
breznova stika
img
breznovka z Corribu
CK PEPA 12.03.2015 09:46
CK PEPA

Od 15. února, což je na jezeře Corrib začátek sezóny lovu pstruhů se zaměřujeme hlavně na lehkou přívlač. Buď klasicky vláčíme z driftující lodě nebo trollujeme držíce lehké vláčáky v ruce. Používáme pruty o vrhací zátěži do 20 g, šňůry o průměru cca 0,1 mm a drobné wobblery nebo plandavky. V porovnání s lovem feroxů je to je to intenzivní rybaření, které lehké vláčecí vybavení testuje až na hranici možností. Většina pstruhů je v kategorii 40-50 cm, ale každý druhý den máme i rybu nad 60 cm a náš prozatímní rekord sezóny byl rovných 70 cm a úctyhodných 5 kg!
Tom a Jack

img
breznovy pstruh z Corribu
img
breznove pocasi na Corribu
img
breznovy pstruh z Corribu
img
pstruh z Corribu - zlata ryba
CK PEPA 25.05.2014 15:08
CK PEPA

Corrib v květnu
Když se ohlédnu do posledních dnů, musím uznat, že sezóna lovu štik začala trochu vlažně, v některých dnech jsme díky větrnému počasí byli rádi za každou větší štiku. Ale po 10. květnu se karta obrátila a velké štiky se začaly chytat jako na běžícím pásu. V nejlepším dnu letošní štikové sezóny jsme na dvou lodích měli celkem 6 štik délky nad 1 metr, největší 112 a 114 cm.
Zdraví
Tomi

img
jarni stika z jezera Corrib
img
jarni stika z jezera Corrib
img
jarni stiky z jezera Corrib
img
jarni stika z jezera Corrib
Předchozí 1 2 Další