+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseIrsko

Diskuse - Irsko

Příspěvky ze země Irsko

U této země je 30 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 10.04.2017 10:36
CK PEPA

Irsko - Corrib 2.-9.4. 2017
Týden rybolovu na Corribu dopadl dobře i přes vrtkavé počasí. Slunce a bezvětří (což není pro ryby nijak dobré) střídalo vítr, déšť a vlny (což naopak pro ryby dobré je, ale ti, kdo sedí v lodi, to mohou vnímat jinak).
Zkoušeli jsme přívlač na štiky a pstruhy a trolling na pstruhy. Nakonec bylo uloveno přibližně 150 pstruhů na třech lodích, největší měřil 85 cm (následovali 70, 68, 60, 58...) a spousta štik, z nichž nejdelší měřila 110 cm (108, 103, 101... a několik štik přes 90 cm, menší nebyly měřeny).

img
pstruh-ferox 85 cm
img
stika
img
pstruh-ferox
img
odpocinek pri lovu
CK PEPA 04.04.2017 10:51
CK PEPA

Březen v Irsku
Jako již tradičně, březen u nás v Irsku znamenal rychle se měnící počasí. Větrné a studené dny střídaly dny, kdy bylo skoro jako v létě. Většinu času jsme se zaměřovali na lov pstruhů klasickou přívlačí i lehkým trollingem. Uloveno bylo velké množství pstruhů a největší pstruh měřil krásných 80 cm při hmotnosti 6 kg.
Dva dny jsme strávili i lovem štik, ale štiky se v jezeře právě třely. Hledali jsme tedy raději místa, kde jsou už štiky vytřené, aby je naše snaha příliš nerušila v této bohulibé činnosti. Nakonec se podařilo úspěšně zdolat několik štik, pár z nich bylo dokonce přes metr délky. To pravé štičí rybaření ale začne až v dubnu, až budou kompletně vytřené.
Z Corribu zdraví Tomi

img
pstruh-ferox 80 cm a 6kg
img
stika "pres metr!
img
pstruh
img
Nepustis, priste nechytis!
CK PEPA 24.03.2017 13:49
CK PEPA

Irsko - jezero Ree 19.-22. března 2017
Byli jsme v Irsku prý v ideálním termínu, ale bohužel v nejhorším počasí.
Prvním dnem chytání byla neděle. Chytali jsme na jezeře Ree, stejně jako po celou dobu pobytu. Počasí bylo hrozné, opravdu jen pro otrlé rybáře. Silný vítr se střídal s deštěm ale viděli jsme i sluníčko. Za celý den jsem já měl dvě malé štiky, Pavel tři a Jack dva okouny a jednoho pstruha.
Pondělí bylo ráno na počasí lepší, ale než jsme přijeli k vodě, tak bylo vše jinak. Silný vítr, který zvedal vlny, na kterých byly bílé čepice, byl už nesnesitelný. Průvodce Jacek se snažil najít nějaké místo, kde by šlo chytat ale byl to problém. Výsledkem byla jen jedna Jackova štika a můj asi patnácticentimetrový pstruh na troling při cestě domů.
Úterý byla pro změnu zima (na jezeře Corrib sněžilo), tak jsme vyráželi z jiného místa. Hned po ránu byly nějaké záběry, ryby byly ale stále neaktivní. Když se k větru přidalo sněžení, myslel jsem, že už nemůže být hůř. Prvně jsem viděl vločky velikosti pětikoruny. Ve chvíli, kdy jsem si myslel, že naše snahy o chycení jakékoliv ryby jsou zbytečné, chytil jsem prvního pstruha. Velikost sice jen asi 45 cm, ale radost obrovská. Asi za půl hodiny na stejném místě zabrala štika 111 cm a později po obědě ještě jeden pstruh 53cm. Celkem jsme měli ještě dva pstruhy (kolem 50 cm) a tři štiky kolem 70 cm. Vše na přívlač, žádný trolling. Na fotkách je vidět, jaké panovalo počasí.
Závěrečný den opět větrno s deštěm. Já jsem jen utrhl malého pstruha, jinak nic. Pavel jeden záběr a Jack jednu malou štiku.
Servis ze strany průvodce Jacka byl perfektní, maso na grilu za daného počasí excelentní. Měl maximální snahu nám pomoci. Ubytování bylo také na slušné úrovni a vše proběhlo bez problémů. Příště jedu v únoru, snad bude lépší počasí...
Radek

img
stika 111 cm, prvni jarni den
img
konecne padesatka. prvni jarni den
img
nejvetsi pstruh nasi vypravy
img
pstruh na vlaceneho zabijaka-jig od Dusana
Tomi 03.11.2016 15:50
Tomi

Září a říjen na jezeře Corrib
Letošní září a říjen na Corribu, to byla pravá štikařská Bonanza!
Když se jenom trochu povedlo počasí a nefoukal příliš silný vítr, měli jsme každý den v lodi 4-5 ryb okolo metru délky. Nevím, jestli čekají štiky tuhou zimu, ale už od poloviny září žerou jako protržené a to na volné vodě v okolí hejn drobných rybek, i v mělčinách.
Štiky jsou ve skvělé kondici, metrovka váží těsně pod 10 kg a měli jsme jednu pěkně tlustou, která měřila „jen“ 109 cm, ale vážila plných 15 kg!
Největší ryby jsme ulovili na vláčenou mrtvou rybku, celá řada metrovek byla na wobblery (házené i trollované). Štiky ulovené v mělčinách byly zvláště vysportované a plné energie, některé skákaly jak pominuté a jejich zdolávání bylo parádní divadlo.
Jack měl několik hostů, kteří muškařili, resp. chytali na streamery a ti měli možná na počet více ulovených štik než já a moji hosté ve stejné dny na přívlač. Sice se nedostali přes metr, ale některým jejich rybám chybělo jen pár cenťáků do stovky.

Z Corribu zdraví
Tom

img
rijnova metrovka z Corribu
img
Jack za vetrneho dne v rijnu
img
zari na Corribu
img
krasne rostla rijnova stika z Corribu
Tomi 02.08.2016 17:17
Tomi

Letní pstruzi
Jak jsem napsal dříve, v červnu a červenci letošního roku jsme se věnovali hlavně lovu štik, které byly díky relativně chladnému počasí abnormálně aktivní a lovily především v mělké vodě, což je krásná rybařina na hladinové nástrahy.
Lovu pstruhů jsme od konce května věnovali jen několik dnů a většinou se jednalo o menší ryby do 50 cm. Pár velkých jsme ale měli, viz foto.

img
cervnovy pstruh z Corribu
img
cervnovy pstruh z jezera Corrib
img
cervenec - pstruh z jezera Corrib
Tomi 02.08.2016 17:11
Tomi

letní štiky z Corribu
Letošní červen a červenec byly chladnější než obvykle a tak jsme si užili prvotřídní přívlač i v letních měsících. V nejlepších dnech jsme na mojí lodi měli i 4-5 štik délky přes 1 metr za den!
Zatím největší štika sezóny měřila 115 cm a vážila přesně 15 kg.
Štik mezi 100-110 cm jsme od května ulovili několik desítek.
Štiky byly ve skvělé kondici, za což vděčíme možná i relativně chladnému létu. Jen pár dní jsme museli vstávat brzy ráno, protože bylo slunečno a bezvětří - a za takových podmínek bývají štiky žravé jen ráno a večer.
Lovu pstruhů jsme se od května moc nevěnovali - štiky lovily většinou v mělké vodě a to je natolik adrenalinový způsob přívlače, že většina místních rybářů ráda na pstruhy na pár dní zapomene.
Zdraví
Tom

img
cervnova stika z Corribu
img
letni stiky z Corribu
img
kvetnova trofej z Corribu
img
cervnova stika z jezera Corrib
CK PEPA 26.04.2016 15:07
CK PEPA

Irsko-Corrib, březen 2016
Po studeném začátku sezóny se den za dnem začalo počasí zlepšovat. Voda se otepluje a ryby začaly být konečně aktivnější. V uplynulém měsíci jsme se bavili převážně lovem pstruhů na jemnější náčiní, což je s ohledem na jejich běžnou velikost (40-70 cm) docela slušná zábava. Trolling s cílem ulovit feroxy je sice také úspěšný, ale na letošního prvního přes devadesát centimetrů stále čekáme. Štiky jsou již vytřené a jejich aktivita stoupá a očekáváme, že následující týdny budou stát za to.
Tomi

img
pstruh
img
stika
img
pstruh
img
pstruh
rybář 29.09.2015 16:44

Corrib 25-27 září
Asi jsme s Ondrou strašně dobrý :-), protože hned první den výpravy Ondra pstruha 68 cm a já 75 a 78 cm! Podotýkám, že Ondrův 68 a můj 78 cm na žádnej podělanej trolling, ale poctivě vyházený na přívlač. Největší pstruh na jerk Salmo v pestrobarevné kombinaci fire-tiger. Vypadalo to vše snadné, ale po parádním zahájení první den výpravy ryby přestaly žrát. Druhý a třetí den už se žádný větší pstruh nepovedl a záběrů štik bylo také poskrovnu.
Tomáš Č.

img
pstruh - ferox 75 cm uloveny na troling
img
pstruh - ferox 68 cm uloveny na privlac pred zamkem
img
pstruh - ferox 78 cm uloveny na privlac
img
rybareni pred zamkem na jezere Corrib
CK PEPA 24.08.2015 14:56
CK PEPA

17.-19. srpna
Teplé-slunné počasí a bezvětří není pro lov štik právě ideální, jak se mohli přesvědčit mladí rybáři během krátké výpravy na jezero Corrib. Velké štiky, včetně těch okolo 110 cm byly vidět v mělčinách, ale na nástrahy nereagovaly. Na trolling se nakonec podařilo přemluvit jednu metrovku a pár menších štik.
Výrazně aktivnější byly ryby na moři. Během jednodenní výpravy na západním pobřeží Irska ulovili oba mladí rybáři přes 200 ryb. Sice se jednalo o malé ryby, ale o zábavu nouze nebyla a na udici končili polaci, makrely, pyskouni...

img
privlac na jezere Corrib
img
letni stika z Corribu
img
morsky rybolov - pyskoun
img
morsky rybolov v srpnu
Tomi 22.06.2015 19:09
Tomi

Irský květen na Corribu

Od půlky května jsem byl každý den s hosty na vodě a teprve dnes jsem se dostal k internetu.
Zatímco duben jsme celý zasvětili lovu velkých pstruhů – feroxů, květen byl spíše ve znamení štik.
S výjimkou dvou dnů jsme v květnu každý den lovu štik měli v lodi alespoň jednu metrovou štiku. Nejdelší měřila těsně nad 110 cm a hmotnost tří největších byla mírně nad 15 kg.
Můj nejlepší květnový den přinesl hostům za necelých 10 hodin přívlače celkem 6 štik délky přes jeden metr a dva pstruhy 55-65 cm. Kéž by nám skvělá nálada štik vydržela celé léto!

Tom

img
kvetnova stika
img
kvetnove stiky
img
kvetnova metrovka
img
kvetnovy ferox z Corribu