+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseIrskoRybářské revíry

Diskuse - Irsko - Rybářské revíry

Příspěvky ze země Irsko, okruh "Rybářské revíry"

Pro tento okruh je u této země 18 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 06.10.2021 11:25
CK PEPA

Irsko – jezero Ree 26.9.-3.10. 2021

Rybáři odjeli a nastal čas hodnotit. Počasí bylo na draka, pršelo, foukal silný vítr a zažili jsme i kroupy.
Ryby moc aktivní nebyly, tak jsme se zaměřili hlavně na trolling, protože ten bývá za takových podmínek nejúspěšnější. Popravdě ono se ani v tom silném větru moc nahazovat nedalo. V pátek jsme dokonce museli pobyt na vodě vzdát, protože by to nebylo s ohledem na počasí na lodi bezpečné. Jako náhradní program jsme celou skupinu vzali na prohlídku města Galway.
Nakonec jsme navzdory počasí přeci jenom něco pochytali, kromě okounů hlavně štiky. Většina štik byla v délkovém rozpětí 80-90 cm, ale povedly se i tři štiky s délkou přes metr (101, 104 a 109 cm).

Z Irska posílá pozdrav
Tomi

img
Štika z jezera Ree
img
Štika z jezera Ree
img
Štika z jezera Ree
img
Kroupy
neregistrovaný uživatel 29.07.2019 08:53

Irsko - Corrib 14-17.7.2019
Výlet do Irska s rodinou byl úžasný co se týče nového poznání.
Bohužel prázdninový termín není na rybolov úplně ideální. Pstruzi se
za teplého počasí neloví skoro vůbec, tudíž je to o štikách popř. okounech (posílám fotku syna s 87cm)
Organizace i průvodce Tom naprosto perfektní. Jsem si jistý, že se tam určitě vrátíme.
Díky moc za krásný typ a přeji hezký zbytek léta.
Marcel H

img
cervencova stika 87 cm
Tomi 27.05.2019 13:24
Tomi

Jezero Corrib 22-25 května 2019
Když se u nás v Irsku udělá na jeden den hezky a přestane foukat vítr, tak se to dá pochopit a vydržet. Ale aby bylo vedro a bezvětří skoro celý týden a jezera jako rybník, to tu opravdu není normální. Dali jsme tomu všechno, ale marně. Zkoušeli jsme chytat i brzy ráno a pak zase večer za soumraku, bez úspěchu.
Ryby prostě přestaly žrát a po hezkém prvním dnu už jsme další dny jen paběrkovali.

Tomi 24.09.2018 12:01
Tomi

Irsko-Corrib, léto 2018

Léto je pomalu za námi a letošní extrémní teploty se nevyhnuly ani Irsku. Máme za sebou nejteplejší období za posledních 30 let, takové sucho nepamatují ani zdejší pamětníci.

Značnou část léta jsme se zaměřovali na lov štik, protože na velké okouny a pstruhy-feroxe bylo příliš teplo. Přesto byl uloven i jeden slušný ferox, který měl lehce přes 80 cm.
Největšímu okounovi sice do trofejní velikosti několik cm chybělo, ale i 43 cm je u okouna hezká velikost.
Nejméně vadilo teplé počasí štikám. Největší ulovená štika měřila velmi slušných 117 cm (15,5 kg), pět štik mělo přesně 115,5 cm, několik bylo v rozpětí 110-115 cm a ryb přes metr délky bylo uloveno také celkem dost.

Nyní konečně začíná podzim, naše nejoblíbenější období na Corribu.

Z Irska zdraví
Tomi a Jacek

img
stika z Corribu
img
okoun z Corribu
img
pstruh-ferrox
img
štiky z jezera Corrib
CK PEPA 27.07.2017 13:40
CK PEPA

Irsko - červenec
Protože jsme v červenci zažili pár dnů, kdy nefoukalo a bylo slunečno (nejhorší možné podmínky pro chytání na jezeře), rozhodli jsme se tyto dny strávit na oceánu.
Chtěli jsme si zachytat hlavně polaky, což se povedlo, ale nachytali jsme i pyskouny, makrely a další druhy ryb. Polaci měli v průměru 2-4 kg.
Za celý den jsme nachytali ve třech lidech na jedné lodi přes 200 ryb. Div, že nám po tom dni ruce neupadly...

Tomi

img
Polaci
img
Pyskoun
img
Polak
img
Obed v prubehu lovu
CK PEPA 27.07.2017 13:34
CK PEPA

Irsko - červenec
Převážnou část července jsme měli dobré počasí na rybaření na jezeře Corrib (dobré počasí v tomto případě znamená vítr a oblačno).
Chytání štik bylo velmi úspěšné a podařilo se nám zdolat spoustu velkých ryb. Dokonce se povedlo i několik pěkných jezeráků-feroxů.
Těch pár dní, kdy bylo slunečno a bezvětří, jsme byli rybařit na oceánu, protože nám bylo naprosto jasné, že v těchto podmínkách nemáme na jezeře větší šance na rozumný úlovek.

Tomi

img
Stika z jezera Corrib
img
Stika z jezera Corrib
img
Pstruh-ferox
img
Stika z jezera Corrib
CK PEPA 10.04.2017 11:36
CK PEPA

Irsko - Corrib 2.-9.4. 2017
Týden rybolovu na Corribu dopadl dobře i přes vrtkavé počasí. Slunce a bezvětří (což není pro ryby nijak dobré) střídalo vítr, déšť a vlny (což naopak pro ryby dobré je, ale ti, kdo sedí v lodi, to mohou vnímat jinak).
Zkoušeli jsme přívlač na štiky a pstruhy a trolling na pstruhy. Nakonec bylo uloveno přibližně 150 pstruhů na třech lodích, největší měřil 85 cm (následovali 70, 68, 60, 58...) a spousta štik, z nichž nejdelší měřila 110 cm (108, 103, 101... a několik štik přes 90 cm, menší nebyly měřeny).

img
pstruh-ferox 85 cm
img
stika
img
pstruh-ferox
img
odpocinek pri lovu
CK PEPA 04.04.2017 11:51
CK PEPA

Březen v Irsku
Jako již tradičně, březen u nás v Irsku znamenal rychle se měnící počasí. Větrné a studené dny střídaly dny, kdy bylo skoro jako v létě. Většinu času jsme se zaměřovali na lov pstruhů klasickou přívlačí i lehkým trollingem. Uloveno bylo velké množství pstruhů a největší pstruh měřil krásných 80 cm při hmotnosti 6 kg.
Dva dny jsme strávili i lovem štik, ale štiky se v jezeře právě třely. Hledali jsme tedy raději místa, kde jsou už štiky vytřené, aby je naše snaha příliš nerušila v této bohulibé činnosti. Nakonec se podařilo úspěšně zdolat několik štik, pár z nich bylo dokonce přes metr délky. To pravé štičí rybaření ale začne až v dubnu, až budou kompletně vytřené.
Z Corribu zdraví Tomi

img
pstruh-ferox 80 cm a 6kg
img
stika "pres metr!
img
pstruh
img
Nepustis, priste nechytis!
CK PEPA 24.03.2017 14:49
CK PEPA

Irsko - jezero Ree 19.-22. března 2017
Byli jsme v Irsku prý v ideálním termínu, ale bohužel v nejhorším počasí.
Prvním dnem chytání byla neděle. Chytali jsme na jezeře Ree, stejně jako po celou dobu pobytu. Počasí bylo hrozné, opravdu jen pro otrlé rybáře. Silný vítr se střídal s deštěm ale viděli jsme i sluníčko. Za celý den jsem já měl dvě malé štiky, Pavel tři a Jack dva okouny a jednoho pstruha.
Pondělí bylo ráno na počasí lepší, ale než jsme přijeli k vodě, tak bylo vše jinak. Silný vítr, který zvedal vlny, na kterých byly bílé čepice, byl už nesnesitelný. Průvodce Jacek se snažil najít nějaké místo, kde by šlo chytat ale byl to problém. Výsledkem byla jen jedna Jackova štika a můj asi patnácticentimetrový pstruh na troling při cestě domů.
Úterý byla pro změnu zima (na jezeře Corrib sněžilo), tak jsme vyráželi z jiného místa. Hned po ránu byly nějaké záběry, ryby byly ale stále neaktivní. Když se k větru přidalo sněžení, myslel jsem, že už nemůže být hůř. Prvně jsem viděl vločky velikosti pětikoruny. Ve chvíli, kdy jsem si myslel, že naše snahy o chycení jakékoliv ryby jsou zbytečné, chytil jsem prvního pstruha. Velikost sice jen asi 45 cm, ale radost obrovská. Asi za půl hodiny na stejném místě zabrala štika 111 cm a později po obědě ještě jeden pstruh 53cm. Celkem jsme měli ještě dva pstruhy (kolem 50 cm) a tři štiky kolem 70 cm. Vše na přívlač, žádný trolling. Na fotkách je vidět, jaké panovalo počasí.
Závěrečný den opět větrno s deštěm. Já jsem jen utrhl malého pstruha, jinak nic. Pavel jeden záběr a Jack jednu malou štiku.
Servis ze strany průvodce Jacka byl perfektní, maso na grilu za daného počasí excelentní. Měl maximální snahu nám pomoci. Ubytování bylo také na slušné úrovni a vše proběhlo bez problémů. Příště jedu v únoru, snad bude lépší počasí...
Radek

img
stika 111 cm, prvni jarni den
img
konecne padesatka. prvni jarni den
img
nejvetsi pstruh nasi vypravy
img
pstruh na vlaceneho zabijaka-jig od Dusana
Tomi 02.08.2016 18:17
Tomi

Letní pstruzi
Jak jsem napsal dříve, v červnu a červenci letošního roku jsme se věnovali hlavně lovu štik, které byly díky relativně chladnému počasí abnormálně aktivní a lovily především v mělké vodě, což je krásná rybařina na hladinové nástrahy.
Lovu pstruhů jsme od konce května věnovali jen několik dnů a většinou se jednalo o menší ryby do 50 cm. Pár velkých jsme ale měli, viz foto.

img
cervnovy pstruh z Corribu
img
cervnovy pstruh z jezera Corrib
img
cervenec - pstruh z jezera Corrib
Předchozí 1 2 Další