+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseNorskoÚlovky, trofeje, zajímavosti

Diskuse - Norsko - Úlovky, trofeje, zajímavosti

Příspěvky ze země Norsko, okruh "Úlovky, trofeje, zajímavosti"

Pro tento okruh je u této země 183 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

neregistrovaný uživatel 12.08.2019 21:34

Rybář Zlín:
Vega Opplevelsesferie, pobyt od 31.7.2019 do 9.8.2019
Krásná rybářská dovolená se spoustou ryb. Počasí nám po celý pobyt vyšlo, ani jedenkrát nezapršelo. Cesta Gdaňsk - Nynashamn trajekt a dále Ostersund - ostrov Vega bez celníků. Ryby braly po celý pobyt, nejvíce na šelfu tresky obecné a tresky černé. Taky jsme chytli halibuta. Krásné makrely cca 45 cm. Při cestě jsme navštívili také Vasa muzeum ve Stockholmu (doporučuji).

img
treska černá
img
treska obecná
img
tresky
img
Vasa muzeum
neregistrovaný uživatel 16.07.2019 17:52

Imarsund 29.6.-9.7.2019
První 4 dny lilo jak z konve, teplota 9-11 stupňů. Vítr slabý.
Slušná rybařina byla až ve druhé polovině pobytu.
Ryby: plné moře velikých makrel-nejvíce přímo pod mostem, keleři 60-80 cm, občas tresky obecné.
Nejlepší loviště při vjezdu do spodního fjordu na obou stranách v hloubce 40-60 m. Ryby tam šly na pilkr a papričky, či třapce. Voda byla studená, 11 stupňů, nahoře jen makrely, sledi a v noci keleři. Lepší se zdálo chytat v hloubce.
Těsně před odjezdem naši sousedi (německý manželský pár) přivezli za 4 hodiny dvě plné bedny nádherných štikozubců, prý z hloubky 40-60 m u pobřeží protějšího ostrova zhruba od přístavu trajektu směrem k severu.
Náš největší úspěch: treska tmavá 107cm 13,5 Kg váhy na třapec v 70 m, vlevo za koncem našeho fjordu v kolmém fjordu, asi 30 m od ostrůvku u břehu. Byla o 2 cm. větší, než největší loňská, snad to tak bude i za rok.
S pozdravem Jaroslav K.

img
uspesni lovci
img
tady braly
img
jezero nad Imarsundem
img
treska obecna 107 cm
rybář 18.06.2019 15:38

Ylvingen 7-15 června 2019
Nejdřív to prvních pět dnů nebyla žádná hitparáda, kelerů sice hodně, ale spíš malý a náhodně jsme trefili jen dvě metrový doršky.
A v druhý půlce pobytu se ryby rozežraly. Chytli jsme kelera, teda tresku tmavou 110 cm a nějaký obecňačky okolo metru. A k tomu Aleš dva halibuty 100 a 110 cm. Skoro všechno na vláčák, vlastně jsme chytali hlavně na přívlač.
No a pak nám Aleš poslední den opět dokázal, že halibuty umí.
Tentokrát to byl u západního břehu Ylvingen placák délky 157 cm a k tomu jeden malinkej - metrovej. Oba na přívlačovej prut.
Chtěli jsme toho velkýho pustit, ale když začal při zdolávání krvácet, bylo rozhodnuto, že se podívá do Plzně. Ale dostat ho do lodě nebyla sranda - nejdřív se klukům zlomil gaf, pak i Alešův prut a nakonec ho po hodině přetahování s posledním očkem na prutu dostal Aleš rukama v rukavicích do lodě.
Jarda

img
halibut 157 cm
img
halibut 157 cm - cerven v Ylvingen
rybář 27.05.2019 13:38

Bolga 11.-21. května 2019
Jako obvykle jsme během našeho desetidenního pobytu měli první 4 dny špatné počasí, nicméně ve druhé polovině se počasí radikálně zlepšilo, což nám umožnilo nějaký ten výjezd na oceán – a logicky tedy pěkné úlovky tresek tmavých a obecných i nějakého toho halibuta jak je již v kempu BOLGA tradice...
Tresky tmavé jsou již podruhé na Bolze náš hlavní cíl - všechny na přívlač, na malé gumové rybky! Ale člověk je musí najít - všechny jsou kolem metru a větší. Většinou bych odhadoval 1,1-1,20 m. Opravdu krásné a hodně velké -takové se úplně každý den a v takovém množství nechytají - je to nádherný zážitek na lehkou přívlač. Na halibuty se nijak nezaměřujeme, přijdou sami na ty malé gumové rybky. Letos jsme chytli jen 3 ks ale nijak zvlášť obrovské. Ryby neměříme, nevážíme ani nepočítáme - užíváme si to když je hezky a každý si tu bedničku nachytáme. Baví nás bojovnost velkých kelerů nebo popř. i nějakého pokud možno menšího halibuta na lehké přívlači. O velké obecné nestojíme, proto mě ani nelákají Lofoty a skrej atd.
Jinak se letos několikrát dost výrazně měnil jízdní řád trajektů Oernes-Bolga a každý by měl předem dost přesně naplánovat příjezd i odjezd a průběžně lodní rozpis ještě kontrolovat. Některé dny na Bolgu nepřijedete a ani z ostrova s autem neodjedete a dokonce třeba 2 dny za sebou.
Předposlední den jsme pomocí žebříků a lan vyšplhali nahoru na vrcholek Bolgy. Nevím zda se tato akce dá s klidným svědomím doporučit každému návštěvníku ostrova – dali jsme to, nicméně k našemu překvapení nebylo nahoře žádné občerstvení ani hospůdka - jen sešit kde se můžete zapsat do dějin např.vedle lezců z USA a Kostariky. Pokud by eventuelně někdo snad zvažoval podobnou akci provést v bezvětří a za slunečného počasí tak jako v našem případě, tak důrazně doporučujeme přibalit alespoň nějaké to pivo nebo spíše 2-3 na osobu. Bolga nahoře byla neskutečná nádhera - totální bezvětří a sluníčko - nejlepší počasí z celého pobytu. Standartní rybář by si ťukal na čelo, že nejsme na oceánu. No, nechal jsem se přemluvit mladýma. V polovině výstupu jsme zahodili bundy na nějaké roští, jelikož nás minul cestou vzhůru nějaký postarší milenecký pár Norů - v kraťasech a tílku a s úsměvem na rtech. Už ani nevím jak jsme to zvládli - opravdu se tam jde na žebřík a ze žebříku rovnou na lano s uzly, aby se nesmekaly ruce. No a je to cca 2 km lezení nahoru po skále - kluci ale měli radost že si můžou udělat fotky, takže se zájezdem na Bolgu celková spokojenost - příští rok mi slíbili že půjdeme "jen" okolo ostrova.
Jirka N.

img
ulovek tresek a halibutu
img
ulovek tresek tmavych
img
vrcholek ostrova Bolga
img
vyhled z vrcholu ostrova Bolga
rybář 15.05.2019 14:30

Elgsnes 5-12 května 2019
Tresek se minulý týden chytalo poměrně málo a malé.
Vynahradili jsme si to halibuty 140 cm (43 kg) a 122 cm (22 kg). Na vyfocení těchto dvou ryb (hlavně toho 122 cm) je vidět, že když se ryba dobře vyfotí, vypadá mnohem větší.
Martin W.

img
treska 85 cm, 8 kg
img
halibut 122 cm
img
halibut 140 cm
rybář 09.05.2019 11:14

Lofoty - Molnarodden 17.-24.dubna 2019
Molnarodden je krásné místo. Oceňuji výhodu samoty, kdy nelze zažít fronty ve filetárně apod. Zase není s kým konzultovat denní zkušenosti.
Bohužel jsme trefili větrný týden. Na "velkou" vodu do Vestfjordu jsme se dostali třikrát: v den nástupu, druhý den a asi předposlední den. Hejna tresek už nebyla kompaktní, ale roztrhaná na menší, kdy přicházely záběry, když se objevila na echolotu vodorovná čára nebo i když na obrazovce nic nebylo. Záběry jsme měli nejvíc od 62 m do 86 m. Nachytali jsme přibližně 34 tresek a dva slušné kelery (70 a 82 cm) ve Vestfjordu. Největší tresky byly 2x 117 cm (váhu nevím), jedna 123 cm s váhou 18,5 kg.
V sundu pod mostem a před lososími sádkami u ostrůvků jsme chytli 6 tresek z místní populace, tři malé kelery a jednu jednoskvrnku. Sledě jsme nechytili, i když byla na echolotu za mostem jeden den dosti velká hejna, snad právě sleďů.
Mám jeden raritní úlovek a to mušli velikosti dlaně, která měla tu smůlu, že ji padl pilkřík přímo před ústa.
Díky větru jsme měli příjemný poklidný výlet do obce A. Také jsem nasbíral hrnec slávek, uvařil, vyloupal, zamrazil. Tak jsem zvědav, jestli budou k jídlu, protože daly dost práce.
Kosatky už jsme neviděli, "jen" jednoho pořádně velkého tuleně.
Cestu tam jsme zvolili přes Švédsko s přespáním v Narviku (zajímavé místo), zpět jsme jeli po Norsku, chtěl jsem konečně vidět Saltstraumen. Dorazili jsme k němu při odlivu. Dodnes na dojem z valící se vody nemůžu zapomenout.
Ve Vestfjordu jsem podruhé zažil pocit, když nejde na moři nastartovat loď. Byl docela vítr, už jsme volali domácího, ale po chvilce jsem odkryl kryt baterie a nasadil spadlý kontakt. Drobnost, která může mít fatální následky.
Vítr nevítr, prožili jsme další parádní týden na rybách!
Ještě jednou děkuji.
Ať se všem, kdo letos míří na sever Norska daří.
Václav M.

img
treska - skrei z Vestfjordu
img
kdyz jsme vjeli do hejna tresek
img
slavky
img
svatojakubska musle - "shellka"
CK PEPA 02.05.2019 18:11
CK PEPA

Duben v Helgeland
Rychlé změny počasí by v dubnu neměly v Norsku překvapit žádného rybáře.
Úlovky tresek obecných délky 70-100 cm a občas nějaká přes metr, to také není v dubnu nic neobvyklého.
Ale pravidelné úlovky halibutů, které zaznamenali hosté v Helgeland nedaleko města Sandnessjoen, to je v dubnu příjemné překvapení.
Podle zpráv z různých částí Norska se letos v dubnu lovilo halibutů více, než v jiných letech. Čas ukáže, zda byl letošní rok výjimkou nebo se jedná o trend, se kterým bude možné počítat i do budoucna.

img
dubnovy halibut z Helgeland
img
třicetikilový dubnový halibut z Helgeland
img
dubnovy halibut z Helgeland
rybář 30.04.2019 14:48

Drazí kolegové rybáři,
bezpečně jsme se vrátili z Elgsnes, kde jsme pobývali v druhé polovině dubna.
Bylo to super, jen počasí trochu první 4 dny zlobilo, vítr jak čert a lovili jsme jen v mělčinách a v závětří.
Poslední 3 dny azurro, fjord západně od bydlení jak Mácháč, tresky od 12 metrů, vyhřívaly se, všechny 60-80cm, z hloubek 20+ jsme vytáhli 4 vlkouše, jeden přes 90 cm a hodně mníků, vesměs dost malých, vraceli jsme moři.... 4 velké jsme zamrazili.
Jednou zabral ze sloupce cca 15 m pod hladinou zřejmě halibut, po minutě to všechno urval - zdeformovaná karabina na 30kg. Musel to být macek.
Majitel domku Tore v pohodě, krásná chalupa a skvělá filetárna...
Elgsnes je dobrý tip.
V úctě a s přáním krásného jara!
Vítek

img
dubnovy vlkous z Elgsnes
Zdenek 18.04.2019 23:21
Zdenek

Dubnový lov jarních tresek na Lofotech
Podle vyjádření několika profesionálních rybářů, které jsme během našeho pobytu na Lofotech v druhém dubnovém týdnu potkali, byl letošní tah skrei do Vestfjordu asi nejsilnější za posledních 10 let. Tresek obecných bylo ve Vestfjordu tolik, že v pásu asi 20 km širokém a přes 200 km dlouhém (tedy po celém jihozápadním pobřeží Lofot) byl na hloubce 55-75 m prakticky souvislý oblak tresek, které sem přijely splnit svou reprodukční povinnost.
Po 10. dubnu už měli téměř všichni komerční rybáři vyčerpané limity, resp. kvóty úlovků tresek obecných a rybáři-turisté, kteří přijeli na Lofoty lovit tresky s rybářskými pruty, mohli snadno získat pocit, že lov tresek je až příliš snadný. Ale příroda, počasí i ryby jsou nevyzpytatelné a kdo ví, co bude za rok.

img
jarní lov tresek ve Vestfjordu
img
jarní lov tresek ve Vestfjordu
img
treska obecná - skrei, duben ve Vestfjordu
img
svickova ze skrei s knedlikem, netradicni, ale vyborne
Zdenek 18.04.2019 22:59
Zdenek

Lofoty a Kvaloya 10-17 dubna 2019
Cestou z Lofot jsme se na letišti v Oslo setkali s rybáři z Rokycan, kteří jezdí pravidelně do Meribel na ostrově Kvaloya. Naše rybářské zážitky z uplynulého týdne jsou krásnou ukázkou toho, jakou moc má nad námi rybáři počasí. A na moři zvlášť:
My si užívali parádního rybaření ve Vestfjordu, naší lodí pohupoval mírný vánek a denně jsme si nachytali tolik tresek, kolik jsme chtěli a kolik jsme byli fyzicky schopní z šedesátimetrové hloubky vytahat. Jen o 300 km severněji na ostrově Kvaloya a vlastně v celém okolí Tromso však možnost rybaření limitoval silný vítr a naši kolegové, kteří okolí Meribell dobře znají, se 3 dny nedostali na dobrá loviště vůbec a v dalších dnech bylo jejich rybaření silně limitováno počasím. Ve finále byli vděční za každou tresku nad 80 cm délky. My jsme za celý týden rybaření na Lofotech neulovili tresku délky pod 60 cm, metrovek jsme každý ulovili nejméně deset, každý jsme si ulovil tresku nad 110 cm a největší ryby jsme měli 129 cm, 125 cm, 123 cm... Ale stačilo, aby začal foukat vítr jako na Kvaloye a vše mohlo být úplně jinak...

img
zdolavani tresek - duben ve Vestfjordu
img
vyloveni tresek - duben ve Vestfjordu
img
Danova metrovka
img
Jirkova treska 118 cm, 18 kg
Předchozí 1 4 5 6 7 8 19 Další