+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Diskuse o rybaření ve světě

Všechny příspěvky

V diskusi je celkem 2032 různých příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

Zdenek 26.03.2018 22:22
Zdenek

Dyroy 24. brezna 2018
Zims byla letos na severu Norska nezvykle chladná a až do poloviny března padal málo sníh, takže země je promrzlá. A se zemí zamrzly i přívody vody do mnoha domků. Včetně toho našeho, což se majiteli domku podařilo druhý den našeho pobytu odstranit. Spolu s námi dorazilo do Norska i sněžení a každý den připadne okolo 10 cm čerstvého sněhu.
Voda ve fjordu u ostrova Dyroy a při jižním pobřeži ostrova Senja má necelé dva stupně celsia a ryby nejdou. Během prvního dne rybaření a hledání ryb se nám jednou podařilo narazit na skupinku větších tresek a ulovili jsme pár kousků 80-95 cm, ale jinak paběrkujeme tresky okolo 60 cm.
Počasí je klasickou norskou všehochutí od sluncem zalitých zasněžených hor až po husté sněžení. Teplota se drží vytrvale pod bodem mrazu a přes noc klesá i k -20°C.

img
Dyroy 24. brezna
img
brezen v Dyroy
img
rybareni s prichuti zimy a snehu
img
zasnezena lod
Zdenek Klat 26.03.2018 11:56

Dobry den,

chtěl bych se zeptat.
Když letite do Norska, jaky chladici box pouzivate?
Tak abyste s nim mohli cestovat v letadle(mel například kolecka, mel spravne rozmery a byl dostatecne velky)?

Mam pocit, ze na nasem trhu jich moc není,
respektive jsem zadny nenasel.
Predem dekuju za Vasi radu/tipy.

ZK

Komentář k tomuto příspěvku:
Zdenek 26.03.2018 22:06
Zdenek: Při cestování do Norska a z Norska žádný chladící box není potřeba. Mraženém ale i jen zachlazené ryby můžete přepravit v obyčejném cestovním zavazadle. Za těch cca 8-12 hodin cesty se přepravovaným potravinám ani rybám nemůže nic stát.
A když si to budete chtít posichrovat, stačí přepravované ryby nebo potraviny zabalit do izolační fólie nebo do rybářského overalu apod.
rybář 24.03.2018 23:23

Giman červen 2017
Třetí výprava do kempu Albacken začátkem června 2017. Tentokrát ve dvou, se nám povedlo i přes výkyvy počasí, chytit 160 štik (15 štik 80+), 30 okounů a několik pstruhů. Nej úlovky: štika 101cm, okoun 40cm, pstruh 49cm. Krátké video z výpravy: https://www.youtube.com/watch?v=LVFIk3gqSZQ&feature=youtu.be
Jirka a Ríša Zimmlovi

CK PEPA 19.03.2018 20:29
CK PEPA

Březen v Baskicku
Až na počasí se nám zatím sezóna vyvíjí slibně. Chytá se sice relativně málo ryb, ale prakticky každý den si někdo z našich hostů zvýší svůj osobní rekord okounem délky nad 50 cm a za poslední dva týdny bylo dokonce uloveno už 10 okounů délky nad 52 cm!
Velcí okouni jsou před třením a mají pěkně kulatá břicha. Jedinci délky 52 cm váží 2,7 kg až 2,9 kg. Tříkilovou hranici jsme zatím nepřekonali.
Většinu velkých ryb lovíme na jigy-pilkiny délky asi 7-9 cm o hmotnosti okolo 40 g.
Zatímco v první polovině března bylo hezké počasí a ryby celkem aktivní, v posledních dnech dorazilo větrné počasí a prudce se ochladilo - v noci mrzne, přes den okolo nuly a padá sníh. Ostatně, jak se dívám na televizi, tak i v Čechách dnes pěkně mrzne a sněží.
Zdraví Jairo

img
okoun 52 cm, Baskicko v breznu
img
dva okouni pres 50 cm uloveni soucasne
img
okoun 54 cm, 2,8 kg
img
breznovy okoun delky 50 cm
CK PEPA 19.03.2018 20:03
CK PEPA

Dalton Trail Lodge 18. března 2018
Zatímco většina našich rybářských průvodců si vyhřívá kosti v Kalifornii, Mexiku, Kostarice nebo Argentině, já s kuchařem Mikem střežíme pevnost. Silnice do Haines je sice sjízdná, ale pro veřejnost máme zavřeno. Ona po pravdě řečeno za celý den přejedou po okolní silnici jen auta našich sousedů a občas nějaký kamión. Na prvního turistu si ještě nejméně dva měsíce počkáme.
Sněhu je letos dost a dost, jak je vidět na fotce z přístupové cesty k jezeru, kterou čistíme velkým nakladačem, protože nic jiného na třímetrovou návěj neplatí.
Už pár dnů se chystáme vyrazit na ryby na dírky, ale musíme na jezeře najít místo, kde je led slabší než 70 cm, aby nám stačil vrták. Takovéhle starosti rybáři v Evropě při zimním rybaření asi nemají...
Z březnového Yukonu zdraví
Jackie

img
poledne na jezere Dezadeash - pohled k dalton Trail Lodge
img
Dalton Trail Lodge v breznu
img
odpoledne na zamrzlem jezere Dezadeash
img
uplnek nad jezerem Dezadeash
rybář 16.03.2018 18:35

Maledivy 27.2.-6.3.2018
Vyrazili jsme na rybářsko-rodinou dovolenou bez velkých očekávání, co se úlovků týče. Přesto se nám podařilo něco, v co jsme ani nedoufali.
Mečoun - black marlin, který měřil od konce ocasní ploutve po špičku meče 301 cm, tedy 250 cm od výřezu ocasní ploutve po špičku spodní čelisti. Zdoláván byl těsně přes 2 hodiny, se smekacím navijákem Daiwa BG 8000 (300 m šňůra a 60 m monofil 0,9 mm). Nástraha chobotnička s gumovou rybkou 15 cm a jednohák. Zabral v 10 hodin na volném oceánu při trollingu, resp. přesunu mezi atoly.
Barakuda byla chycena při trollingu na rapalu 12 cm a měřila 125 cm. Wahoo jsme jeden den chytili 7, ale jinak 1-2 ks. Největší změřené wahoo bylo 140 cm, jedno bylo o kousek delší.
Honza

img
mecoun, black marlin, 250 cm, resp. 301 cm
img
mecoun, black marlin, 250 cm, resp. 301 cm
img
makrela Solandrova - wahoo 140 cm
img
barakuda 125 cm
rybář 16.03.2018 18:27

Maledivy 27.2.-6.3.2018
Protože jsme byli na palubě jen tři rybáři bez předchozích zkušeností z tropické přívlače a tři nerybářky, chytali jsme na popp obvykle 2x denně, vždy jen půl hodiny a jen ve dvou.
Protože jsme poppovali poprvé, tak jsme první tři dny byli bez úlovku, což
nám vzhledem k námaze moc optimismu nepřidávalo. Pak jsme to ale prolomili a celkem jsme zdolali 5 kranasů-GT od 50 do 70 cm (odhadem 4-6 kg) a 2 kanice.
Na trolling jsme byli výrazně úspěšnější a kromě zdolaného mečouna jsme měli i barakudu 125 cm, asi 20 wahoo od 80 do 145 cm a plachetníka, který byl zdolaný, ale upadl nám do vody při vytahování na palubu.
Honza

img
prvni kranas uloveny na popp
img
makrela Solandrova - wahoo, uloveno na trolling
img
makrela Solandrova - Wahoo, uloveno na trolling
img
barakuda 125 cm
rybář 16.03.2018 18:19

Maledivy 27.2.-6.3.2018
Večerní rybolov byl den ode dne naprosto rozdílný, od téměř bez záběru až po chytání co nához, to okamžitý útok.
Posádka byla mimořádně ochotná a snaživá, kuchař opravdu šikovný. Vzhledem ke stísněným podmínkám dokázal nečekaně mnoho. Milé překvapení pro nás byla návštěva vesnice, kde jsme si i prohlédli stavbu lodě, obdivovali jsme řemeslo, kde i v nuzných podmínkách dokázali stavět krásnou loď, asi 30 m dlouhou a 3 paluby, hotová asi ze 2/3. Jeden večer jsme strávili na ostrově, kde nám posádka připravila BBQ, což byla vítaná změna a docela romantika.
Všichni jsme si velmi užili šnorchlování, kdy jsme dvakrát pozorovali manty a třikrát želvy.
Vlastně jediné zklamání pro nás byla návštěva opuštěných ostrůvků, které jsou sice nádherné, ale pruh plastových lahví ukazuje, co jsme my lidé zač...
Před odletem jsme krátce navštívili Male, trh stojí určitě za vidění, koupili jsme nějaký suvenýr a podívali se na obchod s rybářskými potřebami. Možná ho příště navštívíme při příjezdu, byl opravdu dobře zásoben pro místní podmínky.
Honza

img
vecerni barbecue na ostrove
img
kanic - vecerni ulovek
img
cejnovka - vecerni ulovek
img
vecerni relaxace na palube
Zdenek 07.03.2018 20:10
Zdenek

Maledivy 6.3.2018
Protože každá sranda jednou končí, tak dnes končí i naše maledivské putování mezi atoly a ostrovy.
Ráno jsme si ještě pár hodin zatrolovali na vnější hraně atolu a podařilo se nám narazit na hejno bonit a velkých dorad. Dorada (zlak nachový) nám zabrala dvě, ale obě bohužel na Mírův prut, kde byla na multiplikátoru zacuchaná šňůra a obě dorada se díky zablokovanému navijáku bohužel utrhla. Tohle zacuchání šňůry občas způsobují multiplikátory z řadičem, který nevydrží rychlý výpad ryby a při nesprávné činnosti způsobuje komplikace. Řešení je snadné - multiplikátory z řadičem do tropických moří raději nebrat (nebo řadič vyřadit z provozu).
V průběhu poledního poppingu exceluje Jindra dvěma chňapaly-snapper a kranasem. Já sekunduji jedním bluefinem a bohužel trhám obrovského kranase přes 20 kg (při zdolávání mi praskla stolibrová šňůra).
Po poledni šnorchlujeme u nádherného korálového útesu v okolí písčiny a po následujícím obědě trolujeme směrem na letiště. Cestou nám Jindra chytil 70 cm tuňáka dogtooth a pěkně macaté bonito délky 62 cm.
Před šestou večerní kotvíme u letiště a za dvě hodinu už stojíme na letišti připraveni na cestu domů, do práce...

img
chnapal - red snapper 65 cm uloveny na privlac
img
chnapal velky 55 cm uloveny na popp
img
tunak jednobarvy - dogtooth 70 cm
img
bonito 62 cm - posledni ulovek vypravy
Zdenek 05.03.2018 19:29
Zdenek

Maledivy 5.března 2018
Na dnešek jsme měli naplánovaný pětihodinový přesun mezi atoly a tedy trolling s jasnou cílovou rybou: mečoun. Ale reálný průběh rybaření byl poněkud odlišný. Nejprve jsme narazili na hejno tuňáků a dorad v okolí plovoucího odpadu. Pár malých tuňáků žlutoploutvých a jedno dorado jsme ulovili, pak jsme osvobodili želvu zamotanou do chuchvalce plovoucích starých lan a sítí a nakonec mečoun během necelých deseti minut přinutil Jindru, aby dvakrát převinul obsah svého multiplikátoru a trochu si zasportoval. Pak se bohužel vypnul. Ještě dvakrát jsme ten den viděli skákat mečouna, ale my se už věnovali lovu jiných ryb na přívlač: na oceánské hraně korálového útesu jsme si skvěle zachytali kranasy GT i bluefiny, chňapaly-red snapper, kanice a jehlice. Největší rybou na přívlač (popp) byl dnes Jindrův kranas GT dlouhý přesně metr a vážící pár gramů přes 15 kg.

img
chnapal - red snapper 72 cm uloveny na jerk
img
kranas modroploutvy - bluefin 69 cm
img
kanic uloveny na privlac
img
kranas obrovsky-GT 100 cm, 15 kg uloveny na popp