+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseKanada

Diskuse - Kanada

Příspěvky ze země Kanada

U této země je 96 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 28.09.2016 07:15
CK PEPA

28. září
A je to tady: včera jsem se vrátil z poslední letošní výpravy s klienty na jezero Aishihik. Ze srubu jsme odvezli zásoby a nechali ho otevřený pro případné lovce, kteří se mohou v zimě zabloudit nebo hledat útočiště.

Tyhle dva závěrečné dny letošní sezóny byly možná to nejlepší rybaření, které jsem letos zažil: celkem pět rybářů na dvou lodích za dva dny rybaření ulovilo více než 100 sivenů namaycush a jen o něco méně štik. Mezi siveny byly dvě ryby délky přes jeden metr a obě ulovené na přívlač, nikoli na trolling. Tři štiky byly mezi 105-115 cm a když se podíváte na přiloženou fotku, jsou před nadcházející zimou pěkně vyžrané.

Jenom s lososy kisuč to bylo v posledních týdnech slabší. Sice si každý, kdo letěl na lososy pár ryb chytil, ale byly to jednotlivé kusy a někdy dost vydřené.

No, ještě pár dní rybaření na našich domácích jezerech Kathleen a Dezadeash a v neděli odletí poslední hosté. Pak nezbude než vytáhnout lodě z kotviště do garáže, zavřít bar, udělat inventuru a připravit Dalton Trail Lodge na dlouhou kanadskou zimu.

Hardy

img
stika ulovena 26. zari - vykrmena na zimu
img
siven obrovsky - namaycush
img
bobr u reky
img
losice na brehu jezera
CK PEPA 08.08.2016 18:08
CK PEPA

1.-6. srpna, Dalton Trail Lodge
Skupina severočeských rybářů bodovala v kanadském Yukonu hned dvakrát.
Během dvoudenní výpravy na jedno vzdálenější jezero se podařilo na trolling ulovit dva trofejní siveny obrovské namaycush délky 105 a 111 cm.
Siven délky 111 cm je v Dalton zatím největším namaycushem letošní sezóny.
Fotografii mohutné ryby délky 111 cm zasílám. Bohužel jsme nefotili sivena délky 105 cm - ten už při zdolání silně krvácel a tak jsme ho pustili hned po uvolnění háčku.
A ještě jedna dobrá zpráva z našeho kraje. Říčka Clear Creek bývala dříve oblíbeným cílem jednodenních výletů našich hostů, kteří zatoužili po úlovcích lososů nerka. Jenže před pěti lety říčka změnila koryto a její křišťálově čistá voda byla zakalená vodou jednoho z ramen sousední řeky. Letošní jarní vody opět zanesly některá stará ramena a otevřely nová koryta. Clear Creek je opět kříšťálově čistou říčkou a po létech je zde znovu možné lovit lososy nerka.
Z Yukonu zdraví
Hardy

img
siven obrovsky - namaycush 111 cm
img
losos nerka z ricky Clear Creek
CK PEPA 25.11.2015 17:05
CK PEPA

22. listopadu 2016
Poslední den podzimní rybářské sezóny se vydařil.
Nejen, že jsem měl na palubě kromě dvou rybářů i jejich sličný a veselý doprovod, ještě se navíc povedlo i počasí a ulovili jsme 9 jeseterů.
Ten největší je na obrázku - od špičky hlavy do rozdvojení ocasní ploutve měřil 230 cm, na konec ocasní ploutve 250 cm.
Hezká a pěkně tlustá tečka za letošní sezónou.

Z Vancouveru zdraví
Chris

img
jeseter bily uloveny 22.listopadu, delka 230/250 cm
CK PEPA 02.11.2015 18:29
CK PEPA

Několik krajinek - náladovek z prvního týdne v červenci nafocených v okolí Dalton Trail Lodge, Yukon - Kanada.
Petr V.

img
cervenec na jezere u Dalton Trail Lodge
img
cervenec v Yukonu
img
reka Kathleen v cervenci
img
letni Kanada
Zdenek 29.10.2015 01:14
Zdenek

27. října
Ráno svítil nad řekou měsíc v úplňku a nás čekal krásný, slunečný den.
K lodi posádky "Petr a Petr" se podívali jeseteři 120, 140, 160, 175, 190 cm a nakonec i cvalík délky 244 cm (měřeno na konec ocasní ploutve).
Těch 244 cm dnešní největší ryby bylo vlastně tak trochu zklamáním, protože jeseter kladl během hodinového zdolávání nezvykle silný odpor a podle tahu na prut se zdálo, že se jedná o monstrum, jehož délka by mohla začínat číslicí 3. Snad zítra.

img
ranni mesic nad rekou
img
vyskok zdolavaneho jesetera
img
jeseter 190 cm
img
jeseter 244 cm
Zdenek 29.10.2015 01:06
Zdenek

27. října
Lososů keta a nerka se na řece Harrison podařilo ulovit dostatek, čímž byla zachráněna večeře, kterou nám dnes připravuje Adriana - majitelka pension. Většina ryb byla ulovena na fialové nebo růžové jigy s oranžovou či růžovou hlavičkou. Odpoledne zkusili Aleš, Jarda a Mirek pod Danovým velením štěstí při lovu kingů – lososů čavyča na spin-glow (vrtule nahozené ze břehu na položenou), ale bez úspěchu. Jediný king zabral v poledne Mirkovi při lovu na jig ale nekompromisně mu přetrhl šnůru.

img
losos keta - chum salmon, rijen na rece Harrison
img
losos nerka - sockeye salmon
img
losos keta - chum salmon, mlicak
img
losos keta - chum salmon
Zdenek 27.10.2015 02:46
Zdenek

26. října 2015
Čísla hovoří jasně: od špičky hlavy do rozdvojení ocasní ploutve 271 cm a na konec ocasní ploutve 281 cm. Doba zdolávání 90 minut. Na zdolávání jesetera se podíleli všichni čtyři rybáři na palubě - Aleš, Jarda, Honza a Mirek. Během zdolávání došlo při předávání jednou málem ke ztrátě prutu, jednou málem spadnul do vody prut i s rybářem, dvakrát někdo omylem drbnul do brzdy, která se roztočila jako čamrda a udělala paruku, no a vrcholem bylo, když se "podařilo" uvolnit šroubení držící naviják na prutu, který málem spadnul přes palubu. Jinými slovy - ryba měla celou řadu šancí se nás zbavit, ale štěstí bylo na straně rybářů...

img
cekani na zaber
img
zasekl a prvni zdolaval Ales
img
jako druhy se prutu ujal Jarda
img
jeseter bily, Dan, Jarda a Aleš
Zdenek 27.10.2015 02:30
Zdenek

26. rijna 2015
Tradiční podzimní výprava na řeku Fraser probíhá zatím za skvělého počasí - polojasno, chvílemi svítí slunce a teplota přes den okolo 15°C.
Dnes jsme dopoledne chytali lososy na řece Harrison - lososů kisuč je v řece zatím málo a úlovky jsou spíše sporadické. Za to je všude spousty lososů čavyča-king, keta-chum a nerka-sockeye. Zatím jsme se věnovali jen lososům keta a nerka. Kingové přijdou na řadu zítra.

img
losos keta - chum salmon, rijen na Fraseru
img
lov lososu v rece Harrison
img
losos nerka, rijen na rece Harrison
img
losos keta - chum salmon
CK PEPA 24.09.2015 18:27
CK PEPA

Dalton 7.-19. září 2015
V průběhu těchto dvou týdnů se citelně ochladilo. Ranní teploty klesaly až pod bod mrazu a přes den nebylo více než nějakých 8-12°C. Dvakrát foukal v noci silný vítr - většina listí spadla ze stromů a udělala na zemi krásně barevný koberec.
V polovině září zmizeli siveni i síhové z řeky a začínají se vykrmovat v okolních jezerech před nadcházející zimou.
Výjimečné úlovky byly především mezi štikami, lipany a lososy. Trofejní štiky přes 105 cm se podařilo ulovit na jezerech Aishihik a na našem domácím jezeře, velké lipany okolo 45 cm zachytali naši hosté na obou řekách v okolí lodge.
Po úspěšných výpravách za lososy počátkem září jsme vyslali na Aljašku několikrát 1-2 malá letadla s nákladem muškařů a vláčkařů, aby se večer vrátila snad o metrák těžší díky uloveným lososům kisuč.
Byla to hezká sezóna, ale po pravdě řečeno už se těším na příští-závěrečný týden a pak na pár dní volna.
Váš
Hardy

img
paradni siven - zari v Dalton Trail Lodge
img
zari - podzim v Yukonu
img
lososi kisuc - zari
img
pekny lipan ze Sixmile River
CK PEPA 10.09.2015 15:01
CK PEPA

Yukon 1-6 září 2015
Teplé a slunné léto je za námi, začal podzim. Počátkem týdne se zatáhlo, začalo pršet a pršelo s přestávkami skoro každý den.
Rybám však déšť nevadí, právě naopak. V průběhu prvního týdne měsíce září ulovili naši hosté pět sivenů obrovských délky přes 1 m (a množství ryb mezi 80-95 cm) a z velkých ryb si zaslouží zmínit i štika délky 115 cm.
Vyzkoušeli jsme lov lipanů při ústí do jezer, ale žádný z lipanů nepřekonal magickou hranici 48 cm. Lipanů se při ústí potoků shromažďuje velké množství a kdybych měl věřit pranostikám Indiánů ze sousední vesnice, řekl bych, že nás čeká dlouhá a tuhá zima.
Hardy

img
siven z destiveho dne
img
zarijovy siven obrovsky - namaycush