+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Krátké zprávy a postřehy 14.1.2005

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků přehrad Ribaroja a Mequinenza.

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Jak na nástražní kapry? 14.1.2005

Uloviť malého kapra je oveľa väčší problém než veľkého – hlavne preto, že väčšine rybárov sa na miesto zakŕmenia stiahnu veľkí kapri a tí sa pre lov sumcov nehodia.

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Poprvé na hausbótu 14.1.2005

Ještě než je vše hotovo, vyjíždím jen tak u kotviště bez prutů s vábničkou. Zajímá mne jestli budou ryby reagovat. Na hloubce okolo 8 metrů vyluzuji dřívkem „slastné“ zvuky. Po chvilce můj nový Lowrance zaznamenává silné echo. To se obrazovce promítá jako tlustá stoupající čára. Rybu odhaduji okolo dvou metrů.

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Začátek jara na Ebru 14.1.2005

V první polovině března bylo v okolí přehrad Ribaroja a Mequinenza relativně chladno, teploty k ránu sestupovaly téměř k bodu mrazu. Řeky Ebro, Segre i Cinca odváděly množství studené sněhové vody...

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Ebro a hausbót 14.1.2005

Co se týká rybí osádky, jsou nejčastěji lovenými druhy ryb kapr, candát, sumec a black bass (okounek černý). Množství ryb, především kaprů a sumců, je impozantní i přes vyvíjený tlak ze strany rybářů.

Španělsko – Riba-Roja a Mequinenza

Ebro a jeho přehrady 14.1.2005

Přehrady leží v provincii Aragonie a Katalánie, západně od města Tarragona a jihovýchodně od města Zaragoza. Cesta z Čech k řece Ebro je dlouhá téměř 2.000 km.

Altaj

Za rybami kazašského Altaje 14.1.2005

"Já myslím, že to nejsou magoři, všichni jsou inženýři nebo doktoři", pravil jeden celník. „Ale prosimtebe, tvrdí, že jedou do Kazachstánu na ryby. V Kazachstánu je všude poušť. Tak to jsou magoři", odvětil jeho kolega...

Altaj

Krátké zprávy a postřehy 14.1.2005

Krátké reportáže, zprávy a postřehy návštěvníků Altaje.

Keňa – keňské pobřeží

Velké vlny a velké ryby 14.1.2005

Mirek vodí svoji rybu asi 50 metrů za lodí, zatímco já čekám až bude na zádi lodě volno a nechávám svůj úlovek pomalu vyprazdňovat naviják. Minuty ubíhají, ruka mi dřevění, v zádech začíná bolet...

Keňa – keňské pobřeží

Země žiraf, zeber, lvů a ryb 14.1.2005

Nejčastějším způsobem lovu tuňáků, mečounů, plachetníků, barakud a dolphinů je trolling (přívlač za jedoucí motorovou lodí). Jako nástrah se zpravidla používá různých typů střapců či velkých wobblerů.