+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Úvodní stránkaReportáže

Reportáže

Kanada – Margaree River

Český rybář a kanadská jezera 14.1.2005

Žiji v Kanadě téměř třicet let a jako geolog jsem ji dost dobře poznal. Na svých cestách jsem „objevil“ pěkný rybářský kemp u jezera Oba. Představ si velké jezero se spoustou ostrovů a stovky kilometrů kolem jezera jenom lesy.

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Jarní rybaření v provincii Yukon 14.1.2005

siven namaycush - detailZ přemýšlení ho vytrhl razantní záběr. Prut se prudce ohýbá a brzda navijáku hraje tu nejsladší hudbu. „Ten je pěknej", povzbuzuje Honzu Hardy. Rychle vytahuji moji udici z vody, když tu na ni rovněž útočí siven. Zasekávám a už to jede!

Kanada – Yukon - Dalton Trail Lodge

Siven obrovský - namaycush 14.1.2005

Dalton Trail Lodge, trofejni siven namaycush, cerven 2006Proč je vlastně lov sivenů namaycush pro mnohé Kanaďany vyvrcholením rybářské sezóny? A proč mnoho evropských rybářů, kteří přilétají na návštěvu Kanady o této rybě neví téměř nic?

Kanada – Řeka Fraser

Steelhead - fantóm řeky 14.1.2005

Přivítání nebylo moc milé. Byl konec října, lilo jako z konve, řeka byla vysoká a pořád stoupala. Přesto jsme měli několik záběrů. Ke zdolání ryby však zbývala ještě dlouhá cesta. Při vzdušné akrobacii se všichni pstruzi, až na jednoho, háčku (bez protihrotu) zbavili.

Kanada – Řeka Fraser

Jak nám Indiánky sebraly lososa 14.1.2005

S Davidem jsme se seznámili na jednom z přítoků řeky Nass, u krásného hlubokého proudu, přehrazeného na dolním konci několika padlými stromy. Na čas se tu zastavili i čerstvě natažení královští lososi o váze 15 - 20 kg, zde zvaní "torpéda".

Kanada – Řeka Fraser

Povídání o jeseterech 14.1.2005

Poněvadž má vynikající bílé maso, byl od nepaměti loven indiánskými kmeny kolem řeky a později i bílými přistěhovalci, kteří k jeho vytažení z vody používali často i koně. Nejedna legenda pak vypráví o souboji ryby s koněm.

Kanada – Řeka Fraser

Přírodou Britské Kolumbie 14.1.2005

Jen co auto zastavilo u břehu, viděli jsme, že tah lososů, který začal před dvěma měsíci, stále ještě trvá. V mělkém proudu čisté řeky stály a popojížděly desítky červených stínů – lososů nerka – sockeye.

Kanada – Řeka Fraser

O medvědech... 14.1.2005

V Britské Kolumbii způsobili medvědi v uplynulých 25 letech zranění zhruba 30 osobám, zatímco každoročně lidé usmrtí 200-400 černých medvědů a mezi 10-30 medvědů grizzly...

Španělsko – Kanárské ostrovy

Rybolov pro turisty i opravdové rybáře 14.1.2005

Až Vás bude příště Vaše rodina opět přesvědčovat, že místo rybářské dovolené Vám prospěje pár dní u moře, dejte jí za pravdu. Pár dní rybolovu na Kanárech je opravdu zajímavou zkušeností.

Španělsko – Kanárské ostrovy

Rybaření plné slunce 14.1.2005

Náhle mne Bóďa upozorňuje na pohyb velké ryby pod hladinou nedaleko lodi. Nejprve si myslíme, že se jedná o žraloka, ale když se ryba, či spíše malé hejno ryb přiblíží k lodi, rozeznáváme štíhlá, více než metrová těla wahoo, ryb příbuzných tuňákům.