+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠpanělskoBaskickoReportážePostřehy, krátké zprávy a reportáže z Baskicka

Španělsko - Baskicko - Reportáže

Postřehy, krátké zprávy a reportáže z Baskicka 6.4.2022

Okoun 50 cm ulovený ze břehuBaskicko 22.-25.3. 2022

S týdenním odstupem sedám k počítači, abych zavzpomínal na návštěvu Baskicka. I když to byl můj už třetí výlet do této rybářsky požehnané destinace, musím konstatovat, že i přes dřívější zkušenosti tentokrát s přehledem nejkomplikovanější. Těžší rybaření jsem totiž už dlouho nezažil.
Větrné počasí nám bohužel vůbec nehrálo do karet, ba naopak nás dva dny prakticky nepustilo na vodu. Rybaření ze břehu zde samozřejmě praktikovat lze, ovšem vhodných míst při takto silném větru je velmi poskrovnu. Navíc si můžete být 100% jisti, že na to rozhodně nebudete sami. Hned první den jsme mimo osm polských rybářů, o kterých jsme věděli, potkali ještě skupinku šesti Francouzů, což nás utvrdilo v tom, že jsme prakticky na jakémkoliv slibně vyhlížejícím místě byli druzí třetí nebo devátí...

Odpočinek v závětří ostrovaPodle toho vypadaly i naše výsledky, které od čisté nuly bez kontaktu s rybou zachránil vpodvečer Kájův krásný okoun přes dva kilogramy, ulovený na wobbler. Nulu, o níž jsem mluvil, jsme „vybojovali“ den následující, protože štika, která přijela Milanovi za nástrahou až ke břehu, se k záběru zlákat nenechala. Třetí a čtvrtý den se už něco málo chytilo, ale i tak počty ryb a především záběrů zůstaly i za velmi mírným očekáváním.
Naprosto neočekávaným klíčem k úspěchu totiž tentokrát byly baculaté wobblery typu crankbait v nesmyslných reflexních barvách a lov v lehce přikalené vodě za kamenitými výběžky a podél kamenitých břehů v hloubkách od jednoho do tří metrů. S tím nikdo z nás samozřejmě nepočítal, jelikož v normálních podmínkách to tady funguje úplně jinak. Vhodné nástrahy tak měl pouze Karel, a to slovy dvě. Ten také nakonec zúročil své letité zkušenosti s lovem z kajaku i správný rybářský čich na vhodná místa a nachytal s přehledem nejvíc.

Okoun 49 cm (2,4 kg) ulovený na woblerOrganizačně byl výlet jako obvykle perfektně naplánován. Závěrem si jen musím trochu rýpnout do kvality nabízených služeb, které se oproti mým předchozím návštěvám výrazně zhoršily. Jídlo v místním jachetním klubu bylo skutečně jen pro silné a hladové nátury a ani oběd, který se po jezeře obligátně rozvážel, nedosahoval zdaleka kvalit a chutí, které zde bývaly standardem. Je vidět, že majitelům trochu stoupla sláva do hlavy a vzhledem k mohutnému zájmu rybářů z celé Evropy si své klienty už zdaleka tolik nehýčkají (zjevně nepotřebují) a viditelně se snaží snižovat si vstupní náklady. Přijde mi to trochu smutné, protože tato destinace nepatří zrovna mezi ty „lowcostové“.

Co se ale nemění, je velmi reálná šance chytit si zde během 3–4denního rybaření trofejního okouna kategorie 50 cm+, což je nabídka, které se jen velmi těžko odolává. Také proto už spřádám plány, kdy sem vyrazím příště…

Z Českých Budějovic zdraví
Radek Diviš
Okoun 50 cm
Okoun 50 cm
50 cm přesně!
50 cm přesně!
Konečně slušné počasí.
Konečně slušné počasí.
Vítr a vlny. Na kajak to není.
Vítr a vlny. Na kajak to není.
Jaro je tu!
Jaro je tu!
trikilovy okoun - duben v BaskickuDuben 2018

Na základě zkušeností z minulých dvou sezón jsme na střední část dubna raději nebrali rezervace od žádných skupin rybářů a omezili jsme i naše vlastní rybaření. Stejně jako v minulých letech se okouni od cca 15.4. třeli a o nástrahy jevili menší zájem než obvykle.
Na druhou stranu bylo v dubnu v porovnání s březnem hezké počasí a tak se nám podařilo ulovit celou řadu okounů okolo 50 cm a jednoho, který vážil bez pár gramů 3 kg (šťastným lovcem byl Javi - Javier, jeden z místních rybářských průvodců).
Počkáme do víkendu a 5. května vyrazíme zase na vodu. To už by měli okouni být vytření a snad opět při chuti!

Joseba

dubnovy okoun z Baskicka

rekordni okoun 54 cm, 3,1 kg, Baskicko, brezen 201817.-31. března

Zatímco v první polovině března bylo jaro jak má být - hezké slunečné počasí a ryby celkem aktivní, 17.3. se nám vrátila zima. Dorazilo větrné počasí a prudce se ochladilo - v noci mrzne, přes den okolo nuly a padá sníh. V pondělí a úterý (19.-20.3.) jsme kvůli větru vůbec nemohli vyjet na vodu, ve středu byla situace jen o málo lepší. Tři dny jsme byli bez jediného úlovku! Teprve 22.3. se zase ulovilo pár pěkných okounů.
V posledních dvou týdnech března trápilo rybáře počasí asi v celém severním Španělsku i jinde v Evropě. Chladno, déšť, sníh a především silný vítr. V některých dnech jsme se vůbec nedostali na vodu, jaký byl vítr. A ani ve dnech, kdy šlo rybařit, nebyly úlovky nijak časté. Počty ulovených okounů byly obvykle jen 0-3 na osobu a den.
Ale podařil se nám zatím největší (nejtěžší) ulovený okoun: délka 54 cm a hmotnost 3,1 kg.

Zdraví Jairo


skorotrikilovy okoun, brezen v Baskicku1.-15. března

Až na počasí se nám zatím sezóna vyvíjí slibně. Chytá se sice relativně málo ryb, jen 1-5 okounů na rybáře a den + občas nějaká ta štika nebo candát, ale prakticky každý den si někdo z našich hostů zvýší svůj osobní rekord okounem délky nad 50 cm a za poslední dva týdny bylo uloveno už 10 okounů délky nad 52 cm!
Velcí okouni jsou před třením a mají pěkně kulatá břicha. Jedinci délky 52 cm váží 2,7 kg až 2,9 kg. Tříkilovou hranici jsme zatím nepřekonali.
Většinu velkých ryb lovíme na jigy-pilkiny délky asi 7-9 cm o hmotnosti okolo 40 g.

Zdraví Jairo

pulmetrovy breznovy okoun z Baskicka
pulmetrovy breznovy okoun z Baskicka
okoun 52 cm, brezen v Baskicku
okoun 52 cm, brezen v Baskicku
pulmetrovy okoun, brezen v Baskicku
pulmetrovy okoun, brezen v Baskicku
dva pulmetrovi okouni uloveni soucasne
dva pulmetrovi okouni uloveni soucasne
okoun 54 cm, 2,8 kg - brezen v Baskicku
okoun 54 cm, 2,8 kg - brezen v Baskicku


okoun 46 cmBaskicko 21. a 22.9. 2017

Baskicko bylo perfektní co se týče ubytování, stravy a přístupu průvodců.
Vybavení a vše prostě klaplo na 1*.
Jediné, co nešlo, byly ryby. Chytali jsme 2 dny, najezdili na kajacích celkem 35 km po vodě od rána do pozdního večera a výsledkem byli jen okouni do max. délky cca 25cm.
Dokonce jsme byli lepší, než náš průvodce, který chytil jen jednoho okouna :-), sice pěkného - 52 cm, ale jen jednoho.
A to se opravdu snažil a jen nechápavě kroutil hlavou.
Trochu úspěšnější byli dva Francouzi, kteří tam chytali s námi a těm se povedli dva okouni přes 45 cm a štika délky 114 cm.
Přesto děkuji za dobrý tip, byl to pro nás nový zážitek i zkušenost.

Petr D.


20. září 2017
Dva hosté z Francie dnes zahájili svůj pobyt velmi úspěšně:
3x štika 98-104 cm a dva okouni těsně nad 50 cm.
Laťku si hned první den nasadili vysoko, snad ji udrží...

Jairo

okoun 48 cm
okoun 48 cm
okoun 45 cm
okoun 45 cm
stika delky 114 cm
stika delky 114 cm
okoun 47 cm
okoun 47 cm
stika delky 114 cm
stika delky 114 cmokouni padesatka Baskicko 31.3.-4.4. 2017

Počasí bylo aprílové, což by ani tak nevadilo, ale odpoledne nás sužoval silný severák (až 60 km/h) a vlny (jako prase). Zkrátka ideální pro kajakové začátečníky...
Tři dny rybaření byly nakonec jako den a noc. Kvůli prvnímu ale tento výlet stál rozhodně za to! Dále nám ryby ukázaly, že když nechtějí, jsme na ně krátcí...

Tady je moje okouní statistika z prvního dne: 50 cm (2390g), 47 cm (1760 g), 47 cm (1870g), 49 cm (2120g) a ještě jeden "menší" cca 1,6 kg, kterého jsem nevážil.
Podařilo se mi chytit také dva candáty, jednoho 65+ a druhého tak 55 cm. Utrhla mi to slušná štika (asi o ruiny starého domu) a jedna mi uhryzla 0,30mm fluorocarbon.
Kolega Láďa se nechtěně zaměřil na štiky. Ulovil tři, z nichž největší měla pozitivně přes 90 cm. Ryby jsme chytali v hloubce od 8 do 14 metrů.
Všechny okouny jsem ulovil vertikální přívlačí na gumy od průvodce.
V mělčí vodě nebyl záběr.
pruvodce JosebaDalší den panovalo od rána studené deštivé počasí doprovázené silným větrem a naše úlovky byly celkově slabší. Láďa chytil 4 štiky (max. 90 cm) a vypnul zřejmě dva velké okouny. Já jsem po dvou ztracených štikách nakonec vyházel jednoho okouna 46 cm (1700g).

Poslední den se počasí úplně zbláznilo a naservírovalo nám letní den prakticky bez větru s odpoledními teplotami kolem 25°C. Nám na kajacích se to samozřejmě líbilo, ale u ryb to bylo opačně. Za deset hodin rybaření a při možných i nemožných pokusech ulovit cokoliv jsme neměli ani záběr. Trochu hořký konec mi ale nezkazil celkově nádherný dojem z místa, rybaření, služeb a perfektní organizace.
Děkuji za výtečný tip a splnění klukovského snu o okounovi "50"!

Ačkoliv zájezd nepatří zrovna k těm levným, vynaložených prostředků vůbec nelituji. 4x jsem si vylepšil okouní osobní rekord, užil si výborné jídlo a rybařil s jedním z nejšikovnějších španělských rybářů Josebou.

Bohužel už z Českých Budějovic zdraví
Radek
candat
candat
stika
stika
pousteni okouna
pousteni okouna
slunecno a bezvetri
slunecno a bezvetri
priprava kajaku pred lovem
priprava kajaku pred lovemprosincovy okounAdventní okoun

Asi jako většina lidí v celé Evropě se i já podřizuji rytmu nadcházejících Vánoc: návštěvy přátel, firemní večírky, v práci uzávěrky a vymýšlení vánočních dárků. Ale v sobotu 10.12. byla tak slibná předpověď počasí, že jsem vzal loď a vyrazil na celý den na okouny. Bylo úplné bezvětří, ráno mlha a trochu mrzlo. Po desáté mlha zmizela, na chvíli se ukázalo i slunce a teplota vylezla skoro na 10°C.
Za celý den jsem měl jen pár okounů a candátů, ale jeden okoun stál za to. Možná poslední letošní půlmetrovka...

Veselé Vánoce přeje
Joseba


stika 106 cm ulovena 11.listopadu11.-13. listopadu 2016

Po dvou týdnech je v Baskicku další výprava.

Zatímco koncem října nás trápilo bezvětří a po poledni bylo horko a někteří z nás se na sluníčku i spálili, tentokrát je počasí výrazně horší, s teplotou o 15°C nižší.
Zatažená obloha a mírný vítr však přejí rybaření a chytá se skoro trojnásobek počtu ryb než koncem října.
Zatímco za bezvětří byla většina ulovených okounů na 7-12 cm dlouhé gumy (rippery), ve větrném počasí bodují spíše drobné 30-gramové pilkery.

Hned první den jsme měli štiku 106 cm a okouna 51 cm. A takové úlovky zahřejí víc než polední slunce!


okoun 43 cm uloveny 29.rijna po poledni27.-31. října 2016

Baskicko nás v závěru října překvapilo až neuvěřitelně krásným počasím. No, „krásným“ spíše pro turistiku, ale zatraceně těžkým pro rybaření. Každé ráno 1-3°C (mlha nad vodou), po poledni přes 20°C, naprosté bezvětří, modrá obloha a slunce, slunce, slunce.
Teplota vody 13-16°C.
Ráno jsme chytali v goretexových kalhotech, teplém spodním prádle a fleece bundě, po poledni jen v trenýrkách nebo v kraťasech a tričku.

Vzhledem k průhlednosti vody, kdy jsme naše twistery viděli až do hloubky 5 metrů, bylo to bezvětří a hladina jako zrcadlo dosti tvrdý oříšek. Bez fluorkarbonových návazců s velmi malou šancí na záběr.

lov okounu v ranni mlze - rijen v BaskickuDenně jsme každý chytali jen několik ryb. Radim se jako jediný dostal s okounem přes 50 cm, my ostatní jsme se museli spokojit s „mrňousky“ mezi 40-49 cm...
Přes den se ulovilo jen pár candátů 60-70 cm a ve skupinách se candáti lovili až po západu slunce (u ostrova naproti maríně, cca 10 minut jízdy na kajaku).
Aktivnější byly štiky – každému utekla nebo ukousla návazec metrovka a ulovili jsme několik štik mezi 80-90 cm.

Většinu ryb jsme ulovili na rippery a smáčky délky 7-12 cm na hlavičkách 10-20 g. Barva nástrahy nehrála nijak zvláštní roli – chytali jsme na bílé, žluté, zelené, chartreusse, šedé i hnědé gumy.
Osvědčily se i drobné pilkery okolo 30 g v barevné kombinaci černá+stříbrná nebo šedá s lesklými ploškami.
Chytali jsme všichni na krátké pruty délky 1,8-2,1 m s vrhací zátěží 5-20 g, na šňůry 0,05-0,15 mm s nejméně metrovým flueorkarbonovým návazcem o průměru cca 0,25 mm. Ten Flueorkarbon byl dost důležitý – nejen, že ho ryby nevidí, ale také dobře odolává předření, což se hodilo při občasných vázkách nebo při kontaktu se zatopenými stromy či větvemi, které bývají často obrostlé slávičkami (a ty mají dost ostré lastury).

vecerni zdolavani metrove stiky, rijen v BaskickuChytali jsme pouze v hlavní části jezera do 30 minut jízdy na kajaku. K lávce pro pěší na horní části přehrady ani k hrázi jsme se vůbec nedostali – nebyl důvod tam jezdit. Protože podle echolotu i podle zkušeností místních průvodců byla velká hejna ryb v nejbližším okolí maríny, chytali jsme většinou na hranách hloubek v okolí ostrovů přímo před marínou a z druhé strany těchto ostrovů.
Ráno jsme zkoušeli ryby na hloubkách 5-10 metrů, po poledni vzhledem k bezvětří spíše 8-12 metrů a večer, když se slunce klonilo k západu šly ryby i na hloubkách okolo 2-3 metrů.

paela a Rioja - obed na brehu jezeraVzhledem k parádnímu počasí jsme si oběd nechali vozit na pláž, resp. na piknikoviště na druhé straně přehrady za ostrovy. Baskická kuchyně opět nezklamala a Rioja Alaveza byla hezká tečka za každým obědem, kteří někteří okořenili i trochou poledního spánku.

Po třech dnech technicky velmi těžkého chytání a intenzivního opalování se nám z jezera moc nechtělo – byl to skvělý relax v nádherné přírodě s kulisou podzimem zbarvených hor.

okoun 51 cm uloveny 28.rijnaPřehled úlovků:

Pátek, 28.10.
Milan W: 4x okoun 30-43 cm, 1x štika 65 cm
Radim: 2x okoun 49 cm a 51 cm
Zdeněk: 3x okoun 35-40 cm, 2x candát 45 a 65 cm, 1x štika 60 cm
Milan T: 3x okoun 35-45 cm, 2x štika 60 cm a 80 cm + ukousnutá metrovka u lodi
Vladimír: 3x okoun 25-49 cm, 2x štika 65 cm

Sobota 29.10.
Milan W: 5x okoun 35-47 cm, 1x štika 75 cm
Radim: 6x okoun 35-47 cm, 3x candát 55-66 cm, štika 90 cm
Zdeněk: 4x okoun 35-43 cm, 2x štika 75 cm a ukouslá metrovka pod lodí
Milan T: 3x záběr a le nedařilo se...
Vladimír: 3x okoun 35-36 cm, 5x candát 60-70 cm, 1x štika cca 110 cm upadla při zvedání z vody

Neděle 30.10.
Milan W: 3x okoun 20-38 cm
Radim: 3x okoun 25-35 cm, 1x candát 60 cm
Zdeněk: 4x okoun 20-35 cm, 1x štika 82 cm
Milan T: 2x okoun 20-25 cm, 1x candát 50 cm
Vladimír: 4x okoun 25-40 cm, 1x candát 65 cm

ranni mlha nad jezerem v rijnu

rijen - ranni mlha nad jezerem
rijen - ranni mlha nad jezerem
rijen - ranni slunce nad jezerem rozpousti mlhu
rijen - ranni slunce nad jezerem rozpousti mlhu
rijen - lov okounu v ranni mlze
rijen - lov okounu v ranni mlze
rijen - poledne na jezere
rijen - poledne na jezere
poledni lov okounu u zatopeneho lesa
poledni lov okounu u zatopeneho lesa
okoun 51 cm uloveny 28. rijna
okoun 51 cm uloveny 28. rijna
okoun 49 cm, rijen v Baskicku
okoun 49 cm, rijen v Baskicku
poledni okoun, rijen v Baskicku
poledni okoun, rijen v Baskicku
poledni petactyricitka z Baskicka
poledni petactyricitka z Baskicka
okoun 47 cm uloveny 29. rijna
okoun 47 cm uloveny 29. rijna
ranni okoun, rijen v Baskicku
ranni okoun, rijen v Baskicku
okoun 47 cm uloveny 29. rijna
okoun 47 cm uloveny 29. rijna
candat 75 cm uloveny 29. rijna pri zapadu slunce
candat 75 cm uloveny 29. rijna pri zapadu slunce
ranni stika ulovena 28. rijna
ranni stika ulovena 28. rijna
stika ulovena 30. rijna pri lovu okounu
stika ulovena 30. rijna pri lovu okounu
raci jsou dulezitou slozkou potravy zdejsich ryb
raci jsou dulezitou slozkou potravy zdejsich ryb
slunecny rijen 2016 pod marinou
slunecny rijen 2016 pod marinou
28. rijen v Baskicku
28. rijen v Baskicku
rijen v Baskicku - ranni mlha nad jezerem
rijen v Baskicku - ranni mlha nad jezerem
slunecne poledne v Baskicku, 28. rijna 2016
slunecne poledne v Baskicku, 28. rijna 2016


cervencovy candat 75 cm Červenec 2016

Na začátku července jsem s kamarádem Karlem jel do Francie na setkání vyznavačů lovu ryb z kajaku a plán byl, že po skončení akce vyrazíme ještě na pár dní do Baskicka na okouní jezero.
Nakonec jsme na jezeře strávili šest dní a projeli a prochytali jsme ho v podstatě celé nebo alespoň všechna nadějná místa. Hledání okounů bylo zezačátku těžké, pak jsme to prolomili, ale pořád to bylo o chytání jednotlivých okounů, i když slušné velikosti (největší 49 cm).
Zato candáti brali skoro jako šílení, jedno dopoledne jsem měl během dvou hodin 25 candátů a pak jsem je prostě přestal počítat. Karel na tom byl dost podobně. Některým candátům do 80 cm moc nechybělo, celkově průměrná velikost lovených ryb byla slušná, až na to, že ta okouní padesátka zase nepadla.
Že by do třetice? Budu to muset zase nějak vymyslet, to jezero, respektive jeho půlmetroví pruhovaní obyvatelé, mi prostě nedají spát.

Borek

cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencova sedmdesatka z Baskicka
cervencova sedmdesatka z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka
cervencovi okouni z Baskicka


48 cmBaskicko 14.-18. duben 2016
 S ohledem na situaci na bruselském letišti, kde došlo před několika dny k teroristickým útokům, kontrolujeme i několikrát za den, zda není náš let zrušen a naději ještě snižuje ohlášená stávka letových dispečerů. Dva dny před naším odletem je většina letů přes Brusel zrušena. V den, kdy odlétáme je však letový provoz už skoro v normálu a tak odlétáme z Prahy dokonce skoro na čas. Na přestup v Bruselu máme díky zpoždění hodně málo času, sotva 25 minut. Letadlo do Bilbaa naštěstí odlétá z nepříliš vzdáleného "gejtu" a tak ho stíháme, jen máme strach, aby nám přeložili zavazadla. Hodinu před půlnocí přistáváme v Bilbau a vyhlížíme zavazadla, bohužel marně. Po podání reklamace se vyrážíme ubytovat a přemýšlíme, jak asi budeme zítra chytat, když jsou naše věci buhví kde. Joseba nás ale ujišťuje, že to bude oukej. Ráno nás Joseba a Chairo vyzvedávají v domluvenou hodinu a vezou nás do cca 10 minut jízdy vzdálené maríny u vodárenské nádrže, které se mezi rybáři říká Perchzilla Lake díky zde žijícím okouním monstrům.
S věcmi na ryby a dokonce i oblečením bylo opravdu vše oukej. Půjčili nám vše, co je třeba a to ve velmi dobré kvalitě (pruty navijáky, nepromokavé oblečení, nástrahy...).

Martin, Joseba a candatekPo snídani sedáme do rybářských kajaků, polovina z nás poprvé a tak je patrná lehká nervozita. Ta však opadá okamžitě po nastoupení a během pár minut se všichni proháníme po hladině.
Počasí ujde. Chvílemi svítí slunce a občas zaprší, ale jen krátce. Joseba, místní rybářský průvodce, nás neomylně vede na top místa a první pruhované monstrum na sebe nenechá dlouho čekat. Joseba vždy malou bojkou označil střed ideální oblasti (zatopená kamenná zídka, ruiny staveb, zlomy...) a my chytáme v jejím okolí. Každého uloveného okouna Joseba změří a zváží.
 Hloubka, ve které lovíme se pohybuje mezi 8 a 12 m. Nakonec bylo první den uloveno osm okounů ve velikostním rozmezí 41-52 cm, dva candáti 65 a 75 cm a 4 štiky 80-96 cm. 
 Po návratu do maríny nás tam čekají dokonce ztracená zavazadla o což se za nás postarali majitelé lodge (domluvit se se Španělem z reklamačního oddělení po telefonu, když sedíte ve větru a dešti v kajaku na vodě, je pro "nešpaněla" stejně skoro nemožné...).

Jirka, Joseba a 51 cmDruhý den vyrážíme do vzdálenější části přehrady k zatopenému mostu. Cestu nám ulehčil odtah motorovou loďí. Na místě se sice něco chytilo, ale očekávání uplně naplněno nebylo, takže padlo rozhodnutí na návrat blíže k základně, kde jsme chytali včera. V poledne přišel silný déšť a tak trávíme oběd na základně. Po obědě ryby moc nejdou a záběry přicházejí až odpoledne. Celkem jsme chytili v šesti lidech 5 okounů 35-49 cm, 3 štiky 80-93 cm a 4 candáty 50-60 cm.  Na zpáteční cestě k základně nás chytil déšť a protivítr o rychlosti 60 km/h. Dojeli jsme sice mokří, ale naštěstí všichni.

KajakovlakTřetí - poslední den lovu objíždíme dopoledne místa, kde jsme byli předchozí dva dny úspěšní. Odpoledne se zvedá silný vítr, který nám téměř  znemožňuje lov a tak končíme o něco dříve. Přesto jsme zdolali 17 ryb - 5 okounů 30-48 cm, 7 candátů 50-60 cm a 5 štik 50-80 cm.
 Večer balíme a dopoledne nás čeká transfer na letiště. Cesta domů, opět přes Brusel, je až na drobné zpoždění letu v pohodě a to i včetně zavazadel. Těsně před pondělní půlnocí jsme v Praze.
 
 Za tři dny jsme zdolali celkem v šesti rybářích 43 ryb - 18 okounů, 12 štik a 13 candátů.
 
Nějaká ta čísla:
Tomáš: 4× okoun (52, 50, 49, 48 cm), 2× candát (2× 60 cm), štika 90 cm
 Martin: 4× okoun (52, 48, 48, 40 cm), candát (3× 50 cm), štika 60 cm
 Pavel: 2× okoun (45 a 35 cm), 3× candát (50, 2× 60 cm), 6× štika (96, 90, 90, 85, 81, 80 cm)
 Jirka: okoun 51 cm, 4× candát (75, 65, 60 a 50 cm), bez štiky
 Radek: okoun 35 cm, 3x štika (93, 2× 80 cm), bez candáta
 Borek: 6× okoun (48, 48, 47, 45, 41, 38 cm, candát 50 cm a štika 50 cm
 
 Největší okoun měřil 52 cm a vážil 2,625 kg a Martin touto rybou překonal nejvyšší hmotnost okouna doposud uloveného zákazníky lodge. Ovšem je nutno zmínit, že okouni byli před třením a byli plní jiker. Ten samý okoun ulovený jen o pár dní později by vážil o cca 0,5 kg méně.
 
 Borek Zajíček

Tomas a 52 cm
Tomas a 52 cm
Joseba s okounem
Joseba s okounem
Zatopeny les
Zatopeny les
Zdolana 47 cm
Zdolana 47 cm
Pavel a stika 96 cm
Pavel a stika 96 cm
Lov z kajaku
Lov z kajaku
Obed a valecna porada
Obed a valecna porada
48 cm
48 cm
Radek a stika
Radek a stika
Duha cestou od jezera
Duha cestou od jezera