+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠpanělskoBaskicko

Španělsko - Baskicko

pruhovany krasavec z BaskickaPrvní zprávy o lovu gigantických okounů v podhorských jezerech Baskicka se objevily v roce 2014. Na fotografiích se skvěli baculatí pruhovaní krasavci delší než 50 cm. Brzy dorazily i novinky o lovu candátů a štik.
Žádní sumci, žádné motorové lodě a také žádné filetování ulovených ryb – vodárenské nádrže, které slouží jako rezervoár pro výrobu pitné vody, podléhají přísnému režimu ochrany. Leží pod horami obklopeny lesnatými kopci a na jejich březích nenaleznete žádné továrny nebo rekreační centra, klid přírody neruší hukot motorových lodí. Na jezerech je povolen pouze lov ryb metodou „chyť a pusť“ ze břehu nebo z rybářských kajaků.
Baskická jezera, stejně jako celé Baskicko, mají jen málo společného s tím, co si člověk představuje pod pojmem Španělsko. Vlastně něco přeci: kvalitní vína a vynikající gastronomii.

Z Baskicka dnes pocházejí největší v Evropě lovení okouni. Vzhledem k faktu, že byli do jezer spolu s candáty vysazeni v roce 2010, lze předpokládat, že ještě porostou...