+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAsieMaledivyMaledivyReportážeMaledivy - souhrn sezón 2015-2016

Maledivy - Maledivy - Reportáže

Maledivy - souhrn sezón 2015-2016 4.3.2020

chnapal - snapper uloveny na popp Maledivy 15-22 února 2016

Tento týden naší posádce přálo počasí i ryby.
Náčelník teamu Jirka musel bohužel na poslední chvíli před odletem do nemocnice a tak na palubě byli jen Otmar s Láďou, ale o to více ryb na ně zbylo.
Přes den se rybaření dělilo víceméně rovným dílem mezi popping a trolling, večer přišlo na řadu chytání na kusy ryb u dna.
Na popp se podařilo ulovit celou řadu kranasů obrovských i modroploutvých a několik chňapalů – snapper.Na trolling se chytala jen wahoo. Mečoun byl na udici dvakrát, ale vypnul se.
Žádné rekordy se tentokrát nekonaly, největší kranasi byli mírně přes metr (20 kg).

kranas obrovský - GT 12 kg uloveny na popp
kranas obrovský - GT 12 kg uloveny na popp
kranas obrovský - GT 20 kg uloveny na popp
kranas obrovský - GT 20 kg uloveny na popp
kranas modroploutvy - bluefin uloveny na popp
kranas modroploutvy - bluefin uloveny na popp
wahoo - makrela Solandrova ulovena na trolling
wahoo - makrela Solandrova ulovena na trolling
kranas obrovský - GT 20 kg uloveny na popp
kranas obrovský - GT 20 kg uloveny na popp


plachetnik delky 288 cm uloveny 4.unora1.-15. února 2016

Na přelomu ledna a února rybařila na lodi kategorie standard posádka zkušených slovenských rybářů. Protože se nejednalo o jejich první maledivskou výpravu, nenechali nic náhodě a úlovky tomu odpovídaly, jak líčí jeden z nich v krátké zprávě:
“Posielam foto chobotnice - druhý deň som na nej mal marlina! Mojou chybou bolo, že sa dobre nezasekol, nebola správne dotiahnutá cievka, tak sa po chvíli vypol. Ale skákať za loďou sme ho videli...
Potom sme našli dobré miesto na nočný lov, kde sme sa trikrát vrátili a chytili sme tam celkom do 15 žralokov väčšinou okolo 30 kg, z väčších boli dvaja 40, 70 kg a Jankov cez 100 kg a 170 cm. Mali sme tam aj plno koráloviek a spústy malých kranasov, na ktoré sme potom chytali, resp. si ich domáci chalani pucovali do mrazáka.
Ďalej tam Marek chytil rejnoka okolo 40 kg a hnedého kanica-groupera okolo 20 kg, ktorého sme spapali zase my.
Potom mi večer zobral žralok-tiger shark (4,5 metra, okolo 300 kg), to bola neskutočná ryba a neopakovateľný zážitok! Skutočne chýbalo málo, aby mu po takmer dvoch hodinách zdolávania chalani natiahli na chvost kotevné lano, ktoré už mali pripravené... Mal toho dosť, a aj ja s Marekom. Vidieť na hladine rybu okolo 4,5 m však stálo za to!!!
Ďalší deň sme trolovali v marlinovej zóne, ale len s jedným záberom od wahoo...
Potom mi kapitán hovoril dať menšiu chobotnicu s mäsom, kde sme mali len dva zábery, z ktorých jeden Janko premenil na zdolaného plachetníka okolo 50 kg a dlžke 288 cm.
Ja som mal teraz veľkú smolu, mojou najväčšou rybou bol asi 30 kg žralok, ktorý mi hneď pri zábere zlomil sumčiarsky teleskopický špeciál z Esoxu a zdolával som ho len na spodný diel s jedným očkom...! Asi mi táto disciplína bola súdená, nakoľko na druhý deň v noci som mal záber od veľkej ryby a po asi polhodinovom úpornom zdolávaní, pri ktorom som sa striedal s Marekom sa mi zlomila ďalšia udica, teraz trolingový Esox Pilk, ktorý som mal ale upravený na "kufrovú" veľkosť a spojka na druhom diely nevydržala ten obrovský ťah. wahoo - makrela Solandrova ulovena na trollingTak sme sa trápili zase len so spodným dielom a jediným očkom a po hodine a 45 minútach sme po prvý krát uvideli na hladine vedľa ťahaného člnu neskutočnú rybu - tiger sharka v dĺžke 4,5 metra a váhe podľa kapitána +300 kg !!! Napriek tomu, že som mal na kýpti udice výbornú Diawu Saltigu 6500, ktorá s dostatkom 150 lb. šnúry Momoi aj perfektne fungovala a Maldivci boli super nachystaní na vylovenie s kotevným lanom sme tohoto tigrieho žraloka nedostali. Začal mať už z posledných síl výpady rovno pod loď, ktorá bola pod čiarou ponoru obrastená drobnými ostrými škebľami a na tých šnúru prerezal...
Boli sme ale aj tak vďační za neskutočný zážitok, nikto z nás, vrátane
kapitána, poriadajúceho viac ako 20 rokov rybárske tripy na Maledivách
naživo takúto rybu ešte nevidel...
Škoda že s nami nebol Makak Mara, bol by ho stihol aspoň odfotiť, mali sme ho na hladine niekoľko krát. Ale pobavili sme sa po výroku kapitána, ktorý ma síce poľutoval, ale na druhej strane bol rád, že sme tiger sharka nezdolali, lebo by sme sa pofotili na piesočku a hneď by to bolo na nete a na Maledivy by prestali chodiť turisti!

Peter P.“

Martinuv prvni plachetnik-sailfish6. února vystřídala na palubě slovenské borce skupina středočeských rybářů. Celý týden bylo jasno až polojasno, slunečné počasí bez deště.

Honza, který patří k průkopníkům československé přívlače na Maledivách, měl s sebou čtveřici rybářů sice zkušených, ale přívlačí v tropických mořích zatím nepolíbených.
První dva dny přicházely úlovky spíše sporadické a bylo znát, že nováčci se s těžkým vláčecím vybavením teprve sžívají.

dva kranasi uloveni na jednu nastrahuPo dvou dnech se voda otevřela a chytaly se ryby nejen na povrchovou přívlač-popping a trolling, ale své první kranasy modroploutvé ulovili Honza s Radkem i s muškařským vybavením na streamer.
Dvakrát se večer podařilo zakotvit na místě, kde lovila hejna kranasů velkookých. Dali se úspěšně chytat na poppy - když se chytalo na normální popp, záběry sice byly, ale nástrahu "trefila" jen každá čtvrtá ryba. Když se chytalo na nasvícený fluorescenční popp, byla úspěšnost záběrů dvojnásobná. Kranasi velkoocí měli od 2 do 4 kg. Ve dvou jich Martin s Tomášem chytli 12. Radek s Honzou je večer ze zakotvené lodi chytali i s muškařským vybavením - na hladinové mušky - poppy.
Zajímavostí bylo ulovení dvou kranasů na jednu nástrahu při trollingu.
Kromě kranasů a chňapalů lovených na popping a trolling se mezi úlovky objevila i wahoo (makrela Solandrova) a Martin zdolal plachetníka.
Plachetníka se podařilo rychle zdolat a protože byl seknutý jen za okraj čelisti, byl po vyfotografování opět vrácen moři.
Radek s Honzou se v některých dnech věnovali muškaření v okolí ostrovů a korálových útesů. Lodník je s malou lodí odvezl k ostrůvku a zatímco oni muškařili, tak Ibrahim sbíral kokosy, lovil chobotnice... Při muškaření lovili Honza s Radkem převážně korálové rybky, ale chytili i čtyři asi dvoukilové kranasy modroploutvé a celou řadu menších. Po západu slunce pak ze zakotvené lodě chytali na mušku kranasy velkooké.

Celkem bylo 6.-13. února uloveno:
na popp 40x kranas obrovský - GT od 2 do 10 kg
na trolling 1x plachetník 260 cm, 11x wahoo od 100 do 130 cm, 4x kranas obrovský-GT a 1x barakuda 110 cm
večer na maso: chňapali-snapper 3 a 8 kg, kanici okolo 5 kg, 5x žralok útesový 90-110 cm, 2x žralok rezavý-chůvička (ten větší měl téměř 4 m a rozlámal Martinovi prut)
Večer na popp kranasi velkoocí

Martinuv prvni plachetnik-sailfish
Martinuv prvni plachetnik-sailfish
kranasi uloveni na popp
kranasi uloveni na popp
wahoo - makrela Solandrova ulovena na trolling
wahoo - makrela Solandrova ulovena na trolling
kranasek a velka radost
kranasek a velka radost
kranas modroploutvy-bluefin uloveny na musku-streamer
kranas modroploutvy-bluefin uloveny na musku-streamer
dva kranasi uloveni na jednu nastrahu pri trollingu
dva kranasi uloveni na jednu nastrahu pri trollingu
chobotnice pro lov mecounu
chobotnice pro lov mecounu
rejnok uloveny na kus ryby na dne
rejnok uloveny na kus ryby na dne
zralok uloveny na kus ryby u dna
zralok uloveny na kus ryby u dna
plachetnik delky 288 cm uloveny 4.unora
plachetnik delky 288 cm uloveny 4.unora


Maledivy 21-28 ledna 2016

kanic uloveny na jigV posledním lednovém týdnu bylo velmi proměnlivé počasí, které nepřálo lovu kranasů na povrchovou přívlač. V první polovině týdne foukal často silný vítr a v druhé polovině výpravy zase převažovalo úplné bezvětří, které činilo popping téměř marným. Úlovků na hladinovou přívlač bylo málo a bezvýsledné házení bralo těm méně vytrvalým chuť i síly k dalšímu rybaření.
Za to v noci, když byl měsíc v úplňku, byly ryby na lovu. Zdolali jsme 8 žraloků, ten největší (žralok rezavý – chůvička) měřil 203 cm. Na nastraženou hlavu tuňáka jsme měli 6 záběrů tak prudkých, že únik ryby jsme nedokázali zastavit, ačkoli jsme chytali na silné trollingové pruty. Ryba končila buď v korálech, nebo předřela udici, překousla (!) silné ocelové lanko nebo otevřela obratlík.
V noci, když se u lodě náhle objevilo hejno ryb, jsme na plandavku v průběhu půl hodiny chytili 2 tuňáky a dva kranasy velkooké cca 3-5kg.
Přes den jsme za bezvětří popping vyměnili za jiging - chytali jsme jen na tři udice, které jakž takž splňovaly nároky pro vertikální přívlač v tropech. Během hodiny jsme ulovili až 8 ryb – několik tuňáků jednobarvých (dogtooth), kanice a kranase Dumerillova (amberjack).
Do paměti se mi však vryl především jeden záběr z trollingu. Půjčil jsem jednomu z přátel velkou chobotici, na kterou mu zaútočil mečoun modrý. Podle střízlivého odhadu měla ta ryba cca 250 kg a zdolávali jsme ji 7 minut. Pak bohužel mečoun poškodil šňůru nad návazcem a utrhl se. Ještě párkrát vyskočil u lodi, když se zbavoval té chobotnice a pak byl pryč. Ačkoli jsme tentokrát žádné velké ryby nezdolali, výpravu považuji za úspěšnou a za rok to tomu mečounovi natřem!

Peter

kranas Dumerilluv - amberjack uloveny na jig
kranas Dumerilluv - amberjack uloveny na jig
kranas obrovský - GT
kranas obrovský - GT
kanic ulovený na jig
kanic ulovený na jig
makrela Solandrova - wahoo, uloveno na trolling
makrela Solandrova - wahoo, uloveno na trolling
kranas modroploutvy, na ktereho pri zdolavani zautocil zralok
kranas modroploutvy, na ktereho pri zdolavani zautocil zralok


pelamida - wahoo 125 cmBřezen 2015

S přelomem měsíce se zlomilo i počasí. Po větrném únoru přišel březen ve znamení bezvětří, za to s vyššími teplotami a vlhkostí vzduchu. Moře bylo v některých dnech jako rybník a lovit za takových podmínek na povrchové nástrahy na přívlač je velmi těžké. Museli jsme vybírat taková místa, kde se na hladině vytvářely alespoň nějaké vlnky znemožňující rybám vidět rybáře a plavidlo.
V hodinách, kdy voda neproudila, bylo téměř nemožné na poppy a jerky cokoli chytit – ryby nástrahy jen sledovaly. Ale stačilo si počkat na fázi přílivu, která působila proudění vody a dostavily se i opravdové záběry a úlovky. Úspěch v povrchové přívlači byl počátkem března závislý především na správném načasování rybařiny s ohledem na fázi přílivu/odlivu. No, a když k tomu všemu ještě v některých dnech stejnou dobou navíc vycházel měsíc, byly úlovky téměř zaručené. Jen škoda, že jsme kvůli bezvětří museli lovit v příbojové zóně, kde bylo zdolávání velkých kranasů nesnadné a občas končilo ztrátou ryby i nástrahy, když si velcí kranasi podporováni silou příboje našli cestu do korálů.
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kgNaprosté bezvětří a hladina jako zrcadlo – pro popping snad nejhorší podmínky nás donutily vytáhnout i jigovací pruty a povrchovou přívlač vyměnit za vertikální. K ménu překvapení jsme se po několika sezónách, kdy byl jigging na Maledivách pro nás jen ve znamení menších ryb, tentokrát trefili do opravdových obrů. Tolik utržených jigů, přetržených šňůr a dokonce i zcela vymotaných cívek, tedy více než 200 m šňůry fuč – to jsem ještě nezažil. Zřejmě se jednalo o velká hejna tuňáků jednobarvých – dogtooth, kteří se „postarali“ o naše jigy... Ale naštěstí ne všechny ryby jsme utrhli – ty menší se nám podařilo zdolat a kromě běžně lovených kranasů jsme na jigy ulovili i kranasy ostrovní, několik druhů kaniců, chňapalů... Po dvou dnech jiggingu, kdy jsme pravidelně o každou velkou rybu při zdolávání přišli, už jsme žertem kapitána žádali, aby našel jiné dobré místo na jigging, kde nejsou tak moc velké ryby.
Příjemným překvapením byly pro nás jigovací pruty od firmy Fin-Nor od Zebca, které vydržely nejen naprosto brutální výpady ryb zdolávaných při jiggingu, kdy praskaly i 45-kilové šňůry, ale vytáhly ode dna i padesátikilového rejnoka. Jen škoda, že jsou dvoudílné a jeden z dílů je delší než 120 cm, tedy nepříliš vhodné pro leteckou přepravu...

Přesný záznam úlovků z prvního březnového týdne naleznete v reportáži "Začátek března - závěr maledivské rybářské sezóny"

pelamida - wahoo 120 cm
pelamida - wahoo 120 cm
pelamida - wahoo 125 cm
pelamida - wahoo 125 cm
koryfena - dorado - zlak nachovy 108 cm
koryfena - dorado - zlak nachovy 108 cm
cejnovka zlutopyska ulovena na popp
cejnovka zlutopyska ulovena na popp
chnapal velky delky 70 cm uloveny na popp
chnapal velky delky 70 cm uloveny na popp
kranas modroploutvy - bluefin
kranas modroploutvy - bluefin
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kg
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kg
kranas obrovsky - GT 107 cm, 15 kg
kranas obrovsky - GT 107 cm, 15 kg
kranas obrovsky-GT 110 cm, 21,3 kg
kranas obrovsky-GT 110 cm, 21,3 kg
kranasi 110 cm a 100 cm resp. 21,3 kg a 11,64 kg
kranasi 110 cm a 100 cm resp. 21,3 kg a 11,64 kg
kranas obrovsky - GT, 92 cm, 11,6 kg
kranas obrovsky - GT, 92 cm, 11,6 kg
kranas obrovsky - GT, 12 kg
kranas obrovsky - GT, 12 kg
kranas ostrovni uloveny na jig
kranas ostrovni uloveny na jig
kranas duhovy - rainbow runner 60 cm uloveny na jig
kranas duhovy - rainbow runner 60 cm uloveny na jig
kanic uloveny na jig
kanic uloveny na jig
kanic utaty 60 cm, 3,5 kg, uloveny na jerk
kanic utaty 60 cm, 3,5 kg, uloveny na jerk
chnapal - red snapper 3.5 kg uloveny na popp
chnapal - red snapper 3.5 kg uloveny na popp
ruby snapper - uloveno na jig
ruby snapper - uloveno na jig
speed jigging
speed jigging
cejnovka zlutopyska ulovena na kousek ryby pri vecernim chytani pod lodi
cejnovka zlutopyska ulovena na kousek ryby pri vecernim chytani pod lodi
zralok rezavy - chuvicka 270 cm
zralok rezavy - chuvicka 270 cm
kapitan - rizeni lode nohou
kapitan - rizeni lode nohou
vecere na lodi
vecere na lodi
vecer na lodi
vecer na lodi
jeden z mnoha bezejmennych ostruvku
jeden z mnoha bezejmennych ostruvkuBřezen 2015 na lodi kategorie exclusive
pelamida - wahoo 138 cm ulovena na povrchovou nastrahuÚnor 2015

Silný vítr a vlny na otevřeném moři byly hlavní komplikací únorového rybaření. Na druhou stranu optimální nafázování měsíce, resp. jeho východu a západu s ohledem na příliv/odliv bylo dobrým základem pro nadprůměrnou aktivitu ryb v určitých částech dne. Když rybáři vzali příliv/odliv a měsíc do úvahy při plánování poppingu, úspěch byl v podstatě zaručen.
V době, kdy se vítr a hladina oceánu uklidnily, bylo možné s úspěchem lovit na trolling, což všechny skupiny zúročily při lovu wahoo a někteří rybáři bodovali i při lovu tuňáků a barakud.

Velmi úspěšný byl zpravidla noční rybolov na kousky ryb nastražené u dna. Kromě korálových ryb bylo uloveno i několik žraloků rezavých a rejnoků. Podařilo se nám najít jedno kotviště, kde nakonec každá výprava trávila nejméně dvě noci. Kromě pravidelně připlouvajících hejn drobných kranasů velkookých, které šlo nejsnáze nachytat na nasvíce né jigy (klasicky vláčené nebo vertikálně vláčené na hloubce okolo 20 m) jsme na tomto kotvišti měli vždy na prutě jednu nebo dvě ryby, které nekompromisně nástrahu ukously nebo utrhly celý návazec. Měli jsme případy překousnutého ocelového lanka o průměru 1 mm i několika udic, které byly překousnuty nad lankem, přičemž jsme lanka dělali délky 1-3 metry. Zda se jednalo o velké žraloky (žralok tygří, kladivoun) nebo hejna velkých ryb s ostrými zuby (tuňák jednobarvý-dogtooth, žralok kladivoun) se nám zjistit nepodařilo.
plachetnik delky 280 cm, doba zdolavani 40 minut
„Asi nám budete muset udělat rezervaci na únor 2016. Ryby spolupracují, chytáme pelamidy (bonita a wahoo), podařilo se i pár plachetníků a včera, když nebyl plachetník, tak je i kranas 124 cm (cca 35-45 kg) dobrý...“ Takhle komentoval zdařilé úlovky jeden z rybářů, kteří rybařili z lodě kategorie standard v první polovině února.

Později připojil i statistiku úlovků, které trojice rybářů zdolala během sedmi dnů rybaření:
2x plachetník 260 cm a 280 cm
8x pelamida – wahoo
2x barakuda
kranas obrovsky - GT delky 124 cm31x kranas obrovský-GT, největší 124 cm (cca 35-45 kg)
4x kranas modroploutvý-bluefin
2x kanic ostrovní-black
2x kanic – grouper
2x chňapal – red snapper
2x pelamida – bonito
2x tuňák žlutoploutvý
2x cejnovka
3x žralok
Celkem na 3 rybáře za 7 dní rybolovu mezi 10-16 únorem bylo 62 ryb.

Přesný záznam úlovků z posledního únorového týdne (18-25 února) naleznete v reportáži "Závěr února na Maledivách"

koralovy ostrov
koralovy ostrov
lod na lov tunaku
lod na lov tunaku
chnapal - red snapper 72 cm, 4,8 kg
chnapal - red snapper 72 cm, 4,8 kg
kranas 25 kg
kranas 25 kg
kanic utaty 3 kg, 60 cm
kanic utaty 3 kg, 60 cm
vecerni privlac z lode - popping
vecerni privlac z lode - popping
delfini u lode
delfini u lode
pelamida - wahoo 118 cm
pelamida - wahoo 118 cm
pelamida - wahoo 138 cm
pelamida - wahoo 138 cm
kranas obrovsky - GT 8 kg
kranas obrovsky - GT 8 kg
kranas obrovsky-GT 93 cm, 12 kg
kranas obrovsky-GT 93 cm, 12 kg
koralovy ostrov
koralovy ostrov
olihen ulovena pri vecernim chytani
olihen ulovena pri vecernim chytani
barakuda 129 cm ulovena na popp
barakuda 129 cm ulovena na popp
pelamida - wahoo 138 cm
pelamida - wahoo 138 cm


kranas obrovsky - GTLeden 2015

Zatímco v první polovině února byly úlovky na souostroví Maledivy spíše nadstandardní, v lednu se na každou ulovenou rybu lovci nadřeli podstatně více.

Průvodce Peter hodnotí zahájení letošní sezóny těmito slovy: „od 4.1.-13.1.2015 som mal tú česť sprevádzať skupinu slovenských nadšencov tropického rybolovu v atoloch Maldivy. Nezačali sme nijak slávne. V prvé tri dni sa chytilo jedno wahoo na troling, šesť kranasov na popping a nočná rybačka tiež nestála za veľa. Kapitán Ibrahim to zdôvodnil práve vrcholiacim splnom mesiaca a veľmi kľudnou hladinou, čo nenahrávalo rybárom pri poppovaní. Všetkých som posmelil, že nech to nevzdávajú, lebo iba ten chytí rybu, kto má nástrahu vo vode. Úsilie sa pomaly začalo zúročovať a postupne sa chytili ďalšie wahoo, neudržali sme vďaka zarezanej šnúre v multiplikátory unikajúceho plachetníka a na popping sa chytilo aj zopár väčších kranasov. V noci na mäso sa chytila raja-trňucha a zopár útesových žralokov, najväčší 165 cm.

tunak jednobarvy - dogtooth, uloveny na poppV celkovém počtu úlovků překonala následující skupina tu první hned na čtvrtý den. K lepším úlovkům určitě přispěla i zvlněná hladina, oblačné počasí a tmavé noci. Mezi nejzajímavější úlovky patřili čtyři kranasi obrovští 14-16 kg, kteří byli uloveni během jediného dne. Rosťa, postavou slovenský Jánošík názel o 10-15 m dál než ostatní, což se projevilo v počtu i velikosti jeho úlovků.
Při nočním rybolovu se jednou podařilo ulovit tři rejnoky – trnuchy naráz.
Plachetníci nebyli aktivní. Několikrát jsme je viděli skákat a jednou jsme ho měli chvíli na udici.
Velkým zážitkem bylo plavání a šnorchlování v hejnu několika desítek mant. Když se na vás řití pod vodou obrovský kolos a těsně před nárazem uhne, je to úžasný pocit – směsice úžasu, nádhery i strachu. Myslím, že některé z nás zážitek s mantami budil další noc ze sna.
kranas a kanic uloveni na jednu nastrahu
Třetí lednová skupina bojovala na přelomu ledna a února na všech frontách: popping, trolling, noční rybaření a pak ještě karty. Nebyl čas ani na spaní.
Poprvé se mi podařila dubleta na jeden popp: kranas obrovský-GT a kanic viseli každý na jednom háčku! Zřejmě na nástrahu zaútočil nejprve kranas a když jsem ho pak zdolával, tak mu ten kanic chtěl jeho kořist sebrat. Nebo to bylo obráceně?
Nádherným úlovkem byl kranas obrovský – GT o hmotnosti 45 kg, který bohužel nezabral na popp, ale na trolling.
Největším úlovkem při nočním rybaření byl žralok rezavý – chůvička délky 232 cm.
Parádní divadlo nám předvedl tuňák žlutoploutvý, který zabral na popp. Jeho superrychlý únik po hladině bohužel nevydržela šňůrka na jednoháčku, ale razance odporu téhle ryby nás přesvědčila, že si svobodu zaslouží.

unorovy plachetnik - sailfish
unorovy plachetnik - sailfish
unorove pelamidy ulovene na trolling
unorove pelamidy ulovene na trolling
kranas 45 kg uloveny na trolling
kranas 45 kg uloveny na trolling
zralok rezavy - chuvicka uloveny pri vecernim rybareni
zralok rezavy - chuvicka uloveny pri vecernim rybareni
rejnok - trnucha uloveny pri vecernim rybareni
rejnok - trnucha uloveny pri vecernim rybareni
olihen - nocni ulovek
olihen - nocni ulovek
netopyrnik - ulovek pri vecernim rybareni z lodi
netopyrnik - ulovek pri vecernim rybareni z lodi
tunak - zaklad pro dobre sashimi
tunak - zaklad pro dobre sashimi
kranas delky 124 cm
kranas delky 124 cm
dubleta na jednu nastrahu - kranas a kanic
dubleta na jednu nastrahu - kranas a kanicPopping z rybářské lodě-dhoni na jihu Malediv, únor 2014