+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAsieMaledivyMaledivyReportážeZačátek března - závěr maledivské rybářské sezóny

Maledivy - Maledivy - Reportáže

Začátek března - závěr maledivské rybářské sezóny 9.3.2015

Maledivy 27.února – 6.března

kranasi 110 cm a 100 cm resp. 21,3 kg a 11,64 kgV pátek 27.února opět nad Maledivy vyšlo slunce do modré oblohy a ráno v devět na palubu lodě nastoupilo nových pět hostů – zatím ještě neopálených rybářů. Dopoledne jsme opustili hustě osídlené okolí hlavního města souostroví Male a před obědem už jsme šnorchlovali v křišťálově čisté vodě nad útesem nádherně porostlým korály.
Po obědě jsme dotrolovali na severovýchodní okraj atolu, kde čtyři nováčci prodělali křest poppem. Ačkoli byla hladina jako zrcadlo, měli jsme pár záběrů a Roman ulovil prvního kranasa výpravy (3 kg).
Přesunuli jsme se k sousednímu malému atolu, kde bylo vidět lovit ryby, ale měli jsme jen dva plané výjezdy.
Večerní chytání na kousky ryb pod lodí přineslo celou řadu drobných chňapalů (banánové rybky), kaniců, cejnovek a pruhatců do 40 cm. Na jig ulovil Roman půlmetrovou barakudu. Na jednu z udic se pověsila velká, či spíše hodně velká ryba-paryba, podle všeho rejnok. Hoši se srdnatě střídali ve zdolávání, ale po půlhodině se ryba dostala ke korálu a přeřízla návazec.

vecerni zdolavani rejnoka

Sobota
28. února
tunak zlutoploutvyRáno jsme vyjeli krátce před východem slunce a bez jediného záběru jsme trolovali tři hodiny přes oceán. Až když jsme se přiblížili k atolu, ulovil Jirka dorado 108 cm, které zabralo na 20-centimetrovou gumovou imitaci bonita od Williamsona. Mezi 11.00-12.00 jsme poppovali na oceánské straně atolu mezi písčinami a ostrovem. Ryb na nástrahy vyjíždělo hodně (Zdeněk na každý druhý nához výjezd nebo útok ryby), ale většinou nástrahu jen sledovaly a nedobíraly. Jediného kranase nakonec zdolal Jirka.
Před obědem jsme šnorchlovali u ostrůvku, kde jsme viděli velká hejna korálových ryb, množství žlutočernopruhých chrochtalů, spousty cejnovek, bodloků, několik kaniců, pyskouny velké-napoleony, rejnoka, želvu, pár žraloků útesových-černocípých 1,5-2 metry...
Po obědě začala natékat voda do přílivu, který vrcholil ve 20.00 večer. Trollovali jsme po oceánské straně atolu směrem k majáku, kde jsme viděli lovit tuňáky žlutoploutvé. Vyrazili jsme k tuňákům a začali poppovat, když jsme byli na dohoz od první skupiny lovících ryb. V okolí plavalo na hladině množství bordelu – větve stromů, kláda, staré lano a bójky. Na nástrahy nám zaútočila hejnka dorad-koryfén. Roman jedno metrové dorado zasekl, ale ryba se mu po několika minutách vypnula. Borek zdolával dorado, ale vyrazilo na hloubku, kde se vypnulo. Když pak vytahoval z hloubky popp, cosi mu ho draplo (asi velký tuňák) a nekompromisně mu nástrahu urvalo. Pak vypuklo šílenství. Okolo nás se objevovaly stále další a další skupinky lovících tuňáků a my házeli okolo lodě jak šílení. Pár tuňáků nám na nástrahy zaútočilo, ale ani jeden nezůstal viset. Jediné ryby, které jsme ulovili, byly nakonec kranasi duhoví (rainbow runner) 55-60 cm. Když jsme pak přejížděli blíže k útesu, kde jsme vláčeli poppy a jerky, vzal nám jeden pětikilový tuňák trollovanou nástrahu a večer se z něj stalo sashimi.
pruhatec velky uloveny pri vecernim lovu na kousky ryb u dnaPopping u korálového útesu mezi 16.00-17.30 byl víc než produktivní. Místy byl záběr na každý pátý hod. Všichni ulovení kranasi zabrali v mělké vodě, resp. vyjížděli za nástrahou z mělké vody.
Bohužel se slunce začalo klonit k západu a museli jsme vyrazit na kotviště do atolu. Během hodinového trollingu jsme měli několik záběrů a v lodi zakončila svou plavbu Indickým oceánem tři wahoo 80, 115 a 125 cm, která zabrala na wobblery a povrchovou nástrahu-chobotnici s gumovou rybkou.
Při večerním chytání braly korálové rybky-pruhatci a cejnovky. Roman chytil na kousek ryby murénu a Borek barakudu. Jenže jež ji vytáhl do lodě, tak ji něco hladového z ostrými zuby překouslo. Jediný žralok, který zabral, hravě nástrahu utrhl, či spíše přebrousil ocasem a bylo po ptákách.

Borek – na popp 1x kranas duhový-rainbow runner 55 cm, jeden utržený velký kranas a jeden utržený tuňák žlutoploutvý. Na trolling 1x kranas duhový-rainbow runner 70 cm, 2x pelamida-wahoo 80 cm a 125 cm (12 kg-váženo). Večer na kousek ryby pod lodí jedna barakuda, resp. jen půlka – druhou půlku něco ukouslo při zdolávání a dva pruhatce.
David – 1x kranas obrovský-GT 3 kg na jerk a na trolling 1x pelamida-wahoo 115 cm. Večer na kousky ryb pod lodí několik cejnovek (emperor fish) 30-55 cm.
Jirka – na trolling dorado 108 cm a na popping 3x kranas obrovský-GT 3-10 kg (90 cm-měřeno, váženo)
Roman – na popp mu všechny ryby spadly, na trolling měl pětikilového tuňáka žlutoploutvého a večer mu udici utrhl žralok, resp. předřel o korál.
Zdeněk – na popping 1x kranas obrovský 92 cm (11 kg), 1x kranas duhový-rainbow runner 60 cm a 1x chňapal-red snapper 3 kg (60 cm). Na trolling 1x bonito 40 cm.

pelamida - wahoo 125 cm

Neděle
1. března
na brehu jednoho z bezejmennych liduprazdnych ostruvkuProtože se polovina z nás spojila k boji proti společnému nepříteli celého lidstva, tedy alkoholu a snížila světové zásoby whisky o jednu láhev, vstávali jsme trochu opožděně a kotvy zvedli až po osmé ranní. Svěží ranní bríza udělala ne moři krátké, asi metr vysoké vlny, které čeřily hladinu přesně tak akorát. Jenže už okolo jedenácté ranní vítr přestal foukat, moře bylo jak rybník a udělalo se nepříjemné vedro s teplotou 32°C, které polevilo až okolo páté odpolední, když se slunce začalo klonit k západu.
Ráno jsme trollovali k severu po oceánské hraně atolu až k ostrovu s Bangladéšany. Cestou jsme projížděli asi tři kilometry dlouhou zónu, kde jsme měli několik záběrů (bonito, rainbow runner a wahoo). David, který šel spát až okolo třetí ranní, si hezky rozcvičil tělo při zdolávání 120 cm dlouhého wahoo, které zabralo na wobbler Rapala Magnum délky 23 cm v barvách makrely. Ryba byla zaseknutá druhým trojnáčkem v temeni hlavy, takže zdolávání probíhalo tak trochu rybou napříč a David si během půl hodinky vypotil možná litr tělních tekutin...-
Necelou hodinu jsme poppovali, ale výsledkem byly jen tři plané záběry, jeden utržený velký kranas a jeden zdolaný tříkilový kranásek.
Před obědem jsme šnorchlovali v okolí písčiny, kde Milan před týdnem ulovil bonefish. Opět spousty ryb a v mělčině u písčiny tradičně spousty krásných mušlí. V mělké a velmi teplé vodě, kde bylo jen 10-30 cm vody jsme pozorovali i několik malých, asi 40-60 cm dlouhých žraloků černocípých.
kranas duhovy - rainbow runner 80 cmPo obědě jsme za naprostého bezvětří a klidné hladiny zkoušeli asi hodinu jigovat na hloubkách 40-150 m. Romanovi to jedna velká ryba utrhla po cca 5 minutách zdolávání. Nejprve usilovně oderval rybu ode dna, pak už to vypadalo, že ji pumpuje vzhůru k hladině, ale v polovině sloupce se ryba najednou zbláznila a usilovně vyrazila ke dnu a jela a jela a jela, až se dostala do korálů a utrhla návazec. Borek ujigoval jednoho kilového kanice, lodník Ibrahim 80 cm dlouhého kranasa duhového (rainbow runner) a my ostatní nic, jen občasné bouchnutí do jigu u dna.
Večer kotvíme u písčiny na hloubce necelých 30 m a lovíme cejnovky, drobné chňapaly 15-45 cm, barakudy, jehlice...

Borek – 1x kilový kanic na jig a večer na kousky ryb chňapaly-snappery, cejnovky...
David – na trolling kranas duhový 50 cm a 1x pelamida-wahoo 120 cm a večer na kousky ryb chňapaly a cejnovky
Jirka – jen barakudu a drobné červené chňapaly a cejnovky večer na kousky ryb.
Roman – 1x kranas obrovský-GT 3 kg a večer cejnovky na kousky ryb.
Zdeněk – 1x bonito na trolling a na popp jeden utržený velký kranasPondělí
2. března 2015
kranas modroploutvy - bluefinDen utržených nástrah
Vedro a téměř bezvětří. Zatímco v noci na chvíli foukal svěží vítr, přes den se vítr zase uklidnil a teplota se vyšplhala po poledni na 33°C. Vzhledem k tomu, že jsme celý den vůbec netrolovali a chytali jen na jigy a poppy, tak to byla pořádná šichta.
Kdybychom dnes z vody vytáhli jen polovinu toho, co jsme utrhli, tak to byl velmi úspěšný den. Zahájili jsme úspěšně hned ráno – připravil jsem si poslední stickbait tropic, nandal na něj nový owner trojhák na přední očko jednohák-asist hook, nahodil a půjčil prut Libuši, která bohužel nečekala nápor silné ryby, která ihned zabrala, neudržela její výpad a kranas zajel do korálu, kde předřel návazec.
Pak jsme měli ještě několik záběrů na poppy, ale jak byl stále menší a menší vítr a hladina byla jak zrcadlo, záběry ustaly a pak už to byla jen dřina skoro bez šance na záběr. Zajeli jsme tedy na hloubku 50-120 m a začali jigovat. Každých cca 15 minut jsme měli záběr, ale ryby buď padaly nebo jsme trhali.
Po dvou hodinách poppingu a hodině jigování jsme byli stahají jak koně a zajeli jsme se k písčině u Mariova ostrova vykoupat. Opět parádní šnorchlování se spoustou ryb včetně kranasů modropruhých, modroploutvých a ostrovních, permitům podobných vidlatek blochových, chňapalů, pruhovaných chrochtalů východních a patnáctikilového chrochtala třípruhého. Na okraji korálové hrany kroužil i žralok černocípý, potkali jsme i několik želv, rejnoky-trnuchy a siby.
Celý den jsme pozorovali hejna delfínů a odpoledne byli vidět i lovící plachetníci.
kranas ostrovni uloveny na jigOdpoledne jsme dvě hodiny jigovali a byla to přehlídka různých typů utržení a ukousnutí.
Romanovi jedna velká ryba sebrala zdolávanou malou rybu (asi kanice), pak ji zdolávání přestalo bavit a nástrahu při prudkém výpadu do korálů utrhla. Další ryba se nechala chvíli zdolávat a pak se rozjela ke dnu a vymotala celou cívku – 200 šňůry a pak to utrhla. A to měl brzdu na navijáku Van Staal utaženou skoro na doraz! Borkovi se zase šňůra při spouštění na dno začala najednou nějak moc rychle odmotávat. Chtěl ji zastavit, nešlo to, tak zkoušel překlopit překlapěč, také to něšlo. No nakonec ten překlapěč překlopil, ale než bys řekl švec, tah povolil a vytáhl jen překousnutý návazec – asi od tuňáka dogtooth. Podobně zakončil svou existenci Zdeňkův jig. Jirka pro změnu zdolával na hloubce drobnou rybu (asi kanice), když mu najednou tu malou rybu něco popadlo, rozjelo se to a tradá do korálů, kde byl s návazcem ámen. Roman také třikrát spustil ke dnu jig s kouskem masa – vždy to končilo rychlou jízdou a utržením v korálech. David měl záběrů méně a také jako jedniný neutrhl žádný jig – největší ryba mu pro změnu utrhla šňůrku asist-hooku.
Protože bylo stále bezvětří a hladina jako zrcadlo, celé odpoledne jsme nepopovali. Ař později večer po 18. hodině, když se slunce začalo klonit k západu jsme poppovali okolo thily u K. Měli jsme celkem asi pět záběrů. Dva nádherné výjezdy od velkých kranasů, kteří před sebou doslova valili vlnu, ale na palubu lodi se podívali jen dva kranasi 6 a 7 kg.
Večer opravujeme naviják-multiplikátor Mitchel, jehož cívku roztrhl utažený vlasec a relaxujeme po namáhavém dni. Až okolo osmé večerní začíná pofukovat větřík a teplota klesla na 30°C.

veceri particka karetBorek – na popp večer dva útoky kranase. Na jig 1x utržená velká ryba po 5 minutách zdolávání, když vyrazila do korálů a 1x ukousnutý jig, který sebrala ryba při propadávání a když zjistil, že se nějak moc rychle odvíjí šňůra, tak se mu s vypětím sil podařilo překlopit překlapěč navijáku, aby mu to ryba ihned ukousla.
David – 1x kranas modroploutvý-bluefin 4 kg. Na jig 1x kranas duhový-rainbow runner 60 cm, 1x utržený háček z jigu, když asi 5 minut zdolával velkou rybu a dvě další vypnuté ryby na jig.
Jirka – na popp 1x kranas obrovský-GT 6 kg a tři pěkné útoky. Na jig 1x malý kanic a jedna velká utržená ryba, která vzala malou zdolávanou rybku.
Roman – Na jig 1x cejnovka-emperor fish 55 cm a 3x velkou rybou utržený jig s kouskem masa Jednu z těch ryb tahal už více než 10 minut, když se rozjela ke dnu a utrhla to. Jedna mu vymotala 200 m šňůry a pak to utrhla. Na popp večer 1x kranas obrovský-GT 80 cm (7 kg) a tři plané záběry.
Zdeněk – 1x utržený stickbait od velkého kranase a 3x zmařený záběr na popp. Na jig 1x kranas duhový-rainbow runner 70 cm, 1x kranas ostrovní 50 cm a jeden ukousnutý jig, který něco vzalo při propadávání.

Úterý
3. března 2015
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kgCelý den bylo opět jasno a slunečno, díky mírnému větru bylo výrazně příjemněji a teplota jen po poledni vylezla nad 30°C, jinak se držela okolo 29°C.
Celý den jsme chytali na poppy a jerky v okolí thil. Vzhledem k nafázování malého přílivu na poledne a velkého na půlnoc + východ měsíce v úplňku krátce po poledni a předpoklad mírného větru, který měl zčeřit hladinu, jsme si naplánovali celodenní popping v okolí thil. Podle předpokladu měly ryby brát v krátkých, asi dvouhodinových úsecích, kdy bude voda alespoň trochu proudit. A to se vyplnilo. Mezi 7.00-9.00 a mezi 14.00-16.00 ryby opravdu braly. Jinak sice za poppy vyjížděly nebo na ně útočily, ale nástrahy nedobíraly. U některých thil jsme měli výjezd na každý druhý nához, často i 3-5 ryb najednou, ale nástrahy jen sledovaly. Pak začala proudit voda a najednou začaly opravdové záběry a útoky na nástrahy.
Když jsme jeli k ostrovu na polední procházku a šnorchlování, náhle před námi začaly lovit ryby, asi malí tuňáci. A do těch lovících ryb najížděli žraloci. Když jsme přijeli na místo, byli na hladině dva téměř dvoumetroví hnědooranžoví žraloci, kteří se točili dokola okolo hejnka malých rybek.
kranas obrovsky - GT 107 cm, 15 kgPřes noc kotvíme v kapitánově vesnici – doplňujeme zásoby vody a paliva, navštívili jsme kapitánovu rodinu a zakoupili něco suvenýrů v místním obchůdku.

Celý den jsme chytali jen na popp:
Borek – 0, jeden bluefin spadl u lodi a další 4 záběry na popp
David – na popp kranas obrovský-GT 109 cm, vážených 20,8 kg (zlomil prut ve spojce, ale byl zdolán na spodní díl).
Jirka – 1x kranas modroploutvý-bluefin 3 kg a 1x chňapal velký 60 cm-2 kg a 7 neseknutých záběrů (vše na poppy malý Yo-Zuri 15 cm a Strikepro...)
Roman – 0, jen 5 záběrů na popp a sledovaček asi dvacet
Zdeněk – 1x kranas obrovský-GT 107 cm, vážených 15 kg, 1x bluefin 2 kg, 1x cejnovka žlutopyská-emperor 65 cm, 3,5 kg (vše na US-stick).

cejnovka zlutopyska ulovena na poppStředa
4. března 2015
Den velkých kranasů
Celý den jasno a slunečno, teplota 28-32°C. Jen mírný vánek, hladina vesměs jako zrcadlo.
Ráno jsme vyjeli z kapitánovy vesnice a marně zkoušeli poppovat okolo thil (příliš hladká hladina a navíc jen mizivý proud/přiliv). Přetrolovali jsme atol napříč, ale byly jen dva útoky na povrchové nástrahy. Před obědem jsme šnorchlovali u ostrova na východní straně atolu jižně od PB (rejnok, spíše horší šnorchlování, málo korálů, ale hezký ostrov – jsou u něj bonefish).
Odpoledne jsme střídavě trolovali a poppovali na jihovýchodní straně atolu směrem k ostrovu. Nejvíce ryb na popp bylo před majákem a pak od předposledního ostrova za poslední písčiny asi 3 km od ostrova. Wahoo na trolling jsme ulovili u ostrova.
kranas obrovsky-GT 111 cm, 20,8 kgProtože větší část dne nebyly žádné vlny, a rovná hladina umožňovala rybám vidět zdaleka naši loď, věnovali jsme se asi hodinu jiggingu, který sice přinesl celou řadu záběrů, ale velké ryby jsme stejně jako předevčírem trhali...
Stejně jako v minulých dnech byla klidná hladina zásadní komplikací při poppingu – ryby sice za nástrahami vyjížděly, ale nedobíraly. Teprve odpoledne, když jsme chytali z lodě v příbojových vlnách, ve kterých mají ryby přeci jen menší šanci vidět loď, se nám podařilo dostat 5 kranasů a nejméně jednou tolik ryb neseknout po útoku. Nádherné chytání a velké ryby.

Borek – 1x kranas obrovský-GT 111 cm-20,8 kg (váženo) na popp Yo-Zuri a 4 záběry na stick. Na jig 1x kranas ostrovní 45 cm (1,5 kg) a jednu rybu zdolával a tu mu sežralo něco, co utrhlo assist-hook. Večer na kousky ryb kanic pardálí 30 cm a červenorůžové cejnovky.
kranas obrovsky-GT delka 100 cm, hmotnost 11,64 kgDavid – 0 na popp. Večer na kousky ryb pruhatce velkého, který ho píchnul do ruky, několik cejnovek, kranase ostrovního a něco velkého mu utrhlo, resp. ukouslo maso. Na trolling-wobbler magnum FT 18 cm spadlo u lodě wahoo 110 cm.
Jirka – 1x kranas obrovský-GT 92 cm-9 kg, 1x velký kranas utržený a další dva velcí kranasi spadli. Vše na popp StrikePro.
Roman – 1x kranas obrovský-GT 100 cm-11,64 kg (váženo) na popp Yo-zuri a 6 záběrů nesekl. Na jig kanic 60 cm a jedna velká utržená ryba v korálech po cca 5 minutách zdolávání (asi tuňák dog-tooth). Na trolling (gumovou rybku-bonito 15 cm) wahoo 105 cm. Večer na kousky ryb cejnovky a chňapal velký 55 cm.
Zdeněk – 2x kranas obrovský-GT 110 cm-21,3 kg a 5 kg, oba na růžový stickbait BF. Na jig „rosy jobfish“ nebo také ruby snapper 60 cm a jedna ryba mu ukousla jig i s kusem návazce.

ruby snapper - uloveno na jig

Čtvrtek
5. března 2015
kanic utaty uloveny na jerkRáno v 6.00 startujeme motory, zdviháme kotvu a vyrážíme směrem k atolu Male. Čtyři hodiny jedeme přes oceán, ale jsme celou dobu bez záběru. Ještě před obědem zkoušíme poppovat, ale ryby nejeví o nástrahy žádný zájem.
Šnorchlování u písčiny, kde jsme před rokem fotili uloveného mečouna je opět vynikající. Korály krásně barevné a ryby okolo nich ještě barevnější.
Po obědě si dáváme půl hodinky pauzu a pak chytáme na poppy a jerky na vnější hraně atolu. Hned na první nához zdolávám kanice uťatého 70 cm, který bude k večeři. Krátce po té zalovil u hrany útesu mečoun, který jednou zaútočil i na Davidův popp. Při přejezdu mezi lovišti nám malý plachetník opakovaně útočí na nástrahy, ale ačkoli jsme sekali asi pětkrát, ani jednou zásek neseděl – asi si s nástrahou jen hrál aby nám udělal radost.
popp a jerk po dvou dnech chytaniKdyž zapadá slunce a zároveň vychází měsíc, který je dnes v úplňku, aktivita ryb se rapidně zvyšuje. Zdeněk nejprve zdolává na US-stick kranase obrovského.-GT 7 kg (85 cm) a po chvilce ještě jednoho 11,6 kg-92 cm na dvaceticentimetrový popp Strike-Pro. Ten druhý zabral na popp přesně ve chvíli, kdy zapadlo slunce a palubu lodě pokryla rosa. Záběr byl tak prudký, že téměř vyrazil Zdeňkovi prut z ruky. Na poslední chvíli ho zachytil, ale podjely mu nohy, takže si kecnul na zadek a doklouzal se k okraji paluby, kde se zapřel chodidly o zábradlí, našel ztracenou rovnováhu a rybu po pár minutách zdolal – 11,6 kg. Krásný záběr na stick měl i Borek a Roman, ale ryby jim z háčku během zdolávání spadly.
Po večeři dráždíme ještě dravce na kousky ryb nastražené u dna. Nejprve Jirka zdolává žraloka rezavého-chůvičku délky 270 cm a po chvíli přidává Roman metrového žraloka černocípého a krátce po desáté ještě padesátikilového rejnoka, kterého na jigový prut více než 30 minut střídavě zdolávali Roman, Borek a David.
Posádka hraje karty, vítr příjemně pofukuje a na to všechno svítí měsíc v úplňku. Co se dá dělat, zítra už se musíme balit a večer letíme zpět do Evropy.

zralok rezavy - chuvicka 270 cm
vecer na lodi

pelamida - wahoo 120 cm
pelamida - wahoo 120 cm
pelamida - wahoo 125 cm
pelamida - wahoo 125 cm
koryfena - dorado - zlak nachovy 108 cm
koryfena - dorado - zlak nachovy 108 cm
cejnovka zlutopyska ulovena na popp
cejnovka zlutopyska ulovena na popp
chnapal velky delky 70 cm uloveny na popp
chnapal velky delky 70 cm uloveny na popp
kranas modroploutvy - bluefin
kranas modroploutvy - bluefin
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kg
kranas obrovsky-GT 109 cm, 20,8 kg
kranas obrovsky - GT 107 cm, 15 kg
kranas obrovsky - GT 107 cm, 15 kg
kranas obrovsky-GT 110 cm, 21,3 kg
kranas obrovsky-GT 110 cm, 21,3 kg
kranasi 110 cm a 100 cm resp. 21,3 kg a 11,64 kg
kranasi 110 cm a 100 cm resp. 21,3 kg a 11,64 kg
kranas obrovsky - GT, 92 cm, 11,6 kg
kranas obrovsky - GT, 92 cm, 11,6 kg
kranas obrovsky - GT, 12 kg
kranas obrovsky - GT, 12 kg
kranas ostrovni uloveny na jig
kranas ostrovni uloveny na jig
kranas duhovy - rainbow runner 60 cm uloveny na jig
kranas duhovy - rainbow runner 60 cm uloveny na jig
kanic uloveny na jig
kanic uloveny na jig
kanic utaty 60 cm, 3,5 kg, uloveny na jerk
kanic utaty 60 cm, 3,5 kg, uloveny na jerk
chnapal - red snapper 3.5 kg uloveny na popp
chnapal - red snapper 3.5 kg uloveny na popp
ruby snapper - uloveno na jig
ruby snapper - uloveno na jig
speed jigging
speed jigging
cejnovka zlutopyska ulovena na kousek ryby pri vecernim chytani pod lodi
cejnovka zlutopyska ulovena na kousek ryby pri vecernim chytani pod lodi
zralok rezavy - chuvicka 270 cm
zralok rezavy - chuvicka 270 cm
kapitan - rizeni lode nohou
kapitan - rizeni lode nohou
vecere na lodi
vecere na lodi
vecer na lodi
vecer na lodi
jeden z mnoha bezejmennych ostruvku
jeden z mnoha bezejmennych ostruvku

Reportáž sepsal Zdeněk Edelmann, 9.3.2015