+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseAlandRybářské revíry

Diskuse - Aland - Rybářské revíry

Příspěvky ze země Aland, okruh "Rybářské revíry"

Pro tento okruh je u této země 18 příspěvků. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

CK PEPA 04.05.2020 19:12
CK PEPA

Nordqvist 4.5.2020
Tak je tady začátek května a v našem revíru, ale vlastně na celém Alandu je ticho a klid jako v únoru nebo březnu. Na silnicích skoro nulový provoz, jednou denně přijede zásobovací trajekt z Finska a na vodě není nikde vidět žádné lodě.
Už před Velikonocemi zmizel led a tehdy si náš zeť pořídil novou loď. O uplynulém víkendu jsme loď vyzkoušeli a chytli jsme i prvních pár letošních štik.
Štiky rádi přenecháme našim hostům, alespoň Vám vyrostou, než se zase otevřenou hranice Finska. My se věnujeme lovu a nakládání sleďů a Bertil se chystá na červen, kdy má v plánu vyrazit s přáteli candáty. No, nevím, co na té každoroční výpravě dělají, ale jede jich na ostrov na 3-4 dny alespoň pět a když každý přiveze jednoho candáta, tak je to úspěch.
Chaty jsou uklizené a připravené na novou sezónu, před chatami kvetou petrklíče a začínají rašit lístečky bříz. Bertil překontroloval a promazal lodní motory, tak teď už zbývá jen otevřít hranice a můžete přijet...
Z jarního Alandu zdraví Erja

img
4.5.2020 v Nordqvist
img
4.5.2020 v Nordqvist
img
prvni stiky letosniho jara v Nordqvist
img
prvni stiky letosniho jara v Nordqvist
Jaruna 09.09.2019 12:10

Aland, Nordqvist, 31.8-7.9.2019
Počasí skoro letní - po příjezdu kolem 20°C (v noci 15), ke konci týdne kolem 15 ve dne. Dvě dopoledne pršelo. Ryb poměrně málo a malé. Prochytávali jsme hlavně jižní část revíru (rákosí, průplav, Krakonošovo, Novákovo a další tutovky), Buzerák ale i severní část revíru(velká zátoka, rákosí proti Posranýmu kameni apod.), výsledky byly na všech místech a všechny dny hodně podobné: sem tam štika nebo 2, pak dlouho nic, okouni prakticky žádní.
Ve 4 lidech (jeden rybář plánovaně odjel po 3 dnech) jsme za týden ulovili asi 110 štik (89,79,75,75,73,72,70) a asi 6 okounů (38,35).
Pravděpodobně jde o nejslabší výsledek za 20 let, co na Alandy jezdím. Jaro bývá vždy lepší, bohužel i mezi podzimními výpravami byla tato na ryby nejhorší.
Přesto si myslím, že rybaření na podzim na Alandech má smysl, začátek září je ale zřejmě brzo, v říjnu předchozích let jsme měli lepší výsledky.
Na druhou stranu jsme rybařili celý týden v nádherné přírodě a ve výborné partě. A to je to, proč se sem určitě znovu vrátíme.
A nesmím zapomenout, že servis byl jako vždy perfektní (CK Pepa i Nordqvistovi) a tímto jim děkuji.
Jarda

img
bulys 21.05.2019 08:06
bulys

Ahoj,
hlásím návrat z Aland,a musím konstatovat, že to byl boj od začátku do konce.
Ačkoli počasí bylo téměř vynikající, jasno až polojasno a severovýchodní vítr od 5-15m/s tak ryby byly jiného názoru. Každá štika byla poctivě vyházená a představovalo to zhruba hodinu vytrvalého bičování vody než přišel záběr. Ryby byly nejprve úplně prázdné a hodně padaly, protože nástrahu atakovaly velmi zjemna. Od středy se začaly krmit a byly neuvěřitelně nažrané, zejména okouny až 15cm a korjuškami mořskými taky větších rozměrů a začaly se více ukazovat pod lodí jak sledovaly nástrahy. Nicméně na záběr to bylo stejné, pouze jemné šťouchance a vždy za krajíček, takže zhruba na 3 záběry byla zdolaná a vylovená ryba.
Paradoxně k obsahu žaludku letos nefungovaly vůbec velké voblery, pouze málé nástrahy do 9cm, u rákosin pak jerky, ale opět menší 9cm, ale zde byly štiky max do 70cm a dosti hubené a pokousané. Nejlepší byla volná plocha v již popisovaném magickém trojúhelníku na jihu revíru. Pěkná štika se dala paradoxně chytit na velkou gumovou nástrahu 15cm a větší, kterou kupodivu štiky většinou zhltly úplně celou.
Celkem jsme ulovili ve čtyřech lidech 85 štik, 25 okounů a 1 candátka 41cm. Z toho pouze 3 štiky nad 90cm, 6 kusů nad 80cm, 9 kusů nad 70cm, nejpočetnější skupina ryb byla od 60-69cm celkem 28 kusů.
Králem lovu se stal Tonda jež zachraňoval čest Moravanů, kteří sice ulovili jen 15 kousků štik na loď a týden, nicméně poslední den se mu povedl uzavřít grenslem úlovkem candáta 41cm.
Závěrem jen drobnou připomínku a to co se týká chytání na živou rybičku, ačkoli je od letoška dle předpisů zakázán tak bohužel musím konstatovat, že realita je jiná a minimálně třetina lodí z kempu vesele chytala na kačeny a k tomu ještě vláčela.
Ahoj Míra

img
41cm
img
92cm
img
96cm
img
91cm
Komentář k tomuto příspěvku:
Borek 21.05.2019 09:50
Borek: Děkujeme za report. Je pravda, že letos to bylo na Alandech složitější než obvykle a máme podobnou zkušenost. Mnohem váce náhozů na záběr než obvykle, spousta neproměněných záběrů a pronásledovaček až k lodi, ale když už se ryba rozhodla to vzít, měla to až v pr...
Chytání na rybičku je nešvar, který bude asi těžké ihned zcela vymýtit, protože jsou mezi námi rybáři, kteří prostě chytat neumějí a toto je jediný způsob, jak dokáží chytit slušnou rybu. Ale je to smutné, protože informaci o striktním zákazu měli v předstihu všichni.
Dan 01.10.2018 21:09
Dan

Aland Nordqvist 22.9. 2018 – 29.9.2018
26.9 – 28.9 2018

Větru a deště jsme si v druhé půlce pobytu užili plnými doušky. Vítr byl chvílemi tak silný, že jsme se ani na plném provazu neudrželi na kotvě a čas od času se nám přelila vlna až do lodě. Severní vítr výrazně omezil možnosti chytání, buď jsme se na místo přes vlny nedostali, nebo jsme se neměli šanci na místě udržet, vyhledávali jsme závětrné strany, ale i tak si nás vítr vždy našel.
Přes všechnu nepřízeň počasí se aktivita ryb zlepšovala a téměř na každé zastávce jsme nějaký záběr registrovali - nejlepším dnem celého týdne byl jednoznačně pátek, kdy jsme se dostali přes 25 zdolaných štik na loď, druhá posádka Jirka a Tomáš byla ještě úpěšnější. Počítadlo ulovených štik se tak za obě lodě zastavilo na čísle 163, okounům jsme se věnovali jen my s Jardou a jejich počet byl hodně přes 100 ks, avšak bez krasavce, který by se blížil 40 cm. Největší ryba se povedla Jirkovi a měřila 89 cm, potkali jsme štiky mezi 70 – 80 cm, obecně ale velikost byla menší než jakou lovíme na jaře.
Pohoda, legrace a dobrá nálada, která nás po celý pobyt provázela, nešla měřit ani počítat, byl to krásný týden, podzimní rybaření a alandská příroda má má svoje neodolatelné kouzlo a těšíme se, až se tam opět vrátíme.

img
Štika 89 cm severní část Nordqvist
Dan 25.09.2018 23:08
Dan

Aland Nordqvist 22.9. 2018 – 29.9.2018
22.9 – 25.9 2018
Když jsme v sobotu dvaadvacátého přistávali ve Stockholmu na Arlandě, byl vítr hlavním členem uvítacího výboru, své další kolegy ze souboru, nízké teploty a vysoké vlny nám představil hned, jak jsme dorazili do kempu.
Avšak plni optimismu, naladěni začít tam, kde jsme při jarní výpravě končili, jsme brzy ráno vyrazili na vodu. Obě naše lodě mířily na jih na oblíbená místa, posádky Jarda, Dan, druhá Jirka Tomáš. Už po hodině házení bylo zřejmé, že bude vše jinak, registrovali jsme jen několik neochotných záběrů a další návštěvy tutových míst daly jen několik ryb max.60 cm. Utěšovali jsme se, že druhá loď Jirky a Tomáše určitě zachytala, a tak pondělí budeme její úspěchy opakovat. Opak byl pravdou, ani druhá posádka nebyla úspěšnější, celkem neděli jsme ulovili jen 27 štik cca 20 okounů běžné alandské velikosti.
Pondělní vítr 12 m/s od severu až SZ rozdal karty od samého rána, nezbylo než hledat, přejíždět, houpat se na vlnách, vylévat vodu z lodě, sušit se a zase hledat, počasí bylo o mnoho horší než první den, o to miň braly ryby, takže za pondělí 24 štik převážně malých, dvě max 75 cm a cca 20 okounů.
V noci na úterý vítr vůbec neustal, přesto se však malinko změnil směr se dalo chytat na více místech. Výsledek ale nebyl o nic výraznější než dny předešlé, tentokrát však naší lodi s Jardou dalo Novákovo několik slušných ryb v rychlém sledu za sebou, došlo i na klasické „double“. navíc se nám povedlo najít stanoviště okounů, kteří tak byli pohlazením po duši a odměnou za celý den na vodě, po celý podvečer ochotně a často velmi razantně atakovali nástrahy a určitě přes 40 jsme jich po zdolání poslali zpátky do jejich živlu. Čekají nás ještě tři dny, zítra ráno nám má vítr představí dalšího sólistu souboru - trvalý déšť, tak uvidíme, budeme dál zkoušet a hledat.

Komentář k tomuto příspěvku:
Zdenek 26.09.2018 16:20
Zdenek: No, napsané je to moc hezky, ale tak trochu na pozadí té prózy cítím dosti epického větru a deště. No, pokud to vše bude odměněno nějakou hezkou rybou, proč ne, ale kysnout v zimě a větru v lodi bez valného úlovku, to už mi zní jako reálná rybařina!
Zkoušeli jste chytat na severu u "hraničního ostrůvku" a "posranýho kamene"? Já naposledy v září zachytal parádně okouny u skal v severozápadní části revíru (ze skal to tam jde rovnou na hloubku). A štiky byly tehdy překvapivě v zátoce cca kilometr na jih od "posranýho kamene".
A co "Zdeňkův kolík"? Ten nikdy nezklame!
Berry 14.05.2018 09:24
Berry

Po příjezdu na Alandy nás nepřekvapilo nezvyklé krásné počasí. Je 24 stupňů, na lodích jezdíme bez trička. Skoro jak na Jadranu. Štiky berou, hned první den musíme jich chytli každý 10 sem tam do toho okouna.
Samostatnou kapitolou je reprezentační sekce naší výpravy.Taky by jezdil bez trička,ale to by na tom tisíci nadělanych fotek nebylo vidět značkové vybavení Daiwa...Ale i Ládiček reprezentant chytá pěkné ryby, takže se dá říct,že se daří i méně zkušeným rybářům...

img
Tomáš poprvé ve světě na rybách
img
Reprezentační sekce
img
Komentáře k tomuto příspěvku:
Zdenek 14.05.2018 13:11
Zdenek: Jsem rád, že si hezkou rybu ulovili nejen ostřílení borci, ale i nováčci. Užijte si hezkého počasí, vyhřejte si kosti - až se přesunete na sever, bude to jiná káva...
Podařil se nějaký candát?
Byla nějaká štika nad 110 cm?
Berry 15.05.2018 13:54
Berry: Přísahám,že jsem nebyl nalitý když musí to psal.To predikce na tabletu píše nesmysly... Ale Zdeňku candát žádný, štiky do metru. Celkem pěkní okouni,ale hrozny hic. Dnes 26. V Marienhamn se koupali lidí u lázní. Ale je to nádhera. Uvítáme sily
Zdenek 19.04.2018 12:57
Zdenek

19.4.2018 hlásí Aland, že je rozmrznuto!
Ještě minulý týden byla v revíru Nordqvist i v sousedním Bambole hladina revíru pokrytá nejméně deseticentimetrovou vrstvou měkkého ledu, ale teplé počasí posledních dnů udělalo zázraky a dnes zmizel led z revíru Nordqvist.
K zahájení rybářské sezóny příští týden tedy vrták na led potřeba nebude...

CK PEPA 25.01.2018 14:32
CK PEPA

Aland-Nordqvist 20.1.2018
Konečně i k nám dorazila pořádná zima, napadl sníh a všechny zátoky jsou zamrzlé. Posílám fotku z dnešního téměř slunečného poledne z kotviště lodí u našich chat.
Rozmrzlá je pouze hladina na severu Bergo, kde je hloubka přes 10 metrů a kde se vítr může rozběhnout po volné hladině a promíchat vodu.
Ze zasněženého Alandu zdraví
Erja

img
poledne 20.ledna v kotvisti lodi Nordqvist
Borek 08.05.2016 22:39
Borek

Aland-Nordqvist 5. a 6. května 2016
Předposlední a poslední den letošního zahajovacího termínu v Nordqvist. Počasí bylo opět oba dny až neskutečné, i já se svlékl do krátkého rukávu.
Ve čtvrtek mě Jirka na lodi demoralizoval tak, že jsem už ani neměl chuť dál nahazovat. Měl každou chvíli rybu nebo aspoň záběr, já nic. Nakonec jsem nachytal aspoň sledě na pozdní oběd.
Jarda s Danem objevili, že štiky jsou na místě, kterému nikdo v minulosti nevěnoval skoro žádnou pozornost, ale tentokrát tam zdolali mnoho štik.
V pátek to bylo s Jirkou jako přes kopírák. Na jeho 15 štik mám jednu a jednu spadlou...
Některé posádky chytaly v oblasti, kde byl včera Dan s Jardou, a zažily neskutečnou rybačku.
Ten den bylo uloveno 24 štik přes metr, z toho 3 přes 110 cm. Největší měřila neuvěřitelných 118 cm a byla dokonce před puštěním zvážena - 15,2 kg.
Rekordní den jak na velikost, tak i na počet velkých štik!

img
Presmerrovka
img
110 cm
img
Honza a Radek s devadesatkou
img
Sledi - neskutecna dobrota
Borek 05.05.2016 23:57
Borek

Aland-Nordqvist 3. a 4. května
 Zatímco v Čechách prší, my se na lodích opalujeme. Někteří dokonce nahoře bez. Denní teplota je sice "jen" cca 15-17 stupňů, ale když moc nefouká, pocitově je ještě vyrazně tepleji. Štiky jezdí v hejnech a pronásledují sledě, záběry většinou přicházejí během krátké chvíle a pak se zase nějakou dobu nic moc neděje. Dalibor s Davidem zasekli a zdolali uplně současně dvě štiky - 105 a 100 cm. I na naší lodi byly uloveny dvě skoro stejně velké štiky během pár minut. Chytilo se sice jen 6 ryb přes 90 cm, ale celkový počet ulovených štik za úterý a středu je vysoký - přes 160 ks na 13 lodích a to ne všichni se celý den věnují lovu a někteří na vodě nebyli vůbec.

img
Dalibor a 105
img
Osmdesatka u lodi
img
Jirka a 80+
img
Zapad slunce v Krakonosovu
Předchozí 1 2 Další