+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaKenaiDoprava

Aljaška - Kenai - Doprava

Aljaška je z Evropy dostupná celou řadou leteckých spojů, ale nejpohodlnější a nejrychlejší alternativou jsou přímé lety na lince Frankfurt-Anchorage (9 hodin letu), ke kterým je možné zajistit i přípojný let z Prahy. Přímé linky z Evropy do Anchorage a zpět létají od června do září každé pondělí, úterý, čtvrtek, sobotu a v neděli.
Cena letenek Praha-Anchorage-Praha (s přestupem) se podle sezóny a obsazenosti letadel pohybuje od 25.000 Kč/osobu.

cestou z Anchorage na poloostrov Kenai Z mezinárodního letiště Anchorage dojedete autem na poloostrov Kenai po kvalitní silnici za necelé tři hodiny. Cestou Vás čekají výhledy na fjordy, ledovce a hory, dost možná spatříte u silnice losa a při troše štěstí i medvěda.

Pravidelné lety
Letenky zajišťujeme prostřednictvím renomovaných společností.
Doba letu Z Prahy je přibližně 20 hodin, zpravidla se 2x přestupuje. Možnost zajištění letenek na přímé lince Frankfurt - Anchorage nebo Zurich - Anchorage (doba letu je pouze 9 hodin).

Zvláštní lety
Přímé zpáteční letenky z Evropy do Anchorage (případně Fairbanks) létají z Frankfurtu.
Doba přímého letu je přibližně 9 hodin. Možnost zajištění přípojného letu z Vídně nebo Prahy.

Go Parking - bannerCestujete letecky z Prahy a chcete na letišti rychle, levně a bezpečně zaparkovat Váš automobil? Doporučujeme hlídané parkoviště Go Parking. Při rezervaci parkovacího místa prostřednictvím on-line systému získáte navíc bezpečné parkování Vašeho vozidla za zvýhodněnou cenu. Z parkoviště Go Parking Vás i Vaše zavazadla dopraví k terminálu pohodlný mikrobus během pěti minut. Po návratu na letiště Vás mikrobus bude opět očekávat před terminálem.

Na pobyt v Kenai Clum Lodge je možné navázat dalším programem v Kanadě nebo na Aljašce, oblíbenou alternativou je kombinace týdenního rybaření a týdenního putování po Yukonu a Aljašce v obytném automobilu.

Vstupní formality
Cestující z Čech, Slovenska a dalších evropských zemí, kteří si přejí cestovat v rámci bezvízového programu na Aljašku (resp. do USA) si musí požádat o vydání povolení prostřednictvím systému ESTA.


Dovoz ryb z Aljašky
Zpráva Komise Evropského Společenství ze dne 5. března 2009

o dovozu výrobků živočišného původu pro osobní spotřebu do zemí Evropského Společenství, kterou se upravuje zpráva číslo 136/2004

Evropské Společenství - Komise č. 206/2009
(EU ABl. Nr. L 77, 24.03.2009, S. 1)
4. Omezené množství výrobků z ryb pro osobní spotřebu.
Je povoleno dovézt do EU pro osobní spotřebu omezené množství rybích výrobků (např. čerstvých, sušených, vařených, uzených nebo jinak upravených ryb), jestliže jsou splněny tyto podmínky:
- čerstvé ryby musí být vykuchány a
- hmotnost výrobků z ryb nepřekročí 20 kg.