+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaKenai

Aljaška - Kenai

vecerni vyhled z poloostrova Kenai pres Cook Inlet na horu Mt.RedoubtPoloostrov Kenai je spolu s okolím města Anchorage nejsnáze dostupnou a turisticky nejnavštěvovanější částí Aljašky.
Jen tři hodiny jízdy autem z mezinárodního letiště se otevírají výhledy na majestátní hory a ledovce, ocitnete se u světoznámých lososích řek nebo na pobřeží oceánu obklopeného fjordy i nekonečnými plážemi. Kenai je aljašskou rybářskou destinací číslo jedna, co se lovu lososů i halibutů týče a to v kladném i záporném slova smyslu. Právě zde byli v minulosti loveni největší lososi čavyča, právě zde se rybářům nabízí nejširší paleta služeb a právě zde leží Homer – neoficiální „hlavní město lovu halibutů“, ale také právě zde bývají v letních měsících davy turistů a právě zde musela být zavedena nejpřísnější omezení lovu lososů. Na druhou stranu je Kenai tím správným cílem, když máte pro návštěvu Aljašky méně než týden času nebo chcete vyplnit několik volných dnů po rybářské výpravě nebo když hledáte záložní program při nepříznivém počasí.
V hlavní turistické sezóně je Kenai tak trochu „aljašská z nouze ctnost“, ale v období tahu steelheadů a lososů kisuč, když davy turistů z Aljašky zmizí, získává Kenai své kouzlo a rybaření bývá prvotřídní.