+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoVindelalvenReportážeKrátké zprávy a komentáře

Švédsko - Vindelalven - Reportáže

Krátké zprávy a komentáře 6.9.2021

losos z Vindelalven, srpen22.-29. srpna 2009
Hello Greger,
greetings from Prague from Petra and Radek J (Gargnas 22. - 29.08.)

At first we must say that Sweden is really beautiful country with wonderful nature and nice people and we really enjoyed our hollidays there.
As we promised at Gargnas we are sending you the photos of Radek´s salmon and nice pike 100 cm (many smallers - all of them evidentaly love this bait),
which he have caught on your bait - the green fish.
I will be happy if you could send me my photo with the salmon by mail. One more question could you please send us also the adress of Mats because Radek would like to send him some photo by mail also.
Of course we will be wery happy to welcome you at Prague anytime!!!

Looking forward to hearing from you soon.
Petra and Radek

lososi dorostenec 1,8 kg24. srpna 2009
Posílám krátký raport z jižního Laponska.
V Gargnäs právě tráví svatební cestu novomanželé z Prahy. Jestli tomu dobře rozumím, tak novomanžel je rybář a novomanželka se rozhodla rybaření jen zkusit.
V každém případě hned první večer ulovila paní Petra malého lososa a její manžel o jednoho velkého lososa přišel – ryba mu skoro zlámala úplně nový prut.
Druhý den ryby nebyly skoro vůbec aktivní. ON neměl ani záběr a ONA přišla při zdolávání o slušnou, odhadem asi pětikilovou rybu.
Myslím, že naši hosté onemocněli “lososí horečkou” a chtějí lovit lososy každý den. Já už se jim bohužel věnovat nemohu, ale můj kamarád Mats je snad zítra dovede k vytoužené “velké rybě”.
Už jsem při průvodcování rybářů zažil leccos, ale novomanžele jsem ještě nikdy nedoprovázel.

PS Klienti si s sebou přivezli krabici plnou nástrah, které koupili v Praze. Nástrahy to jsou hezké, ale bohužel ne úplně vhodné pro rybaření na našem úseku řeky – většina wobblerů jde moc hluboko. Ale mám s Matsem v našem obchodě nástrah dostatek, takže jsem jim půjčil podle mne ty nejvhodnější, které jim snad pomohou k úspěchu.
Vindelalven, srpen
Z Gargnäs zdraví
Greger