+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoVindelalvenGargon

Švédsko - Vindelalven - Gargon

GarganPřipravujeme na sezónu 2022
Chata Gargon je určena pro rybáře, kteří před komfortem dávají přednost přírodě a ničím nerušenému rybaření. Chata stojí na ostrově na soutoku říčky Gargan s řekou Vindelälven, cca 5 km od obce Gargnäs. V okolí nejsou žádné další chaty.

V chatě Gargon naleznou dostatek prostoru (50 m2) nejvýše 4 rybáři: malá kuchyně nebo spíše kuchyňský kout vybavený plynovým vařičem, troubou a chladničkou (na plyn), jídelní kout, ložnice se čtyřmi samostatnými lůžky, obývací kout s pohovkou, sauna. Teplá voda teče pouze v případě, kdy je v provozu sauna. Suchá toaleta stojí vedle chaty. V chatě není elektřina.

Stravování vlastní, nejbližší obchod cca 6 km v Gargnäs.
Parkování na druhém břehu říčky Gargan.

Správce revíru hovoří anglicky, na základě dohody může zajistit průvodce k lovu lososů.

Jen pár set metrů od chaty naleznou rybáři soutok říčky Gargan a Vindelälven a peřeje na řece Vindelälven, které jsou vynikající loviště pstruhů, lipanů a v sézóně i lososů (19.6.-31.8.).
Zhruba desetikilometrový úsek řeky Gargan proti proudu od chaty má charakter průtočného jezera či rozlitiny s množstvím míst ideálních k lovu štik a okounů. V klidnějších částech řeky Vindelälven je možné lovit štiky a okouny, v peřejích a proudných úsecích naleznou rybáři především lipany a pstruhy obecné.