+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaNorskooblast Soroya-LoppaSoroya Rorbu

Norsko - oblast Soroya-Loppa - Soroya Rorbu

Poloha na severovýchodním výběžku ostrova Soroya v rybářské osadě Akkarfjord je zásadním faktem, proč tuto lokalitu volí za cíl výprav zkušení rybáři a mořeplavci. Spojení Akkarfjordu s pevninou (městem Hamerfest) zajišťuje 2x-3x denně trajekt nebo taxiboat (20 minut jízdy).

osada Akkarfjord, poloha Soroya RorbuRybářům jsou v Akkarfjord k dispozici čtyři moderní domky vybudované v roce 2019 přímo u kotviště lodí.

Obytná plocha domku pro 8 osob je 105 m2: plně vybavená kuchyně (lednice, sporák, mikrovlnka, myčka), obývací pokoj s jídelním koutem a přístupem na terasu, koupelna (sprcha a WC), umývárna s druhým WC a tři dvoulůžkové ložnice se dvěma oddělenými lůžky v každé z nich. Přízemí domku je uzpůsobeno pro pobyt tělesně postižených osob na invalidním vozíku.

Obytná plocha každého ze tří domků pro 6 osob je 75 m2: plně vybavená kuchyně (lednice, sporák, mikrovlnka, myčka), obývací pokoj s jídelním koutem a přístupem na terasu, koupelna (sprcha a WC) a tři dvoulůžkové ložnice.

osada Akkarfjord na severovychodnim cipu ostrova SoroyaMalý obchod s kompletním sortimentem potravin a základním rybářským vybavením je 200 m od domků, velké obchody a restaurace jsou v Hammerfest (20 minut jízdy lodí nebo trajektem), letiště je v Hammerfest (5 minut taxíkem + 20 minut lodí) a v Alta (1,5 hodiny expresní osobní lodí do Hammerfest a dál 20 minut trajektem nebo lodí).

Majitelé domků jsou profesionální rybáři ochotní a schopní doporučit aktuální loviště ryb a poskytnout rady pro úspěšné rybaření na moři i v okolních jezerech. Hovoří anglicky.

Kotviště lodí - molo se nachází přímo před domky. Rybářům jsou k dispozici rovněž místnost s filetovacím stolem a tekoucí vodou, mrazáky a prostory pro uložení rybářského vybavení a oblečení.

lod Kasboll HT delky 6,6 m se zastresenym ridicim pultem, echolotem-GPS a motorem 115 HP, ilustracni fotoMožnost pronájmu moderních a kvalitních lodí Kasboll délky 6,6 m se zastřešeným centrálním řídícím pultem, echolotem-GPS-mapovým plotrem, vysílačkou, držáky na pruty a motorem o výkonu 115 HP za 29.000 Kč/týden a
lodí Kasboll délky 7,5 m s obchozí vytápěnou kabinou, řídícím pultem, echolotem-GPS-mapovým plotrem, vysílačkou, držáky na pruty a motorem o výkonu 150 HP za 42.000 Kč/týden.
S ohledem na bezpečnost rybářů jsou lodě vybaveny systémem pro jejich okamžitou lokalizaci.
Palivo do lodí zajišťují majitelé Soroya Rorbu.

Od 1.6. do 31.8. 2020 je ke každému domku jedna loď za polovic.

lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll HT delky 6,6 m se zastresenym ridicim pultem, echolotem-GPS a motorem 115 HP, ilustracni foto
lod Kasboll HT delky 6,6 m se zastresenym ridicim pultem, echolotem-GPS a motorem 115 HP, ilustracni foto
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg
lod Kasboll 760 HT-24ft s motorem 150 HP, ilustracni foto.jpg

lod Kasboll delky 7,5 m s vytapenou obchozi kabinou, ridicim pultem, echolotem-GPS a motorem 150 HP, ilustracni fotoRybářská sezóna začíná na ostrově Soroya v březnu a trvá do poloviny října. Důležitou výhodou přístavu Akkarfjord a nejbližších lovišť je fakt, že jsou od severu a západu chráněny před větrem a vlnami. Do značné míry je možné v Akkarfjordu a Soroysundu rybařit i za větru a zhoršeného počasí. V případě dobrého počasí jsou pak samozřejmě k dispozici nesčetná loviště na oceánu a při severním pobřeží ostrova Soroya.
Návštěvníci Akkarfjord oceňují rovněž polohu okolních lovišť trofejních ryb. Není nutné jezdit daleko ani rybařit na extrémních hloubkách - jen několik minut jízdy z přístaviště jsou vynikající místa, mnohá z nich jen na hloubce 20-50 metrů.

Pobřeží ostrova Soroya je významným lovištěm trofejních tresek obecných, ale loví se zde i velké tresky tmavé, jednoskvrnné, vlkouši a halibuti (ti především od června do října).
treska obecna - leto v kraji FinnmarkZdejší populace tresek obecných se skládá z arktických oceánských tresek (skrei), které se u pobřeží ostrova vyskytují od března do dubna i z tresek, kteří žijí celý rok na pobřeží.
Z dalších druhů ryb je zde možné lovit i okouníky včetně trofejních kusů a výjimečně i vlkouše skvrnité.

Při lovu trofejních tresek se nejčastěji používá montáže pilkrů 200-700 g s 1-2 návazci (úhoříci-gummimack). Lovci halibutů dávají přednost jigům 200-400 g (loviště jsou zpravidla na hloubkách do 60 m, často v místech, kde vzniká silné proudění) a jako nástrahy používají buď twistery-rippery 14-20 cm nebo tresky tmavé o hmotnosti 0,5-1 kg.

halibut 125 cm - Finnmark, kvetenPobyt na ostrově Soroya doporučujeme zkušenějším rybářům, kteří mají s mořským rybařením v Norsku praxi, znají své možnosti, touží po trofejních úlovcích a mají zkušenosti s řízením lodí na oceánu.

Na ostrově Soroya je celá řada jezer a jezírek s populací pstruhů a sivenů. Loví se nejčastěji na přívlač nebo umělou mušku, úlovky dosahují obvykle hmotnosti 0,5-3 kg, ale každoročně se podaří ulovit i pstruhy o hmotnosti okolo 5 kg. Týdenní povolenka na jezera stojí cca 500 NOK.

S trochou štěstí se na moři můžete setkat s tuleni, vzácněji s velrybami a kosatkami. Na pobřežních útesech se nachází několik hnízdišť racků, alkounů a papuchalků.

treska jednoskvrnna - leto v kraji FinnmarkSpojení z Hammerfestu do Akkarfjord zajišťuje buď lodní taxi pro nejvýše 6-10 osob (15 minut jízdy, cca 1.500 NOK za jednu cestu) nebo 2x-3x denně trajekt Hammerfest-Akkarfjord (30 minut plavby, možnost přepravy nejvýše čtyř aut)(trasa 380 Soroysundexpressen), případně expresní osobní loď z Alta nebo Hasvik (1,5 hodiny plavby) (trasa 380 Soroysundexpressen)

Dopravu lodním taxi z přístavu Hammerfest do Akkarfjord a zpět je možné zajistit za cca 3.000 NOK a dopravu lodním taxi z přístavu u letiště Alta do Akkarfjord a zpět je možné zajistit za cca 15.000 NOK - uvedené ceny jsou za skupinu 4-10 osob za obě cesty.

Týdenní pronájem domku pro 6 osob v sezóně 2020: 45.000 Kč
Výše uvedené ceny jsou platné při obsazení domku nejvýše čtyřmi osobami. V případě obsazení vyšším počtem osob činí příplatek za každou další osobu 3.000 Kč na týden.

Týdenní pronájem domku pro 8 osob v sezóně 2020: 52.000 Kč

V případě prodloužení pobytu na dobu delší než týden je za každý další den účtován příplatek 14% z ceny týdenního pronájmu.

Ke každému pronájmu domku je nutné připočíst poplatek za závěrečný úklid ve výši 4.000 Kč.

Zapůjčení ložního prádla a ručníků i závěrečný úklid domku jsou vždy v ceně pronájmu.

Od 1.6. do 31.8. 2020 je ke každému domku jedna loď za polovic.


Příliv a odliv na pobřeží ostrova Soroya