+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKolumbiepřítoky OrinokaDoprava

Kolumbie - přítoky Orinoka - Doprava

Z Prahy nebo Vídně létá do Bogoty celá řada spojů několika renomovaných společností (Lufthansa, KLM, Iberia apod, doba letu je celkem cca 14 hodin).
Lety z Prahy a z Vídně jsou s přestupem.

terennim autem napric savanou i privozem pres rekyPo příletu do Bogoty je obvykle zajištěn tranzitní nocleh v hotelu***/**** a následující den asi hodinový přelet letadlem k řece Orinoko.

Z místního letiště dopraví rybáře do stanového tábora na břehu některého z přítoků Orinoka terénní automobil a následně motorová loď. Podle polohy tábora trvá cesta z místního letiště 4-6 hodin. V případě lovu zubatic-payary a dalších ryb na hlavním toku řeky Orinoko slouží jako základna malý hotel kategorie**/*** (z letiště 15 minut autem).

leguan zelenyVstupní formality
Občané ČR a SR cestující do Kolumbie musí mít cestovní pas platný ještě nejméně 6 měsíců po plánovaném datu návratu z Kolumbie.
Pro vstup do pralesní oblasti na kolumbijsko-venezuelské hranici je nutné předložit mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici (očkování je obvykle platné doživotně nebo na 10 let). Žádná další očkování nejsou povinná ani nutná (stav dne 2.1.2019).
Časový posun: -6 hodin oproti SEČ (když se v Kolumbii obědvá, v Čechách už se večeří).

Úroveň cen a služeb v civilizovaných částech Kolumbie odpovídá přibližně cenové úrovni v České nebo Slovenské republice, běžný platidlem je kolumbijské peso, ale v hotelích a větších restauracích je možné použít i americké dolary nebo platební karty. Silniční síť a infrastruktura v okolí měst a běžně navštěvovaných turistických center je dobrá, na hranici s Venezuelou téměř žádná.
Kolumbie byla ještě nedávno nepříliš bezpečnou zemí, ale po vytlačení drogových kartelů do Mexika a uzavření politického smíru s revolučními skupinami prochází procesem obnovy a od roku 2015 se řadí mezi standardní turistické destinace Jižní Ameriky.
Více informací viz www.mzv.cz