+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKolumbiepřítoky Orinoka

Kolumbie - přítoky Orinoka

cichlida ocasooka - casto se podari soucasne ulovit obe ryby z paruKolumbie zatím nepatří mezi běžné cíle výprav sportovních rybářů a celkem neoprávněně je vnímána jako nebezpečná země, za což vděčí své bouřlivé historii i nedávné současnosti. Na přelomu tisíciletí se však kolumbijské vládě podařilo zlikvidovat kdysi všemocné drogové kartely a před několika lety přimět ke složení zbraní i polovojenské revoluční oddíly. Zemi se následně začalo dařit, proces modernizace Kolumbie je v plném proudu a je vnímána jako solidní ekonomický i politický partner s nadějnou budoucností.

V povodí Orinoka na pomezí Kolumbie a Venezuely žijí stovky druhů ryb. Některé dávají přednost líně tekoucím kalným vodám, jiné si hledají potravu v hučících peřejích, jezerech nebo v čistých říčních ramenech obklopených tropickými pralesy.

Každá výprava k pralesním řekám horního Orinoka je cestou objevnou a dobrodružnou, vhodnou pro rybáře, kteří dávají přednost rybaření v jedinečném prostředí uprostřed divoké přírody.