+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKolumbieBahia SolanoDoprava

Kolumbie - Bahia Solano - Doprava

nastup do letadla z Medellinu na pobrezi Pacifiku
Z Prahy nebo Vídně létá do Bogoty a Medellínu celá řada spojů několika renomovaných společností (Lufthansa, KLM, Iberia apod, doba letu je celkem cca 14 hodin).
Lety z Prahy a z Vídně jsou s přestupem.

Po příletu do Bogoty nebo Medellínu následuje obvykle tranzitní nocleh v hotelu***/**** a následující den asi hodinový přelet malým letadlem na pobřeží Tichého oceánu.

Z místního letiště dopraví rybáře do hotelu hotelové taxi (15 minut autem a cca 30 minut lodí).

plaz pred hotelem Golden BahiaVstupní formality
Občané ČR a SR cestující do Kolumbie musí mít cestovní pas platný ještě nejméně 6 měsíců po plánovaném datu návratu z Kolumbie.
Žádná očkování nejsou pro vstup na pacifické pobřeží Kostariky povinná ani nutná (stav dne 1.11.2017).
Časový posun: -6 hodin oproti SEČ (když se v Kolumbii obědvá, v Čechách už se večeří).
Úroveň cen a služeb v civilizovaných částech Kolumbie odpovídá přibližně cenové úrovni v České nebo Slovenské republice, běžný platidlem je kolumbijské peso, ale v hotelích a větších restauracích je možné použít i americké dolary nebo platební karty. Silniční síť a infrastruktura v okolí měst a běžně navštěvovaných turistických center je dobrá, na pobřeží Tichého oceánu téměř žádná.
Kolumbie byla ještě nedávno nepříliš bezpečnou zemí, ale po vytlačení drogových kartelů do Mexika a uzavření politického smíru s revolučními skupinami prochází procesem obnovy a od roku 2015 se řadí mezi standardní turistické destinace Jižní Ameriky.
Více informací viz www.mzv.cz