+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaKolumbieBahia Solano

Kolumbie - Bahia Solano

chnapal - cubera snapper 87 cm uloveny na poppKolumbie nepatří mezi tradiční cíle výprav sportovních rybářů a celkem neoprávněně je vnímána jako nebezpečná země, za což vděčí své bouřlivé historii i nedávné současnosti.
Na přelomu tisíciletí se však kolumbijské vládě podařilo zlikvidovat kdysi všemocné drogové kartely a před několika lety přimět revoluční bandy ke složení zbraní. Zemi se následně začalo dařit, proces modernizace Kolumbie je v plném proudu a je vnímána jako solidní ekonomický i politický partner s nadějnou budoucností.
Pozornost sportovních rybářů z celého světa přitahují v posledních letech zprávy z kolumbijského pobřeží Pacifiku o úlovcích trofejních chňapalů „cubera snapper“, kohoutovců, kranasů a kaniců. Překvapivě četné jsou rovněž úlovky tuňáků, plachetníků a mečounů.
Jaké jsou příčiny dobrých úlovků? Především je to uzavření teritoriálních vod pro většinu motorových lodí – omezení, které jako součást boje proti pašování narkotik zavedla vláda již v devadesátých letech a na jeho dodržování dohlíží armáda.
Navíc na celé severní polovině pacifického pobřeží Kolumbie zatím není žádný hluboký přístav umožňující kotvení větších rybářských nebo výletních lodí a nevede sem žádná silnice. Rybáři, kteří zde získají povolení k plavbě a sportovnímu rybaření, tak bývají na kolumbijském pobřeží oceánu zcela sami, jen ve společnosti pelikánů, fregatek a racků.