+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

DiskuseŠvédskoCestování

Diskuse - Švédsko - Cestování

Příspěvky ze země Švédsko, okruh "Cestování"

Pro tento okruh jsou u této země 3 příspěvky. Příspěvky jsou seřazeny podle data vložení.

neregistrovaný uživatel 11.05.2021 22:59

Hokensas 1.-9.5.2021
Toto jaro se vůnec nevydařilo počínaje drobnýmy problémy při cestě-objížďky a 2,5hod. zpožděný trajekt. Švédi poctivě kontrolují každé auto v přístavu zde má posádka negativní test.
Ryby nebraly, také jsme neměli tři dny záběr. Rovněž vysazování ryb započalo až 3.5. Počasí bylo hodně chladné, napadl i sníh a chumělilo. To by měli pstruzi brát, ale oni ne. Ve čtyřech lidech uloveno 53 duháků, což jindy téměř chytne každý sám.
Jinak povolenka zdražila na 1340 SEK, o 80 SEK. Další zmatek při cestě zpátky ohledně informací z CK a TT line o povinném testování a vyplnění dotazníku. Nakonec tranzit přes Německo je volný bez testů a administrativy. Musí se na to upozornit při vydávání lístků v přístavu. Volný přůjezd je mimo provoz.

Komentář k tomuto příspěvku:
CK PEPA 12.05.2021 09:31
CK PEPA: Občané ČR mají před návratem ze Švédska povinnost absolvovat antigenní nebo PCR-test a vyplnit on-line registrační formulář na stránce www.prijezdovyformular.cz
To není opatření německé a Němce také vůbec nezajímá, ale jedná se o opatření českých úřadů.
Pro tranzit Německem není potřeba žádné administrativy nebo testů.
CK PEPA 27.05.2020 18:28
CK PEPA

Sobota 23. května 2020
Na trajektu z německého Rostocku do švédského přístavu Trelleborg jsme měli krátkou pracovní schůzku s manažerem lodi, který nás informoval o opatřeních proti koronaviru na palubách lodí společnosti Stena Line. Jelikož je provoz na trase Rostock-Trelleborg závislý zejména na přepravě nákladních aut, byl jízdní řád trajektů až na výjimky dodržen i v dobách karanténních opatření. Aby se snížilo riziko nákazy, provádí se pečlivý úklid a častější desinfekce některých částí lodí. Především však byla přepravní kapacita osob snížena z cca 1000 cestujících na současných 250 cestujících. Cestující jsou nabádáni dodržovat vzájemný odstup cca 1,5 metru a každá druhá sedačka v odpočinkových sálech je obtočena páskou, aby mezi cestujícími byly rozestupy. Zatímco v německých obchodech a na čerpacích stanicích platí povinnost nosit roušky, na trajektech tomu tak není. Kapacita 250 osob je téměř na každém trajektu naplněna a cca 10% cestujících zde nosí roušky. Provoz palubního obchodu je zachován, ale omezen je provoz restaurace, výdej jídel probíhá jen asi hodinu v průběhu každé plavby.
Po příjezdu do Švédska se může zdát, že zde žádná epidemiologická opatření zavedena nebyla, ale tak tomu není. Školy, obchody i restaurace sice zůstaly otevřené, ale v nemocnicích a zejména v zařízeních pro seniory platí přísná karanténní opatření. Všeobecná povinnost nosit roušky sice zavedena nebyla, ale občané jsou nabádáni dodržovat vzájemný sociální odstup, což je obecně dodržováno a každý se chová tak, aby se nepřibližoval k druhému na méně než 1,5 m. Na samotách a v odlehlých částech země, kde se nachází většina rybářských chat, to sice může působit trochu úsměvně, ale svou logiku omezení osobního kontaktu má. V našem případě to znamenalo, že jsme si při jednáních s obchodními partnery nepodávali ruce a nepořádali jsme společné večeře ani posezení u sklenky. V budoucnu jistě bude příležitost to napravit.

img
odpočinkový sál na palubě trajektu v době opatření proti koronaviru
img
chata Basunda u jezera Bjorkern
img
vyhled na jezero Bjorkern
img
bernesky u jezera Bjorkern
Weit 26.08.2015 16:54

Zdravím,
sháníme nutně parťáka na trip do Švédska na sever. Celkem 8 lidí, dvě velká auta. Vše zaplaceno a připraveno. Odjezd 5. září ráno, návrat 17. září ráno. Dva dny cestování deset dní chytání. Chytat se bude štika, okoun, pstruh a co se splete:). Cena 15 000,- za trajekt, ubytování, lodě a benzín (doprava atd). Pro zájem a více informací volejte 602 158 002. Link: http://www.rybolov.com/svedsko/giman-holm-helesjo/helesjo/
Jen pro vážné zájemce, kdo dřív příjde ten dřív jede. Hledáme pohodáře, který není rejpal a puchejř když to nebude brát.
Jedeme relaxovat se super partou lidí, kteří milují rybolov.

Děkuji moc

Vitek