+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaRed Quill LodgeRybolov

Aljaška - Red Quill Lodge - Rybolov

Rybářský revír
muskareni pod pereji na rece NewhalenRybářský pension Red Quill Lodge leží v osadě Iliamna na pobřeží stejnojmenného jezera, které je největším jezerem Aljašky. Rybaří se na řece Newhalen, která je spojnicí jezer Iliamna a Lake Clark, ústí do jezera asi 5 km západně od lodge. Doprava k řece a motorovou lodí po řece, ev. po jezerech je hostům lodge zajištěna.
Řeka Newhalen je široká 50-100 m, na dolním toku vytváří peřeje a jámy hluboké i několik metrů. Protože vytéká z velkého jezera, zůstává voda v řece čistá-průzračná i za deštivého počasí.
Mimo peřeje je řeka částečně broditelná, dno je štěrkové.
V závislosti na druhu lovených ryb, tahu ryb a programu pobytu je možné rybařit i v oblasti rozlitiny-jezera Sixmile Lake, na výtoku řeky z jezera Lake Clark, u dalších přítoků jezer ev. na menších jezerech v okolní lesotundře.
reka Newhalen pod pereji
reka Newhalen pod pereji
reka Newhalen pod pereji
reka Newhalen pod pereji
reka Newhalen nad pereji
reka Newhalen nad pereji
reka Newhalen nad pereji
reka Newhalen nad pereji
reka Newhalen u vytoku z jezera Lake Clark
reka Newhalen u vytoku z jezera Lake Clark
pohled na pereje reky Newhalen, v pozadi letiste Iliamna
pohled na pereje reky Newhalen, v pozadi letiste Iliamna
spousteni motorove lode na reku Newhalen
spousteni motorove lode na reku Newhalen
reka Newhalen u vytoku z jezera Lake Clark
reka Newhalen u vytoku z jezera Lake Clark
motorova lod na jezere Lake Clark
motorova lod na jezere Lake Clark
siven namaycush 59 cm z reky Newhalen
siven namaycush 59 cm z reky Newhalen


jezero IliamnaZpůsoby rybolovu, doporučené vybavení

Přívlač
Lov lososů nerka (sockeye salmon) - smekací naviják, prut délky 2,4–2,7 m o vrhací zátěži 10-50 g, vlasec 0,3 mm nebo šňůra typu Whiplash/Fireline apod. cca 0,1-0,2 mm s koncovým návazcem z monofilu o průměru cca 0,3 mm.
Lov lososů kisuč (silver salmon, coho) - smekací naviják, prut délky 2,4 - 2,75 m o vrhací zátěži 10-50 g, vlasec 0,35 mm nebo šňůra typu Whiplash/Fireline apod. cca 0,15-0,25 mm s koncovým návazcem z monofilu o průměru cca 0,35 mm.
Nejosvědčenější nástrahy pro lov lososů na přívlač jsou rotačky velikosti č. 3-4 a plandavky 10-30 g (délka cca 5-10 cm).
Lov pstruhů duhových a sivenů namaycush - smekací naviják, prut délky 2,4–2,7 m o vrhací zátěži 5-30 g, vlasec 0,2 mm nebo šňůra typu Whiplash/Fireline apod. cca 0,1-0,15 mm s koncovým návazcem z monofilu o průměru cca 0,25 mm.

pstruh duhovy 58 cmMuškaření
Lov lososů nerka (sockeye salmon) - kvalitní naviják, jednoruční prut délky 9-10 stop třídy 8-9 AFTMA, plovoucí šňůra, koncový vlasec 0,33 mm.
Lov lososů kisuč (silver salmon, coho) - kvalitní naviják, jednoruční prut délky 9-10 stop třídy 8-9 AFTMA, plovoucí šňůry, případně sinktip, koncový vlasec 0,33 mm.
Lov pstruhů duhových a sivenů - naviják, jednoruční prut délky 9 stop třídy 5-8 AFTMA, plovoucí + intermediální šňůry, koncový vlasec 0,2 - 0,3 mm.
Lov lipanů a menších pstruhů duhových a sivenů - naviják, jednoruční prut délky 9 stop třídy 5-7 AFTMA, plovoucí + intermediální šňůry, koncový vlasec cca 0,2 mm.

V lodge jsou jen velmi omezené možnosti zapůjčení rybářského vybavení pro přívlač – předpokládá se, že každý host přilétá do Iliamna s vlastním rybářským vybavením a oblečením.

Denně si smí rybář dle předpisů ponechat jen omezené množství ryb – informace předá rybářům průvodce. Každoroční pravidla se mírně odlišují, ale obvykle si každý rybář smí ponechat nejvýše 1-2 lososy čavyča na den a celkem nejvýše 2-4 lososů čavyča/rok, 4 lososy nerka nebo kisuč za den apod.

Ulovené ryby Vám průvodci vyfiletují, zabalí a zamrazí. Dle sezóny je možné vyuzení úlovku v profesionálních udírnách v Anchorage.

Ceny výprav na Aljašku nezahrnují povolenku, kterou je nutné zakoupit on-line na internetu (viz níže) nebo v místě pobytu. 14-denní povolenka včetně daní a týdenního příplatku za lov lososa královského stojí přibližně 150 USD.

POZOR! Od roku 2012 je na Aljašce zakázáno používání brodicích bot s filcovou podrážkou.

Údaje o počtech táhnoucích lososů do jednotlivých řek Aljašky. Zvolte odkaz "Fish Counts" a vyberte hledanou řeku, rok a druh ryby.

Aljaška - oficiální informace o rybolovu, předpisech, sezónách, tazích ryb, předpovědi na další sezónu, on-line nákup povolenek...