+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaKodiakRybolov

Aljaška - Kodiak - Rybolov

Rybářský revír
Rybaří se na několika řekách, říčkách a jezerech v okolí městečka Kodiak, které jsou dostupné po silnici (severovýchod ostrova, do 50 km od městečka Kodiak).
Z pensionu se hosté k lovištím dopravují automobilem a pěšky. Na některá loviště je možné v místě pobytu zajistit výpravy na terénních čtyřkolkách pod vedením průvodce.
Možnost lovu lososů a halibutů z motorových lodí s průvodcem.
Brodicí kalhoty nebo alespoň vysoké holinky jsou při muškaření nutností. Na přívlač je možné na celé řadě míst lovit i ze břehu, ale vhodné jsou alespoň holínky pod kolena.
Protože se rybaří na řekách relativně krátkých, loví se zde často lososi čerstvě vytažení z moře, tedy ryby plné síly, které celkem ochotně atakují nabízené nástrahy a po záseku se nevzdávají snadno...

Kodiak - losos cavyca, kralovskyZpůsoby rybolovu, doporučené vybavení
Přívlač
Lov lososů královských (čavyča) - multiplikátor nebo kvalitní smekací naviják, prut délky 2,4 - 3 m o vrhací zátěži 30 - 150 g, vlasec 0,5 mm .
Lov lososů stříbrných (kisuč) - multiplikátor nebo kvalitní smekací naviják, prut délky 2,4 - 2,75 m o vrhací zátěži 10-50 g, vlasec 0,35 mm nebo šňůru cca 0,25 mm.

Muškaření
Lov lososů královských (čavyča) - kvalitní naviják, prut délky 9-12 stop a třídy 9-10 AFTMA, plovoucí šňůra nebo sinktip, koncový vlasec cca 0,4 mm.
Lov lososů stříbrných (kisuč) - kvalitní naviják, jednoruční prut délky 9-10 stop třídy 8-9 AFTMA, plovoucí šňůry, případně sinktip, koncový vlasec 0,33 mm
Lov pstruhů duhových a sivenů Dolly Varden - naviják, jednoruční prut délky 9 stop třídy 5-7 AFTMA, plovoucí + intermediální šňůry, koncový vlasec 0,2 - 0,3 mm

Zapůjčení vybavení a nástrah pro mořský rybolov je vždy v ceně rybářských výletů lodí na moře.

V městečku Kodiak je možné dokoupit kompletní rybářské vybavení ev. oblečení apod.

Ceny výprav na Aljašku nezahrnují povolenku, kterou je nutné zakoupit na místě. 14-denní povolenka včetně daní a týdenního příplatku za lov lososa královského stojí přibližně 130 USD.

Údaje o počtech táhnoucích lososů do jednotlivých řek Aljašky.

Aljaška - oficiální informace o rybolovu, předpisech, sezónách, tazích ryb, předpovědi na další sezónu, on-line nákup povolenek...