+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceAmerikaAljaškaAfognakRybolov

Aljaška - Afognak - Rybolov

Rybářský revír
krajina ostrova Afognak - reka PaulsLodge leží na břehu mořské zátoky. Rybařit se denně jezdí motorovou lodí s průvodcem na moře, okolní řeky, případně na jezera, kterými řeky a potoky protékají. Výběr programu a lovišť, která leží 10-30 minut jízdy lodí od lodge, závisí jen na požadavcích zákazníků a na tahu ryb.
Na každé lodi je kabina, echolot-GPS, vysílačka, dalekohledy pro pozorování zvěře a vybavení i nástrahy pro mořský rybolov a přívlač. V omezené míře je možné zapůjčení muškařského vybavení, mušek a brodicích bot nad kolena.
Šířka řek se pohybuje od 3 do 15 metrů a na většině úseků jsou dobře broditelné. Muškařům obvykle postačí holínky nad kolena, na přívlač je místy možné lovit i ze břehu. Na některých jezerech jsou rybářům k dispozici lodě.
Protože se rybaří na řekách relativně krátkých, loví se zde často lososi čerstvě vytažení z moře, tedy ryby plné síly, které celkem ochotně atakují nabízené nástrahy a po záseku se nevzdávají snadno...

zdolavani steelheada Způsoby rybolovu, doporučené vybavení
Na řekách a jezerech se loví obvykle na přívlač nebo na umělou mušku.
Na moři se pilkruje, jiguje, případně vláčí nebo loví na položenou na nastražené kusy ryb.

S ohledem na velikost řek vystačí rybáři na Afognaku s relativně jemnějším vybavením. Lososy kisuč-coho a větší steelheady je vhodné lovit s muškařskými pruty AFTMA 8-9, případně vláčecími pruty délky 2,4-3 m s vrhací zátěží 20-50 g a na ostatní druhy lososů, siveny a duháky vystačí muškařský prut AFTMA 7 nebo vláčecí prut délky 2,4-2,7 m o vrhací zátěži 15-40 g.

Hostům lodge je k dispozici veškeré vybavení včetně nástrah pro mořský rybolov a přívlač. V omezené míře je možné zapůjčení muškařského vybavení a brodicích bot-holínek nad kolena.
Půjčované vybavení je velmi dobré kvality, odpovídá místním podmínkám a druhům lovených ryb. Méně zkušeným rybářům průvodci ochotně pomohou navázat udice, doporučí a zapůjčí vhodné nástrahy včetně mušek.

lov - medved hnedy, poddruh kodiakDenně si smí rybář dle předpisů ponechat jen omezené množství ryb – informace předá rybářům průvodce. Každoroční pravidla se mírně odlišují, ale obvykle si každý rybář smí ponechat nejvýše 1-2 lososy čavyča na den a celkem nejvýše 2-5 lososů čavyča/rok, 5 lososů nerka nebo kisuč za den, 2 halibuty za den apod.

Ulovené ryby Vám průvodci vyfiletují, vakuově zabalí a zamrazí. Dle sezóny je možné vyuzení úlovku v profesionálních udírnách v Kodiak nebo Anchorage.

Ceny výprav na Aljašku nezahrnují povolenku, kterou je nutné zakoupit on-line na internetu (viz níže) nebo v místě pobytu. 14-denní povolenka včetně daní a týdenního příplatku za lov lososa královského stojí přibližně 150 USD.

POZOR! Od roku 2012 je na Aljašce zakázáno používání brodicích bot s filcovou podrážkou.

Údaje o počtech táhnoucích lososů do jednotlivých řek Aljašky.

Aljaška - oficiální informace o rybolovu, předpisech, sezónách, tazích ryb, předpovědi na další sezónu, on-line nákup povolenek...


Videoklip Afognak Wilderness Lodge
Léto v Afognak
Afognak, srpnový lov lososů