+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoVanern

Švédsko - Vanern

jezerovanernJezero Vänern leží severně od města Göteborg, asi 5 hodin (450 km) jízdy automobilem z jihošvédského přístavu Trelleborg.
Vänern je největším jezerem Evropy (s výjimkou ruských jezer), je obklopeno lesy, poli a loukami. Voda v jezeře je čistá. V jižní části jezera, kde se nachází poloostrov Vänersnäs, je jezero velmi mělké, jen místy dosahuje hloubka 12 metrů. Okolí Vänersnäs je řídce osídleno a vládne zde klidná, vesnická atmosféra.
Břehy jezera jsou skalnaté nebo lemované porosty rákosí a sítiny. Do vzdálenosti 1 km od břehu se hloubka pohybuje mezi 1–5 metry a je zde množství mělčin, ostrovů a ostrůvků. Na východ od Vänersnäs leží mělký záliv Brandsfjorden (hloubka do 6 m), ze kterého vybíhá zátoka Dattern, kde je hloubka jen okolo 1 m (významné trdliště ryb).
V lesích (borovice, bříza, olše) roste množství borůvek a hub, setkat se zde můžete mj. i s losy, nad jezerem nezřídka přeletují orlovci říční, orli mořští a jeřábi.
Vänerbo je vhodným místem pro klidnou rybářskou dovolenou, ale vzhledem k vybavenosti lokality je zde možné uspořádat i firemní jednání nebo školení s doprovodným rybářským programem.