+420 266 610 273

Přidejte se k lidem, které zajímá cestování za rybami!

Vyhledávání

Revíry - destinaceEvropaŠvédskoTjuonajokk

Švédsko - Tjuonajokk

Tjuonajokk - pohled na hory Slunce zapadá za vrcholky hor místy pokryté sněhovými poli a brzy pozlatí bílé mraky, které plují vysoko na jasně modré obloze. Kdo by čekal, že nastane soumrak, bude překvapen. Za malou chvíli sluneční svit opět nabývá na intenzitě a vzápětí již první paprsky bloudí hlubokým říčním údolím. Mlha nad hladinou jezera se rozplývá, přes okraj říční peřeje přebrodil los. Je červencové ráno na břehu řeku Kaitum, v kraji polárního dne.
Skalnaté hory, které dodnes mají tradiční laponská jména, vytváření nad řekou nezapomenutelnou kulisu. Kaitum po sestoupení z hor vytváří na svém toku četná jezera a peřeje. Na břehu jednoho z nich, jezera Kaitumjaure, stojí více než 40 let jeden z nejslavnějších rybářských kempů Evropy - Tjuonajokk.

Rybářský revír Tjuonajokk (čti „šuonajokk“) leží na sever od polárního kruhu ve švédském Laponsku. Na západ od Tjuonajokk tvoří mohutnou hradbu hory, které navazují na masiv nejvyšší švédské hory - Kebnekaise (2117 m). Jediné spojení s civilizací představuje ve zdejším hornatém kraji helikoptéra. Od nejbližšího města - Kiruny je Tjuonajokk vzdálen asi půl hodiny letu.
Videozáznam z rybaření v Tjuonajokk je možné shlédnout v naší kanceláři.